Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 22:17:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булото " - 2 част  (Прочетена 167178 пъти)
 
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #45 -: май 07, 2008, 18:40:42 »

Някой знае ли точно каква е разликата между було и воал, и изобщо има ли такава?
dorina79 , според мен було е аксесоара на главата на булката. Материята му може да е тюл (много фина мрежа) или воал (по плътна материя от тюла, пада по-меко). Воала е традиционна материя за було, затова двете думи могат да се  срещнат и като синоними.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 07, 2008, 20:45:48 »

dorina79 , според мен було е аксесоара на главата на булката. Материята му може да е тюл (много фина мрежа) или воал (по плътна материя от тюла, пада по-меко). Воала е традиционна материя за було, затова двете думи могат да се  срещнат и като синоними.

Аплодисменти за Bravoregina94 :bravo:Много добро обяснение,мила! Wink
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 13, 2008, 15:13:08 »

Момичета, знаете ли как вървят цените на воалите, например в M.Tyler или някои друг сватбен магазин.Аз в момента съм на вълна воали  Wink .
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 13, 2008, 15:15:58 »

Момичета, знаете ли как вървят цените на воалите, например в M.Tyler или някои друг сватбен магазин.Аз в момента съм на вълна воали  Wink .
Мила в M.Tyler май са скъпички. Да много са красиви, но мисля че започват от порядък - 150лв.  nea
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 13, 2008, 17:17:47 »

Сигурно ще ни преместят мненията в другата тема, но ще ти пиша тук, защото иначе може да не видиш.

Моят воал е от M. Tyler и е 150 лв. Отпред пада около 10 см. под бюста, и отзад е толкова... като гледам снимките до лактите ми стига. Обикновен бял, с мъниста по края, закача се с гребенче ако правилно помня (още не съм си го взела). Честно казано цената ми се видя височка. След като го поръчах ходих в Сватбен център София. Там има подобни воали (малко по-къси) за 25-30-35 лв. Само като им пипнах материята разбрах защо моят струва толкова. Особено ако искаш да го носиш по-дълго, а не само за церемонията или ако си алергична към изкуствени материи е добре да си вземеш нещо по-хубаво. Иначе и тези от 30 лв. са много красиви! smile
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #50 -: май 23, 2008, 08:55:40 »

аз мисля,че булото е един красив завършак,на една булка weddingday,аз от любопитство исках да си сложа воал като мерих роклята,и като се видях се почуствах истинска булка yahoo give_rose
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 23, 2008, 16:22:26 »

Днес като си купих роклята и обувките реших че няма какво да отлагам и  купих и воала.И без това най добре можех да преценя кой стои наи добре на роклята и пасва на цвета. Малко под дупето е.


* DSC_0206.jpg (39.51 KB, 402x600 - видяно 384 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #52 -: юни 04, 2008, 09:24:18 »

Gery79 воалът ти много ми харесва и въобще като цяло твоят вкус ми допада (явно съотвества на моя  blush

Аз вчера ходих на проба на рокля и за съвсем обикновен, къс воал ми искат 69е  crazy Видя ми се много и май няма да го купя. Както обичам всичко да е огранизирано предварително, това ми се струва, че ще го оставя за последния момент за България.
Пък даже и да нямам голяма работа. Ние църква нямаме, а за подписването няма да си го слагам. Исках го само за церемонията в България. Но е истина това, което казва cveteto, така както бях решила изобщо да нямам воал, като си го сложих на главата се почувствах като истинска булка...

Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 04, 2008, 09:29:30 »

inaxastra, те и тук са луди с цените на воалите. Аз много сериозно съм се загледала в ebay, намерих по $20-$30 и май ще го купувам от тук, защото като не съм виждала материите в България, не ми се рискува.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #54 -: юни 04, 2008, 09:45:52 »

Ми ellie_bellie виж, чета тука в форума, че за тия пари дет ми искат, за едно нищожно воалченце, момичетата в Бг си купуват от M. Tyler чудеса.
Бая се чудя, ма си казвам, че като не държа на воала на всяка цена и да не намеря, ще го преживея. Не се ли притесняваш от ebay дали ще ти хареса като го видиш на живо ?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 04, 2008, 09:52:09 »

Арлина беше споменала, че нейният воал от M. Tyler е 150 лв. На мен не ми се дават толкова.
А пък за този от ebay, повечето си гарантират качеството и може би ще се уговоря, ако не ми хареса, че ще го върна...  А за самия дизайн, аз май съм се спряла на това, което се казва fingertip length - стига ти до пръстите на ръцете в свободно състояние. Тези на ebay нямат камъчета (то от там идва цялата дандания с цените  crazy) и ще трябва някой да ми ги сложи, ще си ги купя отделно  Blush
« Последна редакция: юни 04, 2008, 10:03:59 от ellie_bellie » Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 04, 2008, 19:00:27 »

Аз си мисля за дълъг воал тип испански, но искам да има и част която да се спуска пред лицето и по-късно да се отметне назад. Някои виждал ли е нещо подобно?
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #57 -: юни 04, 2008, 19:43:07 »

Искам и аз да споделя за воалите и по-специално за воалите на m tyler. Да, като материя са добри, но определено цена 150лв. за къс воал който аз видях там ми се сториха много, защото не превъзхождат чак толкова много другите, които съм виждала за 30-40лв. nea
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #58 -: юни 04, 2008, 20:18:42 »

Ама аз не съм приритала за M. Tyler ... Но по-добре 150лв за него - поне ще е красив, отколкото 69е за едно ама абсолютно нищо (съжалявам,че няма галерии да ви го покажа).
Ако си намеря нещо друго, което ми допада (в България), ще си го взема, определено не държа на марката.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 30, 2008, 08:15:12 »

Аз си взех най-накрая булото, но тъй като дойде по-късно от роклята и не го пробвах с нея, а като се прибрах в къщи и си бях с обикновени дрехи и не ми хареса съвсем. Дори вадих снимки от пробите преди да го поръчам да се уверя, че е същото crazy Може би, защото беше стояло сгънато и седеше по-различно, а и все пак не го пробах с роклята. На сватбата ако пак не ми хареса просто щя го сваля. Wink Снимала съм го, но то не се вижда какво точно представлява, а и съм в офиса и не мога да кача снимката сега. На който му е интересно, днес вечерта или утре може да погледне в галерията ми.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines