Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:02:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176308 пъти)
 
Misis_T
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: февруари 25, 2009, 12:29:01 »

не искам да съм адвокат на агенциите, но те работят с хора, поне така се предполага,  които са професионалисти, работили са много пъти с тях и знаят на какво са способни. Ако ти предложат некомпетентен фотограф, оператор, фризьор ти после можеш да им откажеш да платиш.

Ако вземе да се случи това в най-лошия случай, и по този начин ми съсипят цялата сватба, то после ще ми е все през **** дали ще им платя или ще ми върнат парите... Сватбата не можеш да си я повториш, нали така?.. Wink

Има много (да не кажа мнозинството) изключително добри професионалисти - фотографи, оператори, визажисти, флористи и т.н.., които не работят (и изрично не желаят!) със сватбени агенции, защото сами са си утвърдили името и си имат достатъчно клиентела. Тези хора са също толкова професионални и точни, както и тези от агенцията, а и ти предполагам, че ще си изготвиш писмен договор директно с тях, няма да е за едното голо доверие, нали? (просто посредникът ти + комисионната му отпадат в този случай).

Както вече написах, агенциите са полезни за хора, които не могат да отделят нужното време или не искат и нямат желание да се занимават с организацията на сватбата.
Ако не принадлежиш към този тип хора, а напротив, искаш всичко "да ти мине през ръцете" и да определиш сам какво ти харесва, с кого да искаш да работиш и с кого не, то тогава агенцията те ограничава и само ти яде от бюджета!
Единственото място, за което мога да кажа впоследствие, след сватбата, че бих си наела агент (или друг човек) е за ресторанта - да координира гостите и да контролира дали персонала работи качествено! На моята сватба не го направих и това беше грешка от моя страна. Но, тъй като имахме сравнително мако гости (85) не беше чак толкова трагично. При една голама сватба от 200-250 човека щяхме да видим доста зор!... blum

peteto77, не се обиждай, нищо лично спрямо тебе, просто изказвам моето мнение.  Victory Цитирах твоя пост, защото не съм съгласна комисионната да се изчислява процентово, спрямо разноските за сватбата (които пак носи клиента!). Вложените средства не са определящи за това колко труд и време ще вложи сватбения агент в подготовката на една сватба! Дори смея да твърдя, че един сравнително висок бюджет значително улеснява работата на агенцията, отколкото когато средствата са ограничени, и трябва да се измисли "от нищо - нещо".
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: февруари 25, 2009, 12:49:28 »

Съгласна съм с всичко, което написа, Бори. И много ме е яд, че не мога сама да си организирам всичко, за да съм сигурна, че съм избрала най-доброто, но просто няма как да стане.
Ние утре ще се срещнем с агенцията, на която най-вероятно ще се спрем и все пак много се надявам, че ще могат да направят това, което искам.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #287 -: февруари 25, 2009, 19:26:32 »

  Victory Цитирах твоя пост, защото не съм съгласна комисионната да се изчислява процентово, спрямо разноските за сватбата (които пак носи клиента!). Вложените средства не са определящи за това колко труд и време ще вложи сватбения агент в подготовката на една сватба! Дори смея да твърдя, че един сравнително висок бюджет значително улеснява работата на агенцията, отколкото когато средствата са ограничени, и трябва да се измисли "от нищо - нещо".

Misis_T принципно си права за доста неща ... а за процентите аз просто попитах как агентите си образуват цените... защото на мен ми предстои това... евентуално да избера агенция да ми направи сватбата
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: февруари 25, 2009, 21:43:00 »

Misis_T принципно си права за доста неща ... а за процентите аз просто попитах как агентите си образуват цените... защото на мен ми предстои това... евентуално да избера агенция да ми направи сватбата
Ами и аз да се включа . Много е относително това  образуване на проценти ! В България всички работят по различен начин ! В София агенциите слагат 10 % от общата стойност  на цялата сватба / примерно/ , в Пловдив от сигурно 30 агенции горе долу се работи по възможно 29 различни начина !  Някои не си слагат проценти, а просто някаква сума за тел. разходи и прочие ! Просто нещата са  страшно различни за всеки град !
Активен
katter
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #289 -: февруари 27, 2009, 20:17:38 »

Здравейте,
малко съм притеснена. Наела съм агенция Приказен Ден а напоследък попадам на блогове в които се пишат доста критични,дори агресивни коментари за консултанта в агенцията. За сега моите впечатления са много добри но след прочетеното няма как да не се притесня. Сумите за които се говори в блоговете са космически а аз ще плаштам с това което съм успяла да изкарам сама.

Приемам с голяма радост всички съвети за неща които трябва да внимавам за да не излезнат финансиите извън контрол.

Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: февруари 27, 2009, 21:33:51 »

katter - Приказен Ден далеч не са идеални в организационна гледна точка, но пък мои познати, които са ги ползвали са доволни от тях въпреки малките нередности - не се притеснявай. Моят съвет обаче, е, да уточниш всички суми и срокове за плащане предварително - от агенцията нямат навика да обясняват тези неща и може да се окаже, че след сватбата са останали сметка за доплащане за които не подозираш.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #291 -: февруари 27, 2009, 22:57:06 »

 На против ! Често някои младоженци се самозабравят и решават, че като се уговорят и заплатят "външно измиване на автомобила" трябва да получат и "вътрешно почистване" между другото. Предварителният договор е много важен момент - и за двете страни. Едната страна си мисли, че дава много и може да си поиска още, а другата, че получава малко и сега е момента да навакса.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: февруари 27, 2009, 23:02:46 »

Здравейте,
малко съм притеснена. Наела съм агенция Приказен Ден а напоследък попадам на блогове в които се пишат доста критични,дори агресивни коментари за консултанта в агенцията. За сега моите впечатления са много добри но след прочетеното няма как да не се притесня. Сумите за които се говори в блоговете са космически а аз ще плаштам с това което съм успяла да изкарам сама.

Приемам с голяма радост всички съвети за неща които трябва да внимавам за да не излезнат финансиите извън контрол.


Не би трябвало да се притесняваш ! Все пак при срещите с агентката ти неможе да не сте подписали някакво споразумение в което да са упоменати услугите и евентоалното им заплащане ! Не мисля че някой наема нещо без да знае какво ще заплати ! Pachoran е абсолютно прав ! Мисля че тези неща се уточняват преди сватбата а не след това !
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #293 -: февруари 27, 2009, 23:12:40 »

 Лошото в случая е, че е много трудно да се детайлизират всички неща. Сватбеното тържество е много динамично събитие и ако същесвува и най-малко напрежение във всеки участник, то нещата изглеждат "безконтролни" и в последствие изглеждат "не както трябва". За съжаление от 100 сватби 99 1/2 са подобни. Но за това не са виновни и двете страни. Това е друга тема.
Активен
katter
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #294 -: февруари 28, 2009, 00:53:52 »

Уговарянето на цената за косултанските услуги е само едната страна на въпроса която наистина се уточнява предварително. Но всички допълнителни разходи по украси, координация и т.н. се заплащат допълнително.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #295 -: февруари 28, 2009, 09:54:00 »

момичета, а правена ли е анкета кои са най-добрите агенции... или всичко е много относително и няма как да стане
Активен
juskata696
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #296 -: февруари 28, 2009, 17:09:21 »

Здравейте!Аз за първи път пиша във фором и още повече по тази тема  :)Надявам се тук да получа полезна за мен информация:) По темата -аз все още се чудя дали да използвам услугите на агенция или да се опитам да се справя сама и наи важни въпрос,който се поражда в мен е колко по-скъпо ще ми излезе, ако потърся услугите на професионалисти?-Благодаря! smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: февруари 28, 2009, 17:20:13 »

Петето_77 не мисля, че е уместно да се прави анкета или нещо подобно, защото ще си е чиста проба реклама, а и изискванията на всички хора са различни.Ако се интересуваш от агенции, прочети и в свършената и несвършена работа.Там момичетата който вече са се омъжили споделят кой как си е свършил работата  good
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #298 -: февруари 28, 2009, 17:57:04 »

Петето_77 не мисля, че е уместно да се прави анкета или нещо подобно, защото ще си е чиста проба реклама, а и изискванията на всички хора са различни.Ако се интересуваш от агенции, прочети и в свършената и несвършена работа.Там момичетата който вече са се омъжили споделят кой как си е свършил работата  good

не знаеш че има такава тема... то си е повече от анкета
Мерси magi_st  Clover Good luck butterfly
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 02, 2009, 12:13:58 »

не знаеш че има такава тема... то си е повече от анкета
Мерси magi_st  Clover Good luck butterfly
Във форумите е доста относително да разбереш на 99% - коя агенция е коректна и коя не е професионална? Щепопитате защо? Веднага отговарям, има лица от определени фирми с регистрации над 10 - 20 профила и натрапчиво и подмолно подвеждат доста буки с написаната информация. Следващото, което ми прави впечетление, че реалните клиенти като процент - ангажирали професонална агенция - тук във форума е доста нисък. Което показва , че устната реклама и сайтовете, са показателни за дейността на една работеща агенция.И все пак препоръката е, да се проучи от доста места за фирмата, която бихте искали да ангажирате, както и договор със предварително споразумение за услуги и цени.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines