Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:43:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Къде бихте предпочели да направите медения си месец?  (Гласуването приключено: август 19, 2007, 10:51:12 )
в България - 5 (26.3%)
в чужбина - 14 (73.7%)
няма да празнуваме меден месец - 0 (0%)
Общ брой гласове: 19

Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се планира меден месец?  (Прочетена 54040 пъти)
 
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« -: януари 25, 2007, 16:13:04 »

Здравейте!!! smile
Как планирате медения си месец? Кога ще е-веднага след сватбата или по-късно? А колко време преди това започвате да действате,за резервации,уреждане на пътувания?
Е,да-знам,че много зависи от това дали ще е в чужбина или в България! danceg danceg danceg
Но все пак споделете? Имам чувството,че ще се побъркам ако трябва в последния момент да подготвям и това! Ще трябва да си поделим отговорностите с половинката! dirol  crazydirol  crazydirol crazy
Средствата са решаващото звено! Колко сте отделили за вашия меден месец/седмица/дни?
Мерси!!! heart heart heart heart heart heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 25, 2007, 16:27:21 »

Тъй като жените поемат по-същественият товар от организацията защо не вземеш да оставиш тази отговорност на любимия. :girl_wink:Обсъдете заедно само мястото и типа на екскурзийката , а той да се занимава с резервации на хотели , транспорт ,застраховки ако е в чужбина и други подробности!Тъкмо ще имаш възможността да бъдеш изненадана с някой спа хотел примерно.Ако предварително обсъдите и бюджета за медения месец съвсем няма да има недоразумения!Аз на моето мило бих му се доверила на 100% , а и така ще има чудесна възможност да докаже добрия си вкус , да ти направи изненада за сватбата и да бъде пълноценен! good
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #2 -: януари 25, 2007, 16:56:14 »

ние понеже сме решили да отидем до Гърция на меден месец, аз организирам всичко, а той само плаща. Понеже моите родители плащат за цялата сватба, тук е задължение на съпруга да плати за медения месец. danceg

И да добавя- не е задължително меденият месец да е непосредствено след сватбата- някои двойки предпочитат да го оставят за по-късно поради различни причини- финансови, проблеми с отпуските, или заради сезона.  Така или иначе, важното е да намерите време за себе си и да го прекарате весело и както на вас ви се иска.
« Последна редакция: януари 25, 2007, 18:36:47 от didibaby » Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: януари 25, 2007, 18:51:40 »

Нашият меден месец беше непосредствено след сватбата (сватбата беше неделя, а ние заминахме на следващата събота). Искам да кажа, че не е задължително медения месец да е след сватбата веднага, но откровено казано това според мене е най-добре. Нас такава еуфория ни тресеше от сватбата, и някак си естественото продължение беше на медения месец... това беше буквално най-страхотния период (от сватбата до завръщането от меден месец) в целия ми живот. Наистина препоръчвам да е до седмица след сватбата!
Що се отнася до планирането - аз го планирах около месец и платих всичко около Април (сватбата беше август). Хубаво е да е по-отрано, защотото цените са по-добри. Сама организирах всички подробности до най малкия детайл, включая и ежедневните екскурзии  give_rose
За екскурзии в чужбина - много много добра уеб страница с хотели ревю-та- tripadvisor.com, тука прилагам линк от мои  ревю-та, за някои хотели в които съм стояла - http://www.tripadvisor.com/MemberProfile-ccu-a_uid.267A1CB62B5EBF4F96736E8D3493DAA8.html
а за самолетни билети, kayak.com.
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #4 -: януари 26, 2007, 09:45:49 »

Оооо,благодаря ви,че откликвате така бързо и изчерпателно LOVING LOVING LOVING LOVING LOVING
silverarrow моя случай е подобен на твоя-през август!!! мерси за сайтовете и съветите! не съм сигурна обаче с какви пари ще разполагаме за меден месец-може би наистина до Великден ще се знае и тогава ще действам! Girl_sing
засега съм си харесала Санторин в Гърция и Тунизийското средиземноморско крайбрежие! danceg girl_in_love danceg girl_in_love danceg girl_in_love
ще ровя още-има време!
didibaby вие къде в Гърция сте избрали?
целувки на всички give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: януари 29, 2007, 09:18:57 от bulyov4e » Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #5 -: януари 26, 2007, 11:58:34 »

И нашата сватба беше в края на август и веднага след това заминахме за Мармарис, Турция. Наистина си беше естествено продължение и може би най-щастливият момент в живота ми  любов заедно-досега  girl_wink. Пък и като си взехме по една дълга отпуска още преди сватбата и изцяло се откъснахме от всичко. Началото на септември в Мармарис и Кушадасъ намалят доста цените, не знам как е в Гърция. Пък като се ангажира туристическа агенция с цял пакет няма никакво тичане, те си уреждат всичко.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #6 -: януари 26, 2007, 16:38:52 »

И в Гърция цените определено са по-ниски в началото на лятото, и след това през септември. А и времето е много хубаво, така че на плажче може да се отиде.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 27, 2007, 00:35:44 »

Ние ще ходима на медено пътуване тази година!!! Просто така решихме да е тази година! На нас родителите ни подариха пътуване до Канарските острови и престой в 5 звезден хотел!!! kiss2 girl_in_love CHEERS Резервацията ще направим поне месец по-рано!!! Остава само да решим кога искаме да ходим, да резервираме и да стегнем куфарите!!! girl_in_love
Активен
bulyov4e
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



« Отговор #8 -: януари 29, 2007, 09:25:11 »

ооо bulechka,страхотни родители Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo!
да ви завиди човек! със самолет или с кораб ще пътувате?
ех...и на мен ми се ще на някои от тропическите острови,но най-много до Кипър да стигна! Плачещо момиче
ма и там не е никак лошо доколкото знам Wink имам си и още места на ум-Метеора в Гърция,Йордания,южното крайбрежие на Турция! с миличкото се гмуркаме,така че всяко място по Средиземноморието е подходящо и не много скъпо!
а какви страхотни неща ми разправяха за Хърватското крайбрежие... heart heart heart good good good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 29, 2007, 12:42:41 »

ооо bulechka,страхотни родители Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo!
да ви завиди човек! със самолет или с кораб ще пътувате?

Това още не сме го решили!!! Май с кораб ще е още по-романтично!!! girl_in_love
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #10 -: април 04, 2007, 08:15:15 »

Мисля, че най-доброто време за сватбено пътешествие е непосредствено след сватбата. Ние така ще направим, заминаваме на другия ден след сватбата. Още не сме решили къде точно, но ще е в България. Не си представям след сватбения ден да се заемем с ежедневните задължения и някога си след това да отпътуваме на меден месец; ние не сме живяли заедно, така че всичко ще е по каналния ред
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: април 04, 2007, 09:05:52 »

Мисля, че най-доброто време за сватбено пътешествие е непосредствено след сватбата. Ние така ще направим, заминаваме на другия ден след сватбата. Още не сме решили къде точно, но ще е в България. Не си представям след сватбения ден да се заемем с ежедневните задължения и някога си след това да отпътуваме на меден месец; ние не сме живяли заедно, така че всичко ще е по каналния ред

Много добре сте решили да направите!  good
Ние нямахме възможност след сватбата за меден месец или седмица и още не сме ходили  Girl_sing Girl_sing Girl_sing но силно се надявам това лято да успеем да идем някъде за няколко дена само двамата и да си направим медена седмица  любов заедно girl_in_love любов заедно
Все пак съм на мнение, че веднага след сватбата е много по-добре, защото еуфорията около нея още я има и чувството е съвсем друго  blush
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #12 -: април 04, 2007, 11:00:36 »

Ех, жалко, че не сте имали възможност да заминете веднага след сватбата! Това е едно от основанията, защото като не е навреме, после още по-трудно се намира време!

Все пак дано да си направите приятно пътешествие, макар и със закъснение!!  air_kiss
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: април 04, 2007, 11:11:42 »

Мисля, че най-доброто време за сватбено пътешествие е непосредствено след сватбата. Ние така ще направим, заминаваме на другия ден след сватбата. Още не сме решили къде точно, но ще е в България. Не си представям след сватбения ден да се заемем с ежедневните задължения и някога си след това да отпътуваме на меден месец; ние не сме живяли заедно, така че всичко ще е по каналния ред
да аз мисля 4е си много права
и ние мислим да направиме така, за6тото после просто няма да има време колкото и да ни се иска
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 04, 2007, 11:16:38 »

Ех, жалко, че не сте имали възможност да заминете веднага след сватбата! Това е едно от основанията, защото като не е навреме, после още по-трудно се намира време!

Все пак дано да си направите приятно пътешествие, макар и със закъснение!!  air_kiss

Благодаря за пожеланията, cvetna!  give_rose
Наистина много се надявам да си направим малко пътешествие, може и някъде из България. Има толкова хубави места, които не сме посещавали  любов заедно
 secret Между другото аз събирам парички за меден месец (по-скоро седмица) без да знае милото и се надявам по този начин да го изненадам, защото иначе надали ще имаме възможност да си го позволим  secret
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines