Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 09:26:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 285671 пъти)
 
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #120 -: януари 10, 2012, 17:33:57 »

,,Цитат на: veseto_87 в Вчера в 14:44:07
Аз да попитам по повод поверието, че младоженецът не трябва да те вижда в булчинската рокля преди сватбата. То ясно, че всеки сам си решава, но по принцип става дума за конкретната рокля, с която ще си на сватбата или за всякаква булчинска рокля. Мисля в събота да пробвам модели и се чудя дали да водя бъдещият ми мъж с мен. ,q

Според мен, е хубаво да го вземеш с теб, е не му се показвай облечена в роклята, а само на манекена да я види. Не за друго, но при покупката на костюм за младоженеца е важно да знае в какъв цвят да е ризата и вратовръзката спрямо роклята.. smile

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #121 -: януари 13, 2012, 23:27:28 »

Весе, не го взимай с теб. Нека да е изненадан като те види в роклята smile, аз си харесах рокля във втория магазин, в който влязох, а обикновено избирам все едно повече никога няма да си купя нов панталон или блуза..
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 14, 2012, 12:16:25 »

Проблемът е че той ще е кара с колата. Трябва да го карам да чака в колата докато аз пробвам.
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #123 -: януари 15, 2012, 15:20:53 »

veseto_87 вземете някой приятели двойка,така ти ще имаш съветник-приятелка,а твоят ще пия кафе с приятелят ви... blum Но както е казала киви ,по-добре не го вкарвай в магазин с теб,защото не знаеш къде какво ще харесаш и дали там някъде из обикалянето с него ,няма да е твоята рокля girl_wink
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #124 -: февруари 08, 2012, 11:34:53 »

Привет,  give_rose
Аз лично май не вярвам, мн мн на тези поверия, но моя бъдещ съпруг не иска да вижда роклята, за да бъде изненада (друг е въпроса, че майка ми и майка му са мноооооооого суеверни)  nea angry, което мен мн ме изнервя.
veseto_87, ако си вярваш в тези поверия, направи както смяташ, че е редно (както го чувстваш) good girl_wink
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 15, 2012, 10:10:07 »

Аз лично не вярвам в това поверие да не вижда роклята преди сватбата - не съм суеверна и не робувам на остарели предразсъдъци. Защо пък да не е с мен като избираме роклята - дори да я види, пак няма да добие обща представа как ще изглеждам. Все пак ще има и грим, прическа, които са не малка част от визията.  good

Въобще от тези сватбените суеверия ме избива на смях и понякога се чудя как може да си утежниш живота, спазвайки някакви абсурдни неща... Но пък всеки, както го чувства. Защото ако това е нещо, което искате да спазите, защото сте по-суеверни - напарвате го, но ако почне да ви затормозява...  huhhuh.gif
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 15, 2012, 10:36:14 »

Въобще от тези сватбените суеверия ме избива на смях и понякога се чудя как може да си утежниш живота, спазвайки някакви абсурдни неща... Но пък всеки, както го чувства. Защото ако това е нещо, което искате да спазите, защото сте по-суеверни - напарвате го, но ако почне да ви затормозява...  huhhuh.gif
Съгласна съм с Christy  good
Аз също не робувам на такива суеверия и предразсъдъци, но всеки както се чувства добре  Wink Когато аз си избирах рокля, ходих с приятелки и с кумата, защото исках да се доверя на женско око - мъжете харесват жените си със всичко  blum но съм показвала снимки на рокли, които съм пробвала. Само че то нямаше как да добие кой знае каква представа, защото аз съм мъничка и всички ми бяха доста големи  sarcastic Накрая просто така се случи, че роклята, която избрах нямаше как да я снимам (не разрешиха от салона). Мъжа ми каза, че за него така даже е по-добре, защото иска да ме види с РОКЛЯТА в деня на сватбата. И наистина му спря дъха като ме зърна за първи път  LOVING
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 15, 2012, 10:45:29 »

И аз не вярвам на тези поверия.Аз си ходя с милото да меря рокли,важното е на мен и не него да ни харесва роклята.Имам му пълно доверие.
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: февруари 23, 2012, 11:44:24 »

Аз също не робувам на някакви суеверия, но мисля че наистина е по добре да не е виждал роклята smile
Моето мило също не иска да бъде с мен когато отида да меря и да си харесам рокля smile
Нека все пак да има нотка изненада
Активен
MaiTe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47



« Отговор #129 -: март 01, 2012, 12:58:12 »

Здравейте момичета give_rose
Понеже вчера беше 29.02, доста се поговори за едно "суеверие" от ирландски произход- че девойката може да предложи брак на своя възлюбен. В исторически план дори, той не е имал право да откаже. При отказ е трябвало да плати глоба. Какво мислите за тази традиция? Бихте ли се престрашили?
Аз лично- едва ли. Доста съм консервативна в това отношение и очаквам падане на колене и пристен (пълен комплект  girl_wink). Но мисля, че е интерсна и ведра тема за обсъждане smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 01, 2012, 13:11:15 »

Аз лично не вярвам в това поверие да не вижда роклята преди сватбата - не съм суеверна и не робувам на остарели предразсъдъци. Защо пък да не е с мен като избираме роклята - дори да я види, пак няма да добие обща представа как ще изглеждам. Все пак ще има и грим, прическа, които са не малка част от визията.  good

Въобще от тези сватбените суеверия ме избива на смях и понякога се чудя как може да си утежниш живота, спазвайки някакви абсурдни неща... Но пък всеки, както го чувства. Защото ако това е нещо, което искате да спазите, защото сте по-суеверни - напарвате го, но ако почне да ви затормозява...  huhhuh.gif

Аз не бих се нарекла суеверна, но идеята за това милото да не ме вижда със сватбената рокля, ми допада. Все пак това ще първия път, в който ще те види като "принцеса", а изненадата засилва адреналина. Както ти казваш, всеки го разбира по свой начин, но това че някои булки го спазват не ги прави повече или по малко суеверни от теб smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 01, 2012, 13:16:17 »

Не си ме разбрала. Едно е да не искаш да те види, защото искаш да го има елемента на изненадата, вълнението и тем подобни съображения. Съвсем друго е да не искаш, защото си твърдо убедена, че е на нещастен брак, раздяла и да изпаднеш в дълбока депресия, ако е зърнал роклята, че да стигнеш до там да я смениш, за да не те застигне нещастие. Надявам се сега да съм по-ясна. Първия случай не е суеверие, на което се робува, а лично усещане и желание.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 01, 2012, 13:22:27 »

Не си ме разбрала. Едно е да не искаш да те види, защото искаш да го има елемента на изненадата, вълнението и тем подобни съображения. Съвсем друго е да не искаш, защото си твърдо убедена, че е на нещастен брак, раздяла и да изпаднеш в дълбока депресия, ако е зърнал роклята, че да стигнеш до там да я смениш, за да не те застигне нещастие. Надявам се сега да съм по-ясна. Първия случай не е суеверие, на което се робува, а лично усещане и желание.

Ако е било насочено към булки с такива изгледи, извинявам се. Надявам се, че няма такива във форума, че начина, по който го описа ми изглежда повече като симптоми от психическо разтройство tease Но си права, за това че не е хубаво да се "робува" на суеверия, особено ако това ще ти тежи good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 01, 2012, 13:43:01 »

 аз примерно, съм суеверна. Искам хем да му е изненада, хем да си спазя суеверието.
Не се срамувам от това, нито пък ще падна и ще умра ако ми види роклята. Просто няма да ми е приятно по ред причини. witch
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: март 07, 2012, 14:44:05 »

... Все пак ако ги нямаше обичаите, традициите, суеверията, какво щяха да са ритуалите в празниците?! Хубаво е човек да се чувства свободен да избира с кои от тях да се съобрази, без да му тежи на съвестта ако "прекрачи границата" на някое суеверие.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines