Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:22:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше? - 2 част  (Прочетена 179184 пъти)
 
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юни 06, 2008, 15:24:41 »

Момичета и аз съм от Варна и само да споделя ,че цените пред които съм изправена ме ужасяват но...
1.Видеото + фото от 650 нагоре вземат по стабилните фирми
2.Ди джей по 60-70 лева на час
3 Ритуална зала 240лева(без разрешението за камера и опаратора да снима)
4 Църква 190 (без вино и свещи)
5 Куверт 42лв без грам алкохол
6.Торта избора е м/у 350 и 1350 лв.(1350-готвача каза незабравима торта вкус ала бала,обаче аз като се замисля Ок ще ги дадем,но дали вкуса на тортата ще е същият след еди колко си ракия вино или бира ,а може би госта е изпил доста уиски ве4е....,с което тази цена отпада автоматично)

Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юни 06, 2008, 15:44:38 »

Момичета искам да ви попитам дали като започвахте организациите на сватбите си имахте всички пари на куп,защото моят приятел и бъдещ съпруг продължава да мрънка diablo,че докато не съберем парите няма да запазим дата,а аз му казвам,че всички плащания стават постепенно и няма нужда да имаш всички пари за сватбата кеш.
Затова моля ви се да ми кажете вие с колко пари разполагахте преди да запазите дата,защото вече ще полудея от спорове с "радио"! beating
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юни 06, 2008, 15:48:44 »

Затова моля ви се да ми кажете вие с колко пари разполагахте преди да запазите дата,защото вече ще полудея от спорове с "радио"! beating
Ами ние специално се обърнахме към родителското тяло да знаем кой с колко ще помага,после на две на три сметнахме капаротата и така...т.е. не с много ( капаро ресторант,църква и ритуална зала поне),естествено трябва да имате напредвид че като се хванете с приготовленията и те разходите стават все по големи и по-големи,ама няма да се плашите!  Wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 06, 2008, 16:35:36 »

ameliaa ние с николко не разполагахме като започнахме. По принцип родителите искат да платят всичко, но ние не сме съгласни. По повода сега ще си теглим 1 малък заем за разходите, които искаме ние да покрием и после ще си го връщаме. Да ви кажа предпочитам този вариант отколкото да чакам да събера пари  pardon А за плащанията така е, ние дреболиите вече сме ги платили по между другото. За по-големите суми-фото,видео,DJ и ритуала, за тях ще теглим парички. Иначе другите неща като се купуват лека по лека не натоварват толкова бюджета smile
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юни 06, 2008, 17:02:37 »

Ние също нямахме готови пари като решихме  pardon

Но постепенно с събираме необходимите към момента суми ....за сега се оправяме сами  good

По принцип смятаме, че ще се справим сами ..... но ако се затрудним ще помагат родителите .... те така или иначе са решили , че ще дадат някаква част  smile

И ние решихме, че дори и назаем да се наложи да вземем не ни се отлага "докато ги съберем" ..... все нещо изнинква  nea
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 06, 2008, 21:33:41 »

И при нас нямахме събрани пари..но всички се включиха да помагат-родителите най-вече. Малко по малко пазарувахме и не ни натежа много на бюджета. Ако дадеш капаро вместо цялата сума, също е по-лесно..Със сигурност никога не съм предполагала колко точно ще ми струва роклята или куверта в ресторанта. А и колкото и да планираш разходите, едно е сигурно-правиш си сметките без кръчмар.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 06, 2008, 22:02:26 »

Ние също нямахме събрана готова голяма сума. Решили сме да опитаме сами да се справим, а ако има нужда от помощ ще се обърнем към родителите, които и в момента са готови да помогнат. На повечето места се иска малка сума като капаро и така имахме възможност от заплатите да ги платим. В момента също отделяме колкото ни е възможно и смятам, че добре се справяме. В никакъв случай не чакайте да съберете цялата сума. Това може да отнеме много и неопределено време. Малко по малко ще се справите със разходите. А и както четох има възможност и кредит да се изтегли по този случай! Успех! good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юни 07, 2008, 15:35:22 »

Хайде и аз да се разпиша  smile
До сега

Покани - 140 лв  сами си ги правихме
Халки - 500 лв
рокля и було - 320 лв  от мамини
Куверт ресторант - 400 лв мамини
Жартиер - 14 лв
Подаръчета за гостите - 160 лв
Сватбена книга - 38 лв
Кутийка за халките - 28 лв
Оддежди за милото общо - 500 лв
Бижута - 100 лв
роклички за шаферките - 160 лв
ритуал в съвета - 90 лв   майкини


Общо за сега       2450 лв shok shok shok

А готела за гостите от чужбина ще ни излезе 1600 рвыно това ще се плаща по късно
Само да кажа че доста от нещата са от чужбина и за това по скъпички-но нямаше друг начин pardon
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #83 -: юни 08, 2008, 15:51:43 »

При нас ситуацията е такава,че родителите поемат "големите пари"  smile т.е. ресторант,църква,облекла, агенция и т.н а ние си осигуряваме дреболийките, музика, камера, торта......
Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юни 08, 2008, 16:11:27 »

При нас ситуацията е малко по различна.Ние си поемаме всичко,единствено за сега ни дадоха злато за халките и майка ми ми купи бижутата,но и те ще купят ракията,виното,бирата,безалкохолните.А за въпроса дали сме събрали цялата сума преди да започнем с организацията на сватбата не бяхме я събрали.Общо взето като започнахме имахме към 1500лв. и малко по малко нещата се нареждат.А иначе цялата сватба ше ни излезе към 5000лв.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 09, 2008, 09:25:00 »

Аз съм до никъде... и пак е много  cray

Църква -230лв
Ритуална-161лв.
Рокля-1200лв
Покани-204лв.
Халки-450лв.
Капаро за ресторанта-1000лв
Кутийка за халките 10лв.......... за сега съм до тук  shok

И аз да допълня  Wink :
Доплащане покани -80лв.
Сандалки - 38лв.
Бижута-240лв.
Допълнително капаро - 1000лв.
Кошнички+украса - 30лв.
Късметчета - 40лв.
Свещи - 74лв.
Шампанско+вино без украса - 35лв.
бельо-60лв.
DJ - 50лв. на час
Оператор- 200лв.
Фотограф-300лв.
Пианист - 100лв.
Подаръчета за гостите-250лв.
Украса за ресторант - до 600лв.
Грим и прическа - 130лв.
за младоженеца - костюм + всички аксесоари- 1000лв

Е това е за сега  girl_impossible
« Последна редакция: юни 09, 2008, 09:28:10 от fiamaa » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 10, 2008, 02:02:17 »

И аз да се разпиша:
ресторант за 55 човека по 32 лв- не сме давали даже капаро понеже сме с връзки smile
дж- 150 лв
ритуална- 130 лв
покани 30 лв
подаръчета за гостите 120 лв
торта 90 лв
костюм с риза, вратовръзка и колан- 350 долара
обувки за младоженеца- 70 долара
обувки за булката 10 долара- имаше страшно намаление на обувките
бижута - колие с обици - 15 долара
халки -610 долара
възглавничка за халки- 10 лв
украса за ресторанта до тук 30 лв- сами ще си я правим
май това е засега
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 10, 2008, 19:21:27 »

Мерси на всички,които ми отговориха!
Ние най-накрая се решихме и започнахме планове и подготовки без да имаме готовата сума,но смятам,че лека по-лека ще се оправим и още повече започваме 6 месеца по-рано да се подготвяме дори нямаме още дата(нали не записват по-рано от 3-я месец)!
Този месец смятаме да поръчаме халките,другия роклята и костюма,за да може като дойде време за фото,DJ,ресторант и др. по-големи разходи да сме готови с другите неща!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 10, 2008, 20:16:04 »

 Offtopicameliaa, според мен грешно си подредила приоритетие. Първо халките, роклята и костюма няма да свършат два месеца преди сватбата, а ресторантите, DJ (най-вече), фотографите и видеооператорите биват ангажирани от месеци по-рано. Вярно, че зависи кога ти е сватбата, твоята няма да е лятна, но въпреки това, за да си по-спокойна и имаш избор, аз те съветвам да започнеш с тях.
И чисто финансово - ние сме дали капаро 300лв. за ресторант, 50 лв. за DJ, фотографа не ни поиска, 30 лв. за видеооператор - общо 380 лв. За сравнение халките ни, които не са много тежки са 400 лв., а дрехи обувки, аксесоари за двамата ще излязат поне 2 500 лв. Тоест не си се насочила към по-малките разходи, а към по-големите за начало.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 10, 2008, 21:02:28 »

Как да ангажирам DJ,фотограф,ресторант и т.н при положение ,че още нямам дата!
И не съм казала,че започвам от по-малките разходи просто започвам с тези ,за които датата не е от значение да ги изчиствам лека по-лека!
Да не стане така като запазим дата и всичко разходи да дойдат наведнъж!
А ти говориш само за капаро а нали трябва да събираме и за изплащане на целите суми,които със сигурност ще са повече от роклята и костюма!
Не знам може би наистина,защото едва сега започвам и още не съм много наясно кое как ще стане,но се надявам малко по-малко и с ваша помощ нещата да си дойдат по местата!
« Последна редакция: юни 10, 2008, 21:06:44 от ameliaa » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines