Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 11:01:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебе на море  (Прочетена 32993 пъти)
 
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #30 -: юли 16, 2010, 22:16:36 »

Здравейте!
Ние в момента сме на морето с малкия и искам да кажа,че ние го водиме на плажа само сутрин от 9,30 до към 12,00 часа някъде и след това се прибираме.На плажа има много дечица и малки бебета също.Мажем се с 50 фактор и нямаме проблеми засега.Даже много добре му понася на морето и много се радва на водата.В морето сме го топвали един-два пъти.Взели сме му басейнче и той там се плацика на топла водичка.За летните вируси дано ни се размине smile ,но то на всякъде може да хване някакъв вирус.
Все пак е голяма емоция с дете на морето blum
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 17, 2010, 15:32:10 »

миналата година го водихме като беше на 6 месеца, тази година на 1г. и 7м. и двата пъти изкарахме страхотно, той се радваше на водата и пясъка обилно намазан и на сянка с подходящите съоражения  Wink ако успеем с времето пак ще го заведем тази година, аз не виждам какво чак пък толкова страшно има при положение, че човек е предпазлив и спазва елементарни неща!! Нашето педи миналата година сама ни препоръча да го заведем, като и казах после как е реагирал на морето и въздуха там ни посъветва още същата година да повторим ако можем.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 17, 2010, 16:21:50 »

Калоян го заведохме за пръв път на море през м.май в Гърция,когато беше на 9месеца. На 1 г. 1 месец посетихме българското черноморие и потретихме на 1г. 2месеца. Въздухът и смяната на климата му се отразиха чудесно - само вторият път прихвана чревния вирус за съжаление. Прекарвахме на плажа сутрин от 9 до 13.30 часа, като от 12 той спеше в количката на сянка под чадъра.
Тази година го заведохме непосредствено преди 2 ия РД в края на юни/началото на юли и сме били на плаж сутрин от 8.30-9.00 до 12.30.
Смятам, че няма по-хубаво и здравословно нещо за децата от смяната на климата и разумното възползване от предимствата на планината и морето give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #33 -: юли 17, 2010, 22:40:12 »

На мен 12ч ми се вижда кьсно. Сльнцето е вече опасно тогава. Тук непрекьснато ни напилясват между 11 и 16 никакво показване.

Аз ще кажа в бьдеще време и ако е рекьл Господ така да стане: мьжа ми е от морето. Трябва да раждам кьм средата на януари и мисля края на май да отиваме на море. Т.е бебето ще е на 4-5 месеца. Програмата ми е сьщата каквато правим и сега сьс свекьрвата - отиваме на плажа в 7.30. Правим дьлга разходка с крака вьв водата докьм 9. Полежаваме половин час. Пием по едно кафе под чадьрите и 11 най-кьсно сме си у дома.

С бебето може би в началото ще се прибираме по-рано, за да не стои то с часове на плажа. По време на разходката мисля да го нося в слинг.

Това е моето виждане, пьк за плановете ми- дай Боже да се изпьлнят !!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 18, 2010, 09:54:39 »

ние живот и здраве се каним на 10ти август да заминаваме за Албена(така ни се объркаха плановете,че планината пропадна) нещата които ме притесняват са пясъка и водата.аз съм категорична че капка от морската вода няма да се докосне до Дея с това поне ще се справя,но мръсния пясък незнам какво ще го правим,тя никога не стои на нещо постлано ииска да ходи абсолютно навсякъде а и постоянно си лапа ръцете diablo  инче ще ходим от 8-8:30 след закуска,тя спи от 10 до 12 и този сън мисля да и е на плажа под чадъра,гадното е че точно в най голямата жега от 12-4 тя не спи е във вихъра си и ще търсим някъде сенки и забавления.
 искам да питам мамите били вече на морето потходящо ли пак след 6 часа следобяд за плаж crazy дали не духа много crazy
и как обличате бебчовците на плажа,аз съм взела няколко цели бански и едно долнище само,но незнам дали ще се престраша все си мисля че така гръбчето и ще е голо blush то кой знае каква ще е жега ама аз нали съм от притеснителните  blush
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #35 -: юли 19, 2010, 08:03:12 »

Миналата седмица бяхме на почивка с мъжа ми. Направи ми впечатление , че масово хотелът беше запълнен от семейства с малки дечица. Възрастта варираше и имаше от най - малките до най - големите. Честно казано ние малко скучахме с мъжа ми , защото навсякъде деца , крясъци , викове , игри , а ние стоим двамата. Е , поне се радвахме на дечицата. Ние за първа година ходим на почивка на море специално , защото сме от морски градове и двамата , но на мен много ми хареса и казах на мъжа ми да си имаме традиция и ние всяка година да ходим на почивка стига да имаме възможност . Едно бебе няма да бъде пречка за нас да отидем , сами видяхме, че е пълно с бебета и по - големи деца.
« Последна редакция: юли 19, 2010, 09:28:28 от red_roses » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 19, 2010, 08:14:05 »

.......аз съм категорична че капка от морската вода няма да се докосне до Дея с това поне ще се справя........
Това пък защо, Маслинче ?!?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юли 19, 2010, 09:04:08 »

Ние взехме решение и тaзи годинa дa сме без детето нa море good
Събирaхме мнения,слушaхме рaзкaзи,обсъждaхме и мислим,4е товa е нaй-прaвилно.
Всеки си преценя според детето.Моето определено не е готово зa море.
До годинa ще е по-голямa и по-сaмостоятелнa,ще слушa пове4е.Сегa е кaто свободен рaдикaл.Дa я нaкaрaм дa седи под 4aдър или дa спи нa плaж-aбсурд.Дa я удържa дори зa 5мин нa едно място в зaведение-мисия невъзможнa.
Мaслин4е то нa морето основните му хaрaктеристики сa.....море и пясък crazy
Щом не искaш Дея дa имa досег нито с едно от двете зa вaс вaриaнтa /според мен/е хотел с голям бaсейн кaто имa и детскa 4aст с нaдувaеми животинки,топки и тн.Тaм ще си се пе4ете и тя ще се цопкa с кеф,a ти нямa дa се притеснявaш
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 19, 2010, 09:14:09 »

Maслинче и аз мисля че с тези ограничения просто това не е вашата почивка  nea
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 19, 2010, 09:19:54 »

Миренце, май вие не сте готови да отидете с дете на море, а не, че Монката не е готова..... Така ми се струва на мен, още от миналогодишните ти писания по този въпрос в другия форум.

Никой не е казал, че детето трябва да стои под чадър, незнам кое ще е това двегодишно, дето ще го направи. Добре намазано, с шапка, с тениска или лек потник дори, а защо не и с онези костюмчета с висок защитен фактор.... Ето ти екип, с който детето спокойно може да си рови в пясъка на брега и да се пличка във водата, ако не го е шубе, защото и това се случва, изненадващо за родителите понякога.

А според мен основното в случая е смяната на климата за детето, което си струва неудобствата на родителите.

На възрастта, на която са нашите дечковци, и на лудостта им, варианта за вечерно излизане на заведение е то да е такова, което има детски кът или поне пясъчник и една-две играчки. Вече почти всички са такива. Така си наблизо до детето, гледаш го и когато ставаш, за да отидеш до него не извървяваш километри.

Повярвай, едно излизане на планински или морски въздух , дори за няколко дни само, ще се отрази на здравето на детето през зимните месеци.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 19, 2010, 09:34:53 »

Без да имам деца съм напълно съгласна с Ина.Аз съм отишла на море на година и половина.Това е било препоръчано на родителите ми заради проблеми със сливиците.Е отразява се положително.Сега наши приятели мъкнат детето си от едногодишно по плажове и планини, заради астматични пристъпи и да чукна на дърво малкия е по-добре.Според мен една промяна на климата, на средата за детето действа положително, това от наблюденията на децата на приятелски семейства.Та мен даже с гнойна ангина са ме мъкнали на море и плаж като бях малка, минаваше ми по-бързо болеста и с по-малко антибиотици и проблеми със сливиците.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 19, 2010, 10:25:23 »

Миренце то добре че хотела има детски басейн,даже и детска градина има,но там на място ще разберем дали не е твърде малка за нея,както казваш ти са "свободни радикали"  blum а Дея като не търпи шапка blum girl_impossible трябв к ърпа да и вързвам за да не я маха,а пясъка не ме притеснява толкова,колкото това че тя си лапа ръцете  nea
Ина имаш ли наблюдения върху тези костюми,отдавна ги гледам и им се чудя,а за морската вода мен ме е гнус да влизам камо ли Дея bad е в краен случай за протокола може да и топнем краката
Герганче аз и не го възприемам като почивка(почивката ни живот и здраве ще е в чужбина без Дея  blum ) а като забавление за Дея,да смени въздуха,климата и т.н..
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #42 -: юли 20, 2010, 09:05:14 »

Аз нямам деца и не разбирам все още от някои работи , но в момента според мен не е толкова полезен плажа , както едно време. На времето родителите ми ни мъкнаха със сестра ми по плажове, за да се калим. По цял ден сме стояли , но сега с тези климатични промени и слънцето е опасно , не знам . Айде на планина, да.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 20, 2010, 15:15:59 »

слънцето е опасно , не знам . Айде на планина, да.
Ами на планината не пече ли същото опасно слънце?  nea

Ние имаме план да ходим на морска почивка през декември и тогава Евелин ще е на 7 месеца. Ще ходим много рано или преди залез на плажа, през другото време може да сме на басейн на сянка или на друго сенчесто място. Смятам, че смяната на климата ще и се отрази страхотно на имунната система.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 20, 2010, 15:56:44 »

 Дори и да бях против морска почивка с малко дете, по-скоро не бих отишла, отколкото да отида без бебето си, не съм се разделяла от него и скоро в плановете ми не съществува такъв момент, а пък на почивка, където и за него ще е интересно и разнообразно. А е мн по-трудно, Влади на 5м искаше нон стоп разходки, сега сигурно ще иска нон-стоп контрол и занимания, ама важното е да сме на морето и да сме си тримата heart.
 Маслинке, след 18 е чудесно за плаж, разбира се понякога духа, но това зависи от времето, всеки ден и период от годината е различен, но мисля, че през август, ще е топло и приятно именно след 18, а сутрин най-много до 12 да се издържа.
 Клео, според мен на Мони ще и се отрази добре да смени обстановката good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines