Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 23:28:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176281 пъти)
 
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #360 -: март 11, 2009, 11:07:14 »

siyana, ти да не си агент на тия сватбари  crazy  зачетох се в темата и само хвалебствени постове откривам. И за какво говориш   та  ти им правиш директна реклама постоянно  diablo .... само дето адрес и телефон  на фирмата не си дала. аз разбирам да кажеш веднъж, два пъти... щото тук споделяме освен вълнение и впечатления... ама тооо.
Аз НЕ ИСКАМ и НЯМА да РАБОТЯ с агенция. Ще си организирам сватбата САМА с помощта на приятелка.  Dance2 Имам и времето и въображението за да осъществя сватбата на мечтите си. Dance2  И моля те не ме уговаряй на лични да ползвам ТВОЯТА АГЕНЦИЯ. Благодаря!
Buboleche, заблуждаваш хората и това не е честно - въобще не съм те уговаряла нито на лични, нито другаде, а ти ми писа първа два пъти на лични, като първия път ме помоли да ти кажа кой ще ми прави ритуала. Аз просто преди това ти бях отговорила в другата тема на това твое питане за изнесен ритуал според твоите представи за американски филм, тъй като ти беше задала въпроса дали някой може да ти го направи по тоя начин. Аз ти бях отговорила, и то не на лични, а в самата тема, как ще е при мен ритуала, без да споменавам никакви координати и фирма. След като ти ме помоли на лични да ти кажа коя е моята фирма, едва тогава ти отговорих и ти казах да си провериш лично нещата и че от питане глава не боли. В постовете си съм давала различни отговори за конкретни услуги от различни фирми, за които някое от момичетата е питало в този форум и за които съм имала информация.  По твоята логика аз съм представител и на фирмите за жива музика, и за другите неща, за които съм давала отговори и съм препоръчвала. Много си крайна и в случая заблуждаваш и себе си, и другите. Искам да ти кажа, че агенцията, с която аз работя, има много повече клиенти, отколкото свободни дати и нямат нужда да си събират клиенти по начина, по който ти обвиняваш.

mirror, , и аз прочетох поста ти с голям интерес (разказваш много увлекателно  smile ) и ми направи впечатление, че знаеш точно какво искаш - а повярвай ми, това е най-важното! Според мене трябва да си помислиш пак добре дали сватбата на Ади е била скучна заради нея, или заради самите гости? Възможно е причината да не е била в агента и в нейно лице да намериш организацията, която ти е нужна? Но си личи, че ти самата си много организиран човек и щом харесваш най-много украсите на Приказен ден ( а украсите им наистина са вълшебни!), с малко повече респект от твоя страна можеш да повериш сватбата си и на тях и да следиш по-внимателно за организацията - все пак чрез тях ще имаш наистина приказна украса, щом можеш да си го позволиш финансово и щом държиш на това. Имаш варианти и според мене не си отлагай сватбата, а се срещни и с двете и прецени добре кой от тях ще ти бъде по-полезен! И двете фирми имат доволни клиенти, така че ти можеш да си една от тях! Успех!  smile 
« Последна редакция: март 11, 2009, 12:53:33 от siyana » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: март 11, 2009, 11:22:03 »

момичета стига с това ти си таен агент на тази или на онази агенция нали си пишм за да обменим опит всеки казва лични наблюдения и в крайна сметка сами си избираме агенциите... girl_impossible
Активен
mirror
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #362 -: март 12, 2009, 13:59:24 »

Момичета, много ви благодаря за вниманието и съветите. Сега при мене ситуацията се мени много динамично, вкл. и смяна на датата за септември, което в голяма степен ще предопредели моите решения и действия по-нататък. Скоро ще е ясно. Много ви благодаря още веднъж give_rose
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #363 -: март 12, 2009, 14:53:45 »

момичета, бързам да споделя с вас.... сега в обедната почивка се видяхме за 3 път с евентуалната си агентка...  и ми дайте съвет моляяяя...... разкажа по-подробно сега - първият път като се видяхме си говорихе общи приказки... малко стеснителна ми се стори... ходихме на кафе, защото се извини,че офисът й се ремонтира в момента... аз малко се поусъмних но... пита ме с какъв бюджет разполагаме, на мен чесно казано ми стана малко неприятно, но.... на втората ни  среща дойде  подготвена (след предварителния ни разговор)  и с много идеи които нагледно ми представи на лаптопа си. Впечатлих се колко е организирана и как си е систематизирала нещата. тя много държи на естествените цветя и каза че понеже бюджетът ни не го позволява, ще купим цветя от цветна борса и тя сама ще направи букета, бутониерите, украсата за колата.... без да ползва нейната флористка. Видях нейни неща - харесаха ми. Хареса ми и това, че тя работи с няколко фотографа, поне за 2 спомена, но каза че ако имаме някой предвид няма проблем да ползваме него, така и за ресторанта, фризьора и т.н. тоест не ми налага задължително нейните си, както много агенции правят. С уговорката обаче, че тя не се ангажира да следи работата му и не носи отговорност за него. Много точна ми се стори... стрелец... с две думи допаднахме си... обаче едно ме притеснява малко...  малка й е агенцията... даже мисля, че е нова (нали ви казах, че още си ремонтират офиса си) но има опит в организирането на тържества, събития и няколко сватби. От предишната си работа. Много е ентусиазирана и това много ми допада... и с някакво вълнение говореше разпалено за сватбата до най-малките подробности. Та...като човек тя много ми допада... обаче понеже няма голям опит.... чудя се.... моля, кажете... разума ли да послушам.... или....
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: март 12, 2009, 15:32:51 »

Ами както казват хората - все отнякъде се почва!
Ако предложеното от нея, ти е харесало - защо не?
Освен това, ако е нова агенция, може би ще се старае повече, за да се докаже, знам ли?  smile
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #365 -: март 12, 2009, 22:24:17 »

menyanthe, според мене не дългогодишната практика и известното име правят един сватбен агент добър или лош, а самият човек. Известните агенции имат и доволни , и недоволни клиенти, а често четем положителни отзиви за по-малки агенции. Всеки има нужда от шанс, за да започне  smile Според мене послушай сърцето, а не разума  smile Аз поне винаги правя така, когато трябва да взема важни решения  smile Успех  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #366 -: март 12, 2009, 22:41:08 »

 Аз бих казал разума, а след това сърцето.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: март 13, 2009, 09:13:40 »

Според мен и агенциите( както почти всеки бизнес в БГ) в началото са много по-ентусиазирани и работят много повече от сърце, за да се утвърдят и докажат, а след това стават алчни, лежат си на старите лаври, някои са дори нагли( естествено има и изключения, да не вземе сега да се обиди някой).
Според мен се довери на интуицията си! Аз поне така бих направила със сигурност!
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: март 13, 2009, 09:39:40 »

Слушала съм добри неща за Пловдивските агенции и по-специално за една, която няма да назовавам, но в крайна сметка реших да спестя пари от тази услуга, защото основните неща, с които те предлагат да се заемат съм си ги организирала почти до финал. За моя радост приятелка предложи да ми помогне в останалата част от организацията, защото се е занимавала точно с това преди време и мисля, че ще ми бъде много полезна и с опит и с помощ.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: март 13, 2009, 09:43:56 »

здравейте,
когато аз подготвях сватбата си се доверих на агент, за когото нищо не знаех, но се срещнах с него на живо; останах очарована; много ми помогна - за всичко; държеше се съвсем човешки и понеже аз знаех какво точно искам, но го нямах на снимки, понеже бе моя идея, агентът трябваше да реализира нещо, което не бе виждал никога - говоря за украсата;

обиколих доста агенции, но решаващото за мен бе контактът с даден човек, който демонстрира уважение към моите желания;

искам да ви кажа, че както си мислех уж само за украса, така ползвах доста по-голям набор от услуги; имахме балет и фолклор - в ресторанта, беше невероятно и то благодарение на агентката; ползвах още координатор, водеща ди джей, видео и фото; както и още много неща - всички ефекти, като фойерверки, римски свещи и пр.; поканите също тя ми ги уреди, а честно казано това бе един отнай-трудните моменти, просто не моех да си харесам; но когато ми ги показа - просто реших за секунда;

имаше неща, не малко, които сама си урзих, но не защото не исках да й се доверя, а защото сватбата бе в град, различен от този, в който живея;

и си обикалях и си намирах нещицата за мен си, просто гледам и избирам;
нямах много свободно време за организация, но почнах по-раничко и така имах време за някои елементи от украсата, които да си набавя сама - свещичките по масите на гостите, по нашите маси; свещи - големи, за стойките с цветя; самите цветя - естествени, а не изкуствени; както и подаръчетата за гости, които майка ми и сестра ми опаковаха ръчно;

а да, колата също сами си намерихме, но просто ни бе безплатна;

та идеята ми бе, че най-важно е личното ви мнение за човека, на когото ще се доверите;
мненията в интернет са ориентир, но не трябва да са решаващи за вас!!!
срещайте се, питайте ги за всичко и преценете!!!
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #370 -: март 13, 2009, 14:48:42 »

mariana, според мен след като толкова много сте си допаднали с агентката... довери й се.... все се почнва от някъде... а щом и е много ентусиазирана Bravo Що се отнася до това, че те е питала за бюджета, аз мисля, че е съвсем нормално. За да може да добие представа с какви средства разполагате и съответно как да ви планира сватбата.

 А ако кажеш агенцията може да се окаже, че във форума има хора, които пък са работили вече с нея. crazy
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: март 13, 2009, 15:47:50 »

Нашата сватбена агентка я избрахме защото страшно много я харесахме като човек с приятеля ми pardon Никакъв разум не слушах, исках нея и това беше. Като цяло много от нещата, които видяхме, че е правила ми харесаха, никое от тях не е точно това, което искам, но все пак вярвам, че ще може да направи нещо различно. А и целта все пак е сватбата ни да е различна, а не само едно и също да се прави. Засега е отворена към всякакви идеи, ентусиазирана, изобщо не мога да се оплача, страхотна е. А пък аз съм толкова трудна, че направо ми е гузно да не я побъркам до края.
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #372 -: март 14, 2009, 09:37:22 »

момичета, благодаря ви за отговорите. Аз вече взех решение..... ТЯ ще е  yahoo  Агентката се казва Петя - от  Пърфект ивент....  Вече имам и wedding plan  danceg  и започваме да действаме. Много ми харесва, че е организирана, помислила е за много детайли и най-важното не ми налага хората, с които работи. Първо ме пита искам ли да работя с някоя конкретна фирма и аз ако й кажа че идея си нямам - тя започва да ми предлага различни варианти, според цената най-вече.  Вчера си говорихме с часове, за да уточним детайлите и от кои точно услуги аз ще се възползвам.

Момичета, ние  трябва ли лично да се срещаме с фотографа, диджея и водещия  преди сватбата crazy  Агентката ме съветва, че трябва, ама не е ли редно тя да уточнява детайлите с тях... нали тя ми е посредника все пак.
« Последна редакция: март 14, 2009, 09:42:44 от mariana_popova » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: март 14, 2009, 10:17:29 »

марианче,
няма смисъл да препердава; хубаво е всички въпроси, които трябва да се уточнят, да си ги уговорите вие с него; първо, да не се получи развален телефон; второ - хубаво е оператора и фотографа да знаят, от снимки, кои са твоите роднини; освен това, когато напреднеш с организацията и имаш вече почасов план на деня и всички подробности - да му го дадеш, да му обясниш и пр.;

не че не може и агентката да ти уреди тези неща, но най-добре е ти да си ги действаш; тя те свързва, а всички подробности е хубаво ти да си ги коментираш с тях;

при нас беше така - агентът ни свърза, а всичко останало си уговорихме ние с тях;
Активен
kremmito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: март 14, 2009, 10:47:07 »

Гостенка е абсолютно права  smile хубаво е подробностите с подизпълнителите да си ги уточните лично. За мен беше много важно да се срещнем с DJ, да се преговорят по-важните детайли за ресторанта - предпочитана музика , посрещането, захранването /а и всички ритуали които ще имате/, игри и др. С фото и видео също - плана на сватбата по часове, местата за снимки и т.н. Хубаво е прадварително да се изяснят тия неща.  smile
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines