Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:09:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булото " - 2 част  (Прочетена 165341 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 27, 2008, 12:55:13 »

Моят воал от M. Tyler има такива мъниста по края, но пада малко по-различно. А пробвах и един, който пада по този начин, но нямаше мъниста, ако искаш отиди да погледнеш какво предлагат.

Аз с диадема и воал не се харесах много. Трябваше да избера едното или другото, а много исках воал.
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 01, 2008, 20:48:12 »

Тази вечер споделих с майка ми, че съм решила да ме разбулят в ресторанта някъде в началото и да го хвърля булото после на девойките и тя shok shok shok ми смачка ентусиазма. Не била чувала за такова нещо. "Булото се носело докрая. Един ден в живота си съм булка, да съм си го носела с радост." Спречкахме се, защото (може и да греша, че не се вълнувам силно от буквалността на традициите, които и без това са в безброй разновидности) аз искам да го направя така, че аз да се чувствам добре. Не искам това було да стои на мен след ритуала. А и става дума за юли месец, когато и жегите ще са големи. Освен това за самото було смятам, че функцията му се изчерпва с ритуалите. После вече официално може да се махне. В крайна сметка, ако трябва да сме буквални, то българката се е омъжвала в червена рокля и след това на другия ден свекървата изнася чаршафа bad. Доста съм се изнервила ANGRY! До гуша ми дойде от това да ми тъпчат мозъка с "това трябва така, а това инак". Не разбират ли, че, както искам, така ще стане! Но пък в един момент успяват да ми вменят, че не съм права и аз наистина започвам да се съмнявам в себе си и ставам неспособна да живея самостоятелно! Не разбират ли, че не искам да ме тормозят така!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Аман от закостенели разбирания! Тя по-скоро го прави и от страх да не би някой да ми се изсмеел, защото не е чувал за това. Понеже е свикнала тъпите роднини на баща ми (вкл. и той), които са мега задръстени, цял живот да ни тормозят с това как трябва да живеем и защо сме такива, каквито сме. Повръща ми се от всички тях! bad
Тишо като я чу и й вика: "Нека само да посмее някой и ще види отблизо юмрука ми! Ще я уважават такава, каквато е, ако искат и тя да ги уважава и приема с недостатъците им!" Пу-пу-пу да не му е уроки на Слънцето blush! Да бяха всички мъже такива tease!
« Последна редакция: март 01, 2008, 23:01:18 от Alannah » Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 01, 2008, 20:53:39 »

Плами ще провери все пак как стои въпроса с булото по нашия край, но ако и вие имате някакви идеи и мнения- цялата съм в слух give_rose! Просто искам да натрупам идеи и верни представи, за да си взема сама решение как да постъпя. Никога не съм мислила, че аз съм правата и знам какво трябва, но все пак гледам на решенията си като на правилни дотолкова, доколкото касаят мен и само мен и е важно аз да се чувствам добре. А не да угаждам на разбиранията на всеки, нищо че е живял 100 години или повече.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #18 -: март 01, 2008, 22:18:46 »

Alannah ,това си е твоята сватба и я направи така,че на вас да ви е хубаво! Вярно,че всяко семейство е различно и имат различни отношения,но в крайна сметка от това дали ще си с було на главата в ресторанта или не,не предопределя живота ти! Но пък ако го направиш така,както искаш ти да е ,ще покажеш ясно на всички,че вие сте си отделно семейство вече и ще си взимате решения,които според ВАС са по-добри за ВАШЕТО семейство!  И майка ми само отхвърля всичките ми решения,обаче аз се правя,че не я чувам и това е! Аз даже смятам да се преоблека с друга рокля по някое време,с което разстроих ужасно мама,ама .......! Wink
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 01, 2008, 22:31:07 »

Divna, прегръщам те силно за подкрепата LOVING! Виждам, че и при теб е същото Oh my ...! Аз също съм виждала булки, които се преобличат и въобще не го намирам за странно. Просто традициите са такива, каквито хората ги създадат или видоизменят. Няма нещо, което да се налага с категоричност. То законите в страната не се спазват и мнозина не го намират за ненормално, а какво да говорим за обичаите. Все пак исках повече разбиране и подкрепа от нея! Дори вярвам, че ще получа такава от семейството на Тишо. И да им се стори нещо странно, доколкото ги познавам, няма да им проличи. А мама се инати да приеме нещо ново, макар тя самата да има отвратителни спомени от сватбата си, заради "обичаите на бащиния ми род" bad! Хем й се иска да върне времето назад, хем не ме разбира на мен какво ми е! Просто не го проумявам girl_impossible!
« Последна редакция: март 01, 2008, 23:03:20 от Alannah » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 01, 2008, 22:47:46 »

Абе, маце стига се нерви за такива глупости! Divna,ти го каза - ВАШАТА СВАТБА Е И ТИ СИ РЕШАВАШ С БУЛО ИЛИ БЕЗ, КОГА ДА ГО СВАЛИШ И Т.Н. Аз като бях без було какво? А колко булки са били без? Колко са ги разбулили в средата на сватбата? Вярно, че традициите не са това, което са били.Я не се нерви за такива нещо. Сега му е майката да се радвате на приготовленията около сватбата. А и според мен на гостите им е интересно като видят нещо, което го няма по техния край. Така, че смело напред и каквото ВИЕ искате.  good good good
 
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 01, 2008, 22:57:01 »

И аз мисля като теб, Плами, но майка ми е свикнала наоколо да има хора, които постоянно да ни одумват. Тя ми каза: "Ще ти стане гадно като чуеш после коментар!" А аз й отвърнах, че те винаги си говорят, но е за тяхна сметка това. И аз не одобравям много неща, които хората правят, но е благоприличие да си запазиш мението за себе си, освен ако някой не го поиска. То е ясно, че е НАШАТА сватба и няма да слушам никого от тях, но ми се искаше да не си играят с нервите ми по този начин. Определно толкова положителни емоции имам около подготовката, че имам нужда от подкрепа или нищо. Ако исках менения, щяха да разберат. Аз просто я информирам, но не иска да го проумее. Карай... Аз си я знам нея, цял живот е била такава. Опърничава е много, но пък я обичам и сърце не ми дава да споря cray! Постоянно е с високо кръвно и днес пак е вдигнала 180. Как да споря като знам, че здравето й се клати! Тя просто не се отказва да взима дреболийте от живота присърце! И аз смятам, че това е един празник, а не става дума за суеверия и простотии. Всеки празнува, както му душа иска. Дано да не го забравя за децата си един ден това crazy!
« Последна редакция: март 01, 2008, 23:04:49 от Alannah » Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #22 -: март 02, 2008, 01:27:39 »

Alannah,просто седнете и се опитай да и обясниш, че лилинки,стринки и др. видове рода и да си с було,пак ще коментират и обсъждат! И съм сигурна ,че повечето го правят не с лошо,ами то си е манталитет! Просто така са свикнали! Кажи и ,че точно в този ден имаш нужда от подкрепа и че не ти се иска да усещаш неудобрението и!Щом жената си има проблеми със здравето ,бъди по-дипломатична и се опитай да опишеш колко щастлив ще е денят ти,ако сте усмихнати и се наслаждавате на момента ,а не и двете да мислите кой какво си коментира,и ти би се чувствала по-добре без було,което всъщност е най-същественото! Пожелавам ти успех в постигането на консенсус относно такава подробност като булото! И пак не забравяй,че това си е вашият ден! Вашите са си изживели вече техният!  Wink
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 11, 2008, 14:32:18 »

момичета, дано не съм оф топик, но не знам къде да попитам  blush

роклята ми е без презрамки и на гърба свършва около плешките, нали знаете как са тези рокли, точно на вас няма да обяснявам  girl_wink
проблема ми е, че имам шев от операция на гръбначния стълб и се притеснявам, че ще се вижда  cray cray cray широчината му е може би към 5 мм.  angry и е от кръста до шията  angry angry angry

мисля заради това да съм със спусната коса, но тя не ми е чак толкова дълга и като се навие на масури ще се вдигне още повече нагоре и може би ще се вижда част от шева

не искам було за да не ми се пречка, но може би и то ще е един добър вариант за каширане на шева?? може ли някакво съвсем късо було? или някакви висящи работи от косата ми, който да прикриват?
благодаря  give_rose и съжалявам ако съм  Offtopic
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 11, 2008, 14:43:52 »

милинка а няма ли вариант да се прикрие с нещо като боди арт например  Wink нещо свежо в стила на сватбата което хем да краси хем да прикрие белега good
другия вариант е с було но щом не искаш да се вижда ще трябва да прекараш цялата вечер с него!аз лично не можах да издържа едва изчаках първия танц и го махнах много ми се пречкаше макар че беше късичко  give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 11, 2008, 14:54:38 »

Wienerin, има много варианти
- с късо було до средата на гърба - на място в магазина с роклята ще прецениш на колко пласта, как да е обкантено и т.н.

- с пусната коса и с вплетени в нея панделки или нещо подобно - цвета, дебелината и начина на вплиане ще трябва да го обсъдиш с фризьора и да го съобразиш с роклята
/сега не мога да намеря подходяща снимка, но гледах в един руски сайт нещо подобно/
струва ми се, обаче, че ще ти бъде много по-тежко и неудобно на главата, ако си сложиш панделки или цветя. Може да си сложиш един ред коса, обаче, която да ти даде нужната дължина, за да не ти се налага нито да слагаш було, нито да си сменяш идеята за прическа. Ако ти се струва добро предложение - виж в темата за прически, там момичетата са споделили много по въпроса с поставянето на допълнителна коса.
Активен
sheli
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 11, 2008, 16:27:12 »

Wienerin,аз имам татуировка на гърба /която искам да скрия/ и фризьорката ми ме посъветва да си взема лепило за бодиарт/ако искаш на лични ще ти кажа от къде да го вземеш/и отгоре с брокат.Пробвах,и да ти кажа добре стои.Аз ще си взема по-плътен,но ти можеш да вземеш  по прозрачен,които като се поръси стои доста добре.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 11, 2008, 16:49:29 »

Kleo: това с бодиарт-а не ми беше дошло на ум, ти как си го представяш? само върху шева да има нещо или да е на цялото гръбче, което се показва от роклята?  blush

Alucinado: и аз мисля, че було би ми тежало и пречело цял ден и това с косата е добра идея, само се притеснявам дали ще седи естествено, но ще го обмисля като идейка

sheli: можеш ли да ми покажеш картинка с този брокат как стои? не мога да си го представя, поръсва се върху откритите части или как  blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 11, 2008, 16:55:51 »

ами аз си го представям като тънка нишка или като клонче нали те са такава форма знам ли pardon
може и да е на цялото гръбче където се показва роклята но според мен идеята е то да е част от визията не да се набива на очи и да привлича толкова много ако е цяла картинка на гърба ще се вторачват повече в него разбираш ли става много силно открояващо се good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 11, 2008, 16:59:15 »

мила фондьо тен и пудра на гърба и деколтето няма ли да реши проблема.а какво ще кажеш за боди-арт момина сълза на гърба
а и дълги и къси кичури в прическата.
аз изкарах с моето було и не ми пречеше.само на снимките откачах щото като ме прегърнеха имах чувството че ще ми махнат скалпа. funnytooth funnytooth funnytooth
« Последна редакция: март 11, 2008, 17:02:04 от gucci » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines