Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:07:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 285369 пъти)
 
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 16, 2012, 20:36:32 »

Момичета да ви питам... за съжаление съм на погребение,  cray cray cray не е роднина или много близък човек,но е на човек който познавах от много време и уважавах въпреки, че не сме били близки. И тъй като съм булка тази година приятелките ми ми казват, че е по добре да не ходя. Нямам идея, защо и те самите не знаят,защо? Какво поверие има?! Но ако питам майка ми знам на 100%, че ще се съгласи да не ходя. Дали някой от вас е попадал в подобна ситуация? По нагоре в темата бях писала, че не съм суеверна, но в това намирам някаква частица логика, ако така мога да го нарека sad и не знам какво да правя. cray 
Ние не знаехме за това поверие и бяхме на погребение преди 3 седмици. После получихме сериозни инструкции от кумовете си и свещеника и (въпреки че не сме чак толкова суеверни) отидохме още същия ден в църква с една малка питка и помолихме за кратка молитва за здраве и щастие. Питката не трябва да се изхвърля, а трябва да се хапне и да почерпиш. За кратката церемония се плаща, колкото прецениш.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #151 -: април 21, 2012, 10:18:46 »

Има ли някакво суеверие за това халките да не се носят преди сватбата или че трябва да са еднакви  huhhuh.gif
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: април 21, 2012, 10:22:15 »

чувала съм суеверие, че трябва да са еднакви, за другото- не знам.
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 22, 2012, 11:02:29 »

Аз не съм чувала подобно нещо. Ние преди сватбата десетки пъти си ги пробвахме, но внимавахме да не ги одраскаме, че после доста снимки отнесоха. По отношение на еднаквостта - докато си избирахме халките една двойка не можаха да се разберат за модела и си поръчаха различни, но имаше някакъв общ елемент в тях. В последно време е модерно женската да се отличава с някоя извивка или камъче... Ние си избрахме еднакви, защото модела стои добре както на моята, така и на неговата ръка. Всичко в днешно време е въпрос на личен избор. smile
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 22, 2012, 11:15:54 »

А какви са доводите по отношение на еднаквостта,някой знае ли защо трябва да са еднакви и какво ако не са?Не че вярвам в тези неща,но ми стана любопитно.
По въпроса за носенето на халките,брата на мъжо и неговата жена(все тях давам за пример tease),от момента на годежа са носели техните халки няколко месеца преди сватбата и са си щастливо бракувани повече от 5 години вече smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 23, 2012, 17:55:13 »

И аз не знам дали има някакво поверие за еднаквостта на халките и на мен ми стана интересно.... nea Иначе за носенето преди сватбата, знам че не било хубаво, иначе.....да не съм я свалила  ROFL
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #156 -: май 01, 2012, 08:40:24 »

Здравейте! Искам да попитам дали някой е присъствал на сватба като е  засичал две булки едновременно? Какво е поверието, и може ли булката да е скрита в колата? Ако е възможно разкажете ми? smile
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: май 01, 2012, 09:29:21 »

Здравейте! Искам да попитам дали някой е присъствал на сватба като е  засичал две булки едновременно? Какво е поверието, и може ли булката да е скрита в колата? Ако е възможно разкажете ми? smile

не знам къде ще ти е сватбата , но ако има така вероятност да срещнеш друга булка както се очаква в моя случай , вземи си някакви малки порадъчета и им ги подари така се прави по принцип smile аз съм се подготвила , подаръчетата за гостите и поръчах 2 повече да има и за другите младоженци
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #158 -: май 01, 2012, 11:16:46 »

Здравей, Деска. Ти очакваш да ги срещнеш пред ритуалната зала ли? Защото по принцип то няма и къде да се скриеш. Защото аз съм присъствала на сватба когато двете коли на булките се разминават и незнам това дали означава нещо?
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #159 -: май 01, 2012, 14:05:17 »

В залата която сме избрали се влиза и излиза през различни входове  tease Пък и ние сме първата следобедна сватба, така че няма опасност да видя друга булка  Girl_hide на влизане. На излизане и да видя и да не видя, вече ще е свършило  yahoo Не смятам да подарявам каквото и да било...
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 01, 2012, 19:04:15 »

Здравейте! Искам да попитам дали някой е присъствал на сватба като е  засичал две булки едновременно? Какво е поверието, и може ли булката да е скрита в колата? Ако е възможно разкажете ми? smile
Ние се засякохме във фриз. салон. Но то май не се брои good.
Иначе, нашите златни халки са 1:1, така сметнахме, че е редно, а сребърните - не.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #161 -: май 01, 2012, 22:00:41 »

Когато се видят две булки трябвало да си разменят нещо ( било букета или жартиера примерно ), но пък идеята за предварително подготвени подаръчета също е вариант.
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #162 -: май 02, 2012, 18:10:04 »

Да. Но на лошо ли е това? А ако едната булка примерно е в колата? За да не се срещнат една до друга, може ли така? Ох, незнам вече. smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 02, 2012, 18:57:20 »

Българското поверие гласи, че преди венчаването две булки не трябва да се виждат. Ако се видите, трябва да си размените нещо. Според суеверието ще е на лошо, ако се видите, а не си размените нищо.

Според мен ще е на лошо, ако другата булка те спъне на стълбите или нещо подобно biggrin Няма лошо човек да си приготви някакво малко подаръче, за всеки случай  good
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #164 -: май 02, 2012, 21:27:20 »

Не е проблем ако сте на едно и също място, но да не се виждате. Тогава няма да се случи нищо. Но много булки са се виждали и не се е случвало нищо. Вече въпрос на суеверие и съвпадение. Не се притеснявай ако се случи да има много булки просто някой да застане пред теб или гледай в земята. А ако си в колата още по - добре.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines