Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 19:37:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шаферката - втора булка - 2 част  (Прочетена 193847 пъти)
 
mimislantze
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14


0


« Отговор #435 -: март 30, 2010, 21:30:54 »

Za shaferi oste ne sme mislili. Moze li sestra mi da e shaferka s neina priatel? ili trabva zadalzitelno da sa malki deca?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: март 30, 2010, 23:15:08 »

mimislantze, назад в темата ще намериш много информациш за шаферството.
Няма ограничение в избора на шаферите нито по възраст, нито по брой, така че сестра ти спокойно може да ти бъде шаферка.
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #437 -: март 31, 2010, 08:14:59 »

 smile Аз така като гледам май всички големи шаферки ги обличат във сатен smile И аз мисля моите да са в сатен и май и ние ще прибегнем до шивачка, най-сигурно е. Така всяка ще може спокойно според особеностите на фигурата си да се сдобие с "идеалната" за нея рокля smile Та някой може ли да препоръча кадърна шивачка в София, която да не взима на бутикови цени  blum
Активен
slaveia87
Ентусиаст
**
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: март 31, 2010, 09:51:10 »

А големите ти шаферки те ли си купуваха роклите или ти blush

Marinita, аз мисля че когато каниш някой за шафер и имаш претенции за облеклото му трябва да го купиш, т.е булката трябва да ти купи роклята ако иска да си с точно определена,ако те кани и няма претенции в такъв случай ти трябва да си го купиш,освен ако не държи тя на това. Аз когато поканих моите шаферки просто ги попитах дали им харесва модела на роклята, те го одобриха. От там нататък аз си поемам ангажиментите т.е плащам целите рокли. blum
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #439 -: април 05, 2010, 16:44:54 »

Marinita, за да успокоя теб и вероятно булката, чиято шаферка си Wink относно цените на роклите, ето един сайт с хубави рокли на ниски цени :

http://www.koketna.com/shop/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=53&category_id=43&page=shop.browse&limit=20&limitstart=20
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: април 06, 2010, 10:44:54 »

Момичета, да ви се похваля.Онзи ден ходих до Димитровград и си взех две роклички за малките булки.  yahoo Излязоха ми 58 лева общо.За сравнение, в салона, в който си шия роклята, ми искаха 68 за по-малката и 88 за по-голямата.Много съм доволна.  yahoo
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: април 12, 2010, 06:56:09 »

Да си изфукам роклите biggrin


* 018190925.jpg (19 KB, 175x409 - видяно 2716 пъти.)
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #442 -: април 15, 2010, 21:31:35 »

Това си купих аз!Най много майката на булката да има критики beating Вие какво ще кажете? tease
« Последна редакция: април 15, 2010, 21:46:01 от Marinita » Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: април 16, 2010, 07:17:31 »

Да се намъкна и аз в темата. До вчера не предвиждахме изобщо шаферки. И после, гледайки снимките от сватбата на познати, нещо се въодушевих от идеята... а въпросният приятел доналя масло в огъня, като каза, че можело и без, ама било много хубаво да ги има. И моят мъж се нави...
Сега сме в чуденка как да постъпим. Дали няма да е грубо да искам да са облечени еднакво? Все пак са си жени между 25 и 30 години, всяка си има вкус и стил, не искам да се намесвам. Но от друга страна, иска ми се да са облечени в бордо - цветовете на сватбата са екрю и бордо, моята рокля е екрю. И четирите, които съм избрала (те ощене знаят  blum) са фини и красиви, определено ще изглеждат много стилно в този цят, но пак ми е неудобно...
Другото ми притеснение е дали няма да е грубо да платя само плата на роклите, а да ги помоля сами да поемат шиенето. Просто този разход не е предвиден в бюджета на сватбата и идва малко повече  blush... Но не знам как ще се  възприеме, просто не знам как да подходя...
Помагайте със съвети, моля!  give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: април 16, 2010, 09:32:47 »

Marinita, според мен роклята е подходяща  girl_wink

roxanne, ти си булката и ти определяш правилата все пак.  blum
Според мен приятелките ти ще се навият да облекат един цвят рокли, но остави избора на модел на тях самите, за да се чувстват комфортно. Това, че ще поемеш само плата е напълно достатъчно. Ушиването на една рокличка не е скъпо. И без това, ако ги поканиш като обикновени гости, ще дадат много повече пари за тоалет.

Може за тях да направиш отделни покани с разни закачливи задачки. Ако приемат отговорната задача да са шаферки, да са длъжни да се усмихват, да подкрепят булката, да са красиви в рокли от донесения плат, да се забавляват с пълна сила и т.н.
« Последна редакция: април 16, 2010, 09:35:10 от lionelsa » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: април 16, 2010, 10:21:42 »

roxanne аз мисля, че след като имаш претенции за цвят и за рокли ти трябва да поемеш не само плата , но и шиенето.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: април 16, 2010, 10:36:54 »

Да, за да не стане като случая, който съм описвала по-назад в темата.
Или поне им кажи предварително кой какво ще си плаща, да няма неразбрали после.
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #447 -: април 16, 2010, 13:40:49 »

Здравейте ммичета,
За нашата сватба шаферка ще ми е една приятелка и вече се разбрахме, че както реши тя така ще се облече. Мисля че има достатачно добар вкус за да и се баркам, така че и казах каквато рокля си реши. Колкото до малката булчица.......ще баде на моето момче племеницата  Bravo тя е голяма сладураня и обича да се пременя, така че ето тази рокля и купих. Детето е с мнение и като и я показах каза че одобрява и и харесва  funnytooth  yahoo



* Yoana`s dress.jpg (4.15 KB, 180x180 - видяно 2634 пъти.)
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: април 16, 2010, 15:37:19 »

Аз имам две шаферки - едната е моя приятелка, а другата е сестрата на младоженеца (която е голяма, не е малко момиченце). Разбрахме се да са с рокли еднакъв цвят, а моделите те да си ги изберат, защото са много различни като структура на тялото. Роклята на сестрана на младоженеца така или иначе ще я платят техните родители. Моята приятелка сама каза да не се притеснявам, че тя ще си я поеме, така или иначе щяла да си взима нещо. Но мисля, че е редно аз да й я платя. Аз сега бях шаферка на моята братовчедка и роклята ми излезна 80лв, като ми я шиха по поръчка. При толкова други разходи все си мисля, че ще успеем нейната рокля да я избием отнякъде  smile
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #449 -: април 16, 2010, 16:05:05 »

Аз имам две шаферки - едната е моя приятелка, а другата е сестрата на младоженеца (която е голяма, не е малко момиченце). Разбрахме се да са с рокли еднакъв цвят, а моделите те да си ги изберат, защото са много различни като структура на тялото. Роклята на сестрана на младоженеца така или иначе ще я платят техните родители. Моята приятелка сама каза да не се притеснявам, че тя ще си я поеме, така или иначе щяла да си взима нещо. Но мисля, че е редно аз да й я платя. Аз сега бях шаферка на моята братовчедка и роклята ми излезна 80лв, като ми я шиха по поръчка. При толкова други разходи все си мисля, че ще успеем нейната рокля да я избием отнякъде  smile
Радвам се за теб! Аз също ще съм на братовчедката шаферка и роклята ми излезна също толкова пари като на теб danceg Ако имаш желание може да я видиш в предишната страница снимката Yes
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines