Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 23:20:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176278 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #420 -: март 25, 2009, 00:07:38 »

Момичета, кажете коя е въпросната жена!!! Така каква стойност има поста освен на една изповед на опарила се кандедат-булка. Нали целта е да се информираме взеимно и да се предупреждаваме ако има нещо не както трябва някъде. Кажете и името на тая да я знаем и да не отиваме при нея.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: март 25, 2009, 08:55:29 »

Ванястил....е жената с агенцията, за която говоря...Аз го бях написала просто ти не си го допрочела girl_wink
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #422 -: март 25, 2009, 17:58:49 »

Eй в тая тема още не съм се разписал
 Уважаеим булки, по повод сватбените агенции ще ви изнеса една информацийка от кухнята, но без имена(ше ме намерат и ше ме обезглават нищо че съм анонимен ако трябва и по ай пи то сигурно)
  Отнася се за 99% от тях, другите един процент  - знаят че е истина моля да не се сърдят!!!
  Това са хора невероятни използвачи и експлоататори, част от тях и изнудвачи в непрекия смисъл.Правят се на важни, взимат големи хонорари(някои от тях), взимат яки комисионни от всичко или въртят собствен бизнес с всичко.Обърнете внимание че работят само с определен кръг от хора.Повечето предлагат само няколко ресторанта(защо ли), по една или 2 фирми за видеозаснемане, имат даже собствени фотографи(най-великите естественно), собствени дисководещи, фирмата за украса почти винаги е тяхна.Защо казах изнудвачи да поясня, за да не ме разберете погрешно - имам оплаквания от колеги в провинцията, че наемали гладни и начинаещи фотографи да снимат сватби за по 50лв, сами си изкопират снимките после , а от клиента искат 250-300 че и повече, и колко Българи живеещи в чужбина ги наемат за техните сватби(нормално като не са от тук и вечно няма време) и какво дране е после, печелят в пъти повече от всички участници в играта.В София вече нито един уважаващ себе си професионалист от която и да е област не работи с агенции, останаха само ресторантите и фирмите за украса.Знаете ли че взимат комисионна от 10% нагоре даже и от ресторант?А при 5000 лв сметка за какво става въпрос?А отивам на сватба , идват те(клиента ги е наел самостоятелно) и знаят по малко от мен как протича сватбата, налага се да им помагам, само и само да не ми пречат да работя.Идело ми е да хвърля камерата и апарата и да има взема професията, ама не става, трябват си качества(за описаните по-горе говоря, как да омаиваш хората умело и да им измъкваш паричките), които явно аз нямам   хахахха.Ще ви дам един съвет - форума е полезно нещо но правите една ФАТАЛНА ГРЕШКА - наемате видеото, фотото и DJ последно, отидете първо при тях, никои не знае за сватбата повече от тези хора, и много неща ще са ви по ясни.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #423 -: март 25, 2009, 18:53:48 »

това последното е доста умен съвет - дай го и в темата за фотографите и т.н.  Wink Аз точно за това съм решила да започна с ангажирането на лицата поне 8 месеца преди събитието. Дано да стигнат!

Лива, извинявай, не съм прочела наистина!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: март 25, 2009, 19:07:43 »

По повод този пост не съм съгласна ! Не защото съм представител на тези хора ,но затова ,че оплювате и слагате всички под един знаменател ! Не мисля че професионалистите не работят с агенции това е просто лекомислено да се каже ! Колкото до комисионните също не можеш да говориш в множествено число ! Това е все едно аз да съм попаднала на абсолтни некадърници / фото и видео / и да кажа че всички са такива ! Никоя уважаваща труда си агенция не работи с такива некадърници ! Най малкото агента знае кой колко може и е изгледал хилади дискове с работата на дадените хора които предлага . Друг е въпроса ,че найстина има агенции които предпочитат да работят с любители само защото взимат по малко пари и от тях те прибират доста солидни проценти или казано по друг начин агенцията ги продава на висока цена а на тях дава смешни пари ! Знам поне две нови агенции в Пловдив които го правят ! Не можеш да ми кажеш че знаеш повече за протичането на една сватба ,защото за себе си мога да кажа че го работя от 6 год. и съм изпадала в какви ли не ситуации с които сме се справяли и факта, че хората които са ни гласували доверие ни връщат нови сватби мисля че от това по голямо признание няма ! Колкото до това ,че булките търсят накрая видео и фото винаги сме ги съветвали че това е най важното за тях и след това всичко останало освен р-та де ! Това ,че украсата си е собствена на повечето агенции в това не виждам нищо лошо ! И точно защото украсата си е наша не ни се налага да изнудваме хората с хонорари и комисионни защото не се издържаме от това / говоря за себе си / това че има и такива които разчитат на тези не мъчени пари това си е техен проблем ! Ислед като казваш истината защо се криеш под друго име не мисля че някой може да те обезглави ! Друг е въпроса че и ти взимаш сватби от агенции и това не можеш да го отречеш ! Няма оператор които да е свободен и да върне сватба само защото му я дава агенция !!!  И още нещо по повод момичетата които наемат агенция защото живеят извън страната ! Изобщо не съм сигурна ,че ти ще отидеш да се молиш и да водиш сто пъти разговори с даден р-т само и само да смениш меню или да ги накараш да направят компромис с дадената сватба и да махнат нещо от техните задължителни неща за да може хората да си вкарат от вън ! И още хиляди други неща които едва ли има оператор който да ги свърши ! Нито пък ще седнеш да чатиш по цели нощи с тези момичета само за да ги подкрепяш и крайния резултат да е повече от добър независимо че тях ги няма в България !
« Последна редакция: март 25, 2009, 19:43:07 от nasi » Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #425 -: март 25, 2009, 22:31:02 »

Цитирам себе си:

Отнася се за 99% от тях, другите един процент  - знаят че е истина моля да не се сърдят!!!
   
   Ясно че коректните ще скочите, никои не ви слага под един знаменател, чети всичко и съм казал София ако нямаш нищо против не Пловдив, аз в София работя само с една агенция и то защото не е като това което описах по-горе.А щом си от коректните какво те притеснява, нали за това е форума, нали те препоръчват хората.И една неточност по моя вина - нямам нищо против украсата да си е ваша, даже така е по добре за хората, но имам всичко против фактите който съм изложил по-горе, познавам доста такива и са ме търсили защото давам качество, даже съм работил с тях и сам се махнах заради куп условия които поставят - да снимам само с тях, те да определят цените, има едни дето с моето портфолио ловят клиенти а наемат после по-евтина фирма, не ми се сърди  , това е повода ми да съм много възмутен.ИСТИНАТА Е че има много малко ИСТИНСКИ сватбени агенти, нормално е да патите от това и вие, и аз понасям последствията от некоректността на моите колеги, отделете се, ние се отделихме вече, организираме сдружение на професионалистите даже.
« Последна редакция: март 25, 2009, 22:53:22 от dark_avenger » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 25, 2009, 23:56:18 »

Цитирам себе си:

Отнася се за 99% от тях, другите един процент  - знаят че е истина моля да не се сърдят!!!
   
   Ясно че коректните ще скочите, никои не ви слага под един знаменател, чети всичко и съм казал София ако нямаш нищо против не Пловдив, аз в София работя само с една агенция и то защото не е като това което описах по-горе.А щом си от коректните какво те притеснява, нали за това е форума, нали те препоръчват хората.И една неточност по моя вина - нямам нищо против украсата да си е ваша, даже така е по добре за хората, но имам всичко против фактите който съм изложил по-горе, познавам доста такива и са ме търсили защото давам качество, даже съм работил с тях и сам се махнах заради куп условия които поставят - да снимам само с тях, те да определят цените, има едни дето с моето портфолио ловят клиенти а наемат после по-евтина фирма, не ми се сърди  , това е повода ми да съм много възмутен.ИСТИНАТА Е че има много малко ИСТИНСКИ сватбени агенти, нормално е да патите от това и вие, и аз понасям последствията от некоректността на моите колеги, отделете се, ние се отделихме вече, организираме сдружение на професионалистите даже.
Първо не се засягам ,защото съм доста далече от комисионерите ! И второ в поста си не става много ясно че говориш едиснствено и само за София а като цяло ! И трето  тези които си позволяват да работят със чуждо портфолио и в следващия момент да пращат / некадърници / да се опитват да правят същото си е чисто техен проблем . Това според мен няма да ги задържи дълго на пазара ! А колкото до момичета / бъдещи булки / те са достатъчно интелегенти за да преценят кой какво може и кой какъв човек е ! Относно портфолиото - всеки които е предоставил такова си има име на самата обложка или вътре в видео или фото материала ! Хората би трябволо да си търсят неговото име след като са гледали неговия материал ! И още нещо ....... Незнам кой точно определя че дадена агенция е ВИП или професионална както и за оператори ,фото ,дж и прочие ? Тук в Пловдив няколко оператора и фотографи преди сезона / май мес ./ се събират и определят тариха на която да се работи през новия сезон ! В случая тази год видео операторите наложиха цена от 400 лв. и ние на толкова ги прадлагаме ! Но какво се получава ! Цената се налага и в един момент можещи и неможещи работят всички на 400 лв е как тези момичета да разберат кой какъв е ? Верно е че тези които са наложили цената са найстина добри професионалисти но в един момент вече не можеш да ги различиш ,защото всички са на една  и съща цена ! Както и за хонорарите на агенциите ! Защото темата е за това ! Хонорар за среща 60 лв. малко преди нашите постове го има черно на бяло . Е как точно се определя този хонорар ? Аз работя това и направо съм потресена и нямам никакво обяснение на нещата ,а не знам горките момичета / бъдещи булки / как те да го разберат ! Не е нормално ! За една цялостна организация го разбирам да си сложиш някакви пари за разходи на агенцията ! Всички знаем какво тичане е и тел. разговори ! Но хонорари от рода на 1000- 2000 лв. че и пари за срещи това вече ми идва в повече ! Аз напълно разбирам всички момичета тук че се възмощават на доста такива хонорари и разни такси ,защото всичко това е пълна лудост . И аз на тяхно място бих си направила половината неща сама както и правят повечето момичета тук ! Както аз се дразня от хора които вършат нещо само срещу солидни суми е как тогава булките да не се дразнят ! Всеки работи за пари но е хубаво да е в крак със стандарта на живот в страната която живее ! И на вън една украса е безбожно скъпа ,но не може хората да взимат 300 лв. заплата а да искаме 10 000 лв за украса !
« Последна редакция: март 26, 2009, 00:23:33 от nasi » Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #427 -: март 27, 2009, 00:18:49 »

dark_avenger, ти явно си се вдъхновил да раздадеш по бързата процедура правосъдие на всички за всичко, но с тези генерални обобщения нищо не постигаш  - mirror го казва много точно на предната страница и затова си позволявам да я цитирам:
ха-ха!!! liva82, успя да ме разсмееш с тази случка, но искам да ти кажа, че като спестяваш името на агентката, нито предпазваш бъдещите й клиенти, нито даваш заслужения урок на поредната "дама" с мания за величие. Аз мисля че нещата трябва смело да се назовават с истинските им имена, иначе само си говорим и си чешем езиците, което се отнася за всичко в нашата мила Родина България.

По твоя начин ти не постигаш нищо - говориш принципно верни неща, но така слагаш в кюпа и хората, които работят лоялно и професионално. Какъв е смисълът да говориш по принцип, като не става ясно от кого да се пазят булките. Нито едно от нещата, които изброяваш, не се отнася до моята агенция например, която ми спести много пари с правилни консултации и отстъпки от партньори. Явно не познаваш всички в този бранш, dark_avenger, и не е зле да попълниш този сериозен пропуск. Защото говорейки по принцип и анонимно, настройваш читателите си към всички, включително и към малкото професионалисти. Само си говорим много и си изкарваме емоците по този начин, но файда - никаква. Права е mirror, че всичко се случва по този начин в нашата държава и затова сме на това дередже - щото само умеем да говорим по принцип.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #428 -: март 27, 2009, 04:03:22 »

          Многоуважаема Сияна, принципно си права, но ако внимателно прочетеш първият ми пост между редовете, ще разбереш , че аз съм написал признаците по които може да се разпознаят въпросните агенции.Предполагам тук всички са на над средно инт. ниво и могат да си направят съответните изводи.Не смятам за необходимо да посочвам конкретни имена, защото повярваи ми и аз не ги знам , никнат като гъби.Няма как да ви предпазя отваряите си очите, тук в БГ където и да отидеш, хората които вършат работа са рядкост, другите чакат да си изпуснеш сапунчето, да се наведеш и да ти го ...............   отзад.Вие сте хората които трябва да назовавате имена, след като си доволна опиши защо, по какво се различава от това което аз написах, и естественно ПОХВАЛИ хората, не се ли замисли че може би искам да провокирам такива деиствия и у вас?Знаеш ли колко от вас след като се омъжат спират да пишат тук?Как ще излезе истината наяве?
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #429 -: март 27, 2009, 12:03:42 »

dark_avenger, по-напред в темата съм споделила впечатленията си от моята агенция и съм казала коя е и не е уместно да го правя отново - пък и други булки са споделяли за този екип същото като мен. Ти явно имаш повече впечатления от хората в този бранш и не се съмнявам че си прав. Но и аз реагирам спонтанно на твоите думи, защото наистина има свестни хора, които дават дори повече, отколкото очакваш и някак си не мога да не ги защитя. Така че съм сигурна, че има много некоректни хора за съжаление - затова трябва да споделяме и добрите, и лошите впечатления - това е и целта на този форум. Тъй че сме на едно мнеие.
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: март 27, 2009, 18:15:27 »

Ванястил....е жената с агенцията, за която говоря...Аз го бях написала просто ти не си го допрочела girl_wink
Лидия , силно съм изненадана от нападките и силните думи за фирмата и личноста ми като професионалист. Не съм тук за да давам обяснения, а съм тук за да вмъкна яснота на четящите, тъй като един човек не може да срине репутация на определен екип с личен мотив. Таксата от 60 лв платихте, тъй като времето за разговор беше в ден ангажиран за фирмата с голямо мероприятие, за да ви отделя времето и то в почивен ден,  аз съм платила на друга жена да бъде на мястото на събитието. Изслушах  ви  и  исках да бъда полезна. Вие идвате на първи разговор през 2008 година, без да сте наясно със нищо свързано с вашата сватба. Как бих ви оферирала цена за услуги, преди да се знае цени за 2009 г, всичко в нашият бранш се променя, както и екипите си вдигнаха цени като видео и фото на 400лв , посочено по долу от колежка, да не се повтарям. После вие ми казвате, че сватбата ви ще е на 300 и повече км от Пловдив. смятам, че бях коректна и ви отговорих, че за месец май няма екип , който да се съгласи на такова разтояние, след като това е най- силният месец на сватби. Доколкото си спомням вие сте лекари или учехте за такива, едва ли при вас ако дойде някой за консултация и преглад, ще го прегледате безплатно. Такси във фирмата Ваняя СТИЛ няма. А на вас късмет в потготовката.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #431 -: март 27, 2009, 18:30:28 »

      Я какво излезе тя сега, а да видим кои прав, кои крив?
      А за предишния пост на Сияна - подкрепям те , това е истината.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: март 27, 2009, 18:35:01 »

Таксата от 60 лв платихте, тъй като времето за разговор беше в ден ангажиран за фирмата с голямо мероприятие, за да ви отделя времето и то в почивен ден,  аз съм платила на друга жена да бъде на мястото на събитието. Изслушах  ви  и  исках да бъда полезна.  
е това не го разбрах.Може би трябва да се пита предварително кога не сте заети и нямате ангажименти.
Как бих ви оферирала цена за услуги, преди да се знае цени за 2009 г, всичко в нашият бранш се променя, както и екипите си вдигнаха цени като видео и фото на 400лв , посочено по долу от колежка, да не се повтарям
В момента сме 2009г и би трябвало да можете цени за тази година.Освен това не ми стана ясно кога може да дадете цени на момичето в деня на сватбата ли.

После вие ми казвате, че сватбата ви ще е на 300 и повече км от Пловдив. смятам, че бях коректна и ви отговорих, че за месец май няма екип , който да се съгласи на такова разтояние, след като това е най- силният месец на сватби.
Мисля че точно това е идеята на агенциите които се бият в гърдите че са  професионалисти да може да го осигурите нормално протичане на сватбата дори и на 300км от Пловдив.Просто можеше да откажете да се заемете като не Ви е по силите.


Вие идвате на първи разговор през 2008 година, без да сте наясно със нищо свързано с вашата сватба..

Явно отново не съм разбрала ролята на агенциите.Не трябва ли вие да насочите младоженците.

Доколкото си спомням вие сте лекари или учехте за такива, едва ли при вас ако дойде някой за консултация и преглад, ще го прегледате безплатно. Такси във фирмата Ваняя СТИЛ няма.
Като няма такси защо взехте 60 лв за първи разговор в която не сте дали никакви консултации и помощ.Щом сте заети или не може да се справите просто не консултирайте и не губете вашето и тяхнато време.Ине има взимайте пари за нещо което не сте свършили.




Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: март 27, 2009, 18:59:42 »

Моята агенция дотук един лев не ми е взела. Първия път когато поисках да се срещнем жената каза, че не може защото ще прави украса на сватба, не ми е казала "ела, ама ще ти взема пари, понеже съм заета тогава".
Не мога да разбера защо пък да не могат да се кажат някакви ориентировъчни цени, като се направи уточнение, че може да се повишат. И аз като gucci смятам, че ако сте професионалисти трябва да можете да уредите нещата за друг град.
И аз отидох при агенцията с едно голо нищо, дори датата ми не беше сигурна, но поговорихме, жената придоби представа какво искаме и започна да ни предлага и показва разни неща.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: март 27, 2009, 19:11:47 »

Таксата от 60 лв платихте, тъй като времето за разговор беше в ден ангажиран за фирмата с голямо мероприятие, за да ви отделя времето и то в почивен ден,  аз съм платила на друга жена да бъде на мястото на събитието.
Ехаа то голяма въртележка е било... чак свят ми се зави crazy
без да сте наясно със нищо свързано с вашата сватба.
Аз ако съм напълно наясно със сватбата си едва ли ще ми е нужна консултация blum

Доколкото си спомням вие сте лекари или учехте за такива, едва ли при вас ако дойде някой за консултация и преглад, ще го прегледате безплатно.
Тъй като сравняването на двете не ми допада, аз мога да дам и друго - като отида в плод-зеленчук и попитам дали имат дини и дали ябълките са кисели, дали имат пипер за пълнене и кой вид картофи е по-подходящ за нещо си, те нали пак ме консултират? Ама не им плащам за това tease
Пак сравнение само pardon
« Последна редакция: март 27, 2009, 19:21:43 от mucito » Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines