Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:30:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебе на море  (Прочетена 32991 пъти)
 
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« -: февруари 16, 2008, 15:54:34 »

Здравейте мамчета  girl_wink . Поогледах, но не видях подобна тема, а мен много ме вълнува. На какво мнение сте по темата? Подходящо ли е с малко бебче да се ходи на море. Или  crazy
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #1 -: февруари 16, 2008, 19:27:44 »

Мисля, че малко бебче може на море, но зависи колко е малко pardon Според мен най-добре да е поне на 4-5 месеца blush blush А дали е така blush Педиатрите трябва да знаят със сигурност Wink
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 01, 2008, 11:27:47 »

Да ама аз се чудех, как постъпват мамите, които например живеят по морските градове. Милят ли да водят малкото на плажа и от каква възраст на там. А и на колко месеца/дни за пръв път мислят да го разходят на чист  pleasantry въздух.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 01, 2008, 12:04:45 »

Ние по принцип ходим на море края на август и началото на септември и въпреки, че Косьо ще е на около 10 месеца все още се чудя дали да го взимаме с нас, защото бебешката (до 1г. се водят бебета) кожа е изключително нежна и чувствителна и не бива да се излага на слънце, както нашата!!! А дори и да вземем бебо с нас едвали ще го водимна плаж nea, имайки в предвид какво ще прави - ядене на пясък и т.н. bad а и при всички случаи трябва да е намазах със слънцезащитен крем фактор 50+ и при това не, за да се пече като нас на плажа!

Тази тема е много деликатна и аз изказвам личното си мнение по въпроса!!!

А морските бебета, при тях е по-различно, според мен те си свикват от самосебе си!

Но всеки сам си преценява! Wink
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 01, 2008, 12:32:18 »

А и на колко месеца/дни за пръв път мислят да го разходят на чист  pleasantry въздух.
Ами моята точка трябва да се появи втората половина на септември и смятам ако времето е ок, след около 15-20 дена да си я изведа.Преди това от 5-ия ден примерно нататък на терасата за по 5 минутки и после за по половин час навън, после повече време и така.То и вкъщи да стои бебето ако идват хора пак същата работа, айде поне на свежо навън да е.А за морето..... аз понеже съм от Бургас, имам приятелки,които на по 7-8-9 месеца като им бяха децата и ги водеха сутрин рано и следобед късно за по час и малко на плажа.Не е болка за умиране, нищо няма да стане, то тогава слънцето вече не е толкова жарко.А точката ми ще гони годинка до другото лято тъй че ... може и да се научи да плува преди мене   tease tease tease
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 01, 2008, 18:44:40 »

аз лично когато ида на море догодина бебчо ще е на 10 месеца най-малко! *THUMBS*мама мен ме е водила на 7 месеца на море!ние сме от София но татко е умирал за морето и и е казал че ще се ходи и с бебе и това е положението!и така аз съм от 7месечна на плажа с количката!!макар че кожата ми е много бяла и чувствителна =]аз си мисля че йодните изпарения са много полез ни за бебчето!!ние ако ходим догодина лятото няма да взимаме нашето човече с нас =]решили сме че няма смисъл и че две поредни години не сме ходили та това да е нашата си година заедно и щастливи на плажа *INLOVE*иначе няма проблем според мен!!толкова морски мами си водят бебетата на плажа!след като са родени там къде да ги разхождат...какъв е проблема  huhhuh.gif
Активен
mi64o
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 145



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 08, 2008, 11:16:03 »

и според мен бебчето може да се заведе на море след 7-8 месечна възраст но нашата принцеса тази год.ще е много малка за море.А естествено че на плаж ще е сутрин рано и късния следобед когато не пече толкова силно.А за извеждането за първи път мисля да е още първата седмица след раждането по-добре детето да е на въздух(ако времето е хубаво естествено)
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 08, 2008, 12:18:46 »

Аз живея  в София, но съм родена близо до морето. Майка ми ме е завела за първи път на море на седем месеца и се е видяла в чудо с мен. Казвала ми е, че само съм обикаляла по пясъка и каквото намеря хоп  в устата. Даже съм проходила на Албена! Аз ако стигна до морето тази година ще оставя бебо на мама да го гледа, а аз ще ходя на плаж с мъжа ми. Само вечер ще го извеждам с количката по плажната алейя да диша чист въздух.
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #8 -: април 08, 2008, 13:13:05 »

ние за първи път заведохме малкия на море на 1г.и 3мес., но той е роден на 1.03, така че нямаше как да отидем още когато беше на 3-4 месеца. Не е страшно ако се води бебчо сутрин от 9 до 11 и следобед след 16 часа, освен това това то добре ще е намазано/аз моя го бях намацала с 40 фактор, не мога да му го размажа по тялото и се върна бял беленичък от морето, въпреки че щъкаше под слънцето/. Според мен по-лошото е че от морето тръгват много зарази и обикновено повечето деца си лепват по един сериозен летен вирус след морето, което за едно малко бебенце никак не е добре. Затова след 10 месец поне, е това си е мое мнение де pardon
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #9 -: април 23, 2008, 14:30:47 »

Според мен след като бебето си седне на дупето и има навършени 6 месеца, здраво еи няма противопоказания, може да ходи и на море и на планина, дори мисля, че е полезно.
Азмоята дъщеря я заведох на 1 г и а- 2 дни за първи път на море, беше голяма лудницата, защото тъкмо се беше научила да ходи.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 10, 2009, 23:19:28 »

Каката я водихме за пръв път на море след годинката,сега бебето ще е на 6 месеца по време на почивката ни на морския бряг...силно се надявам,че всичко ще бъде наред и че няма да ни притесняват здравословни и от друг род проблеми!Запасявам се от сега-слънцезащитни кремчета,басейнчета,чадърчета,светли,леки дрешки,шапки,палатка с UV защите за плажа...много ми е интересно-как ли ще е?! Boat
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 18, 2010, 15:52:51 »

Побутвам темата , и без това този въпрос се обсъждаше скоро в някоя друга тема, а ето че си имало такава.
Нашия бебок, ще е лятно бебе (юни) . Живеем в морски град и незнам още как ще процедирам . Още юли няма да го заведа на плаж  crazy , но за септември , когато ще е на 3 месеца се замислям  pardon
Има време до тогава, но не е излишно да се поразмишлява предварително  blush
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 24, 2010, 21:55:11 »

Нашето бебче е с термин за началото на юли,но мислим към септември да се приберем в България ( и то с кола ,което са почти 2000 км - с бебче на месец и половина ) и съответно ще ходим на море. Не мисля ,че е проблем стига да не стои детето цял ден на плажа чесно казано,да е под чадър и евентуално с някаква тънка пеленка завитичко  ;)Майката на моя мъж го е завела за пръв път на море когато е бил на 20 дни  crazy,което преди ми се виждаше странно,но пък нищо му няма и досега  sarcastic
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 25, 2010, 11:07:40 »

 Моят бебок го заведохме на около 6 месеца на море. Седеше в количката или на шезлонга, но основно си го разхождахме. На слънце не е излаган, не хвана грам тен, а и ние не ходим на плад след 12 и преди 16:)
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 25, 2010, 18:41:13 »

Ние водихме нашето бебенце на море на почти 3 месеца, роди се в началото на юни, а от 1 септември бяхме на море. По цял ден беше с нас на плажа, спеше си кротко в количката на сянка, намазан със слънцезащитен крем, фактор 50, прибирахме го в чассовете от 11.30-12 до към 15 часа и после седяхме до към 19. Много добре му понесе. По отношение на пътя -400 км /София Гърция/ на отиване спа през целия път, на връщане пътувахме през деня и спа по-малко. Въпреки, че имаше апетит, беше ужасно изморен от пътя и си постави първия рекорд по спане, като пристигнахме на морето спа близо 12 часа /първата му нощ там/.
Незнам малко бебе как би понесло към 2000 км път, ние сме с голяма кола .
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines