Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 03:26:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 149220 пъти)
 
karmella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #120 -: юли 17, 2008, 09:17:38 »

Нашата сватба ще е в " Св.св.Кирил и Методий" в Бургас и при запазването на часа и плащането на ритуала нищо не поискаха, но ми връчиха един списък със задължителни неща:как кумовете не можели да се венчават след като са се сродили духовно на нашата сватба, как не може булката и кумата да са с голи рамене в храма и т.н., за кръщелните пишеше да се носят в самия ден - нашите и на кумовете.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: юли 18, 2008, 22:06:43 »

Да и нашата е там, абсолютно същите неща мога да кажа, ама като ходих да плащам ми каза жената, че и да не ги носим, не е фатално, просто едва ли свещеникът ще ни ги иска.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #122 -: август 06, 2008, 14:05:15 »

Мисля, че някъде по-горе е писано за това, но ще кажа, че доколкото знам, кумовете не се "сродяват", нито духовно, нито по-друг начин помежду си от сватбата, а се "сродяват" с младоженците. Т.е., по църковния канон следва да е забранено в бъдеще младоженците да се женят/ съответно омъжват за кума/ кумата си, а не помежду си...
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: август 07, 2008, 09:11:23 »

ние си запазихме 4ас в ритуалната за 16.40 и отиваме вчера да си запишем час в църквата и удряме на камък. искахме да е поне 17.45 - 18.00 за да имаме време спокойно да се придвижим, ама не, църквите работели до 18. и последната венчавка можело да е в 17.30. сватбата ни е на 4.10 и се водело зимно вре и затваряли по-рано sad бяхме си харесали храма срещу зала фесривална,защото е най близко до ритуалната в Мусагеница(студентска) но ми казаха че за всички се отнасяло това работно време. незнам сега какво да правим...някак си не ми се връзва в 17.30 да отидем в ресторанта.
молбата ми е ако някой се сеща за църква която октомври може да ни венчаят в 18.00 4аса
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 07, 2008, 10:19:29 »

Според мен, ако венчавката е в 17:30 за ресторанта може да го направите в 18:30 или 19:00, което си е нормално. Оставете си време и за фото
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 07, 2008, 11:32:35 »

echy_ , ние сме си запазили църквата в 16.00, а ресторанта в 18.00 и пак си мислех, че ще имаме малко време. Имай предвид, че гражданското е за 15 минути и никакъв проблем няма да бъде да стигнете до църквата за венчавка в 17.30. В църквата царемониите са около 30 минути и после повечето снимки се правят пред църквата, дайте си поне 40 минути за снимки пред църквата, после още 20 за да се разпределят всички по колите, докато се наканят да тръгнат... Точно два часа са си нужни за церемонии, снимки, организация за тръгване и пристигане в ресторанта.... А не мисля, че 18.00 е ранен час да бъдеш в ресторанта, даже напротив - колкото повече време за парти толкова по-добре smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: август 07, 2008, 12:27:44 »

благодаря ви момичета,
мен ме притеснява това че ако закъснее ритуала ще закъснеем и в църквата а след нас затварят и да не би да не ни дочакат и като отидем  - заключено.
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 07, 2008, 14:06:54 »

ТОВА Е КОШМАРНО!
не вярвам да "свият" такъв гаден номер,после ще ги осъдите, не не не е възможно да е заключено.Аз като поразсъждавах и си представих ситуацията се вбесих!
Мисля че ако си поговорите в добрия тон и ред на мисли ще постигнете единодушие с попа Wink
Успех!Това е Твоя ден и няма никой да Ти го развали,вярвай в това!
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: август 07, 2008, 14:16:20 »

ТОВА Е КОШМАРНО!
не вярвам да "свият" такъв гаден номер,после ще ги осъдите, не не не е възможно да е заключено.Аз като поразсъждавах и си представих ситуацията се вбесих!
Мисля че ако си поговорите в добрия тон и ред на мисли ще постигнете единодушие с попа Wink
Успех!Това е Твоя ден и няма никой да Ти го развали,вярвай в това!

Че е кошмарно -така е, но всичко може да се случи.. Четох в тази тема някъде от по-старите неша, че на едни младоженци в деня на сватбата са ги върнали от църквата, защото се оказало, че са пости покрай Голяма Богородица... дори не са се усетили да ги предупредят по-рано... crazy
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #129 -: август 08, 2008, 08:26:53 »

Опляяяя, аз както се каня маи месец, да няма и там някакви пости???  huhhuh.gif



http://www.pravoslavieto.com/calendar/CalendarPost/index.htm
А, то имало календарче в мрежата  pardon Дано е от полза и на друг.
« Последна редакция: август 08, 2008, 08:30:00 от Su_to » Активен
anntonia
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #130 -: август 17, 2008, 09:39:58 »

На сватбата на майка ми също й забраниха в  събота да направи венчавка... Но това май е само в определени църкви, защото в св. Неделя в София в събота има поне по 5 сватби...
Активен
angel2dany
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 31, 2008, 18:01:52 »

Здравейте мили момичета.Дойде време и аз да попиша в този прекрасен сайт!Рових се доста и никъде не успях да видя тема, която ме вълнува, а именно:
-Има ли двойки само с църковен брак?
-Изобщо, възможно ли е да има такива и ако има, от къде са(райони в България)?
Не се учудвайте на въпроса ми!!!Просто това е желание, както мое, така и на половинката ми!Силно желаем да избегнем гражданският подпис(да, знам че ще кажете това е една формалност но ние не я желам а в същото време искаме много венчавка).
Ще бъда много благодарна на отговорите ви!!!
Поздрави smile


Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 31, 2008, 21:54:03 »

angel2dany,
според мен в България за официален се приема гражданския брак, и ако нямаш такъв не би могла да сключиш църковен, най малкото ще ти искат свидетелстовто за брак в църквата.
може да отидете някой ден през седмицата с кумовете и да свършите тази "формалност" набързо и без много приготовления а после, в дръг ден или месец, когато си решите да си направите венчавката както на вас ви харесва smile
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: август 31, 2008, 22:52:17 »

angel2dany за съжаление в момента в България няма такава възможност. Точно поради тази причина, както е казала echy ние свършихме през седмицата формалностите, а празника беше в деня на венчавката.
Казват че ще мине много време докато се признае църковният брак равен на гражданският. Няма как да задължат всички на църковен. От друга страна цъквата няма такъв човешки ресурс  с който да контролира разводите - като разрешение и валидност.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #134 -: август 31, 2008, 22:52:58 »

Абсолютно невъзможно е да бъде сключен САМО църковен брак. Нямат право да венчават без свидетелство за граждански такъв и дори ги заплашва затвор при нарушаване на закона  pardon
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines