Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 07:41:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 149224 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #45 -: април 02, 2008, 14:56:03 »

Зависи от църквата, но общо-взето е това: застават непосредствено зад младоженците в църквата (или зад шаферчетата, ако такива вървят след младоженците и носят шлейфа на булката примерно); младоженците им дават свещите си (някъде кумовете също имат свещи); може булката да си даде букета на кумата, но не е препоръчително, по-добре на майка си или на приятелка; когато попът каже, кумът излиза пред младоженците и застава с лице към тях, вдига им короните и ги кръстосва три пъти над главите им, кат е много важно да не удря короните една в друга (при нисък кум и висок младоженец е шоу   pleasantry), после кумът се връща на място; после, поне в Света Неделя е така, свещеникът като им сложи пръстените, кумата излиза пред младоженците, вади ги от пръстите им (свещеникът не ги слага докрая, споко), и ги кръстосва три пъти над ръцете им; като накрая им слага халките (някъде и това прави кумът); накрая обикалят под ръка след младоженците три пъти масата. На излизане кумата хвърля късметчета от кошница, която някой трябва да носи. Снимки - и - това е.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: април 03, 2008, 09:29:11 »

А църковния ритуал може ли да се изнася като гражданския?
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #47 -: април 03, 2008, 09:43:30 »

Да може, но се разваля магията на самия църковен брак мисля ,че в храма си е най добре от колкото на плажа или на поляната .Особенно ако не го правите само заради "театъра" си е по по добре в храма !Разбира се това си е лично мое мнени е! good
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 03, 2008, 10:05:27 »

Да може, но се разваля магията на самия църковен брак мисля ,че в храма си е най добре от колкото на плажа или на поляната.
И аз така смятам! Просто атмосферата в храма е неописуема. good Ние бяхме с изнесен рируал, но църковния брак си беше в църква и затова беше преди гражданския. smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 03, 2008, 10:17:46 »

В такъв случай се вика просто свещенник който да извърши ритуала ли?
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #50 -: април 03, 2008, 10:31:34 »

Да свещенника идва с двете корони ,библията и кръста и така се провежда ритуала може и хора да се извика но се оскъпява услугата
Активен
bokita
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 07, 2008, 09:58:20 »

Здравейте smile
искам да попитам някой от вас знае ли дали може да се сключи църковен брак преди гражданския?
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 07, 2008, 10:12:02 »

Bokita, принципно по закон нямаш право, но зависи от църквата. Повечето църкви правят венчавка преди граждански брак, с условието, че ще има после и граждански. Някой просто не ти дават свидетелството, докато не покажеш това за граждански брак. Всеки процедира различно. Най-добре питай в църквата, която предпочиташ за венчавката и те ще ти кажат дали правят това и по какъв начин. Успех! good
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 08, 2008, 19:36:32 »

Аз доколкото знам може да се сключи църковния брак преди гражданския.А доколкото изнесения ритуал също вече не е разрешен от преди Нова година.
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #54 -: април 08, 2008, 22:20:33 »

Да, Бокита, ние ще сключваме църковен брак преди гражданския например. Самият свещенник ни предложи понеже иначе нямаше друг подходящ час в този ден.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 11, 2008, 23:24:01 »

Искам да попитам, когато дойде време да се слагат халките, попа ли ги слага или младоженците един на друг си ги слагат? Има ли вариант, в който ние да си ги слагаме един на друг и това с попа ли трябва да го уговоря?  priest
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 12, 2008, 00:00:02 »

ellie_bellie на мен ми се върти нещо, че кръстника ги слага  blush ама може и да се бъркам
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 12, 2008, 17:09:24 »

Халките се дават на попа защото той си говори и им прави ритуал!след това ги поставя до половина на пръстите и вика КУМАТА която ги кръстосва 3 пъти и ги слага!Аз лично не зная защо все го слагат кума да прави това той кръстосва и слага короните а кумата пръстените give_rose
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #58 -: април 12, 2008, 23:40:00 »

Според мен на всякъде е различно! Ние като кумувахме аз слагах халките в ритуалната зала,а милото ги слагаше в църквата!.......... Не знам ,но честно казано на мен ми се иска ние сами да си ги сложим един на друг ...........
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 12, 2008, 23:44:41 »

Ами и аз затова много живо се интересувам. А пък и има една подробност, че ние си носим халките на левите ръце и на мъжа ми дори не му става на дясната изобщо. На мен ми става, но за него трябва да купуваме накаква фалшива, ако попа ще ни ги слага. Ако ние си ги слагаме, ще си ги сложим както си искаме. Може би ще трябва да се опитам да обработя попа  blum
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines