Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:40:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите? - 2 част  (Прочетена 160670 пъти)
 
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 10, 2008, 18:35:05 »

При нас също имаше жартиер и не сме имали колебания за него. Знам,че бяхме на една сватба и там го видяхме този ритуал и кагато си търсих рокля направо си купих и жартиер. Нали все пак булката вхърля букет на неомъжените,така,че е редно и младоженеца също да хвърли нещо...Вече всеки може да прецени дали да го има този ритуал,но определено аз съм 'ЗА",понеже е интересно и забавно за всички. danceg
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #46 -: април 22, 2008, 16:59:32 »

Аз си купих един много красив жартиер, но ... сега се замислих, че на нашата сватба само двама от гостите ще са ергени  huhhuh.gif Аз не знам какво точно символизира този жартиер, просто е синичък и това ще ми е "синьото". А и не знам чужденците как ще възприемат този ритуал. Та май само ще си го нося без да го хвърлям. Абе и моми няма да имаме много, та и за букета май отпада хвърлянето, а някак не върви да го хване някоя омъжена, а?   nea
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 22, 2008, 19:57:39 »

kopche, и при нас е горе долу същата ситуация...само 2 ергени  blum blum
 така че и аз мисля да си го нося за "синьото" без да го хвърлям, а за букета не съм сигурна ама и при нас май ще отпане хвърлянето, в същност май само една мома  Girl_hide
то е ясно кой ще го хване  funnytooth
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 23, 2008, 08:09:51 »

Аз пък се спрях на нещо по нетрадиционно-моят ще е червен -просто не можах да се възпра да не го купя blush


* st.JPG (37.41 KB, 440x348 - видяно 3586 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 23, 2008, 11:36:17 »

Иска, не иска жартиер, смятам този път да стане на моето и жартиер да има. Аз без това от толкова идеи се отказах заради него sad, този път ще се съобрази, колкото и да ми е срамежливичък smile

Ако не - ще го "заплаша", че ще си го сваля сама и аз ще го хвърля на ергените, той като не иска. Не стига, че почти няма да имаме моми на сватбата, ами и допълнително да ощетяваме ергените  funnytooth ROFL

А задължително ще си взема втори жартиер за 1-та брачна нощ smile
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #50 -: април 23, 2008, 14:55:15 »

Марчела, ние сме в същата ситуация наистина ... май и аз ще си остана с носенето на жартиера и букета без хвърлянето smile Майчето, красив е жартиера, важното е на теб да ти харесва smile Кикси, само така! Най-весело ще е ти да го хвърлиш на ергените наистина, според мен ще предизвикате фурор  Bravo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 23, 2008, 16:03:15 »

kopche ,
радвам се, че някой подкрепя идеята ми. smile Очаквах да бъда критикувана за тази моя идея, а всъщност щом и ти мислиш, че ще предизвикаме фурор, май наистина това ще бъде окончателният сценарий с жартиера.
Така хем няма да мъча милото, ако го е срам, хем ще стане още по-весело. lol
А и без това може би няма да имам хвърляне на букета - че нали се очертават само 2-3 моми, ама още умувам. Те момичетата в темата за букета ме посъветваха, че колкото и малко да са, пак мога да си го направя...Ама ако не, жартиер - задължително, според мен това си едно от задължителните неща като част от купона smile Въпрос на лично мнение. smile
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #52 -: април 23, 2008, 20:33:04 »

Аз мога да дам пример в полза на хвърлянето на жартиера. На нашата сватба като дойде този момент отначалото имаше само един желаещ да го лови и се наложи да казваме на диджея едно по едно имената на ергените, който ги обявяваще като при излизането на всеки един гостите го аплодираха и беше много забавно. Накрая дойде кулминацията, когато жартиерът падна между две от момчетата, които буквално се сбориха за него на фона на овациите на всички. В последствие се оказа, че победителят е бил много мотивиран, защото по време на церемонията в църквата е предложил на приятелката си да се омъжи за него и сега им предстои сватба през май give_rose heart Така че няма значение кой щего хвърля, важното е да има повод за емоции.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 24, 2008, 12:18:36 »

Аз мога да дам пример в полза на хвърлянето на жартиера. На нашата сватба като дойде този момент отначалото имаше само един желаещ да го лови и се наложи да казваме на диджея едно по едно имената на ергените, който ги обявяваще като при излизането на всеки един гостите го аплодираха и беше много забавно. Накрая дойде кулминацията, когато жартиерът падна между две от момчетата, които буквално се сбориха за него на фона на овациите на всички. В последствие се оказа, че победителят е бил много мотивиран, защото по време на церемонията в църквата е предложил на приятелката си да се омъжи за него и сега им предстои сватба през май give_rose heart Така че няма значение кой щего хвърля, важното е да има повод за емоции.

Страхотно, дано и при нас да се получи весело, независимо, дали ще трябва да ги изкарвам на дансинга с вилата на врата  ергените goody funnytooth DANCE laugh
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 24, 2008, 12:32:27 »

и аз доста се чудих дали да имаме жартиер, но се оказа доста весело - беше забавно, а на всичкото отгоре и един от гостите ни искаше да си сваля халката и той да се нареди при ергените laugh така че момичтеа не го пропускайте good същото се отнася и за букета - аз така го засилих, че го метнах на полилея и гледайте после борба за него... funnytooth ROFL
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #55 -: април 29, 2008, 19:00:47 »

Във Франция традицията за жартиера е следната : когато дойде моментът, започва наддаване между мъжете и жените. За всяка сума от мъжка страна булката повдига роклята малко нагоре, за всяка сума от женска - я сваля малко. Наддаването продължава до жартиера. Тук се разбира дали приятелките на булката са истински приятелки - ако я оставят с вдигната пола, ясна е работата  smile
А по принцип синьото е именно жартиера. В библейски времена, синьото символизирало чистотата и верността (воалът на Девата е син). Това е символ на истинската любов.
За себе си избрах да имам жартиер, но няма да го хвърлям, защото на Фабио не му се нрави идеята.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 30, 2008, 10:01:11 »

Не знам момичета на мен ми се вижда ужасно младоженеца да се навира под роклята ми, въобще не се връзва с представите ми за стилна сватба.
бях на една сватба , дето се оказа че младоженката има гъдел и без да иска докато младоженеца и и сваляше жартиера му заби такъв шут,  че замалко да се сбият-беше комично и ужасно.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #57 -: април 30, 2008, 11:48:25 »

Не знам момичета на мен ми се вижда ужасно младоженеца да се навира под роклята ми, въобще не се връзва с представите ми за стилна сватба.
И аз така мисля. Но виждам че много хора го намират за забавно.
От къде въобще се появи този обичай?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #58 -: април 30, 2008, 16:44:11 »

На мен също ми е забавно и мислим да го направим. Колкото до това дали е стилно или не, може и да са прави момичетата, които не го харесват, но по тази логика и доста други обичаи не са страшно стилни - да не би мазотенето и тъпкането с торта накрая да са много стилни, а за някои традиции като танци с кокошки и други... Освен много стил, сватбата трябва да е весела и щастлива най-вече може би.
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #59 -: април 30, 2008, 18:31:55 »

Както спомена inaxastra занимавките с жартиера на младоженката под малко по различен вариант, но също и в "българската версия" са много разпространени  във Франция, но и в Германия и Англия. В Англия съществува традиция неженените мъже да хващат жартиера и директно да го поставят на крака на приятелките си, за които искат да се оженят.
 :offtopic:Иначе обичаят идва от Ордена на жартиера ,когато през 14 век на един бал кралят на Англия Едуард III танцувал с графинята на Салисбъри и тъмносиният  й жартиер паднал. Кралят, за да спести неудобната ситуация го вдигнал и го сложил под коляното си Bravo. От тогава в този орден, дамите започнали да носят жартиерите на лявото си бедро, а кавалерите под коляното на левия си крак.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines