Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 13:35:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 149229 пъти)
 
Bella_Bella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29


« Отговор #105 -: юни 30, 2008, 13:03:39 »

Момичета, аз съм съвсем нова в организирането и се чудя колко продължава цялата церемония в църквата. Аз за сега организирам само от разстояние*crazy* и най-вече от този форум.

 give_rose
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #106 -: юни 30, 2008, 13:06:12 »

>>>Момичета, аз съм съвсем нова в организирането и се чудя колко продължава цялата церемония в църквата.

около 45 мин
« Последна редакция: юни 30, 2008, 13:23:05 от Regina94 » Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 30, 2008, 13:17:37 »

Зависи, ако се проведе цялата церемония е толкова 45 мин, но в момента малко са на принципа колкото повече толкова повече....и обикновено отнема около 20 минути. Поне тези, на които аз съм присъствала, особено в по-големите и търсени църкви тук в София. За нашата бъдеща венчавка попа е казал около 25 минути продължителност.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юли 06, 2008, 17:20:47 »

Такааа..........нека и аз да кажа нещо по въпроса с църковния брак.
След дълго колебание да имаме или не църковен брак, все пак накрая решихме, че не е лошо да го има и този ритуал.
Днес сутринта отиваме да запазим дата и т.н., но в крайна сметка както и подозирах, че ще стане, ще се разминем с този ритуал. И не за друго, ами просто сватби в събота не се правят. А пък нашата сватба е в събота. Аз бях информирана по въпроса, но все пак не пречеше да пробваме.
Попът беше изключително любезен и ни обясни подробно каква е ситуацията и причините за това. Като в крайна сметка може да се направи и в събота, но след 17.00 часа. ОБАЧЕ  нашата сватба е дневна (или по-скоро следобедно вечерна) и няма как да стане. Много тъпо ще стане гостите да са във вихъра на купона и изведнъж "хайде към църквата"..пък и ще ми се разбие деня и организацията, както и на хората, които съм ангажирала да забавляват гостите.
И така в крайна сметка се отказахме......е, не напълно може би ще го направим, но не и на самия ден.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 06, 2008, 17:25:45 »

мила за кой град става въпрос защото в софия може за пловдив и региона знам че не е разрешено.........
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 06, 2008, 20:14:00 »

става дума за Пазарджик.
Като попът каза, че това е валидно за цялата Пловдивска епархия.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юли 08, 2008, 14:01:03 »

Момичета ,тъй като никога не ми е трябвало кръщелнето свидетелство сега в един момент когато ми потрябва и се оказа,че се е изгубило някъде! cray
Искам да попитам някой знае ли какво се прави в тази ситуация?
От къде да си изкарам ново и изобщо може ли и като имате в предвид,че съм на 300 км. от мястото ,на което съм кръстена! angry
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #112 -: юли 08, 2008, 16:14:21 »

На мен най-лесно ми се струва да отидеш и да се кръстиш пак, но все пак е най-добре да отидеш в някоя църква и да попиташ няма ли друг вариант pardon
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #113 -: юли 08, 2008, 18:42:34 »

Момичета ,тъй като никога не ми е трябвало кръщелнето свидетелство сега в един момент когато ми потрябва и се оказа,че се е изгубило някъде! cray
Искам да попитам някой знае ли какво се прави в тази ситуация?
От къде да си изкарам ново и изобщо може ли и като имате в предвид,че съм на 300 км. от мястото ,на което съм кръстена! angry

Моето кръщелно се изгуби веднъж blush (то и сега го няма, но не и трябва), и майка ми извади дубликат в църквата, в която съм кръстена. За друг начин не знам. Със сигурност не можеш да се кръстиш отново, било голям грях (каза попа). Помоли някой от близките ти да уреди този въпрос.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юли 09, 2008, 18:13:19 »

Да, така е.Аз също попитах какво трябва да се направи, ако са изгубени и ми казаха, че срещу 20лв ти изкарват ново свидетелство, НО само от църквата, в която си кръстена.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 09, 2008, 20:13:13 »

А може ли преди майка ми да ми е извадила дубликат на кръщелното да си запазя час за църква?
Или като се запазва трябва да го нося?
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юли 09, 2008, 20:21:37 »

при записването на часа не ти го искат...............
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юли 10, 2008, 10:22:45 »

А на мен ми казаха в църквата, че може и в деня на венчавката да не ни ги искат, да ги носим за всеки случай, но, ако ги забравим - няма проблем. Така и не съм ги показала досега нашите кръщелни - нито като записвахме часа, нито после като ходихме да плащаме, а сега жената в църквата ми каза, че и за венчавката не е задължително.

Някак си приемат, че щом си отишъл в църква, няма да тръгнеш да лъжеш, че си кръстен... Поне там се очаква човек да бъде честен пред себе си и пред Бога.
В което има логика...

Амелиа, в коя църква в Бургас ще се венчаваш, защото написаното важи за храм "Св.Св. Кирил и Методий"?
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юли 10, 2008, 12:25:46 »

Кикси е права, на нас не ни искаха кръщелните нито в деня на резервацията, нито на самия сватбен ден, тези на кумовете също никой не ги поиска  crazy
не знам дали е случайност или в тази църква е така, но бяхме доста изненадани, защото беше голяма суматоха всички да си намерим свидетелствата
кумът дори си вади дубликат от църквата където е кръщаван като бебе
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 10, 2008, 12:34:30 »

А на мен ми казаха в църквата, че може и в деня на венчавката да не ни ги искат, да ги носим за всеки случай, но, ако ги забравим - няма проблем. Така и не съм ги показала досега нашите кръщелни - нито като записвахме часа, нито после като ходихме да плащаме, а сега жената в църквата ми каза, че и за венчавката не е задължително.

Някак си приемат, че щом си отишъл в църква, няма да тръгнеш да лъжеш, че си кръстен... Поне там се очаква човек да бъде честен пред себе си и пред Бога.
В което има логика...

Амелиа, в коя църква в Бургас ще се венчаваш, защото написаното важи за храм "Св.Св. Кирил и Методий"?
В "Св.Богородица",защото ни е близо да ресторанта!
Само чакам да стане 1-ви септември SUICIDE,да си запазя най-накрая ритуалната и после да ходя в църквата да запазвам!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines