Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 03:13:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 149219 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: декември 31, 2008, 18:07:00 »

Не се надъхвайте прекалено от канони. Спазването на канона се променя с времето - откакто има църква, с всеки църковен събор. Няма гаранция че спазения канон (форма) ще ви гарантира "благодатта" за която говорите. Но пък смирението, служението и любовта са сърцето на христовото учение и ако само тях спазваме няма нужда да се тревожите за канона.  Offtopic

Една умна, точна и на място казана приказка най-накрая! good
Отдавна се опитвам да кажа, че други неща са по-важни от каноните и те са в сърцето!  good
Весело посрещане на Новата година и ви пожелавам повече любов, хармония и душевен мир през новата година!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: януари 07, 2009, 16:34:56 »

Искам дa  стисна ръката на MrDJ. Bravo Понякога не мога да си обясня,защо скачате срещу мнение,различно от вашето.Наумявате си нещо и когато някой ви противоречи се обиждате.Поста му толкова много ми хареса,че ме убеди в неща ,за които дори не съм се замисляла.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: януари 07, 2009, 17:04:25 »

Не скачаме срещу различното мнение а срещу тона и опита да се наложи то.Всеки има мнение и има право на такова,но няма право да го налага или да се кара на другите че не го споделят.
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: януари 08, 2009, 09:01:40 »

Много се извинявам ама аз не разбрах отговора на моя въпрос - възможно ли е да се проведе изнесен църковен ритуал в Пловдив, в събота след 17 часа? Ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели ще му бъда много благодарна. god
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: януари 08, 2009, 10:28:16 »

всичко е въпрос на договорка. Една приятелка си правиха изнесен ритуал в 18 ч, но не помня в кой ресторант беше един с градина, защото аз бях само на гости, а не съм от Пловдив. Ако искаш ще попитам
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: януари 08, 2009, 10:32:21 »

tasty попитай ако имаш възможност. да не става въпрос за "Джия Бийч", защото и ние мислим там да се женим.
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: януари 08, 2009, 10:39:17 »

tasty попитай ако имаш възможност. да не става въпрос за "Джия Бийч", защото и ние мислим там да се женим.
tsvet, мила, преди близо година бях на сватба точно в Джия Бийч! Имаше изнесена венчавка и беше към 18:30! Така че не виждам проблем!  good
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: януари 08, 2009, 10:43:34 »

Sunny_girl благодаря ти! вече се бях отчаяла с тези забрани за църковен брак в събота в пловдив, но явно е възможно да се направи. yahoo
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: януари 08, 2009, 10:44:47 »

Сватбата е била в Империал в 18.30 ч
 girl_wink
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: януари 08, 2009, 12:11:19 »

И аз съм се интересувала за изнесена венчавка-отговорът беше,че православния свещеник излиза от църквата само по лоши поводи-опело за смърт.Църквите се строят на специални,свещени по някакъв начин места и в това е идеята и попът да си върши работата само там.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: януари 08, 2009, 13:45:00 »

ангелче по принцип май пак стигаме до комерсиалната страна на нашата църква. Понеже и аз съм чувала за венчавки извън църквата, та явно може, но зависи от отеца.
По принцип за мен е различно усещането и въобще атмосферата на една венчавка в църква и извън нея.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: януари 08, 2009, 18:40:40 »


Не може защото вече са роднини или нещо подобно,а при кръщането нали пак става някакво роднинство или нещо подобно-обяснявали са ми го,но не мога да ви го предам точно;но не е нужно да казвате човека какъв е на кръстеният,мен примерно ме е кръстила леля ми и попа дори не разбра рода ли сме,не сме ли pleasantry не ни е и питал girl_wink
[/quСега се върнах малко назад и прочетох поста на Little miss.Точно това е причината поради която не разрешават роднини,т.е.брат,чичо(ако е пряк-брат на майка или баща),баща и т.н.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: януари 08, 2009, 18:42:29 »

За кумуването на роднини става въпрос,защото впоследствие стават кръстници на децата.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #373 -: януари 09, 2009, 10:04:28 »

Аз най-накрая попитах и в самата църква, в която ние ще се венчаем, относно това дали може брат/сетра да кумуват и казаха, че не може (други свещенници са ми казвали, че може), но пък казаха, че няма проблем леля/чичо да са кръстници на детето. Тоест сестра ми не може да ми кумува на сватбата, но може да кръсти детето ми  crazy
Това, разбира се са интерпретации на свещенника в тази конкретна църква, пак ще се повторя - на колкото различни места попитах, толкова различни отговори получих  pardon
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: януари 09, 2009, 10:07:53 »

По традиция кумувете кръщават децата-въпреки че при нас не е така защото първо се роди детето и го кръстиха едни хора,а след това се женихме и други ни бяха кумуве.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines