Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 02:38:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 149217 пъти)
 
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: декември 12, 2008, 18:01:43 »

Още утре ще ида да питам ,ама дата няма да сменям -каквито и там пости да са ! blum Просто може би ще направим като Diavolitsa- в някоя малка църква след сватбата. Дори имам една в предвид ама  ще видим. Wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: декември 12, 2008, 23:43:21 »

nia , успех и после да не забравиш да докладваш какво е станало!  Good luck
Активен
eva2008
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: декември 14, 2008, 18:54:30 »

Здравейте и от мен. Искам да ви се похваля че днес си запазихме с моят любим църквата, за 06.06.2009г. Св. Неделя, много съм доволна защото предполагах че тази дата е заета, а се оказа че целият месец юни е свободен  yahoo
Малко сумата ми се видя по - висока 260лв, но какво да се прави като искаме точно тази църква.
Успех на всички  good
Активен
MrDJ
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #318 -: декември 14, 2008, 21:34:11 »

Добър избор. good В центъра е и е удобна на всички. Кажете на свещеника да ви обясни за мощите на Св.Крал Стефан.Намират се  отдясно на иконостаса. Успех
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: декември 14, 2008, 21:41:13 »

Здравейте и от мен. Искам да ви се похваля че днес си запазихме с моят любим църквата, за 06.06.2009г. Св. Неделя, много съм доволна защото предполагах че тази дата е заета, а се оказа че целият месец юни е свободен  yahoo
Малко сумата ми се видя по - висока 260лв, но какво да се прави като искаме точно тази църква.
Успех на всички  good

Поздравления за избора!!! Bravo
И моята сватба беше там, но преди повече от 2 години!
Активен
viviv
Ентусиаст
**
Публикации: 58



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: декември 14, 2008, 22:55:33 »

eva2008, много се радвам за вас! Поздравления! А коментирахте ли със свещеника, това че 06.06 е Задушница? Ние също сме на тази дата, но все още не сме записали църковния ритуал точно поради тази причина. Вечерна ли е сватбата ви?
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: декември 14, 2008, 23:05:13 »

Вивив, и моята датичка е 06.06 и няма никакъв проблем че е задушница.Аз съм питала попове в 2 града и казаха че няма никакъв проблем, но църковния брак да се извърши след 16.00 часа когато приключва църковния ден!Успех give_rose
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: декември 15, 2008, 11:44:46 »

И нашата дада беше на 06.06., но с милото мислихме и решихме да я отложим за 13.06!
Задушницата си е ден на мъртвите и не ми се ще, това си е лично менение, де! Всеки си преценява! good
Активен
eva2008
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: декември 15, 2008, 11:47:30 »

Здравейте, много ви благодаря  smile
Коментирахме със свещеника точно за задушницата, но той ни увери че няма никакъв проблем, тя се отбелязва до обяд, а нашата сватба е вечерна. Записахме си ритуала за 17ч.
Искам да попитам момичетата които се се женили там как минава ритуала. Доволни ли сте от свещениците, хора и т.н. Защото присъствах на сватба на която свещениците бяха пияни, голям майтап беше за гостите, но не и за младоженците  pardon
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: декември 19, 2008, 11:17:26 »

Ние с милото ходихме в църквата, която си бяхме харесали и там попът ни каза, че венчавката в събота(25.04) е против всички канони, ако искаме да заповядаме на 26.04.Стява въпрос за София.Явно попаднахме на изключително добросъвестен свещенник... и така решихме да отложим църковната венчавка за следващия уикенд, когато ще си направим разходка с кумувете до Велико Търново и там ще ни венчае един роднина на милото, който е отец.
« Последна редакция: декември 19, 2008, 11:19:14 от valka27 » Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: декември 19, 2008, 14:17:25 »

Момичета, интересуват ме църквите в близост до ритуална зала "Красно село" някой има ли информация и впечатления? Такса?smile
« Последна редакция: декември 19, 2008, 20:01:33 от LOSHKA » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: декември 19, 2008, 17:06:47 »

Момичета, интересуват ме църквите в близост до ритуална зала "Красно село" някой има ли информация и впечатления? smile
Здравей, нас ни венчаха в храм св. Рождество Богородично в жк "Лагера". Много близо е до ритуалната зала в Красно село, дори някои от гостите отидоха пеша до църквата и после се върнаха до колите. Аз лично съм доволна и от службата и от всичко, но сватбата ни беше преди 2 години.  pardon Тогава правеха и разнни пристройки на църквата, не съм я виждала скоро. Снимки можеш да видиш в албума ми! А ако искаш координати, ще потърся къде съм ги прибрала!  good
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: декември 19, 2008, 19:00:51 »

Здравей, нас ни венчаха в храм св. Рождество Богородично в жк "Лагера". Много близо е до ритуалната зала в Красно село, дори някои от гостите отидоха пеша до църквата и после се върнаха до колите. Аз лично съм доволна и от службата и от всичко, но сватбата ни беше преди 2 години.  pardon Тогава правеха и разнни пристройки на църквата, не съм я виждала скоро. Снимки можеш да видиш в албума ми! А ако искаш координати, ще потърся къде съм ги прибрала!  good
Благодря ти.Ако намериш координати кажи, и аз ще потърся:)
« Последна редакция: декември 19, 2008, 19:02:29 от LOSHKA » Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #328 -: декември 20, 2008, 02:07:08 »

Loshka бих ти препоръчала църквата зад хотел Родина. Не е никак далеч от ритуална зала Красно село и поповете са страшно добри....наблюдавам ги от години...много са съвестни в работата си, а и църквата въпреки, че изглежда малка не е чак толкова и е много уютно вътре, поне аз така се чувствам. Друга църква има на площад Ручей до бул.България, женят се там хора, но за мен е доста малка. За тази в Лагера не мога нищо да споделя, защото нямам опит със сватби там, но наистина е много близо до ритуалната зала.

valka2 моля те пиши ми кой е този поп, който ти е казал, че е против каноните в събота да се вдига сватба. Бях се отчаяла, че вече в тази държава цари пълно безхаберие. Той е абсолюно прав, събота е ден на починалите и не се вдигат сватби, даже във всеки църковен календар го пише, но пише, че не се позволяват сватби срещу неделя, което значи събота. Дори Ванга винаги е казвала това, даже когато са я викали да бъде кума по сватби много се е карала като са и казвали, че свабата ще е в събота и е гонила хората. Относно задушниците важи същото. А дори и да не важеше, аз се чудя как на някой му се жени пък точно на задушница, какво е това 6.06, то дори ако ме питате съм чела, че ако числото 6 или което и да е друго е хубаво, това не значи, че много шестици е на добре, даже напротив, увеличаването на броят им е лошо, незнам защо всички се стремят към поварящи се дати. Но да спра, че ще ме изтирят сигурно, заради суеверията.
« Последна редакция: декември 20, 2008, 02:13:03 от iolly_ » Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: декември 20, 2008, 08:18:42 »

Здравейте, много ви благодаря  smile
Коментирахме със свещеника точно за задушницата, но той ни увери че няма никакъв проблем, тя се отбелязва до обяд, а нашата сватба е вечерна. Записахме си ритуала за 17ч.
Искам да попитам момичетата които се се женили там как минава ритуала. Доволни ли сте от свещениците, хора и т.н. Защото присъствах на сватба на която свещениците бяха пияни, голям майтап беше за гостите, но не и за младоженците  pardon

eva2008, моята венчавка беше в св. Неделя и беше много хубаво всичко, ние лично много бяхме развълнувани от ритуала, имаше един възрастен поп - Тоско, и един по-млад, който после чете.. честно казано, отстрани не знам как е било за гостите, за мен всичко мина много бързо (за час минават сигурно 3 сватби), но беше много силно и не съжалявам, че избрахме този храм. май някой спомена че някой от поповете бил пийнал, ама аз не съм забелязала. Иначе, това което помня в момента, относно ролята на кумовете в храма, че кумът кръстосва короните, а кумата - халките (в други църкви свещеникът си ги прави тези работи)  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines