Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:24:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 148585 пъти)
 
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: септември 06, 2008, 15:01:41 »

 Много е неприятно това, но няма как. Ние също си бяхме избрали прекрасна дата, но тогава пък били Заговезни и я сменихме... но който държи на църковния брак трябва да се съобразява с  тезии неща...
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: септември 06, 2008, 18:56:34 »

Няма абсолютно никакви ограничения от тази гледна точка. Моят мъж е с 2 години и половина по-малък, никой не ни е питал на колко сме години, дори в църквата, в която се венчахме, не ни искаха кръщелни свидетелства.
Активен
Bubu
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #152 -: септември 07, 2008, 01:00:42 »

Даам,изключително неприятно,но смятам да пробвам да се преборя с църквата за тази дата. Много е тъпо, когато мама си пада по нумерология и не дава да се женя през другите предложени от мен дати (!?) ,мъжо иска да се женим или в петък, или в събота (представяте ли си ,така пишело в библията?! ), а аз се опитвам да вкарам някаква идея заради хората,които ще доидат от страната и чужбина *все пак и те ходят на работа!* мъжо даже имаше наглостта да каже, че след като той може да си вземе отпуск от работа за сватбата, къде бил проблема при другите и те да си вземели 2-3 дена?!  crazy nea
ще бъда много благодарна ако някоя от вас има идея как точно да подходя към техническата част с преборването :-)
п.с. сватбата ще е в софия
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: септември 07, 2008, 07:15:12 »

На нас не ни дадоха, нито на Kiksi. И аз много исках да се преборя за нашата си дата - понеже тя за нас означава много, но те това не можаха да го разберат. Това, което ми каза, че приемали за сериозни причини, обаче, не знам дали ще ти свърши някаква работа - а и много зависи от датата - ако е 15 август, може би могат да се съгласят, но на мен за 2-ри ми казаха, че било съвсем в началото, че в никакъв случай няма да стане и не знам още какво си.
А за сериозни причини казаха следното:
- един от младоженците е на смъртен одър
- един от младоженците трябва да пътува от чужбина
- булката е бременна

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: септември 07, 2008, 14:13:03 »

На мен чак такива подробни отговори не ми дадоха, но категорично ми беше заявено по телефона, да не се и надявам, при положение, че имах основателна причина - родител в чужбина! Добре, че татко успя да си уреди нещата и да  се върне малко по-рано.

Най-смешното е, че отговорът на молбата ми до Сливенския митрополит дойде 2 мес. и половина след като изпратих писмото, до сватбата ми не оставаха и 3 седмици, представяте ли си, ако не си бях сменила датата по-рано и чаках официалния им отговор...  girl_impossible

Добре че успях някак да се добера по телефона до секретаря му, седмица, след като пратих писмото, но и това ми костваше много нерви, 5 телефона намерих и на никой нямаше кой да отговори, накрая след 2 дни висене на телефона, вдигна някаква касиерка...та говорих с човечеца и той ми каза да не се и надявам...

Успех, но не вярвам да ти разрешат, потърси повече в темата за църковния брак, 1-та й част...
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: септември 07, 2008, 20:33:42 »

Поздравления че не сте го направили по задължение или от мода.Когато човек не е вярващ е много по-добре да не прави отколкото да го прави щото е модерно.  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: септември 07, 2008, 20:44:46 »

Поздравления че не сте го направили по задължение или от мода.Когато човек не е вярващ е много по-добре да не прави отколкото да го прави щото е модерно.  good

И аз съм на това мнение - ние просто и 2-та сме вярващи и това го искахме даже много повече от гражданския брак, много тъпо ми стана една колежка като ме пита: "И ти ли реши да си модерна и да се жениш в църква" и когато й казах, че аз и съпругът ми наистина вярваме, тя  Oh my ..., не можа да повярва.

Като че ли вярата е нещо архаично и не е за млади хора, на които им се купонясва, ръсят майтапи и т.н.
Това, че не я демонстрирам, не значи, че не я нося в сърцето си.
Разликата между мен и милото е единствено, че моята вяра е микс от много религии като философия (въпреки че съм кръстена православна християнка и си посещавам православни храмове, а понякога и католически, защото много ми харесват), а той е по-склонен да следва класическите пътеки на православната вяра - например трудно му е да приеме моите теории за прераждания, карми и т.н.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: септември 07, 2008, 20:46:54 »

Zahira , Дряновският манастир също е прекрасно място, но не знам вече, дали и то не е завладяно от комерсиализацията...sad
Активен
Bubu
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #158 -: септември 08, 2008, 02:08:55 »

мерси много за инфото, ще видя дали може да направя нещо по въпроса,без това не е спешно- все пак август 2009 е след много време :-)
единствено се притеснявам,че се опитвам да организирам сватба дистанционно и не знам доколко ще се справя,а не ми се ще да разчитам много на свекито :-)
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: септември 08, 2008, 08:16:22 »

С каквото можем, ще помагаме! girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: септември 09, 2008, 14:23:18 »

И все пак имай предвид моят случай, да не стане така да получиш официалния писмен отговор на молбата си до църквата, в края на юли догодина, нищо, че си я подала сега примерно.

Успех и ни дръж в течение!!!
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: септември 09, 2008, 17:34:57 »

Поздравления че не сте го направили по задължение или от мода.Когато човек не е вярващ е много по-добре да не прави отколкото да го прави щото е модерно.  good
Да да определено е така!Аз съм си вярващ човек,но щом повдигнах въпроса за църковен писето отговори,че не вярва в нищо и нямало нужда от такъв. huhhuh.gif Естественно,че се съобразих с него-просто щеше да бъде грехота да го карам да прави такова нещо на сила! smile Един ден живот и здраве,ако започне да вярва-няма да откажа да направиме и църковен! Wink
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: септември 09, 2008, 20:47:13 »

Zahira, съветвам те първо да провериш в кои манастири правят венчавки. Чувала съм че трябва разрешение за това.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: септември 09, 2008, 21:35:16 »

Аз мога да дам личен съвет, след горчива равносметка. Няма значение мястото! Аз се венчах на едно от най-красивите места в България - стария Несебър. На този малък остров има над 10 църкви - от руини до сгради-музеи. Единствената запазена църква там е внушителна и прекрасна. И въпреки всичко, въпреки че ходихме няколко пъти да видим как протича ритуала, въпреки, че имахме огромно желание и двамата с мъжа ми за това свещенодействие, още повече че гражданския брак го направихме "неофициално" само с кумовете, мога да ви споделя, че свещеника беше далеч от всякакъв канон, смиреност и добросърдечност и ритуалът се получи като фарс. Моят съвет е - венчавайте се само при свещеници, които познавате или които сте виждали как извършват богослужение, говорете с този човек, той е по-важен от DJ и управителя на ресторанта, иначе християнското благословение на брака просто се губи, въпреки че клетвите пред Бог са валидни, независимо от свещенослужителя.
Дано моят опит бъде полезен на някои от вас, защото тогава изпитанието на което бях подложена в църквата ще има смисъл.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: септември 10, 2008, 14:05:23 »

Момичета по-нататък мислим да сключим църковен брак в тесен семеен кръг в някой манастир хем да се получи като екскурзийка хем да е достатъчно далеч от София. В тукашните храмове наистина всичко е много комерсиализирано и духовния аспект на църковния брак направо се губи. Молбата ми е ако знаете някое хубаво местенце за такава цел да го споделите. Чувала съм хубави неща за Бачковския манастир, Троянския, Соколския манастир, но преки впечатления нямам.
Аз много харесвам църквата в Рилският манастир,но там вече не извършват венчавки cray иначе съм чувала,че и Бачковският е хубав
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines