Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 30, 2024, 19:29:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените агенции - 2 част  (Прочетена 181951 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 19, 2008, 09:27:28 »

предпочитам да споделям мнения от личен опит, ане от опитът на мои познати

аз до тук съм много доволна, като мине всичко, ще мога да кажа със сигурност

Алусиандо, аз също съм така, но имам още време де!!!

Активен
desy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 19, 2008, 13:21:19 »

Alucinado аз работя в сферата на туризма и понякога се налага да ползвам услуги, които се ползват при организацията на сватба. Например цветята - просто когато е фирма ползват отстъпки. в смисъл, че ти или аз като отидем ни дават цена за клиент индивидуален, а на тях дават например % от оборота, който им правят и затова като отидеш директно да питаш цената се получава една и съща.
Не казвам, че вашата фирма Ви лъже, просто тя също си взема някакъв процент, но просто не слагат допълнителни надценки, както правят повечето.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 19, 2008, 14:29:10 »

Деси, това с отстъпките и другите схеми е ясно. Идеята ми беше, че каквато и схема да ползват - за мен няма финансово измерение - т.е. така са си направили сметката, че на мен да ми струва еднакво и в двата случая.
Активен
monika15
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #93 -: юни 19, 2008, 14:58:09 »

Здравейте!
прочетох няколко поста и се хванах за главата  Girl_hide  ние понеже нямаме много време си мслихме да наемем агенция ама значи трябва да сме на щрек както за вси4ко в България. Всвки гледа да те прецака angry.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 21, 2008, 00:52:47 »

Здравей  monika15 !  Не съм съгласна че всеки гледа да те прецака !  Не отричам че има доста от Агенциите които със една сватба искат да си избият разходите за цял месец , но не всички работят така . Колкото до процентите и комисионните повечето са без никакво покритие но въпреки това трябва да има нещо минимално и ще обясня точно защо . Агенцията или сватбения агент си има разходи когато организира една сватба . Вземи само тел. разговори със дж, оператори, фото, украса и т.н. хората които ще работят за тази сватба . Агента  постоянно има връзка със тях . Да не говорим че за една сватба пада доста обикаляне на града за хиляди дребни неща и детайли . Затова и се наема агенцията , защото вие примерно нямате време да обикаляте да търсите и да губите време . Това че повечето агенти  искат да си избият тел или бензина от това обикаляне за един мес на пред говори лошо за тях . Но като цяло всеки работи и прави нещо за пари както и вие работите срещу заплащане .  Надявам се  да ме разбереш правилно и да не го приемеш като заяждане или нещо подобно .  Не е толкова страшно да ползваш агенция стига да попаднеш на подходящите хора .
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 21, 2008, 08:32:15 »

наси,

като цяло е така, но как да прецениш до колко агентът е коректен с теб?


освен, ако нямаш поглед върху точно тези моменти, които описваш;

а за да имаш, или някой трябва да ти ги каже, както правим тук, или по метода на пробите и грешките!!!

е, второто хич не е за предпочитане пред първото;

иначе, наистина има коректни агенции и аз лично ползвам точно такава и съм много доволна от нея!!!
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #96 -: юни 21, 2008, 08:53:21 »

ами можеш само индивидуално по себе си да прецениш какъв е този агент, какво е отношението му и към теб и към работата като цяло-тези неща се усещат в повечето случаи, химия...както с много други неща-и сватбата си не можеш да я повериш на всеки и когато намериш онзи, в чиито ръце спокойно би могла да го направиш-то е чувство-на спокойствие, сигурност и разбиране!
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #97 -: юни 21, 2008, 09:07:15 »

Спред мен  коректността трябва да е двустранна  и е въпрос на възпитание и себеуважение.
Вярно е, че всеки работи за пари и в това няма нищо лошо, ако наистина работиш както трябва да получиш заслуженото. А що се отнася до избора това е нещо, което всеки трябва да знае как да  направи сам. В този процес на първо място е личния контакт и впечатления(мое лично мнение). Да искаш да разбереш какво ще направят за теб специално и да се довериш когато разбереш, че си намерил своя агент защото и той се вълнува не по-малко от вас в този специален ден.

gostenka_82 ти казваш, че си доволна от избора си на агенция и вероятно ако споделиш какво точно те е впечатлило и си направила този избор може да помогнеш и на другите булки да вземат правилното за тях решение.

Защото,ако твърдим, че всичко тук в БГ е лошо, то няма начин да стане по-добро.
А в действителност всичко зависи от нас самите.

« Последна редакция: юни 21, 2008, 09:28:01 от tsvetenden » Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #98 -: юни 21, 2008, 09:18:15 »

Напълно подкрепям последното мнение!!!
Това е точно така-няма нищо лошо една услуга да е скъпа и да си дадеш парите, когато си струва!
Още повече, че наистина за един отговорен сватбен агент която и да е сватба би трябвало да е дори по -важна отколкото за самите младоженци-той приема ангажимент за едно от най-важните събития в  живота им и би следвало да носи съответната отговорност за това.Няма как да не стане съпричастен на емоциите, вълненията, за успокои притесненията и внесе спокойствие.
Тук не стана дума за прецакване и надцакване, става дума този единствен и неповторим ден, ако решите да използвате услугите на агент, да бъде наистина такъв-повече от очакваното и дори от най-смелите ви мечти!
На всяка булка и остава да последва интуицията си кой би се справил с тази определено нелека задача!

Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юни 22, 2008, 19:11:54 »

Здравейте момичета ! Най после съм си във къщи и си почивам .  Прочетох вашите мнения и съм напълно съгласна със всичко . Бих искала да кажа на всички че и при нас от другата страна като агенции които работим за вас е същото . В смисъл , че има булки които те грабват от самото начало . Просто толкова са симпатични , мили и приятелски настроени че със удоволствие да разговаряш със тях със часове . И то не само за работа а за много други неща от живота . Мисля че това е един от големите критерии които определят крайното решение дали ще работим заедно или не . Аз мисля че неможе един сватбен агент за добър ден да слага цени проценти и какво ли не и да таксува една сватба по ценова листа . Няма такова положение . Ако във лицето на  младоженците виждаш само пари - а това си личи - то тогава не виждам как този сватбен агент ще направи нещо от сърце ! Да не говорим за удоволствието  след сватбата да чуеш само хубави неща които те карат да се чувстваш значим . Защото  точно тези добри думи ще ти доведът и друга сватба .  А тези сватби са най важните за всяка агенция ! Каква по голяма реклама от това !  Да не говорим  със колко булки си останахме приятели и все още се виждаме .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 22, 2008, 19:26:35 »

Според мен важно нещо е и препоръката.Ако някой е доволен от дадена агенция е нормално да я препъръча на близки хора и обратното.Все още в много голяма част от Агенциите се работи етично.Но в много неща в България е така не само в този сектор.Навсякъде има самозвани хора които си лепват етикета Агенция за нещо си и почват да предлагат нискокачесвена но високо заплатена услуга.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 22, 2008, 19:36:07 »

Да така е gucci ! Точно това имах предвит . Препоръката е най голямото признание за една агенция . А колкото до самозваните , най - лошото е че във повечето случаи разбираш прекалено късно .
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 22, 2008, 19:49:53 »

леле, ама то голям спор се завъди;

аз исках само да отбележа, че има самозвани, които в булката и младоженецът виждат само парите им.

Даже, един от въпросите, уж междудругото, в приятелски разговор, винаги е къде работят те!!!!

Е...., извинете, още не знае дали ще го наемем и .... къде работим, ама ние не сме толкова глупави все пак, нали!!!!

Освен това понякога е трудно да разбереш до колко можеш да се довериш на даден чове, та нали всички са мили с теб!!!

Аз успях, много съм доволна от агенцията, с която работя, но честно да си призная, за малко да се похлъзна и да ползвам агенция, която щях горчиво да съжалявам, че съм наела!!!!

Затова, както тук всички са единодушни - препоръката е най-важното!!!

Но... когато мненията са противоречеви и когато булката няма кого да попита?????

Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #103 -: юни 22, 2008, 20:11:58 »

gostenka_82 на мен това въобще не ми прилича на спор и не виждам повод да се притесняваш, че си изказала мнението си по въпроса.Тук всеки прави точно това и според мен дори е от полза подобна дискусия. В подкрепа на предните постова искам да кажа, че тази работа не е търговия, а се работи със сърце, вдъхновение и много любов. В противен случай е просто бизнес.
Вярно е ,че препоръките са важни, но ако наистина са противоречиви (няма да се спираме на причините за това) остава наистина всеки да вземе решението сам защото от опит знам, че хората забравят какво сте им казали, забравят какво сте правили, но никога не забравят начина, по който сте ги накарали да се почувстват.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #104 -: юни 22, 2008, 20:12:45 »

Мм, как да няма кого да попита??? Пускаш търсачките, питаш познати, и ако няма нищо, разчиташ на интуицията си. В края на краищата, всички агенции са започнали с булки, които са им се доверили за първи път, не всички са някакви супер утвърдени имена. Когато си търсих агенция, никой не ми е препоръчвал, търсих в интернет. Отбелязах си три-четири, отидохме на първа среща с една - много бяха мили и любезни, но ... някак не ми паснаха. На втората - с агенция "Сезони" почувствах, че това е моят стил, потърсих, не прочетох нищо отрицателно, имат приятен офис, хубав сайт, изглеждаха компетентни и им се доверих. Сватбата, доста мащабна, с изнесено подписване и разни наши неща, на които държахме стана много стилна и весела. Донякъде се дължеше и на нашия контрол върху всичко  blush, но и "Сезони" си знаят работата!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines