Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:12:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 148584 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: ноември 28, 2008, 16:32:59 »

Имайте предвид, че Великденските пости са по-строги, отколкото Коледните. И забраните се спазват малко повече.

Да допълня, че:

Венчавки се допускат при изключителни случаи по време на пости, но в никакъв случай и при никакви обстоятелства през Великите пости!
Активен
Steff
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #271 -: ноември 28, 2008, 16:36:12 »

То няма угодия, значи...
Ние лично не можем да се съобразим - трябва да се оженим до края на март. Едвам запазих дата, на всичкото отгоре...оф..
Никой ли не се жени през март??

между другото, снощи в нета опитах да потърся кога са църковните забрани - не открих нищо, което да казва, че март е забранен месец. От друга страна - всяка църква си прави каквото си иска...

Великденските пости от кога започват?
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: ноември 28, 2008, 16:42:29 »

Великд. пости са от Сирни заговезни (01.03) до вторник на Светлата седмица (21.04)
Активен
viviv
Ентусиаст
**
Публикации: 58



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: ноември 28, 2008, 16:43:08 »

Валка27, моето църковно календарче е издадено от Троянския манастир, в края на всеки месец от 2009 има забранените за венчавка дни...моето 0606 не е сред тези дни. Тя нашата сватба ще е вечерна. Няма ли други момичета, които са планирали и църковен брак за 06.06?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: ноември 28, 2008, 16:46:30 »

SteffWelcome
А проблем ли ще ви е да направите само гражданския брак когато желаете, а сърковния - по-нататък, например след постите? Това може да е някакво решение според мен.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: ноември 28, 2008, 16:54:44 »

viviv. за 06.06.2009 наистина не е проблем за църковен брак, но доколкото разбрах е Задушница.
Т.е. след 16 ч е разрешено да се правят венчавки на Задушница, така че няма да откажат да ви венчаят, ако сватбата ви е вечерна.

Steff , напълно те рабирам, защото и аз съм минала по този път и знам какво ти е.
Така или иначе Великден през 2009 е на 19.04 и както е написала Валка27 няма как да стане sad
Не очаквай да се намери свещеник, който да се съгласи да ви венчае. На мен не ми разрешиха през Богородични пости, а какво остава през Великите...

За мен съветът на Бубка е най-добър! Тъкмо ще си 2 пъти булка - приеми го от хубавата му страна!   give_rose

 
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #276 -: ноември 28, 2008, 16:57:12 »

Ами ние ще правим църковния през септември или октомври. Датата ни е 4 дни след края на постите, но решихме така. А и ще си облека пак роклята.

Имам и въпрос. Може ли да ни кумува човек, който е кръстен от мен или приятеля ми?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: ноември 28, 2008, 17:02:24 »

Е, сега ме хвърли в дълбокм размисъл!  crazy
Най-добре отивай направо да питаш в църквата, в която ще се венчавате, защото те са толкова оплетени тия работи с кръщаването и кумуването, че нищо чудно навсякъде да е различно!  crazy
Активен
Steff
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #278 -: ноември 28, 2008, 17:04:03 »

Прави сте, момичета, сега питахме и четохме...ох, как може да съм такъв карък, да му се невиди...в понеделник отивам да сменям датата...дано имам късмет.
Мислехме да направим отделно - в смисъл, на 1 в гражданското, а друг път църковен - обаче искам всичко да се мине наведнъж...
Мерси, момичета, за всичко give_rose

наистина всичко е оплетено, затова най-добре да се пита в конкретната църква.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #279 -: ноември 28, 2008, 17:06:41 »

Е, сега ме хвърли в дълбокм размисъл!  crazy
Най-добре отивай направо да питаш в църквата, в която ще се венчавате, защото те са толкова оплетени тия работи с кръщаването и кумуването, че нищо чудно навсякъде да е различно!  crazy

И аз така си мислих. Просто нямам идея къде ще правим църковния (искаме в някой параклис някъде далеч от Бургас). Ще питам тука в нашите църкви какво ще кажат и ще пиша ако ви е любопитно.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 28, 2008, 17:07:23 »

Steff , стискам палци да успееш!  give_rose
Аз в крайна сметка смених датата, но с триста зора sad по-големият проблем беше, че не знаех, дали баща ми ще успее да се върне от САЩ за новата дата.
Дано Господ ти помогне, както тогава на мен!  give_rose  
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: ноември 28, 2008, 17:10:46 »

Имам и въпрос. Може ли да ни кумува човек, който е кръстен от мен или приятеля ми?
Мисля, че отговорът на този въпрос е НЕ. Но за всеки случай си попитай в църквата, която сте си харесали за венчаване.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 28, 2008, 17:17:53 »

На този, на когото си кръстник - ставаш духовен баща или майка. Такова е родството.
Не следва да бъде кум кръщелника, защото отговорността на кума е като на кръстника, само че по отношение на семеството - т.е. да е духовен наставник.
Що се отнася до църквата - може и да ви разрешат, а може и да не ги питате въобще - и без това не искат документи повечето църкви. Вие си преценете как да постъпите, каноните не са това което са.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 28, 2008, 17:55:08 »

да, и аз знам, че с кумовете се сродяваш, т.е не трябва да са ти роднини вече
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: ноември 28, 2008, 22:36:23 »

да, и аз знам, че с кумовете се сродяваш, т.е не трябва да са ти роднини вече

Точно обратното, нали се сродяваш с тях, макар и духовно. Те ти стават роднини!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines