Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 14:44:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите? - 2 част  (Прочетена 163169 пъти)
 
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 23, 2008, 07:18:57 »

Едно въпросче към дамите "за жартиера": няма ли да се чувствате неловко, че някой  друг мъж държи бельото ви и си го носи после в къщи? не се заяждам в никакъв случай, просто тази мисъл ме е обзела.
Е хубава работа сега. Що за част от бельото е това , да не би да носиш и в ежедневието си жартиер точно като този на сватбата ,дето само се нанизва на крака и никаква работа не върши. Това първо. И второ кой ви кара да се качвате по столове и мъжете ви да се набутват под роклите ви.Има толкова варианти на това сваляне, че биха задоволили и най-притеснителните момичета.  blush blush blush Аз имах сваляне на жартиер и доколкото си спомням си качих крака само на един стол, аз бях с рокля до коленете , леко я запретнах и Петър свали жартиера. Това е един от най-майтапчийските моменти на сватбата,за мен поне, защото може да си правиш каквито си искаш изгъзици.Не че ние правихме де, но принципно е ритуал който позволява щуротии.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 23, 2008, 11:32:25 »

 Жартиерът не може да се нарече част от бельото - той е по-скоро по-особен вид аксесоар.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 28, 2008, 07:14:08 »

ние засега момента с жартиера ще го пропуснем...незнам мен ме притеснява мъжът ми да ми се "вре"под роклята пред 60 човека blush неискам да обидя някого може да си го сложа на глезена примерно DANCE
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #93 -: май 29, 2008, 10:42:28 »

ние също ще имаме жартиер,и аз мисля,че това си е една забарна част,дори и бабите си знаят за тази традиция( е поне мойте) good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: май 29, 2008, 14:38:42 »

Сестра ми щяла да го сложи някъде около коляното, за да приключи по-бързо "процедурата", че на нейното мило родата били големи "консерви". Ама според мен не трябва да се съобразяваме с останалите, а да го направим, както на нас ни харесва. Дори и само двамата с младоженеца да смятате тази традиция за яка, пак си струва да го направите, за да ви е весело на вас, пък ако ще всичките ви гости да са дълбоко възмутени smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 30, 2008, 12:38:55 »

И аз ще го сложа някъде около коляното за да приключим по бързо ,защото ако моето мъжле се запъне и процедурата от 2минутна се превърне в 12 ще падна от смях,а той от притеснение  danceg
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 03, 2008, 14:21:58 »

Според мен наистина е забавен момент, но моя човек май нещо се опъва, а когато не се прави с желание мисля че няма да стане готино, така че имам време да обработвам още пък ще видим какво ще се получи. А това за бельото си е ....да ако искам да заблъзня мъжа си когато сме сами мога да сложа чорапи с жартиери и т.н. но в случая мисля че наистина е аксесоар и момент на забава.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юни 03, 2008, 21:33:20 »

ще се включа и аз по въпроса за жартиера

значи, първо, наистина има много варианти за сваляне, които изобщо не изглеждат пошли, дори да е на бедрото, а не близо до коляното

второ, обикновено, до колкото аз знам, жартиерът се сваля не в началото, а на по-късен етап мисла че или малко преди, или малко след вечерята, когато хората са пийнали вече малко и са се развеселили, дошло им е настроението и са позабравили "консервативизма"

и на трето място, нещо, което невидях, какво символизира жартиера - ами той символизира раздялата с ергенството на младоженеца, целият този ритуал от няколко минутки

аз гледах запис с жартиера на водещата, която ще води и нашата сватба, доста добре се получи с жартиера, булката седна на 1 стол, повдигна леко роклята и съвсем ясно се видя, че младоженецът просто го свали, без заигравки и т.н.

освен това от бедрото на момичето се видя съвсем малка част и не видях нищо, ама нищо грозно и неприлично

да не споменавам емоциите сред гостите - които в последствие разбрах, че били все важни клечки...

на всички баби им е ясно, че сега не е като едно време, ходим с къси поли, с къси панталонки и т.н., живеем с мъжете си преди сватбата и да не споменавам още по-интимни моменти.

хвърлянето на букета има същата символика като свалянето на жартиера

за мен, лично мнение, много по-неприятен и грозен обичай е този, с откупуването на булката

та нали се женим по взаимно съгласие, да ме купува ...ето от това би ме било срам

едното е БГ обичай, а другото - не.

аз съм за жартиера на 100%

и наистина, това не е истински жартиер, а просто ластик с дантела и плат, никоя жена не ходи с такова "бельо", освен на сватбата си

на нашата сватба ще има много ергени ...


не искам да обиждам някого, просто изказвам лично мнение относно обичаите





Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 04, 2008, 12:46:28 »

Момичета, да ви се похваля.. Юлиан го направи  yahoo danceg Съгласи се на ритуала с жартиера. в началото се дърпаше, но не бяха нужни много усилия, за да го убедя.  girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 05, 2008, 17:53:55 »

И моето мило се съгласи, каза че ще е вкарал достатъчно до тогава и ще има жартиер smile yahoo Ще бъде весело.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 05, 2008, 17:58:46 »

На мен не ми харесва този ритуал със свалянето на жартиера angry Ще има хвърляне на жартиер, но DJ-я каза, че ще направи малка заигравка като каже, че от нетърпение младоженеца го е свалил още предната вечер и ще го извади от джобчето. Малко тъпо ми се струва аз бременна в 5 месец и с корем да ми се навира под роклята. Не искам да обидя никого - това си е мое лично мнение. nea
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 05, 2008, 19:12:46 »

ние засега момента с жартиера ще го пропуснем...незнам мен ме притеснява мъжът ми да ми се "вре"под роклята пред 60 човека blush неискам да обидя някого може да си го сложа на глезена примерно DANCE

Идеята за глезена е много добра - само трябва да е някое по-мъничко жартиерче  good
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #102 -: юни 05, 2008, 19:18:16 »

Ние определено ще имаме ритуала с жартиера, няма да пропуснем да се помайтапим малко. Смятам да седна на стола, а не да се катеря върху него, мъжът ми да се мъчи, да кляка, да ляга и ако успее да намери измежду множеството фусти жартиера ще е много добре funnytooth
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 06, 2008, 18:47:48 »

хей,

това с глезена също е вариант, сядаш на стола и лекичко, докато дж още бърбори го наместваш към глезена или прасеца

др. пидея, която ми хрумна е, подобна на жартиер гривна, която младоженецът да свали от ръката на булката, пак ще я хвърли, но нито ще е бельо, нито ще се навира под роклята

не знам как ви се струва тази идея?

така пак има ритуал за ергените

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #104 -: юни 09, 2008, 16:58:56 »

Моето лично мнение е - ако ще се прави нещо, да се прави както трябва. Аз също "помогнах" на младоженеца, като си сложих жартиера малко над коляното, но все пак - ако ще се сваля жартиер, мисля, че може да е от едно-единствено място - и то е кракът на булката  good. Иначе малко се получава - извинете за грубия израз - че хем искаш, хем не ти стиска. Има други ритуали и игри, които могат да заместят този, на който не му харесва. Разбира се, всеки е свободен да прави каквото пожелае, но - лично мнение - или се навиваш и го правиш, или не.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines