Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 08, 2024, 06:57:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите? - 2 част  (Прочетена 164840 пъти)
 
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: март 01, 2012, 16:59:21 »

"Традицията" с жартиера е много нелицеприятна и дори перверзна от гледна точка на присъствието на всичките роднини. Освен това мисля, че е и безсмислена.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: март 01, 2012, 17:09:03 »

да  Offtopic само че като го казах в темата за жартиера, само дето не ме погълнаха вместо крака на някоя булка sarcastic
както и да е, жартиерът не ми е в програмата.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: март 02, 2012, 10:27:32 »

И аз не харесвам традицията със жартиера, но съм чувала вариант, при който се хвърля вратовръзката на младоженеца. А като се замисля, букета наистина ще го хвърлям преди тортата. Благодаря за мнени @}->--ята
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: март 02, 2012, 11:53:08 »

Аз съм била на една сватба на която младоженеца хвърли една червена роза вместо жартиер smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: март 02, 2012, 12:03:59 »

това с розата и вратовръзката са чудесни идеи, благодаря момичета. Сега ми хрумна лудостта да го накарам да си хвърли бутониерата  funnytooth cap goody
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: март 02, 2012, 12:06:15 »

Хахаха и бутониера е вариант, стига да е по-тежичка  blum, аз за това не се бях сещала  give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #411 -: март 02, 2012, 13:48:48 »

факт е, че свалянето на жартиера е малко.. краен ритуал.. въпрос на разбирания и вкус  pardon но пък създава много настроение-даже понякога повече от хвърлянето на букета  Wink
има си елегантен начин да стане-DJ просто ще каже че младоженеца го свалил вече и ще си го извади от джоба-ще подхвърли някоя закача и готово  Wink good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #412 -: март 02, 2012, 14:09:03 »

Всеки може да направи това което според него е най-добре. Има различни варианти за жартиера, както и без него. Правото на избор го има всеки според неговите желания и разбирания. Понеже аз не съм като футболните коментатори които не си казват от кой отбор са, ще си кажа, че на мен най-много ми допада варианта с розата. Не че не съм правил ритуали с жартиери ( много перверзни, както и  по-елегантни) но приемам тази традиция като привнесена от други държави и народи, които не се славят с богати традиции и народни ценности. По тази причина намирам - хвърлянето на розата, като един романтичен вариант при който ергенът - успял пръв да я хване, ще може да я подари на своята любима и да спази традицията - до година по същото време той да е младоженец. Разбира се ще стане още по-красиво ако неговата избраница също е гост на Сватбата и това стане пред всички. След което да ги поздравим с една любовна балада - за тях, за младоженците и разбира се за всички влюбени give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: март 02, 2012, 14:13:40 от AIVEN » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: март 02, 2012, 14:25:30 »

На мен пък това с розата не ми харесва. Някак ми се припокрива с идеята за букета. Мъж да хвърля цвете, някак странно ми се вижда.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: март 02, 2012, 14:31:02 »

Според мен всеки може да го направи както желае...ние лично ще имами жартиер, защото според мен става голяма шоу...и определено няма да ми се пъха под роклята...мисля просто малко над коляното да я вдигна и там да е жартиера и да ви кажа на мен това не ми изглежда толкова перверзно....но както казах важното е да се забавлявате, без значение дали ще е жартиер, бутониера, роза или вратовръзка  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #415 -: март 02, 2012, 14:31:59 »

На мен пък това с розата не ми харесва. Някак ми се припокрива с идеята за букета. Мъж да хвърля цвете, някак странно ми се вижда.
 Разбира се. Както вече казах всеки има право на избор. Както казва народа - който плаща той поръчва музиката. Ние дж-те само изпълняваме желанията на младоженците. give_rose give_rose give_rose
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: март 03, 2012, 19:10:08 »

О, аз отдавна казах, че това с жартиера няма да го има... хич не ми се връзва да ми се завира под полата, да дърпа със зъби и т.н.  angry Той е на същото мнение. Това изпълнение хич не ни е по вкуса.

Обаче вече доста хора питат и затова най-вероятно ще купя жартиер, който той няма да сваля от крака ми, просто ще хвърли. Така мисля че е най-добре, за да сме доволни всички.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #417 -: март 03, 2012, 23:54:27 »

За жартиера има отделна тема, там винаги има горещ спор. Аз от личен опит ще споделя, че присъствам на максимум 1 сватба на година без жартиер. Това е доста очакван ритуал и е свързан с много положителни емоции.  Не е добре да се изказвате грубо, срещу хората, който го харесват, защото и обратното може да се тълкува доста зле. Например, че сте със старомодни разбирания, или че се държите като монахини. Иначе няма нищо перверзно и мръсно в този ритуал, разпространен е по целия свят. Без да спорите, който иска го прави, който не - има си други интелигентни решения!
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #418 -: март 05, 2012, 10:13:34 »

Ние и двамата сме против този ритуал и тук съм твърда- не ме интересува колко ще го чакат гостите, чух вече от един приятел как не можело сватба без това, но много хора мислят и като нас (и сестра ми не го правиха). Мислим да се спрем на това с  цветето от косата на булката.

Някой знае ли обаче повече подробности за това? От къде идва този обичай, има ли го като традиция в Бълария или друга държава? Цветето какво е- чух роза, но червена или бяла? На нас сватбата ни е в бордо и екрю, тъй че и двата цвята ще са добре. И цветето нали е с много къса дръжка, а как тежи достатъчно, че да се хвърли надалеч и достатъчно голямо ли е да се види и хване?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: март 05, 2012, 11:34:24 »

ако вържа една кутийка бира за розата, съм убедена че доста мъже ще се наредят да скачат, а после някоя приятелка ще ми е благодарна  insane gape
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines