Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 08:10:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 147276 пъти)
 
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 23, 2009, 17:49:38 »

dany_6 добре дошла в клуба на притесняващите се от чужбина, ние запазихме св. Петър и Павел - зад Иконома, за 17 ч, но малко трудничко единия поп е грубиян а другия точно обратното, ние имаме сключен граждански брак тук и после само ще легализираме, първо го направиха голям проблем защото трябвало час от гражданското, не можели да запишат без час и после сестра ми отишла излъгала ги че имаме час платила всичко и записала, даже кръщелни не искали казали че си е наш греха ако не сме кръстени, което си е правилно според мен. Но относно часа никакъв проблем, а по принцип и аз знам че след 17 ч записват но явно вие не сте уцелили църква, ако не държиш 100 % на тази попитай и другаде. Успех!
Активен
свадба
Гост
« Отговор #421 -: януари 26, 2009, 22:15:06 »

Добре имам един въпрос. Възможно ли е да се сключи църковен брак без граждански наясно съм, че си е само за нас и че пред държавата никои нищо няма да знае,но възможно ли е? blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 26, 2009, 22:21:42 »

Отговора е НЕ !!! Едно от нещата,които изискват в църквата е свидетелство за граждански брак smile независимо за вас ли ще си е,или няма да си е за вас nea-едното не може без другото. <в смисъл църковния не може без граждански>
Активен
poli26
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #423 -: януари 26, 2009, 23:04:56 »

Добре де ами ако дадем повечко пари на някои поп дали няма да стане не искам да разписвам честно казано,нямам високо мнение за брака не смятам че един подпис може да задържи двама души заедно. Не че искам да обидя някои ама познавам достатъчно хора който са на моето мнение  crazy
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 27, 2009, 09:56:53 »

Сега като промениха закона и като легализираха съвместното съжителство,с такъв документ за съжителство няма ли да става?Трябва да се пита.До сега беше абсолютно невъзможно за съжаление.Аз съжо не държа на гражданския брак,но уви минахме и от там.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: януари 27, 2009, 10:21:11 »

Аз се извинявам за въпроса, но ако гражданския брак не може да задържи двама човека заедно, то как точно ако имат само църковен това ще ги задържи?
Според мен, ако се стигне до раздяла няма значение какъв брак имаш  nea 
« Последна редакция: януари 27, 2009, 10:50:31 от bubka » Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 27, 2009, 10:47:50 »

 Offtopic никой лист хартия неможе да ме задържи,нито граждански нито църковен ако се наложи (да не чува дявола)
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 27, 2009, 11:33:03 »

Никоя църква или поп няма да венчае без граждански брак.Нашият поп който ни венча като отидохме да го питаме дали може първо да минем църковният , а после да подпишем в ресторанта той категорично ни отказа и ни дръпна една дълга лекция.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 27, 2009, 11:38:44 »

Е ако разчитаме брачното свидетелство  да ни държи заедно за къде сме.Въпросът е,че за мен Божията лагословия на моето семейство е по-важва от тази на кмета Бойко Борисов.Да не кажа,че на втората хич не държа smile.А що се отнася до това,че щом гражданския брак не може да ни задържи какво да кажеме за църковни-едно време не е имало граждански брак,а само църковен,но нашите баби и дядовци са имали страх от Бога и тогава ги е държал църковния,а в днешни дни трябва да ни държи любовта и акъла в главата ни.
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 27, 2009, 11:50:28 »

Да си кажа и аз мнението по въпроса - първо относно това,че не мове първо църковен,а после граждански,може,ние сме така църковния ще ни бъде в 4ч.,а гражданския в 18,30 и няма никакъв проблем.
А сега относно това да те венчаят без въобще да подписваш,това въобще незнам как някой може да си го помисли,че може да стане.за мен лично също църковния брак е по важен от подписа,обаче в нашата държава за този момент това е невъзможно,и е несериозно въобще някой да си мисли,че ще намери някой да го венчае еи така.
а доколкото з атова нито църковния,нито граждански брак може да задържи някой,мисля,че Кали го е казала много добре трябва да ни държи любовта ни един към друг.
Активен
dany_6
Ентусиаст
**
Публикации: 56



« Отговор #430 -: януари 28, 2009, 00:34:58 »

мерси моми4ета, lady_in_love вие в коя църква сте?на мен ми казаха за Иван илски там ходихме да питаме, но е дале4е от стария град, а искахме да си направим снимки и сега сме в процес на мислене. Милото са6то каза 4е май 6те баде по-добре ако подпи6ем предния ден, така нямало да ни баде натоварено, за6тото това са си два ритуала един след друг и снимките, май и аз взех да се замислям
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: януари 28, 2009, 00:47:08 »

Аз само да вмъкна, въпреки че е малко Offtopic ..че в Щатите човек може да се ожени само в общината или само в църква (каквато и да е), че чак и Елвис във Вегас може да те венчае ако искаш  funnytooth Според мен и в Бг трябва да направят нещо подобно, да дадат избор на младоженците да направят или само гражданско или само църква, а пък ако някой наистина мноооооого държи - и двете.
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: януари 28, 2009, 08:22:02 »

напълно съм съгласна с Crystal. при нас май всичко е направено за пари. едно е да платиш една такса, друго е две.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #433 -: януари 28, 2009, 08:39:14 »

Ех, то и аз искам само църковен, но не дават.  sad Както каза tsvet_3 , всичко е заради таксите. Нали и общината трябва да яде.

Чудя се за едно нещо. Църковните свещи са с ужасно качество.Правят ги от гаден парафин, вместо от восък. (Както казваше шефът на свещоливницата "Кило парафин 2.50, кило восък 6 - 8 лв.") Единствените феноменално добри свещи съм виждала в църквата на Шипка. Какъв цвят и аромат имат само! Обаче, да взема да припкам до Шипка за свещи, хъм.  crazy Харесах от една фирма снежно бели (точно за нашите цветове), разкошни и имат всякакви размери. Тоест мога да взема и за нас по - големи и за гостите по - малки. Ама дали ще мога да изкрънкам да сме си с наши си свещи, защото църквата от това печели да се издържа. Примерно, да кажа на отчето, че ще си добавим към таксата и паричките за свещите, но просто няма да палим от тези в черквата. В края на краищата и двата вида свещи се произвеждат от фабрика и няма разлика, освен в качеството. Пък и ще мога беличките да си ги украся както ми харесва на мен. Ех, суета на суетите и всичко е суета.  blush

Сега,(да избягам пред вятъра от коментари) някой да не вземе да ме разбере погрешно. Вярваща съм. Просто за мен вярата е в делата ни, а не непременно в това дали свещникът в черквата ще е златен и точно кои свещи съм запалила. Вярата е едно, а църквата е, все пак, човешка институция. За мен е по - важно с каква мисъл или молитва палиш свещ, отколкото къде е произведена.

Та, някой има ли опит със свещи за всички присъстващи, които не са били църковни. Ако да, нека сподели опит.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 28, 2009, 08:46:57 »

За сватба свещи трябват само на вас с кумовете
освен това, в повечето църкви (след реставрациите им) не разрешават да се стои със свещ под купола, а на специално определени за това места с отдушници за извеждане на дима
...ако гостите искат да си запалят свещичка, все пак, те ще отидат по навик да си вземат от продавача в църквата.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines