Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 23:32:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176284 пъти)
 
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #270 -: февруари 23, 2009, 12:57:21 »

ами аз говорих с една агенция и те ми казаха че цената им  е 10% от стойността на цялата сватба- как ви се струва това
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #271 -: февруари 23, 2009, 13:02:16 »

Е зависи какво включва, мила  smile.  Ако са само организационни услуги, според мен не си струва.  Ако включва покани, цветни украси, включва фото и видео и диджей и т.н. - вече зависи.

Но подобно ценообразуване ми се струва абсурдно - като си купиш бельо за сватбата или вратовръзка за мъжа ти, какво, ще им представиш фактурата, за да си вземат 10% може би  crazy?  Не е работа на агенцията колко струва сватбата ти, следва да ти предоставят точен ценоразпис какво ти предлагат и колко струва съответно.

Освен това, какво означава "стойността на цялата сватба", това може да е доста разтегливо. И как можеш да знаеш предварително колко ще ти излезе? Глупост ми се струва това, освен това може донякъде техните услуги да зависят от броя на гостите и кувертите съответно, но какво общо има агенцията с това колко ти струва роклята или какъв алкохол и за колко пари си внесла в ресторанта примерно?
« Последна редакция: февруари 23, 2009, 13:07:20 от rozovka » Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #272 -: февруари 23, 2009, 13:10:03 »

включва абсолютно всичко. затова предполагам цената им е плаваща... а не фиксирана. ако искам лимузина, гълъби, други дреболии...  честно казано мен не ме кефят тези пакети. някак си се унифицират сватбите
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #273 -: февруари 23, 2009, 13:15:21 »

Не знам какво имаш предвид да се "унифицират". Пакетът също е "плаващ", ако искаш ще ти осигурят гълъби, ако искаш папагали ара  smile, лимузина, файтон, класически оркестър, фолк изпълнител и каквото си искаш. Но пък за всяка услуга си има клиенти, щом те устройва ценообразуването - давай...
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #274 -: февруари 23, 2009, 13:16:20 »

ама аз затова пиша тука.... за да се консултирам.... мерси за отговорите все пак
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: февруари 23, 2009, 13:23:49 »

включва абсолютно всичко. затова предполагам цената им е плаваща... а не фиксирана. ако искам лимузина, гълъби, други дреболии...  честно казано мен не ме кефят тези пакети. някак си се унифицират сватбите
Аз не разбрах за кой град става въпрос но за Пловдив например не е задължително да ползваш пакети ! Избираш ти какво ти трябва и какво ще ползваш примерно - видео ,фото дж, водеща ,украса и т.н. и си плащаш според тези услуги твърд хонорар от порядъка на 150-200 лв поне за тези които аз познавам . Вече ако искаш светбен агент за самото тържество / за цялата сватба / и той си е с хонорар около 150- 200лв. Всяка агенция си има своите правила това е общо казано ! Не съм съгласна малко с тези пакети защото всеки иска различни неща и би трябвало да може да ползва това което на него му харесва а това което не го харесва да може да си го наеме от другаде ! А колкото до изнесен ритуал агенцията ти го урежда и има няколко варианта ! Успех !  good
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #276 -: февруари 23, 2009, 13:28:55 »

А колкото до изнесен ритуал агенцията ти го урежда и има няколко варианта ! Успех !  good

мерси за бързия отговор... за София е сватбата. Може би цените тук са по-високи... но аз едва сега започвам. Разясни ми моля те за изнесения ритуал. Предполагам младоженците ходят официално да се подписват в гражданското а на самия ритуал всичко е просто фиктивно... или греша... Имаш ле представа трудно ли е самото организиране на изнесения ритуал. Щото се цудя дали въобще да си вземам агенция. По-принцип смея да твърдя, че съм доста организирана.
Мерси за отговора
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: февруари 23, 2009, 16:06:30 »

Crystal от кой цветарски магазин ти е флориста

peteto77, аз ползвам услугите на Бутик за цветя Орхидея www.orchidea-bg.net/- страхотни професионалисти, могат да намерят и поръчат каквито искаш цветя и работят така, че да се съобразяват с бюджета.

А колкото до сватбените агенти, 10% ми се струва разумно, в предвид на това, че на мен ми поискаха комисионна около 5000 лв (+ всички останали разходи), което ми се стори много преувеличено.  nea
« Последна редакция: февруари 23, 2009, 16:08:50 от Crystal » Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #278 -: февруари 24, 2009, 09:00:29 »

А колкото до сватбените агенти, 10% ми се струва разумно, в предвид на това, че на мен ми поискаха комисионна около 5000 лв (+ всички останали разходи), което ми се стори много преувеличено.  nea

Crystal,  те са плащали всичко и на теб само са ти се отчитали кое колко струва... така ли?  Според мен това е малко нередно... би трябвало ти сама да си плащаш. Те само да ти осигуряват нещата.
А иначе на мен ми се струва разумно 10%... ако цялата сватба струва 7000 агенциата взима 700лв. което не е никак много
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #279 -: февруари 24, 2009, 15:09:34 »

 Абсолютно негативно съм настроен към т.нар. сватбени агенции по отношение на ценообразуването и начина им на работа. Абсолютно всички имат хаотично, избирателно и необективно определяне на цените. Важи принципа "Ден година храни". Работата ми намирисва като тази в топлофикация. Не може да слагаш комисион от 10 % върху цената на фотографа и този комисион да го вземеш от клиента. Вземи го от фотографа, ако ти го даде. Същото важи за оператора, диджея, фирмата за балони и т.н. Какво организира сватбената агенция в работата на диджея, оператора и т.н. Защо се слага този комисион ? Мисля, че не е редно да вземеш пари за нещо, което не си свършил. Дори не си помогнал с транспортиране на споменатите хора и тяхната техника. Защо трябва да се дават тези грешни пари ?
 Нееднократно съм споменавал, че сватбена агенция в България няма и няма да има скоро. С тези си принципи на работа далече няма да се стигне. Чули някъде собствениците на подобни фирми, че се взема комисион от еди колко си % при предоставяне на поръчка. Да ама знаят ли те, че в 99 % от случаите този комисион не се взема от крайния клиент, а от отстъпката, която дава подизпълнителя в резултат на някакви обороти, време, брой участия и т.н.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: февруари 24, 2009, 17:13:24 »

Crystal,  те са плащали всичко и на теб само са ти се отчитали кое колко струва... така ли?  Според мен това е малко нередно... би трябвало ти сама да си плащаш. Те само да ти осигуряват нещата.
А иначе на мен ми се струва разумно 10%... ако цялата сватба струва 7000 агенциата взима 700лв. което не е никак много

Да, нещо такова, те предпочитат да работят с техен фотограф, оператор и т.н. и в договора си пише цените на всяка услуга, а самата такса за ползване на агенцията е около 5000лв.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #281 -: февруари 24, 2009, 17:19:57 »

а ти с коя агенция работиш, че взима такива цени
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: февруари 24, 2009, 18:44:47 »

Не не, аз се отказах от тях, защото ми се сториха ужасно скъпи. Сама си намерих и наех фотограф, оператор, флорист и т.н.
Активен
Misis_T
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: февруари 24, 2009, 18:58:09 »

Crystal,  те са плащали всичко и на теб само са ти се отчитали кое колко струва... така ли?  Според мен това е малко нередно... би трябвало ти сама да си плащаш. Те само да ти осигуряват нещата.
А иначе на мен ми се струва разумно 10%... ако цялата сватба струва 7000 агенциата взима 700лв. което не е никак много

Ами, ако сватбата ти струва 50000 лева, защото си решил да си позволиш просто по-скъпи неща? (ресторант, специална украса, певци и т.н..)
Да ти изпраскат пак една "комисионна от 10% = 5000 лева?... Защото са свършили "тоолкова мнооого" повече работа ли е това?

Аз също се отказах да работя със сватбена агенция точно поради тази причина, че не са обективни, а се опитват да наложат (да не кажа "пробутат"..) техните си хора- дадени фотографи, флористи, сладкари и т.н., с които обикновено работят. Т.е., да си го направят така, както на тях им е най-удобно и изгодно, а не да подберат най-подходящия екип според твоите желания и потребности.
Освен това се работи масово с "това, което има в момента" - един и същ реквизит за украсата, едни и същи сценарии за всяка сватба...по снимките в дадените сайтове липсва всякаква оригиналност.

Ако не ти се занимава с това и нямаш време или нерви, наемането на сватбен агент е добро решение, но аз лично за мене си реших, че предпочитам да потърча малко повече и да си вкарам малко стрес  Wink но затова пък да съм сигурна, че хората, с които ще работя ще са професионалисти на високо ниво и точно по вкуса ми.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #284 -: февруари 25, 2009, 10:56:36 »

Аз също се отказах да работя със сватбена агенция точно поради тази причина, че не са обективни, а се опитват да наложат (да не кажа "пробутат"..) техните си хора- дадени фотографи, флористи, сладкари и т.н., с които обикновено работят. Т.е., да си го направят така, както на тях им е най-удобно и изгодно, а не да подберат най-подходящия екип според твоите желания и потребности.
Освен това се работи масово с "това, което има в момента" - един и същ реквизит за украсата, едни и същи сценарии за всяка сватба...по снимките в дадените сайтове липсва всякаква оригиналност.


не искам да съм адвокат на агенциите, но те работят с хора, поне така се предполага,  които са професионалисти, работили са много пъти с тях и знаят на какво са способни. Ако ти предложат некомпетентен фотограф, оператор, фризьор ти после можеш да им откажеш да платиш. Според мен агенциите спестяват точно тези нерви, за да не попаднеш на случайни хора. Ами ако ти си наемеш фотограф, а той вземе че не дойде... Агенцията със сигурност работи поне с още 5 и веднага ще прати някой да го замессти. А ти какво ще направиш - ще накараш някой приятел да снима.

Що се отнася до реквизита, както чета мненията на повечето тук  - повечето искат  да минат по-тънко... сравняваме цени, включително и аз. Е как като си правя сметката ще мога да си поръчам украса, единствена, уникална и само за мен... и после какво да я правя... да си я прибера в някой шкаф!?! затова са тези агенции... взимаш - ползваш - връщаш. СПОРЕД МЕН ВСИЧКО ОПИРА ДО ТОВА КОЛКО ПАРИ ТИ СЕ ДАВАТ
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines