Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 23:51:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176299 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #405 -: март 21, 2009, 17:48:12 »

Благодаря!
Аз съм от София. Все забравям да пиша от къде съм. На Вълшебниците писах, те са тези, които не ми дадоха отговор. Имаха пакетна цена за нещата, свързани с украсата, но не пишеше дали в цената се включва саманта украса. Да не стане така, че да дам 500лв за агент и после да ми сервира още 700 за самата украса. Много ми е притеснено от това. Накрая всичко сама ще направя и ще си оставя голямо разстояние между гражданското и ресторанта, за да може в това време някои/мама демек/ да отиде и да се заеме с украсата.

Аз обмислях да има координатор за деня, но се отказах. Сами ще се координираме.  Wink
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: март 21, 2009, 17:54:12 »

Благодаря!
Аз съм от София. Все забравям да пиша от къде съм. На Вълшебниците писах, те са тези, които не ми дадоха отговор. Имаха пакетна цена за нещата, свързани с украсата, но не пишеше дали в цената се включва саманта украса. Да не стане така, че да дам 500лв за агент и после да ми сервира още 700 за самата украса. Много ми е притеснено от това. Накрая всичко сама ще направя и ще си оставя голямо разстояние между гражданското и ресторанта, за да може в това време някои/мама демек/ да отиде и да се заеме с украсата.

Аз обмислях да има координатор за деня, но се отказах. Сами ще се координираме.  Wink
Ами аз не разбирам как може да се уточни хонорар за агенцията след като не се знае какво ще ползвате ! Да не говорим ,че София е друга държава . При нас нещата / Пловдив / стоят по различен начин . Тук хонорар за украса ,поне аз не съм чула да се взима . По скоро се начислява труд върху това което трябва да се направи в р-та . Все пак при една по мащабна украса / калъфи , ленти по масите ,цветя , вип маса ,арки стойки и прочие / за  всичко това работят поне 4 - 5 човека ,зависи от бройката на сватбата . Нещата са доста различни на всякъде.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #407 -: март 21, 2009, 18:15:46 »

Хмммм. Благодаря! Явно или те нещо се опитват да шикалкавят или на място се доуточняват цветя и т.н., което да оскъпява и това да е някаква базисна цена. Явно трябв да си има личен контакт. това е. Така по мейли или тук да гадаем няма д астане.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: март 21, 2009, 18:23:06 »

всеки сам решава за какво иска и мисли , че си заслужава да дава пари...аз лично съм, на мнение, че нещата трябва да се оставят в ръцете на хората занимаващи се с това в Бг има един синдром всеки може всичко и работата на другия му се струва най лесна... *THUMBS*затова нека с нащите идеи ако можем да си го позволим разбира се се доверим на правилните хопра , които сами сме си избрали подпомогнати или не от този форум
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #409 -: март 21, 2009, 19:00:26 »

Писах мейл на една агенция, но не ми отговориха, вапросът ми беше - в цената, коята е посочена за услугата по украсяването дали включва цената за самата украса или това е само хонорара на агентите, които ще си направят труда да украсят. Ако някой може да ми каже, ще съм много благодарна!!! Помогнете ми да се ориентирам, защото в главата ми е страшна каша! 
ама да ти кажат цена за декорация е много относително... трябва да се избере ресторантът с поред мен и тогава да се мисли какво е подходящо за украса... как да ти дадат конкретен отговор от сега...  и друго.. ресторанът, които ти си избреше може да разполага със собствена украса, калъфи за столове или пък да работи с точно определена агенция за декорацията.

 Amelia ти избра ли си ресторанта вече?
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #410 -: март 21, 2009, 19:46:29 »

Не, за съжаление! Бях се спряла на Триада и имаше страхотни отзиви за тях, докато не прочетох точно обратното - кошмарни истории. На едно момиче точно при определянето на менюто са и казали, че за същия ден има друга сватба от 110човека, а тяхната била 60 /като моята/ и им отказват. Така че ще проверя и на други места. Не искам да рискувам с такива изпълнения. Ще проверя, но и аз не знам къде. Харесам си нещо, то се окаже, че е син ресторанта, харесам друг - кувертите по 80лв на човек,  не знам и аз вече къде да търся.  cray Ако имате идеи - давайте ги! Май в другата тема за ресторантите или на ЛС.

а за агенциите - дали да се наемат - зависи от човека и от организаторските му способности. Примерно, аз за себе си мога да кажа, че имам много добри такива и сама ще успея да я организирам добре. Но за друг човек може и да е по-добре да се довери на специалисти. А нека не забравяме и емоцията сам да си подредиш нещата, да ги избереш, приготвиш, че дори и изработиш! Това е незабравимо изживяване и не искам да ми го отнеме някакъв агент. Бих наела човек за украсяването - защото не мога да зарежа гостите и да тръгна да украсявам, но ще видим.

Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #411 -: март 21, 2009, 23:59:35 »

Amelia, aз не разбирам как се иска пакетна цена за украса? В крайна сметка зависи от толкова фактори - обстановката в ресторанта, какви и колко цветя, панделки, калъфи, свещи, воали, картички с имената на гостите и много други подробности и джиджавки. За моята украса ми направха индивидуален проект въз основа на това, което искам, и ми бяха предложени различни решения, като се съобразиха с моите финансови възможности в предложенията. В крайна сметка вече имам проект за украса, който е съобразен с темата и цвета на сватбата и много ми харесва. Според мене готовите украси са много еднотипни и малко скучни. Може би това са пакетите. Например арки и стойки, облечени с воали и изкуствени цвея - местят се от сватба на сватба и имат овехтял вид и са доста банални. Трябва първо да знаеш кой ще е ресторанта и тогава да мислиш за украсата...
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #412 -: март 22, 2009, 01:04:08 »

Ами и аз не знам как се иска пакетна цена. Така пише, не съм го чула в личен разговор и не ми е пояснено. Те и на майла не ми отговориха. Няма значение вече. Ще се оправя.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #413 -: март 23, 2009, 08:47:16 »

съгласна съм със сияна - няма такова нещо пакетна цена що се отнася до декорацията - всичко до голяма степен зависи от възможностите на ресторанта и опциите къде какво може да се сложи както и от темата
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: март 24, 2009, 15:03:26 »

Ами и аз не знам как се иска пакетна цена. Така пише, не съм го чула в личен разговор и не ми е пояснено. Те и на майла не ми отговориха. Няма значение вече. Ще се оправя.
Здравейте Амелия, бих се включила и аз в темата, която ви вълнува и има защо. Пакетна цена, значи изброяване на определени услуги за определена цена фиксирана. При други поръчки от клиента, се оферира друга цена и съответно и цена за  труда. При нас във фирмата има промоционална цена фиксирана 300 лв за изброените артикули - Арка, стойки, воали, икебани маса булчинска, гости , кола младоженци. Така , че няма как клиента да не знае какво ангажира и защо плаща. При сключване на договор, се прилага приложение с изброените услуги. Може да изискваш това от фирмата на която си се спряла.От мен късмет в подготовката. good
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 24, 2009, 16:42:24 »

искам да ви споделя какво ми се случи преди да се спра на моята агенция...отивам в една бележита в града агенция с много голяма реклама...и женичката ме посреща с думите още на вратата" при мен има хонорар за първа среша 60лв.'' вИКАМЕ ДОБРЕ....ЕЙ ТАЗИ СЕГА ЩЕ НИ НАПРАВИ И КАЖЕ ЕДНА ОФЕРТА ЩОМ ОТ ВРАТАТА ПАРИ ИСКА...и знаете ли какво ми говори тази бедна душичка да съм гледала грамажите на ястията да съм следяла алкохола...аз я питам кажете ми нещо за окраса за програма клоко ще струва за да си направим сметка какво предлагате...''ами то не може да се каже не се знае , после като подпишим договора ще видим, аз съм толкова извеса, че сама си подбирам хората на които да правя сватбата'' С милото се почувствахме Богпомазани, че тя разговаря с нас и иска да ни вземе 60лв, трябва само да ви кажа, че заради тази жена , за да се видим с нея изминахме 400км в двете посоки а тя на всичките ни въпроси все с ами не знам колко ще излезне можете ли да си представите каква наглост и накрая дайте 60лв за консултация.Та то при адвокат и лекар не струва толкова, а тя за да ми отговаря с незнам ми взе 60лв и да съм гледала грамажа...толкова се разочаровахме от нея, че решихме да я съжалим и да и ги дадем/60лв/защото женичката явно така си печели хляба от подаяния...така че момичета не ходете при надути и забравили се агенции при които сина е видеото, снахата фотото..а мъжт и на вярно попа yahoo.Главно защото никаква информация не ни каза , а пари ни иска .Още съм възмутена от тази особа...надявам се никой да не се опари от такива бедни твари!!!
« Последна редакция: март 24, 2009, 16:48:53 от liva82 » Активен
mirror
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #416 -: март 24, 2009, 18:41:52 »

ха-ха!!! liva82, успя да ме разсмееш с тази случка, но искам да ти кажа, че като спестяваш името на агентката, нито предпазваш бъдещите й клиенти, нито даваш заслужения урок на поредната "дама" с мания за величие. Аз мисля че нещата трябва смело да се назовават с истинските им имена, иначе само си говорим и си чешем езиците, което се отнася за всичко в нашата мила Родина България.
Момичета, аз дойдох да ви се отчета, защото се чувствам длъжна след драматичните ми тиради тук преди десетина дни, когато бях изпаднала в малка критична ситуация.
В крайна сметка при мене се случи така, че нито агенцията, която харесах наистина, нито хотела са свободни за двете съботи, в които е възможно да се случи сватбата ми. Винаги съм си представяла изнесена церемония в градината на Кемпински, но дори при търсенето на алтернатива не намерих друго подходящо място. Та в крайна сметка и по други причини решихме че за никъде не бързаме и че е добре да имаме време да се подготвим отдалече и както трябва - ще си понося годежния пръстен една година, и другата пролет - да е живот и здраве! - си пожелавам сватба в градината на Кемпински сред цъфналите дървета и цветя! За тази година се оказа че няма достатъчно време за организация, пък и като се има предвид и че трябва да се направят куп компромиси - много сложно става. Вчера се срещнах и с Хриси от Сватбарите и съм напълно сигурна, че това е моят агент. Много интелигентна и интригуваща жена, която не просто вдъхва доверие и топлина, но и знае много добре какво и как. Но - за това се надявам да ви разкажа след една година.
Във връзка с горния пост за агентката дето си избирала сама клиентите, и във връзка с моите впечатления, които ви споделих преди за хора с мания за величие - мисля че често ставаме техните рибки в тигана, защото знаят да създават около себе си измамен ореол, че са мнооого и най-най. Аз съм убедена, че истинският професионалист не тръби за себе си и не говори много - той просто върши нещата и оставя другите да говорят за него. Rozovka, това което не ми харесва в Ади Цанова не е просто скучната сватба, а и манията й че е номер 1.  Скоро влязох пак в нейния сайт за всеки случай да прегледам пак нещата - ами как ти звучи гръмкото заглавие което си е сложила в блога "Един Сватбен агент се завърна от Антарктика"??? Или - "Един Сватбен агент в Антарктика"??? Пълно безумие. Човек като отива там, не отива да жени пингвините и не е никакъв агент или каквото и да е друго, а просто човек. Аз съм убедена, че хората, които много говорят и тръбят за себе си , компенсират страшно много неудовлетвореност от живота и искат да наложат себе си на всяка цена - така че се самозабравят. Но това е друга тема. Аз не обичам да се доверявам на такива хора, не само защото съм психолог по образование, но и защото работата и опитът ми са свързани с много комуникации с хора от цял свят. И да ви кажа честно, никъде не съм срещала по-комплексиран човек от българина, който на всяка цена иска да докаже колко е велик..
Момичета, аз засега само ще ви следя и ще се включвам когато имам време, защото доста работя и пътувам, но после се надявам и аз да ви бъда полезна както всички тук в този ценен форум бяха за мен - много ми беше полезно и вярвам, и в бъдеще! Желая ви най-прекрасните сватби и много любов!
siyana, на тебе ти пожелавам една много специална сватба и съм сигурна, че ще я имаш  good
« Последна редакция: март 24, 2009, 19:10:00 от mirror » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: март 24, 2009, 18:48:08 »

агенцията е ВАНЯСТИЛ гр.Пловдив bad
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #418 -: март 24, 2009, 19:01:55 »

mirror, благодаря ти  give_rose ! Сигурна съм, че си взела най-правилното решение  и че ще имаш и ти една много специална сватба в мечтаната градина! Интересно е да се четат твоите постове, защото говориш директно и си личи че имаш опит с хората - затова се появявай все пак и споделяй впечатления! Пък аз след сватбата ще ти пиша моите впечатления  smile .
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: март 24, 2009, 19:07:01 »

ама тя не е ли писала малко по-назад тук???
И цени има дадени даже funnytooth

ама не, сега като се замисля... сигурно е друга- тук инфото е безплатно, не е 60лв.  blum
« Последна редакция: март 24, 2009, 19:12:28 от mucito » Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines