Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 03:42:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебе на море  (Прочетена 32989 пъти)
 
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« -: февруари 16, 2008, 15:54:34 »

Здравейте мамчета  girl_wink . Поогледах, но не видях подобна тема, а мен много ме вълнува. На какво мнение сте по темата? Подходящо ли е с малко бебче да се ходи на море. Или  crazy
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #1 -: февруари 16, 2008, 19:27:44 »

Мисля, че малко бебче може на море, но зависи колко е малко pardon Според мен най-добре да е поне на 4-5 месеца blush blush А дали е така blush Педиатрите трябва да знаят със сигурност Wink
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 01, 2008, 11:27:47 »

Да ама аз се чудех, как постъпват мамите, които например живеят по морските градове. Милят ли да водят малкото на плажа и от каква възраст на там. А и на колко месеца/дни за пръв път мислят да го разходят на чист  pleasantry въздух.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 01, 2008, 12:04:45 »

Ние по принцип ходим на море края на август и началото на септември и въпреки, че Косьо ще е на около 10 месеца все още се чудя дали да го взимаме с нас, защото бебешката (до 1г. се водят бебета) кожа е изключително нежна и чувствителна и не бива да се излага на слънце, както нашата!!! А дори и да вземем бебо с нас едвали ще го водимна плаж nea, имайки в предвид какво ще прави - ядене на пясък и т.н. bad а и при всички случаи трябва да е намазах със слънцезащитен крем фактор 50+ и при това не, за да се пече като нас на плажа!

Тази тема е много деликатна и аз изказвам личното си мнение по въпроса!!!

А морските бебета, при тях е по-различно, според мен те си свикват от самосебе си!

Но всеки сам си преценява! Wink
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 01, 2008, 12:32:18 »

А и на колко месеца/дни за пръв път мислят да го разходят на чист  pleasantry въздух.
Ами моята точка трябва да се появи втората половина на септември и смятам ако времето е ок, след около 15-20 дена да си я изведа.Преди това от 5-ия ден примерно нататък на терасата за по 5 минутки и после за по половин час навън, после повече време и така.То и вкъщи да стои бебето ако идват хора пак същата работа, айде поне на свежо навън да е.А за морето..... аз понеже съм от Бургас, имам приятелки,които на по 7-8-9 месеца като им бяха децата и ги водеха сутрин рано и следобед късно за по час и малко на плажа.Не е болка за умиране, нищо няма да стане, то тогава слънцето вече не е толкова жарко.А точката ми ще гони годинка до другото лято тъй че ... може и да се научи да плува преди мене   tease tease tease
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 01, 2008, 18:44:40 »

аз лично когато ида на море догодина бебчо ще е на 10 месеца най-малко! *THUMBS*мама мен ме е водила на 7 месеца на море!ние сме от София но татко е умирал за морето и и е казал че ще се ходи и с бебе и това е положението!и така аз съм от 7месечна на плажа с количката!!макар че кожата ми е много бяла и чувствителна =]аз си мисля че йодните изпарения са много полез ни за бебчето!!ние ако ходим догодина лятото няма да взимаме нашето човече с нас =]решили сме че няма смисъл и че две поредни години не сме ходили та това да е нашата си година заедно и щастливи на плажа *INLOVE*иначе няма проблем според мен!!толкова морски мами си водят бебетата на плажа!след като са родени там къде да ги разхождат...какъв е проблема  huhhuh.gif
Активен
mi64o
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 08, 2008, 11:16:03 »

и според мен бебчето може да се заведе на море след 7-8 месечна възраст но нашата принцеса тази год.ще е много малка за море.А естествено че на плаж ще е сутрин рано и късния следобед когато не пече толкова силно.А за извеждането за първи път мисля да е още първата седмица след раждането по-добре детето да е на въздух(ако времето е хубаво естествено)
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 08, 2008, 12:18:46 »

Аз живея  в София, но съм родена близо до морето. Майка ми ме е завела за първи път на море на седем месеца и се е видяла в чудо с мен. Казвала ми е, че само съм обикаляла по пясъка и каквото намеря хоп  в устата. Даже съм проходила на Албена! Аз ако стигна до морето тази година ще оставя бебо на мама да го гледа, а аз ще ходя на плаж с мъжа ми. Само вечер ще го извеждам с количката по плажната алейя да диша чист въздух.
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #8 -: април 08, 2008, 13:13:05 »

ние за първи път заведохме малкия на море на 1г.и 3мес., но той е роден на 1.03, така че нямаше как да отидем още когато беше на 3-4 месеца. Не е страшно ако се води бебчо сутрин от 9 до 11 и следобед след 16 часа, освен това това то добре ще е намазано/аз моя го бях намацала с 40 фактор, не мога да му го размажа по тялото и се върна бял беленичък от морето, въпреки че щъкаше под слънцето/. Според мен по-лошото е че от морето тръгват много зарази и обикновено повечето деца си лепват по един сериозен летен вирус след морето, което за едно малко бебенце никак не е добре. Затова след 10 месец поне, е това си е мое мнение де pardon
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #9 -: април 23, 2008, 14:30:47 »

Според мен след като бебето си седне на дупето и има навършени 6 месеца, здраво еи няма противопоказания, може да ходи и на море и на планина, дори мисля, че е полезно.
Азмоята дъщеря я заведох на 1 г и а- 2 дни за първи път на море, беше голяма лудницата, защото тъкмо се беше научила да ходи.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 10, 2009, 23:19:28 »

Каката я водихме за пръв път на море след годинката,сега бебето ще е на 6 месеца по време на почивката ни на морския бряг...силно се надявам,че всичко ще бъде наред и че няма да ни притесняват здравословни и от друг род проблеми!Запасявам се от сега-слънцезащитни кремчета,басейнчета,чадърчета,светли,леки дрешки,шапки,палатка с UV защите за плажа...много ми е интересно-как ли ще е?! Boat
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 18, 2010, 15:52:51 »

Побутвам темата , и без това този въпрос се обсъждаше скоро в някоя друга тема, а ето че си имало такава.
Нашия бебок, ще е лятно бебе (юни) . Живеем в морски град и незнам още как ще процедирам . Още юли няма да го заведа на плаж  crazy , но за септември , когато ще е на 3 месеца се замислям  pardon
Има време до тогава, но не е излишно да се поразмишлява предварително  blush
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 24, 2010, 21:55:11 »

Нашето бебче е с термин за началото на юли,но мислим към септември да се приберем в България ( и то с кола ,което са почти 2000 км - с бебче на месец и половина ) и съответно ще ходим на море. Не мисля ,че е проблем стига да не стои детето цял ден на плажа чесно казано,да е под чадър и евентуално с някаква тънка пеленка завитичко  ;)Майката на моя мъж го е завела за пръв път на море когато е бил на 20 дни  crazy,което преди ми се виждаше странно,но пък нищо му няма и досега  sarcastic
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 25, 2010, 11:07:40 »

 Моят бебок го заведохме на около 6 месеца на море. Седеше в количката или на шезлонга, но основно си го разхождахме. На слънце не е излаган, не хвана грам тен, а и ние не ходим на плад след 12 и преди 16:)
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 25, 2010, 18:41:13 »

Ние водихме нашето бебенце на море на почти 3 месеца, роди се в началото на юни, а от 1 септември бяхме на море. По цял ден беше с нас на плажа, спеше си кротко в количката на сянка, намазан със слънцезащитен крем, фактор 50, прибирахме го в чассовете от 11.30-12 до към 15 часа и после седяхме до към 19. Много добре му понесе. По отношение на пътя -400 км /София Гърция/ на отиване спа през целия път, на връщане пътувахме през деня и спа по-малко. Въпреки, че имаше апетит, беше ужасно изморен от пътя и си постави първия рекорд по спане, като пристигнахме на морето спа близо 12 часа /първата му нощ там/.
Незнам малко бебе как би понесло към 2000 км път, ние сме с голяма кола .
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 25, 2010, 22:27:01 »

paolla ,точно това исках да те питам. :offtopic:Спирахте ли да вадите бебчето ви на всеки 2-3 4аса?Ние мислим така да процедираме,а и хем нали трябва да се храни.На нас ни казаха,че има деца които са кротки през целия път и такива,които много много не обичат да пътуват.Да видим какво ще е нашето:)
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 26, 2010, 23:17:48 »

matsinka , на отиване тръгнахме в 4 сутринта, ървото ни спиране беше в 8. 30 /ние карахме и по бавно/. и от там нататук спирахме още един път, но кйолкото да вземе въздухх, както се казва, а сме с климатик и всички екстри, но си е факт , че бебетата това не ги интересува.
На връщане спирахме 4 пъти , въобще емоция си е, подгответе се, че ако нормално пътувате разтоянието за Х часа да прибавете още 50% процента за моткане, спиране! Може и по-малко да е, но се подгответе за повечко спширания. Ние като е прибрахме в Софуия му дадохме панадол и за разлика от пристигането ни, на следвашия ден беше по-добре, незнам дали беше въпрос на "тренинг" или панадола помогна. Не съм фен на безразорното даване на лекарства, но като че ли помогна blush
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #17 -: юли 14, 2010, 14:06:15 »

Малко е позамряла тази темичка, но за мен е доста актуална в момента girl_wink
Другия месец ще водим малката на море, тя ще е на годинка и месец. Знам, че всяко дете си е различно и реагира по различен начин и на пясъка и на водата и на променената обстановка, но ще съм благодарна ако  някоя мама, която е водила детенцето си около тази възраст ми разкаже и ме посъветва има ли неща на които трябва да обърна по специално внимание  blush Ние сме още в чуденка кога да тръгнем, късно вечерта или през ноща да я събудим? Ще бъдем на много хубаво място в горичка с детски басейн и така през топлата част от деня ще сме на сенчица smile Аз по принцип съм си паника и много се притеснявам да не започне повръщане и разтройство  blush а Ели не търпи шапки на главата си, направо не знам как ще се разберем  tease
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 15, 2010, 20:31:31 »

Момичета,аз до колкото знам,дечицата до две годинки не трябва да се водят на море!
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 15, 2010, 20:42:32 »

stefanel това абсолютно за пръв път го чувам,че деца до 2 годишна възсрат не трябвало да се водят на море. huhhuh.gif
Ако щеш ми вярвай,но братовчед ми е заведен за първи път на море на 28-мия си ден от раждането му.А и много бебчета съм виждала по плажа...мисля,че за едно детенце е важно да се маже с високо факторно масло,шапчица на главата да има и да стои повечко на сенчица при мама и тати.
Знам,че нямам право да се меся и да ръся акъл след като нямам опит,но това е от лични наблюдения. blush
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 15, 2010, 21:18:25 »

Роси, извинявай, обаче това какво прави или не прави един родител изобщо не значи, че е правилно. Само си помисли - ти едва издържаш в жегата на плажа, а как ли се е чувствало бебе на няма и месец там??? Какво сега - като има родители, дето дават бира на 1-2 годишни деца и се кефят, ако пият, ми дай да решим, че и бира можем да даваме....Не ми се сърди, обаче личните наблюдения са едно, а правилното съвсем друго, все пак всеки родител си има право на мнение в отглеждането на децата му, но това съвсем не го прави правилно.
Иначе - аз съм израстнала на морето. Но докато сме били бебета - аз, брат ми и сестра ми, сме виждали плажа или само рано сутрин, или в късния следобяд, когато слънцето не е било вече силно. Да, на сянка под чадъра - за деца поне навършили 6-7 месеца, не е проблем, но пак не за повече от 1-2 часа, и не в пиковите часове, когато и ние възрастните едва дишаме.
И пак, дано няма сърдити - всеки сам си решава...
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 15, 2010, 21:29:17 »

Чакай малко сега Гери...първо няма за какво да ми се извиняваш...второ аз не налагам нищо на нито един родител.Разбира се,че всеки сам си решава и преценява кое е правилно и добре за неговото дете.Също съм на мнение,че толкова малки дечица няма как да са на плажа по обяд в най-голямата жега и несъм го и твърдяла.Просто исках да дам пример и да си кажа наблюденията,но явно не съм постъпила правилно,за което се извинявам.
п.с.Адски много се извинявам,ако съм  Offtopic и моля да ми бъдат изтрити постовете,ако е така.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 16, 2010, 12:30:47 »

Бебче, мила  give_rose, защо така се нахвърляш, недей. Росито не е казала, че бебето трябва да се остави от сутрин до вечер на плажа, през юли или август, на 30 градусова жега.
Аз преди винаги съм се чудела на чужденците как така си водят бебетата на море (в колички, на плажа, дори и в жегите са там, но под чадъра, със спуснати сенници и леко одеалце върху количката отгоре, само оставено място за циркулация на въздуха, говоря за началото до към средата на август).
Аз пък смятам, че разумните родители, няма да си изпържат децата, дори и на море да ги заведат. Все пак сутрин и късния следобед, слънцето е доста по-слабо, освен това освен юли-август имаме и месеци като юни и септември. Еми....всеки сам си решава. Има родители, чиито деца и през хубаво време стоят затворени вкъщи, просто защото някой ги е посъветвал нещо.
А, да, опредлено, какъвто режим имаш тук, същия може да приложиш и на морето, нима в София е по-малко жега, тая котловина като я напече слънцето...полъх няма, тук дори температурите са по-високи, отколкото в Бургас и Варна, там поне има полъх от морето. Да, ти си в къща, не си в самия град, но доста хора живеят в града, еми не смятам, че морският въздух е по-опасен от този в София или Пловдив, или друг град. Когато си е жега е жега навсякъде.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 16, 2010, 14:03:58 »

И аз да кажа че такова правило няма!!
Момичета,аз до колкото знам,дечицата до две годинки не трябва да се водят на море!

А за жегите и аз се чудех защо се коментират жегите на морето, сякаш са само там и никъде другате  huhhuh.gif Ми то на всякъде е жега  girl_wink
Проблема с морето не е в жегата, морската вода или пясъка, а във вирусите  blush
Ние ще сме на море с бебе на 7 навършени месеца  good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 16, 2010, 14:08:30 »

 Ние и без бебе сме си ходили само сутрин и вечер. Бебчето на мечо и половинката и явно по жегите плажуват и затова така е реагирала:) Ние го заведохме на 5м. Влади и почти не сме го водили на плаж, нито е излаган на слънце.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 16, 2010, 14:38:21 »

Ох, Гери, мила, това с вирусите от морето пак е много относително. Нали мъжът ходи на работа, а колегите му - на почивка, еми....какво да ти кажа, винаги могат да му лепнат морски вирус, който да пренесе вкъщи. Мин.год. на мен ми се случи тамън 3 пъти и накрая казах, че аз ще ги донеса в чашки от морето и ще им ги сипя - направо коктейли от вируси, защото идваха даже и болни някои на работа.

Ами то не знам дали има правило за море, има правило за излагане на пряко слънце, особено това силното, юлско-августовско слънце. Препоръчвало се планината, да, ама и там, ако не е сянка...за какво слънце и изгаряне иде реч....
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 16, 2010, 14:45:39 »

Минала година няколко пъти водх Михаел на море, първото му ходете беше на 5месеца!Не му хареса въобще не искаше да влиза във водата!Но взехме басейнче, сложихме малко вода на слънцето да се стопли, като се стопли сложихме басейна под чадъра и Михаел се забавлява много хубаво!Вместо хавлия бях взела чаршаф , наш изпран с бебешки прах и Михаел се търкаля там!
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 16, 2010, 15:17:39 »

Това правило за двете годинки не съм го измислила аз.Това е от медицинска гледна точка.Консултирайте се с вашите педиатри.Иначе съм далеч от мисълта да уча някого как да си гледа детето.Всеки сам преценя за себе си.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 16, 2010, 15:25:12 »

Това правило за двете годинки не съм го измислила аз.Това е от медицинска гледна точка.Консултирайте се с вашите педиатри.Иначе съм далеч от мисълта да уча някого как да си гледа детето.Всеки сам преценя за себе си.

Същите ли тези педиатри, които препоръчват сокче от 40-тия ден  diablo
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #29 -: юли 16, 2010, 21:14:07 »

Момичета, спора е напълно излишен  Girl_hide Ние също нямаме намерение да изтипосваме детето целия ден  на плажа, а естествено сутрин и вечер, просто исках малко споделен личен опит в това отношение  good Колкото до педиатрите от нашия нямаме забрана, а и то като гледам мамите около мен - всеки педиатър си с различно мнение за почти всичко-ранно, късно захранване, обличане, лекуване, море и т.н
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #30 -: юли 16, 2010, 22:16:36 »

Здравейте!
Ние в момента сме на морето с малкия и искам да кажа,че ние го водиме на плажа само сутрин от 9,30 до към 12,00 часа някъде и след това се прибираме.На плажа има много дечица и малки бебета също.Мажем се с 50 фактор и нямаме проблеми засега.Даже много добре му понася на морето и много се радва на водата.В морето сме го топвали един-два пъти.Взели сме му басейнче и той там се плацика на топла водичка.За летните вируси дано ни се размине smile ,но то на всякъде може да хване някакъв вирус.
Все пак е голяма емоция с дете на морето blum
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 17, 2010, 15:32:10 »

миналата година го водихме като беше на 6 месеца, тази година на 1г. и 7м. и двата пъти изкарахме страхотно, той се радваше на водата и пясъка обилно намазан и на сянка с подходящите съоражения  Wink ако успеем с времето пак ще го заведем тази година, аз не виждам какво чак пък толкова страшно има при положение, че човек е предпазлив и спазва елементарни неща!! Нашето педи миналата година сама ни препоръча да го заведем, като и казах после как е реагирал на морето и въздуха там ни посъветва още същата година да повторим ако можем.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 17, 2010, 16:21:50 »

Калоян го заведохме за пръв път на море през м.май в Гърция,когато беше на 9месеца. На 1 г. 1 месец посетихме българското черноморие и потретихме на 1г. 2месеца. Въздухът и смяната на климата му се отразиха чудесно - само вторият път прихвана чревния вирус за съжаление. Прекарвахме на плажа сутрин от 9 до 13.30 часа, като от 12 той спеше в количката на сянка под чадъра.
Тази година го заведохме непосредствено преди 2 ия РД в края на юни/началото на юли и сме били на плаж сутрин от 8.30-9.00 до 12.30.
Смятам, че няма по-хубаво и здравословно нещо за децата от смяната на климата и разумното възползване от предимствата на планината и морето give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #33 -: юли 17, 2010, 22:40:12 »

На мен 12ч ми се вижда кьсно. Сльнцето е вече опасно тогава. Тук непрекьснато ни напилясват между 11 и 16 никакво показване.

Аз ще кажа в бьдеще време и ако е рекьл Господ така да стане: мьжа ми е от морето. Трябва да раждам кьм средата на януари и мисля края на май да отиваме на море. Т.е бебето ще е на 4-5 месеца. Програмата ми е сьщата каквато правим и сега сьс свекьрвата - отиваме на плажа в 7.30. Правим дьлга разходка с крака вьв водата докьм 9. Полежаваме половин час. Пием по едно кафе под чадьрите и 11 най-кьсно сме си у дома.

С бебето може би в началото ще се прибираме по-рано, за да не стои то с часове на плажа. По време на разходката мисля да го нося в слинг.

Това е моето виждане, пьк за плановете ми- дай Боже да се изпьлнят !!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 18, 2010, 09:54:39 »

ние живот и здраве се каним на 10ти август да заминаваме за Албена(така ни се объркаха плановете,че планината пропадна) нещата които ме притесняват са пясъка и водата.аз съм категорична че капка от морската вода няма да се докосне до Дея с това поне ще се справя,но мръсния пясък незнам какво ще го правим,тя никога не стои на нещо постлано ииска да ходи абсолютно навсякъде а и постоянно си лапа ръцете diablo  инче ще ходим от 8-8:30 след закуска,тя спи от 10 до 12 и този сън мисля да и е на плажа под чадъра,гадното е че точно в най голямата жега от 12-4 тя не спи е във вихъра си и ще търсим някъде сенки и забавления.
 искам да питам мамите били вече на морето потходящо ли пак след 6 часа следобяд за плаж crazy дали не духа много crazy
и как обличате бебчовците на плажа,аз съм взела няколко цели бански и едно долнище само,но незнам дали ще се престраша все си мисля че така гръбчето и ще е голо blush то кой знае каква ще е жега ама аз нали съм от притеснителните  blush
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #35 -: юли 19, 2010, 08:03:12 »

Миналата седмица бяхме на почивка с мъжа ми. Направи ми впечатление , че масово хотелът беше запълнен от семейства с малки дечица. Възрастта варираше и имаше от най - малките до най - големите. Честно казано ние малко скучахме с мъжа ми , защото навсякъде деца , крясъци , викове , игри , а ние стоим двамата. Е , поне се радвахме на дечицата. Ние за първа година ходим на почивка на море специално , защото сме от морски градове и двамата , но на мен много ми хареса и казах на мъжа ми да си имаме традиция и ние всяка година да ходим на почивка стига да имаме възможност . Едно бебе няма да бъде пречка за нас да отидем , сами видяхме, че е пълно с бебета и по - големи деца.
« Последна редакция: юли 19, 2010, 09:28:28 от red_roses » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 19, 2010, 08:14:05 »

.......аз съм категорична че капка от морската вода няма да се докосне до Дея с това поне ще се справя........
Това пък защо, Маслинче ?!?
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юли 19, 2010, 09:04:08 »

Ние взехме решение и тaзи годинa дa сме без детето нa море good
Събирaхме мнения,слушaхме рaзкaзи,обсъждaхме и мислим,4е товa е нaй-прaвилно.
Всеки си преценя според детето.Моето определено не е готово зa море.
До годинa ще е по-голямa и по-сaмостоятелнa,ще слушa пове4е.Сегa е кaто свободен рaдикaл.Дa я нaкaрaм дa седи под 4aдър или дa спи нa плaж-aбсурд.Дa я удържa дори зa 5мин нa едно място в зaведение-мисия невъзможнa.
Мaслин4е то нa морето основните му хaрaктеристики сa.....море и пясък crazy
Щом не искaш Дея дa имa досег нито с едно от двете зa вaс вaриaнтa /според мен/е хотел с голям бaсейн кaто имa и детскa 4aст с нaдувaеми животинки,топки и тн.Тaм ще си се пе4ете и тя ще се цопкa с кеф,a ти нямa дa се притеснявaш
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 19, 2010, 09:14:09 »

Maслинче и аз мисля че с тези ограничения просто това не е вашата почивка  nea
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 19, 2010, 09:19:54 »

Миренце, май вие не сте готови да отидете с дете на море, а не, че Монката не е готова..... Така ми се струва на мен, още от миналогодишните ти писания по този въпрос в другия форум.

Никой не е казал, че детето трябва да стои под чадър, незнам кое ще е това двегодишно, дето ще го направи. Добре намазано, с шапка, с тениска или лек потник дори, а защо не и с онези костюмчета с висок защитен фактор.... Ето ти екип, с който детето спокойно може да си рови в пясъка на брега и да се пличка във водата, ако не го е шубе, защото и това се случва, изненадващо за родителите понякога.

А според мен основното в случая е смяната на климата за детето, което си струва неудобствата на родителите.

На възрастта, на която са нашите дечковци, и на лудостта им, варианта за вечерно излизане на заведение е то да е такова, което има детски кът или поне пясъчник и една-две играчки. Вече почти всички са такива. Така си наблизо до детето, гледаш го и когато ставаш, за да отидеш до него не извървяваш километри.

Повярвай, едно излизане на планински или морски въздух , дори за няколко дни само, ще се отрази на здравето на детето през зимните месеци.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 19, 2010, 09:34:53 »

Без да имам деца съм напълно съгласна с Ина.Аз съм отишла на море на година и половина.Това е било препоръчано на родителите ми заради проблеми със сливиците.Е отразява се положително.Сега наши приятели мъкнат детето си от едногодишно по плажове и планини, заради астматични пристъпи и да чукна на дърво малкия е по-добре.Според мен една промяна на климата, на средата за детето действа положително, това от наблюденията на децата на приятелски семейства.Та мен даже с гнойна ангина са ме мъкнали на море и плаж като бях малка, минаваше ми по-бързо болеста и с по-малко антибиотици и проблеми със сливиците.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 19, 2010, 10:25:23 »

Миренце то добре че хотела има детски басейн,даже и детска градина има,но там на място ще разберем дали не е твърде малка за нея,както казваш ти са "свободни радикали"  blum а Дея като не търпи шапка blum girl_impossible трябв к ърпа да и вързвам за да не я маха,а пясъка не ме притеснява толкова,колкото това че тя си лапа ръцете  nea
Ина имаш ли наблюдения върху тези костюми,отдавна ги гледам и им се чудя,а за морската вода мен ме е гнус да влизам камо ли Дея bad е в краен случай за протокола може да и топнем краката
Герганче аз и не го възприемам като почивка(почивката ни живот и здраве ще е в чужбина без Дея  blum ) а като забавление за Дея,да смени въздуха,климата и т.н..
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #42 -: юли 20, 2010, 09:05:14 »

Аз нямам деца и не разбирам все още от някои работи , но в момента според мен не е толкова полезен плажа , както едно време. На времето родителите ми ни мъкнаха със сестра ми по плажове, за да се калим. По цял ден сме стояли , но сега с тези климатични промени и слънцето е опасно , не знам . Айде на планина, да.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 20, 2010, 15:15:59 »

слънцето е опасно , не знам . Айде на планина, да.
Ами на планината не пече ли същото опасно слънце?  nea

Ние имаме план да ходим на морска почивка през декември и тогава Евелин ще е на 7 месеца. Ще ходим много рано или преди залез на плажа, през другото време може да сме на басейн на сянка или на друго сенчесто място. Смятам, че смяната на климата ще и се отрази страхотно на имунната система.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 20, 2010, 15:56:44 »

 Дори и да бях против морска почивка с малко дете, по-скоро не бих отишла, отколкото да отида без бебето си, не съм се разделяла от него и скоро в плановете ми не съществува такъв момент, а пък на почивка, където и за него ще е интересно и разнообразно. А е мн по-трудно, Влади на 5м искаше нон стоп разходки, сега сигурно ще иска нон-стоп контрол и занимания, ама важното е да сме на морето и да сме си тримата heart.
 Маслинке, след 18 е чудесно за плаж, разбира се понякога духа, но това зависи от времето, всеки ден и период от годината е различен, но мисля, че през август, ще е топло и приятно именно след 18, а сутрин най-много до 12 да се издържа.
 Клео, според мен на Мони ще и се отрази добре да смени обстановката good
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #45 -: юли 20, 2010, 16:26:31 »

Е , слънце, плаж , море ... стоиш на плажа , пече те слънце , в планината отиваш , защото има чист планински въздух, не стоиш непосредствено на слънцето. Мисля , че е достатъчно ясно blum.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 20, 2010, 16:32:13 »

Мацки само да кажа , че слънцето в планината е още по-силно, само защото е прохладно не означава ,че няма да изгориш. От опит казвам, защото ние живеем в планински район и къщата ни е на 2920 м и знам как напича. За отрицателно време изгаряш, така че носете си слънчезащитни кремове с фисок фактор и в планината.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #47 -: юли 20, 2010, 16:52:47 »

Моята идея беше следната - на планина отиваш заради чистия въздух да подишат децата и не само те. На море се ходи заради препичането на плажа , морската вода и т.н. Много по - полезно би било едно дете да се заведе на планина , а не на море. Така си мисля аз.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 20, 2010, 16:58:21 »

Моята идея беше следната - на планина отиваш заради чистия въздух да подишат децата и не само те. На море се ходи заради препичането на плажа , морската вода и т.н. Много по - полезно би било едно дете да се заведе на планина , а не на море. Така си мисля аз.
good  good  good
Напълно съм съгласна, само исках да кажа, да не се пренебрегва слънцето в планината, защото то е още по-силно, отколкото на морето.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 20, 2010, 17:06:28 »

то май ще стане оф топик ама яйде blum
морето не е само препичане на плажа,нали сутрин рано са полезни йодните пари  blush
аз знам че е добре след морето да се отиде на планина,но защо не съм се зачитала blush
и за да върна отново към темата ето едно линкче с детски плажен костюм
http://www.kasida.bg/babymoov-komplekt-za-plaj-za-momche-326-4916.html
и да попитам как обличате бебчовците на плажа?
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #50 -: август 25, 2010, 14:05:23 »

♥maslinka♥ това плажно костюмче е много сладурско   Bravo
Сега да ви разкажа ние изкарахме пет дни наморенце от които за съжаление само два бяхме на плажа и то до обяд :sunshine:после времето малко се поразвали излезна един вятър и едни вълни и нямаше как. Малката прие плажа и морето много добре, първоначално я беше страх от водата обаче като свикна няма излизане Swiming За щастие имахме басейн пред къщичките и останалото време прекарвахме там  smile Относно облеклото във водата беше съвсем голичка, като преди това много намазана с 50-и фактор, на главата понеже не търпи шапка успях да я излъжа с една кърпа за глава, не че и тя не хвърчеше към земята по някое време  smile Под чадъра след като хубаво я подсушавах с хавлийката и обличах тениска или потниче и памперс или гащички :sunshine:Ох много е хубаво на това моренце, ние бяхме четири семейства с пет деца и на всичките дечица им беше много добре, не съжалявам, че заведохме нашето детенце да подиша малко морски въздух и се радвам,че успяхме да избегнем морския вирус  chee
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines