Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:21:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше? - 2 част  (Прочетена 171383 пъти)
 
sem.Kabamitovi
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: октомври 23, 2009, 01:14:24 »

  • куверт-164x70гр.брак-228,църк.брак-152,покани-100,Диджей-300,видео и фото-700,
      късметчета-60,тейбълкартички-15,балони20,ритуални чаши-140,свещи-6,възглавничка и книга поздравления-40,арка-180,торта-400,лимозина-380,живи цветя-250,изкуствени цветя-250,шаферки рокли,гривни,болера-500лв,шаферки кошници-110,рокли столове-492,завеси ресторант-350,кумова торта-30,програма-100,подаръци кумове-300= към 15 000 до тук!                                               Булка-1600(рокля,обувки,чанта,було),бижута-100,бельо-50,фризьор,грим,нокти-350,                           Младоженец-350-костюм,обувки и колан-250,ръкавели-50,фишу и елек-100,бельо-20,риза-30      shok   Без агенция-предпочетох сама-излиза ми малко по-скъпо,но съм го правила аз
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #436 -: октомври 23, 2009, 08:07:16 »

 не съм се объркала... подпис само с кумовете и след  тов амехана с жива музика със родителите кумовете братя/сестри и някои приятели защо да не ни излезе до примерно 1000-1200 лв? (подписът ще е през седмицата) а и все пак повечето разходи по един такъв случай се отделят за ресторантите а ние не искаме рестотант...на свободна консумация  едва ли около 20-25 човека ще ми направят сметка повече от 500 лв в механата при положение че повечето стоим на дансинга smile макар и сега да не можахме да си вземем кола която толкова много искахме за мое съжаление всичко се провали парите които ги имаме сме ги сложили на депозит да се олихвяват до пролетта все ще има някаква полза поне от лихвата ще имаме за регистрация на колата която в нашия случай е по наложима отколкото някоя голяма дандания това е моето мнение и .т.н. (и другите неща аз ще ги правя защото излиза по евтино)
« Последна редакция: октомври 23, 2009, 08:35:28 от LoveAndLove » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: октомври 23, 2009, 08:47:21 »

Мила няма нищо лошо в подписване с кумовете и механа след това.С това пояснение ги разбирам тези 1200лв.
Ама това не е като да събереш 100 души и да ги поканиш в ресторант с ди-джей,фото,видео....

Пак ще е твоята сватба и ще е твоя ден.
Разбираемо е като имаш по-наложащи разходи,да покриваш тях.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: октомври 23, 2009, 12:05:34 »

Love and love, няма лошо, мила good Просто и аз имах нужда от разяснение blum Всеки си знае бюджета и какво му предстои като инвестиции и покупки. За това, което искатекато тържество мисля, че сумата си е добре give_rose
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #439 -: октомври 23, 2009, 12:44:33 »

знам, че не е като да събереш 100 души ....ние просто не искаме и да събираме толкова просто искаме най най - близките ни хора да ни уважат и това а не да каня рода до 9 коляно (примерно) и от тях половината които не познавам...просто искаме да е нещо по скромно като за нашите възможности
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #440 -: октомври 26, 2009, 17:03:14 »

така като гледам, май излиза че под 10 000 лв. не може да паднеш при близо 90 - 100 човека гости и сравнително икономичен вариант за рокли и дреболии. Ужас. Аз ще трябва да тегля кредит, защото едва ли бих успяла да спестя толкова пари.  sad Както и да го мисля май под 10 000 лв не се пада. А какво препоръчвате момичета, да ползваме ли услугите на сватбена агенция или не? С какво може да ми е от полза и по-евтино ли ше ми е?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: октомври 26, 2009, 17:27:49 »

c_bencheva,от моята гледна точка не мисля,че използването на агенция излиза много по-евтино.
Просто хората са професионалисти и ти спестяват време и нерви.
Друг е въпросът дали вие(ти и половинката) ще искате да използвате агенция.
Сватба става и без калъфи за столовете,без скъпа украса и един куп други дреболии.
Във форума има много примери за това,от къде можеш да спестиш.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: октомври 26, 2009, 17:28:46 »

c_bencheva, сумата, с която ще трябва да се "разделите" е много относително и разтегливо понятие. Зависи от много неща - и къде ще е сватбата и на какво държите задължително и т.н.
Само да вметна, че така човек като си помисли 8, 10, 15 или 20 000 - няма значение конкретно колко - са много пари, но реално вие не трябва да я извадите накуп тази сума и от днес за утре. Доста от разходите идват постепено през целия период на подготовка.
Относно агенциите - има тема за тях и там можеш да научиш подробности. Обикновено се наемат, поне според мен, с цел спестяване на време и усилия, не толкова на средства  good
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #443 -: октомври 26, 2009, 17:36:29 »

мила прочети повечко теми и долу може да добиеш представа от какво можеш да спестиш като исккаш ...например украсата ви може да е от балони и само на младоженската маса да сложите цветя .... ако имаш кой да ти помогне за повечето неша да си ги направите вие пак ще ви излезе по евтино в магазините по един лев преди продаваха в едно пакетче по 20 или 50 или 100 балона вътре не помня точно колко бяха и струваха някъде между 2 и 5 лева аз така направих за моя и ми излезе по евтино
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: октомври 26, 2009, 17:43:25 »

c_bencheva, за разходите фиксирана сума няма - всичко зависи от това в кой град е сватбата (в различните градове цените на кувертите са коренно различни), колко хора е, дали може някой познат да свърши работата на ДЖ, видео или фото и колко ще инвестирате във външният вид намладоженците. Нашата сватба беше за около 7500лв. и 90 гости и не сме се лишили от нищо - луксозни покани, подаръчета за гости... Примерно моят цялостен външен вид ми струваше 1000лв. и дори сватбата да е за 20 човека аз пак щях да искам да изглеждам по този начин и респективно да вложа в това толкова средства. Ако в по - малък град се наеме новичък ресторант , който да изглежда добре с минимално количество украса и да има ефтини куверти това ще ви спести много средства.
Активен
Adence87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 85



« Отговор #445 -: октомври 28, 2009, 10:41:28 »

Да, явно е много важно градът, в който живееш. Аз в момента обикалям ресторанти из Бургас и кувертите варират между 35-50 лв на човек, а менюто реално не е нищо особено. Дори в една голяма част от местата можеш да внесеш само алкохол, а не и безалкохолни, ядки и мезета. Аз тепърва ще започвам с разходите (сгодих се преди седмица  yahoo ) и сега чета с особен интерес, но виждам цени, които в Бургас въобще не могат да стават на въпрос.  girl_impossible
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: октомври 28, 2009, 10:45:27 »

Adence87 ,права си много е важно къде ще е сватбата Wink
 welcome-2 и успех с подготовката
Активен
Adence87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 85



« Отговор #447 -: октомври 28, 2009, 10:53:48 »

Благодаря  smile , надявам се всичко да стане хубаво и все пак да се вместя в бюджета от 8000 лв, който бъдещият съпруг определи  Girl_hide Макар , че така като гледам какво се пише тук ... едва ли  huhhuh.gif
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: октомври 28, 2009, 12:49:27 »

LoveАndLove Много добре те разбирам.  good
Ние ще сме на подобен принцип като вас. По мой наблюдения, разходите са сходни и за малката и за голямата сватба с разлика в сумите за консумация. Все пак се приготви да похарчите над сумата, за която пишеш. Ако 500 лв дадете за ресторант, но всичко останали разходи може ли да се вместят в останалите 500? shok Колкото и да са ви скромни тоалетите, няма как да са под 100 лв., примерно.

Аз за това се опитвам да направая каквото мога сама, за да си спестя разходи. Идеята на сватбата ни е такава, че много разходи ще ми отпаднат като например украсата на колата (съсредоточили сме всичко на едно място и не се нуждаем от такава), минимална украса на механата(защото е подходщо украсена и ще сложа по нещо малко на масите само), няма да имам букет за хвърляне, а аз ще съм с китка кокичета, няма да ме вземат от нас и съответно ще липсват разходи за почерпка в дома ми, както и музика за вземането ми, алкохола ще е само домашно вино и ракия и т.н.

Помисли добре от какво можеш да се лишиш и на какво държиш.
Активен
Adence87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 85



« Отговор #449 -: октомври 28, 2009, 13:48:28 »

Там е работата, че аз сега се ориентирам какво точно искам... след около месец може би ще съм с по-ясни представи и желания  danceg
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines