Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:49:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 284594 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 19, 2011, 01:37:07 »

И аз искам да знам kotence199 какво има предвид? Интересно ми е! smile
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #46 -: юни 20, 2011, 21:40:51 »

а аз да попитам.. паричките, с които се откупува булката - за кой остават? за родителите или за булката(т.е новото семейство)
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 21, 2011, 05:31:58 »

Тук по нашия край/Шуменско/ всички пари, които се съберат на сватбата, било за булка, било за пиле и торта са за младото семейство, от булченското хоро пък за първото дете.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 23, 2011, 22:19:46 »

Четох в една тема някоя от вас даваше идея с весели изпитания, к младоженецът тр да премине.
Ставаше въпрос за стълби и за това, че на вс стълба той казвал причина, поради която ще се ожени за нея. Не успях да я намеря. Бихте ли споделили и други такива идеи?
Активен
deni878
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 24, 2011, 09:31:54 »

момичета,

един въпрос: халките като ги купим на кумовете ли се дават веднага...да не стоят вкъщи?..знаете ли нещо по въпроса? smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 24, 2011, 11:37:22 »

И аз имам един въпрос: Вярно ли, че ако на сватбата си видиш друга булка трябва да си подарите нещо? Понеже моята сватба е в съботен ден, със сигурност ще има и други сватби преди и след ритуалният дом? Но понеже не съм виждала досега друга булка да ходи до друга, та това задължително ли е?
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 24, 2011, 11:48:17 »

Princess_of_the_Dawn, нищо подобно, дори напротив. Трябва да направиш всичко възможно да не се срещаш с нея, защото е на лошо girl_impossible
При мен беше така, преди мен имаше друга булка, та ние с приятелите се дръпнахме настрани и ми се обадиха кога да отиваме, не трябва да се виждате good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 24, 2011, 11:57:24 »

Princess_of_the_Dawn, нищо подобно, дори напротив. Трябва да направиш всичко възможно да не се срещаш с нея, защото е на лошо girl_impossible
При мен беше така, преди мен имаше друга булка, та ние с приятелите се дръпнахме настрани и ми се обадиха кога да отиваме, не трябва да се виждате good

Олее! Вече съвсем се хванах за главата с тези суеверия.  Girl_hide
Права си, потърсих пак информацията, не трябва да се вижда друга булка, но ако все пак станело случайно, тогава трябвало да си подарят по нещо. Аз съм запомнила само втората част, добре че се сетих да питам.  blush
Активен
drazena
Ентусиаст
**
Публикации: 84


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 24, 2011, 12:00:21 »

Преди нас имаше друга сватба и моя фотограф и дамата от ритуалната зала ми казаха къде да стоя, за да не се виждаме, не че знаех предварително, но не се срещнахме.
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 27, 2011, 22:18:10 »

Аз също знам, че две булки не трябва да се виждат в деня на сватбата. Това за подаряване на нещо не го бях чувала преди.
Момичета, аз искам да попитам за платното нещичко   scratch one-s head С какви размери трябва да е горе-долу? Родителите ми ми дадоха едно доста дълго парче ръчно такано памучно платно от времето на баба ми, но е прекалено тясно и дълго. Мисля да го разделя на две и да го зашия посредата. За да изглежда по-добре мисля да му направя повече редове с нашивки. Може ли така да е съединено платно или да търся други вариянти? Има ли някакви суеверия за това? А и ако ги съединя така двете части става някъде към 120см. Късичко ли е?   pardon
Активен
kotence199
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #55 -: юни 28, 2011, 17:32:20 »

И аз искам да знам kotence199 какво има предвид? Интересно ми е! smile
  еми ритуала по краденето на булката е такъв...няколко мъже вземат булката без младоженеца да види и я водят на някое заведение близко до ресторанта и младоженеца като види че булката я няма трагва да я търси и като я намери там се черпят набързо и се вращат при гостите...това е което знам била съм на няколко такива сватби
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 28, 2011, 17:44:19 »

kotence199smile разбрах какво имаш предвид! Чела съм тук за него. Интересно е наистина, особено ако се изиграе добре.  good Аз обаче ще го пропусна поради факта, че ме е  страх, че сватбата ще мине страшно бързо и ако и това направим, съвсем ще изгубим от времето.  smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 29, 2011, 08:47:39 »

Да и на мен ми харесва много като идея това за краденето на булката, но и при нас е така графика, че едва ли ще имаме време за него pardon
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 29, 2011, 15:42:10 »

Момичета, кажете ми нещо повече за писането на имената на неомъжените приятлки на булката на обувката й. Виждала съм го няколко пъти, но не знам за какво става въпрос изобщо.  tease Пък ми се вижда супер сладурско.  danceg
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #59 -: юни 29, 2011, 15:47:33 »

Смята се, че чието име първо се изтрие от подметката, то тази "мома" ще е следващата булка smile Вариант на хвърлянето на букета.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines