Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:01:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 145890 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: февруари 11, 2009, 09:38:44 »

На нас в църквата ни казаха, че трябва да си носим свидетелството за граждански брак, т.е. трябва да е сключен преди това. Чувала съм, че някъде правели компромиси, но не знам. Така или иначе, ако сключите брак в чужбина трябва да го легализирате в България - в общината по постоянен адрес. Не е сложно и не отнема много време. А пък в църквата може би ще ви признаят преведеното свидетелство. Най-добре да се пита в църквата, в която искате да се венчаете.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #451 -: февруари 11, 2009, 10:17:18 »

Аз питах в нашата църква дали не може да ни венчаят първо, а веднага след това да ни е гражданския ритуал, който е изнесен но с действително подписване. Идеята е веднага след него (примерно 30 минути след църковната венчавка) да им занесем свидетелството. Първо жената каза, че не може да се размени предността на церемониите, но като й предложих варианта с носенето на акта за граждански брак още на същия ден, тя реши че не е невъзможно, но каза все пак да се разберем с попа. Все пак няма да ги излъжем. pardon  Знам, че други двойки са правили така.
Дано да стане, защото иначе ще се получи излишно разкарване ресторант-църква-ресторант.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: февруари 11, 2009, 11:02:34 »

И ние бяхме така! В повечето църкви правят компромис! На нас ни казаха, че веднага след подписа трябва да занесем акта за граждански брак, но ние забравихме и го занесохме на следващия ден! Нямаше проблем и нищо не ни казаха!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: февруари 11, 2009, 11:10:18 »

При нас актът за граждански брак свещеникът дори и не го погледна  Oh my ..., въпреки че бяхме предупредени да го носим и да го покажем преди венчаваката. Въобще не го поиска дори, явно човекът прие всичко на доверие. Може би е мислел, че след като сме тръгнали да се венчаваме, едва ли сме някои измамници. Но естествено, не може да се разчита на това, по-добре е да се предвидят вариантите.  good
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: февруари 11, 2009, 15:28:52 »

Аз знам, че в църквата им трябва само номера на акта за граждански брак! Затова го искат! Странно, че вашият свещеник не го е погледнал- наистина се учудвам. huhhuh.gif
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: февруари 11, 2009, 15:37:44 »

Може свещеника да не го е погледнал, но обикновено друг пише документациите и те го гледат със сигурност. В църквата, в която бяхме ние, една жена се занимава с хартиените работи, а не свещениците.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: февруари 11, 2009, 16:18:50 »

Може свещеника да не го е погледнал, но обикновено друг пише документациите и те го гледат със сигурност. В църквата, в която бяхме ние, една жена се занимава с хартиените работи, а не свещениците.

Да, права си! Но със сигурност взимат номера на документа!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: февруари 12, 2009, 10:24:27 »

 crazy Може и майка примерно да го е показала, където трябва, не съм се сетила да я питам, а аз в лудницата и вълнението да съм го пропуснала този момент и само да си спомням, че преди да влезем в църквата питах свещеника и той каза, че няма нужда или нещо от сорта.
Та затова да съм останала с такова впечатление, а някой може да я е свършил тази работа преди това и затова да е нямало нужда.  girl_wink Или може да се бъркам с кръщелните, така или иначе всичко беше накуп в една папка. Знам ли, може и покрай многото емоции да съм останала с погрешни спомени.  crazy Но имам спомен, че нямало нужда

Така или иначе не може да се разчита на това, ще го погледне или не свещеникът, а трябва да се уговорите нещо да го занесете после или нещо подобно. Все пак всичко е на добра воля от страна на свещеника, едва ли някой може да го задължи, дано се съгласи.

Успех ви пожелавам!  good
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: февруари 12, 2009, 10:43:26 »

На нас също не са ни искали номера или свидетелството за граждански брак.На нас първо мина венчавката и после подписахме. Може би това се разреши защото ритуалите бяха в градината на ресторанта веднага един след друг.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: февруари 12, 2009, 11:30:53 »

На нас също не са ни искали номера или свидетелството за граждански брак.На нас първо мина венчавката и после подписахме. Може би това се разреши защото ритуалите бяха в градината на ресторанта веднага един след друг.

Да, Катя, и при нас беше така - с изнесен ритуал непосредствено след венчавката. Само че ние бяхме подписали официално предварително 2 дни преди сватбата. При вас реално ли беше подписването на изнесения ритуал?
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: февруари 14, 2009, 12:21:34 »

На нас също не са ни искали номера или свидетелството за граждански брак.На нас първо мина венчавката и после подписахме. Може би това се разреши защото ритуалите бяха в градината на ресторанта веднага един след друг.

katya_79
, казвайки, че ритуалите са биле в градината да разбирам ли, че и църковния брак е бил в градината? Аз имам и аз такава идея за нас, защото вероятно само венчавката ще правим в Бг и ми се иска да е на открито, по възможност в градината преди да влезем в ресторанта или нещо подобно  smile. Искрено се надявам вече да могат да се правят изнесени ритуали и на църковния брак  priest
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: февруари 14, 2009, 12:59:37 »

Мисля, че правят изнесени църковни ритуали! Но цените сигурно са.....
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: февруари 14, 2009, 13:28:50 »

преди се правехи и изнесени църковни ритуали, но от 2009 г. специално в пловдиска област е забранено вече  smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: февруари 14, 2009, 19:18:05 »

може би ако се мушнат малко парички всичко ще направят...  pardon
макар че църковния ритуал си приляга най много да си е в самата църква...

ние тази седмица 6те ходим да си запазваме ве4е ритуалната и църквата и се надявам да не ми каже попа че не може да ни венчае същия ден  angry
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: февруари 15, 2009, 01:22:58 »

BeRa, вярвам, че всичко ще е наред с датата и ще можете да си направите гражданския и църковен ден, както си желаете   good  danceg Голяма емоция си е записването за датата и часа, предполагам.  good Надявам до 2 седмици и ние да запишем дата и час за църковния брак  priest Предпочитам да е с изнесен ритуал, защото по-би ни харесало да е под небето и сред тревички, отколкото в каменна сграда. Не съм на мнение, че за да ни приеме Господ съчетаването в свещен съюз, то трябва да сме обезателно в църква, ноооо всеки си има свои виждания  smile Желая на всички момичета да имат мечтаната сватба независимо от традициите и местата които са избрали!  good Важното е да летим на криле на този ден  Aviator Dance!
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines