Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 05:27:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какъв текст бихте избрали/избрахте за своята покана?  (Гласуването приключено: май 19, 2008, 09:04:59 )
Стандартен - 27 (21.8%)
Забавен и закачлив - 64 (51.6%)
Римувани стихчета - 21 (16.9%)
Тип приказка - 12 (9.7%)
Общ брой гласове: 124

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 2 част  (Прочетена 199709 пъти)
 
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #30 -: февруари 20, 2008, 11:58:23 »

И нашата сватба е на 02.05. Надявам се до края на Март да сме раздали поканите, така че около 3 седмици преди сватбата да имаме потвърждения. Ние така или иначе ще съобщим на всички от по-рано, макар и неофициално да ни имат предвид. А поканите просто ще направят нещата "официални".
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #31 -: февруари 20, 2008, 13:09:56 »

Такааа. Разчетох се тук за поканите и много ви благодаря, момичета, подействахте ми страшно вдъхновяващо! girl_in_love
Ние също ще се впуснем в труд и творчество не само за поканите, а за всички аксесоари, защото като обикаляхме магазините нищо не ни хареса - или прекалено много панделки, или цялото нещо блещука и тежи от брокат, или пък твърде много бели розички на едно място nea

Та така, купили сме си почти всички необходими материали - вкл. с ваша помощ и съвети откъде какво - остава само да започнем! write Засега за поканите имаме:

1. Два вида хартия - от Слънчоглед, но ми се струва малко скъпа - съответно 30 и 50 ст. на лист:
- по-плътна за текста в екрю
- полупрозрачна (тип паус) за лицето на поканите в цвят нещо средно между праскова и пепел от рози
2. Панделка - естествена, води се някаква трева и съответно е зелена на цвят (много нежен зелен цвят, не е ярко и крещящо) - 15 ст./м пак от Слънчоглед
3. Листа - хм, тук се колебаем. Имаме мостри от Дюк (20 ст./броя) - бледо бежеви, пак естествени. Чудим се обаче дали да не потърсим и в магазин Букет някакви други.
4. Клонче лавандула или пръчка канела - в проект на доизмисляне и купуване.

Идеята е от един лист А4 да направим по две покани, сгънати по ширина, перфорирани и с панделка отстрани. Върху лицето на поканите ще залепим листенцата и лавандулата (канелата). Гостите са около 80 човека и така като гледам, в парично изражение поканите ще са около 40 лв. Това как ви се струва?? Вече малко ми се иска да режем от разходите, като може, ако изобщо е възможно... huhhuh.gif

Понеже сватбата ни ще бъде под надслов "Пролетна" и изцяло декорирана с естествени материали - хм, предимно цветя имам предвид, без много балони и панделки, всичко ще се връзва. Поне така се надявам! blum Ще пусна снимка, като има някакъв резултат. smile

А, забравих да кажа, че ще лепим всичко това със силиконов пистолет - мъничък е и е супер удобен, във "Всичко по 1 лев" струва 3 лв. заедно с пълнителите.
Активен
bokita
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 20, 2008, 14:16:45 »

Здравейте и от мен:)
нашата сватба ще бъде на 08.08 и си мислех да поръчаме поканите към средата на юни, но като чета вашите публикации започвам да си мисля, че ще е късно blush.
Дайте съвет, кога е най-добре да ги направим?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 20, 2008, 14:55:58 »

Здравейте и от мен:)
нашата сватба ще бъде на 08.08 и си мислех да поръчаме поканите към средата на юни, но като чета вашите публикации започвам да си мисля, че ще е късно blush.
Дайте съвет, кога е най-добре да ги направим?

Здравей бокитка, супер още една булка на 08.08.08. Ние мислим да раздадем поканите края на април и краен срок за отговор сме сложили 05.06.07.Така хората имат доста време да си помислят и плануват а ние ще сме отървали от бремето на поканите.
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 20, 2008, 15:07:27 »

Fidelia, от къде точно си купила малък пистолет с топъл силикон  ..... аз търсих и ми съобщават цени, които не ме устройват, защото после не ми се вярва да го използвам кой знае колко  scratch one-s head

Не съм се сетила, обаче да търся в магазините по 1 лв.  Bravo

Затова, моля да ми кажеш от къде точно си го взела  smile
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #35 -: февруари 20, 2008, 15:41:54 »

Gerka, пистолетите ги има навсякъде около Женския пазар. Нашият специално го взехме от едно магазинче при колоните на "Пиротска" и "Ботев".
Успех! good
« Последна редакция: февруари 20, 2008, 15:51:37 от fidelia » Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #36 -: февруари 20, 2008, 15:50:52 »

Здравейте и от мен:)
нашата сватба ще бъде на 08.08 и си мислех да поръчаме поканите към средата на юни, но като чета вашите публикации започвам да си мисля, че ще е късно blush.
Дайте съвет, кога е най-добре да ги направим?

bokita, според мен имате достатъчно време за поканите - та това са 6 месеца! Побързайте обаче с църквата и ресторанта, защото за лятото, и особена за вашата 888 дата, трябва по-отрано. Съветът ми обаче е да не изпадате в паника, че закъснявате - няма смисъл, ще успеете с всичко! Wink А и подготовката все пак е едно супер приятно изживяване! Bravo

Да се върна на поканите - много зависи дали ще каните гости от други населени места и/или от чужбина. Ако да, тогава е по-добре да им дадете повечко време да се организират. Ако не, според мен месец и половина преди сватбата - тоест към края на юни - е перфектно време за раздаване на поканите. Така хората ще могат да планират и отпуската си, и присъствието на вашата сватба! smile
Активен
pisanka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #37 -: февруари 20, 2008, 16:19:30 »

Привет от мрачен Лондон мили дами give_rose
Аз си харесах една доста закачлива покана, но цената тук е  crazy, така че май ще се откажа а и искам текста да е на Български. Ще ви помоля ако някой е срещал подобна из БГ сайтове или агенции да сподели.
Благодаря


* 376.jpg (16.62 KB, 336x384 - видяно 4287 пъти.)
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 20, 2008, 17:20:01 »

Аз не съм от София, но често пътувам.Бихте ли ми казали къде точно се намира този магазин "Слънчоглед" - квартал и т.н. Ще ми се да видя какво предлагат, че десетки покани разгледах, но или са много скъпи или са много елементарни. Вероятно и аз ще се отдам на труд и творчество,  въпреки, че доста се притеснявам, дали сама ще мога pardon pardon blush
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #39 -: февруари 20, 2008, 17:38:01 »

www.slanchogled.com girl_wink В София са на ул. "Иван Вазов", а имат магазин и във Варна.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #40 -: февруари 20, 2008, 20:03:10 »

Ето ги, мацки, нашите покани, като се извинявам за бзобразното качство-ама телефонът ми толкова си може явно  pardon Поне на изкуствена светлина. Сега ще падне едно връзване.... Girl_hide


Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #41 -: февруари 20, 2008, 20:45:44 »

Авичка  Bravo, но с риск да бъда разбрана неправилно..не мислиш ли че тази връвчица или каквото е точно не е мн подходяща...може би самото връзване отпред не е доизмислено малко .....и затова ми се струва леко незавършена...... Offtopic
Но идеята е страхотна......
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #42 -: февруари 20, 2008, 21:42:27 »

Ами ето това е поканата, която бях харесала в интернет- връзването е същото. Само дето това е пробна покана и разцепих ликото, да видя как ще стои по-рошаво.Не ми хрумва друго връзване.  =]Нашето лико е в естествен цвят и се връзва с нюанса на цветята на самата покана-те са едни в екрю ..нещо подобно като цвят на екрюто. Не ми се търсеше зелено лико... nea А и с естественото стана много хубаво!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 20, 2008, 22:04:56 »

Поканите са супер. Поне според мен good Вашето зелено е много по хубаво от това на оригинала.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #44 -: февруари 20, 2008, 22:14:23 »

Avva, поканите са супер, само дето надписа "Покана" им идва малко в повече, според мен.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines