Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:16:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 147266 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #435 -: януари 28, 2009, 08:57:48 »

...ако гостите искат да си запалят свещичка, все пак, те ще отидат по навик да си вземат от продавача в църквата.


А, това не го знаех. Досега като съм била на сватба и минават от шаферите или който там си отговаря за тези неща и ни раздават свещички. Аз първия път си купих и после се засрамих като минаха  blush, защото явно само аз си бях купила, а хората си знаеха. Ха сега де?!?! Кое е правилното?!?!  huhhuh.gif
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: януари 28, 2009, 09:36:14 »

dany_6 ние сме в Света Богородица от 16,00 ч.,нямахме никакъв проблем с това да ни венчаят преди гражданския брак. blum
Активен
sisika
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #437 -: януари 28, 2009, 09:43:44 »

Zdravei Tanya ,tova e absurdno az 6te se ven4avam prez mai su6to v subota i nqmashe problemi s curkvata .Zapazih si 4as za 16.30h.Pri men problema e drug ot curkvata ne ni razreshavat kumove da ni stanat horata na koito nie bqhme predi mesec.Nqkakav carkoven kanon ,nqkoi ima li podoben slu4ai .Molq pishete mi !
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: януари 28, 2009, 09:50:24 »

Pri men problema e drug ot curkvata ne ni razreshavat kumove da ni stanat horata na koito nie bqhme predi mesec.Nqkakav carkoven kanon ,nqkoi ima li podoben slu4ai .Molq pishete mi !

sisika, и по-назад в темата съм го писала, но няма как вашите кумци да ви станат кумове. И аз исках така, ама не става. Това е все едно деца да станат родители на своите родители - нещо такова.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #439 -: януари 28, 2009, 11:08:29 »

Аз досега не съм присъствала на венчавка, при която всички гости да имат свещи - обикновено само младоженците и кумовете. А после например попът казва, ако някой иска след церемонията да запали свещ за здравето на младото семейство, но това е по желание след службата и всеки сам си купува свещи. Това е от моя скромен опит по сватби. Може би съществуват различни обичаи в това отношение.
Su_to, като питаш дали може да си занесете ваши свещи, може да попиташ и за това, дали има нужда да купуваш на всички гости. Мисля си, че не би трябвало да ти откажат да ползвате украсените от вас свещи. Но пък на наши приятели не им разрешиха да ползват специално изрисуваната чаша за църковен ритуал  pardon
sisika, въпросът ти е много коментиран и в тази, и в предишни теми.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: януари 28, 2009, 11:15:18 »

Това за пръв път го чувам да се раздават свищи на гостите! huhhuh.gif Направо ме разбихте!

Последните две години съм била на толкова много сватби /около 15!!!/ и за пръв път чувам подобно нещо! crazy
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #441 -: януари 28, 2009, 11:40:03 »

Досега съм виждала по следния начин. На едни от сватбите, гостите палихме преди да започне ритуала и ги слагахме по свещниците. На други пък ги палихме и ги държахме и после по време на службата кой когато свари си ги бодна на свещниците. Аз първо също не знаех, че се раздават и на първата сватба си купих свещичка и тъкмо си я запалих и пред мен хоп...вземи си свещичка и аз...в небрано лозе. И оттогава, първо се озъртам да видя, да не стане гаф. Иначе съм била на една сватба, на която не раздаваха, ама като се случи мнозинството да раздават и аз се замислих, че сигурно така трябва.

Досега след ритуала не ми се е случвало да паля свещ, защото или сме излизали пред черквата да поздравяваме младоженците или пък на една сватба вътре целувахме кръста или каквото там и оставяхме стотинки и после поздравявахме младоженците вътре .

Но щом не се раздават и ние тогава няма. Тъкмо ще ми отпадне да го мисля. Благодаря ви за помощта момичета!!!  give_rose
« Последна редакция: януари 28, 2009, 11:47:50 от Su_to » Активен
2802
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34


Красота ще спаси света!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: януари 30, 2009, 10:11:44 »

Здравейте, пак искам да повдигна въпроса за черквите, относо венчавка на 25.04.2009г. дали може тогава 19,20,21.04 е Великден от 21.04 почва светлата седмица????????? Някой има ли координати на черквите, защото съм на работа през деня, ако може да попитам по телефона за София, става въпрос.
Ще се радвам някой да отговори, благодаря ви!!!!11
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: януари 30, 2009, 15:38:23 »

За пръв път чувам гостите на сватбата да имат свещи - да им се дават или да си купуват... Разбира се всеки е свободен да си купи и запали свещ, когато влиза в църкавата, но не мисля, че има такъв обичай, младоженците да се занимават и със свещи за гостите.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: януари 30, 2009, 15:45:23 »

За пръв път чувам гостите на сватбата да имат свещи - да им се дават или да си купуват... Разбира се всеки е свободен да си купи и запали свещ, когато влиза в църкавата, но не мисля, че има такъв обичай, младоженците да се занимават и със свещи за гостите.

И аз чувам за първи път за подобно нещо....
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: януари 30, 2009, 15:51:54 »

За пръв път чувам гостите на сватбата да имат свещи - да им се дават или да си купуват... Разбира се всеки е свободен да си купи и запали свещ, когато влиза в църкавата, но не мисля, че има такъв обичай, младоженците да се занимават и със свещи за гостите.
Аз съм била на такъв ритуал раздадоха на всички малки свещички и ги държахме запалени по време на ПРОЦЕДУРАТА. smile
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: януари 31, 2009, 23:37:01 »

Момичета, можете ли да ме ориентирате с цените за венчавките в по-хубавите и предпочитани църкви в София. Ние все още не сме запазили църква. Една приятелка ми каза, че венчавката струва около 500-600 лв в събота истина ли е това ????? shok
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: февруари 01, 2009, 09:41:47 »

През декември питах в Св.Неделя, казаха ми 220лв.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: февруари 01, 2009, 10:21:40 »

Чак 500 не струват венчавките. Но от 220 до към 250- 270 можеш да намериш и то за хубава венчавка с хор. Има и по ефтини венчавки без хор, но незнам колко точно струват те. Ние бяхме в "Света Параскева" и сме много, ама много доволни от венчавката. yahoo Поповете бяха млади и много хубаво водиха венчавката. Струваше ни 250 лева.
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: февруари 11, 2009, 01:05:08 »

Вярно ли е, че не може да се сключи църковен брак ако нямаш вече сключен граждански???
Още не сме решили дали подписването да не е в Англия където живеем, а ако е така ще трябва да превеждаме и легализираме документи, а и не знам колко време ще отнеме да се легализират - ние ще разполагаме най-много с 3 седмици в Бг.


Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines