Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:09:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак - 2 част  (Прочетена 147052 пъти)
 
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 13, 2008, 12:04:32 »

е думи нямам, сега венчавките ще са през 30 мин в неделя и ще има бай за записване на дата и час
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 13, 2008, 22:34:55 »

Аз съм от София. Искате да ми кажете, че в събота в 17ч неможем да се венчам ли? немога да ги разбера тези неща. До сега се е говорело само, а от сега вече е пълна забрана. Можете ли да ми обясните????  Oh my ...  crazy
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 13, 2008, 22:56:57 »

за София няма нищо такова може би важи само за Пловдив и региона!
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 15, 2008, 11:49:34 »

Ние ходихме до църквата на Семинарията, но беше затворена и казаха да дойдем в събота, за да си запазим дата  ичас. Така че още не знам цени и условия, утре ще кажа как е там. Иначе и нашата сватба е в събота, така че се надявам да не ни сюрпризират "приятно", ако не можем да се венчаем в събота.
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 15, 2008, 15:55:23 »

Е че то повечето сватби са в събота! Ние се венчахме в 17:20 в Света Неделя на 08.09.2007г и имаше записани до 19:30!!!Последния свободен час беше за 20:00ч.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #20 -: февруари 22, 2008, 21:18:55 »

Ние сме се записали в Руската църква! И на мен там жената ми се скара,че събота не е ден за венчавка! Сигурно са прави хората да роптаят! Все пак казаха че ще ни венчаят,но най-късно в 16часа,защото след това имат вечерна литургия! Аз реших да пообиколя и да разпитам и трябва да ви кажа,че навсякъде ми казаха различни неща! В една от църквите ми отказаха венчавката,защото и те имали "празнична вечерна литургия",тъй като на следващия ден е Илинден!В следващата църква като питах ,попа бая ми се накара защо съм казала "вечерна литургия", като литургията била само сутрин! Ама на мен така ми казаха в предишната църква! Както и да е! Аз съм на мнение,че щом някой държи на църквата като институция и на църковния брак,то тогава трябва и да се съобрази с каноните и! Аз изобщо не държах на него,но се съгласих заради милото,(но в замяна  държах да е в руската църква)! Ако бяха казали не може в събота,защото тогава е ден за почитане на мъртвите-ок! Но просто те трябва да си го изяснят между тях,а не единия да ми вика"празнична вечерна литургия",другия да ми се кара,че нямало такова понятие,третия да ми вика,"няма да ви венчаем,защото утре е Илинден" и т.н.!
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 24, 2008, 14:08:29 »

Вчера отидохме да си плащаме църквата и моля ви се какво ни попитаха-защо не сме си платили когато сме си запазили датата, сега вече дори и да си се записал, ако не си си платил, можело и да не те венчаят.Ние преди това бяхме да питаме и ни казаха, че као сме се записали няма проблем, е все пак ни взеха паричките и ни казаха да не коментираме все едно сме си платили още преди.Не че беше проблем още януари да си платим, но след като може един месец предварително какво въобще коментират. crazy crazy crazy
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 25, 2008, 15:44:33 »

Да ви кажа аз много се притесних затова, че може да забранят църковните венчавки в събота.Ами то вече се правят повече вечерни сватби и е нормално да са събота вечерта. Надявам се това да не засяга и Северозападна България.Но все пак толкова години никой не се е сетил за това , защо чак сега???????
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 27, 2008, 23:42:13 »

по въпроса за забраната на съботните венчавки.........-нашата сватба ще е в Света Неделя-вчера се обадих да попитам вярно ли е това и ми казаха че става въпрос за Пловдив и региона за София не е прието още,но дори и да го приемат тези които са с записани и платени часове няма да бъдат върнати.......ритуала ще бъде изпълнен!Така че момичета спокойно не се притеснявайте!
Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #24 -: март 06, 2008, 15:21:11 »

Здравейте момичета,
И аз чух за подобни работи в България. Незнам кой го измисли, но нали сме Ортодоксални християни. Ами ако наистина не се правят сватби в събота, според нашата вяра, то в Гърция първо ще ги забранят. И да е така, както вече са решили, тогава господата попове, които знаем как постят и спазват традициите, ще поработят вечер, както вси4ки останали хора, след залез слънце. Да правят венчавките след 18:00 часа, тъкмо през лятото няма да ни се налага да ходим в ресторанта още в 17:00, като за следобедна закуска и да умираме от жега. И интересно за Пловдив важи, за София - не. Та нали празнуваме Съединение, или от тази година ще е Разединение?! beating
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 06, 2008, 15:28:40 »

Момичета помощ!!!  help help help
Утре отиваме да записваме час за църквата и ще се опитвам да убедя попа първо да ни венчае, защото искам изнесен ритуал. Някой да знае дали ще стане, без да подписваме предварително предния ден в гражданското. Четох че можело май с някаква бележка, че обещаваме, ама...
а става въпрос за Пазарджик
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 06, 2008, 16:05:17 »

nina_nikole мисля че няма да имаш проблем с венчавката преди сключването на брак.Когато ние си записвахме часове ни казаха, че от тази година е разрешено(по закон), но сигурно ще искат някаква бележка.Успех утре. good
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 06, 2008, 16:09:53 »

Момичета относно съботните венчавки-това важи само и единствено във Пловдив.Това го е направил нашия нов (незнам както точно се нарича)Николай.Той издаде заповед и поповете да са задължително с поне 5см.брада.Така че не се притеснявайте, ако не сте от Пл.
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #28 -: март 06, 2008, 16:10:08 »

Nina_nikole няма никакъв проблем, при нас венчавката е преди подписването, тъй като нямаше как иначе да ги съчетаем, това беше единствения свободен час в църквата за нашата дата  tease И те се съгласиха без никакъв проблем, без никакви подписваници преди това, без нищо. Просто помолиха да си донесем свидетелството за граждански брак на другия ден да го видят и така smile
Активен
kalnamalina
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 06, 2008, 16:37:36 »

Момичета да ви кажа честно се пооплаших малко от това което чета.Ще трябва да отида до църквата (св.София) за да видя да не би найстина да не може да ни венцаят в събота(03.05.2008) защото ние ходихме и платихме през януари и не ни казаха нищо такова че на можело да ни венчаят тогава!Но за по сигурно ще отда да проверя!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines