Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 23:56:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 176303 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #255 -: януари 22, 2009, 18:01:06 »

Аз ползвах "Сезони" (става дума за София). Доволна съм. Правиха и сватбата на моя колежка, също е доволна.
Активен
hristianna
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #256 -: януари 27, 2009, 14:14:01 »

Здравейте,препоръчаха ми сватбена агенция Алекс Станд в Пловдив,но цените били малко високи!Някакви съвети?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 27, 2009, 15:57:25 »

Здравейте,препоръчаха ми сватбена агенция Алекс Станд в Пловдив,но цените били малко високи!Някакви съвети?
Аз лично за първи път ги чувам но ако имат сайт може и да се сетя ! А колкото до цените най добре отиди на място срещни се с хората и сама ще прецениш какви са им  цените и дали можеш да си го позволиш ! Винаги личния контакт е най добър !  good
Активен
pepinita
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #258 -: януари 27, 2009, 16:19:40 »

Стигнах най-накрая и аз до агенцията---моето не е точно агенция.....Сватбата ще бъде аранжирана от един магазин за цветя "Обича ме, не ме обича" - изключително готини и млади хора.....има едно момиче, което е невероятен аранжор--просто е уникална.....За сега само съм уговорила общите неща...но имам мн време--и по натам ще пускам снимки на нещата, които съм харесала...
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 27, 2009, 19:02:06 »

Винаги ми се е искало когато се омъжвам да изпипам сама всеки детайл по сватбата си. Всичко да е идеално и точно така както на мен ми харесва. Уви, сега когато най-сетне ще има сватба просто не мисля, че ще мога да обърна достатъчно внимание на всичко. Решили сме да ползваме услугите на сватбен агент и се надявам наистина да ни помогне. Честно казано и аз мисля да се доверя на личните си впечатления, ще се постаря да обиколим повечето и така да си изберем.
Реших да направя един малък списък със сайтовете на сватбени агенции за Варна, надявам се, че на някой може да му е от полза. Ще се радвам да го допълвате ако някой знае и за други. Също така исках да попитам дали сте мислили за някакво оформление на първата страница на всяка тема? С подобни списъци и други полезни неща.
Звезден празник
Наталина
Престиж
My Wedding - честно казано не разбрах дали това и Evergreen са едно и също
A Marry Angel
Никол
Вашата приказка - за тази не съм сигурна дали е от Варна, ако някой знае да помага, на контактите им няма адрес
Sweet Memories
Акцент
Свят за двама
Цветен ден
Бижу
Galexanimato

Така като ги написах ми изглеждат доста, много се надявам, да успея да открия най-добрите сред тях.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 29, 2009, 15:33:33 »

Не мога да си променя мнението, така че там където посочих агенциите My Wedding и Evergreen са различни.
И да си кажа първите впечатления. Разгледах по-задълбочено сайтовете и не останах особено доволна. На доста голяма част от тях, може би повече от половината, в галериите може да се разгледат снимки на щастливи булки и техните роднини shok То няма лошо, но мен лично това не ме интересува, исках да видя фирмите как са си свършили работата, което честно казано по очите на булката ми е трудно да гадая. Останах с доста противоречиво мнение за професионализма на тези агенции...мисля си, че ще е голям късмет ако успея да намеря това, което искам.
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 31, 2009, 04:01:09 »

Момичета smile..едно въпросче... *crazy*замислям се да ползвам услуги на агенция само за украса на мястото ни, където ще е церемонията - ще бъде в американски стил и ще трябват само столове+ украса, арка + украса - но да не дъгоообразна, ами по-скоро тип малка шатра и ми се иска да има напитки само, за гостите, след като свърши церемонията за освежаване, тържеството ще е в ресторант. Мислите ли, че някоя агенция би се навила само за това или по-скоро е работа на кетъринг фирма или комбинация от двете?? За София става дума ( церемонията ще е на открито някъде около Панчарево) ? Благодаря! give_rose smile
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 31, 2009, 14:49:44 »

Paradisa, и нашата сватба ще бъде в американски стил и съм наела флорист, който ще предостави арка и аранжиране с цветя, но венчавката ще се състои в градината на хотела и те предоставят столовете с калъфи и панделки, както и чаша шампанско за гостите, преди да влезем в ресторанта.

Ако искаш фирма само за украсата, погледни в този сайт, правят много красиви неща: http://www.getmarriedbg.com/
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: февруари 09, 2009, 15:32:34 »

Здравейте, момичета!

Някой може ли да ми препоръча коя сватбена агенция в Добрич да избера? Май са 2-3 , но бих искала да получа съвет от някой който е ползвал услугите им. Живея в чужбина и ми трябва наистина добра агенция (та дори и то Варна) на която да мога да разчитам.

Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: февруари 17, 2009, 19:40:05 »

Lili_g  къде ще ти е сватбата? В Бургас или София( или др. град.)Защото за Бургас идея нямам къде е тази агенция? crazy Ако не става въпрос за Бургас-не мога да помогна. sad
Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #265 -: февруари 20, 2009, 19:34:53 »

Някой запознат ли е с условията на агенциите за изнесените ритуали. Много са ни неприятни, поне за нас ритуалните домове и винаги има проблем с паркиранията пред тях на всички гости. Разбрах, че все пак е неизбежно и трябва да се разпишем на място, но ми се иска да направим едно мило обяснение в любов и брачни клетви пред гостите ни. Някой ползвал ли е специално за това агенция и каква е цената на на такъв вид ритуал?
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #266 -: февруари 23, 2009, 12:35:17 »

привет на всички...
от скоро съм в сайта...
някой има ли идея колко ориентировъчно струва да си вземеш сватбен агент. Неговата цена как се образува... като комисионна процент от стойността на цялата сватба... или е твърдо установена сума. И още нещо... с всички плащания ли се занимава агенцията или аз трябва да плащам за всички услуги. Кажете как е било при вас. Благодаря предварително за отговорите smile
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #267 -: февруари 23, 2009, 12:42:20 »

Някой запознат ли е с условията на агенциите за изнесените ритуали. Много са ни неприятни, поне за нас ритуалните домове и винаги има проблем с паркиранията пред тях на всички гости. Разбрах, че все пак е неизбежно и трябва да се разпишем на място, но ми се иска да направим едно мило обяснение в любов и брачни клетви пред гостите ни. Някой ползвал ли е специално за това агенция и каква е цената на на такъв вид ритуал?

и аз искам моята сватба да е с изнесен ритуал. Представям си я като по филмите... край някой парк, езеро, или градина. Доколкото знам разправиите са големи. Трябват разрешителни от общината, от ел. - защото нали ще се прекарва ток за мястото на събитието. Може би е най-добре да го организира агетция, щото е голямо ходене по мъките. Но според мен си заслужава. Последната сватба, на която ходих бе ритуалната зала на Мария Луиза... и  беще меко казано отвратително. А дворчето, в което чакахме беше много грозна гледка. Това е бъдещето на сватбите според мен- изнесения ритуал. Чувала съм за сватби в пещери, на брега на морето, така че явно хората вече са се ориентирали към по-нетрадиционен начин да отпразнуват този ден.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #268 -: февруари 23, 2009, 12:46:22 »

Paradisa, и нашата сватба ще бъде в американски стил и съм наела флорист, който ще предостави арка и аранжиране с цветя, но венчавката ще се състои в градината на хотела и те предоставят столовете с калъфи и панделки, както и чаша шампанско за гостите, преди да влезем в ресторанта.

Ако искаш фирма само за украсата, погледни в този сайт, правят много красиви неща: http://www.getmarriedbg.com/

Crystal от кой цветарски магазин ти е флориста
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #269 -: февруари 23, 2009, 12:51:55 »

Здрасти и добре дошла!

По принцип повечето агенции предлагат два-три вида пакети - примерно - малък обем услуги (присъствие в деня на тържеството, следене за организацията, упътване на гостите, контрол на персонала в ресторанта); среден вариант - дотук изброеното плюс още някакви работи - покани, цветни украси и т.н.; и пълен обем услуги - от поканите през изработване на програма, предлагане на различни варианти, изнесени ритуали, украси, осигуряване на диджей, фотограф, оркестър и каквото друго трябва, съдействие за рокля, бижута, грим и прическа; посрещане на гости от чужбина ако имаш, хотели и т.н. Влез на сайтовете на Сезони, Приказен ден, Вълшебниците, Сватбарите (за тези се сещам аз, има и доста други), и ще се ориентираш за пакетите. Разбира се, по договорка можете да се разберете и само за едно нещо - примерно, координатор в самия ден на сватбата без други услуги.

Цените на тези пакети, разбира се, зависят от агенцията. По правило те включват организационна работа - предложения за текстове на покани, предложения за ритуали, запазвания на часове, намиране на подизпълнители - диджеи, фотографи, флористи и т.н., комуникация с ресторанта, контрол по време на деня и следене на организацията. За избрания "пакет" плащаш твърда такса - примерно за пълен пакет - 1 000 лева (само пример, не знам за кой град говориш. Аз платих 700 лева за София за пълен пакет.)

Всичко, което се изработва или взима под наем, се плаща допълнително. Покани, украси, букет, кошници, цветя, арки, стойки, воали и каквото се сещаш. Естествено, допълнително се плаща според договорката за оркестър, фото и видео, диджей, танцьори и т.н.

Това е съвсем накратко. Ако мога да съм полезна с още нещо, питай.
« Последна редакция: февруари 23, 2009, 12:54:12 от rozovka » Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines