Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 20:30:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185819 пъти)
 
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: май 15, 2008, 14:35:25 »

Аз заради това се отказах от калъфи.  :(Вярно стоят много стилно, но като се размислих тея пари (120х3.00=360 Oh my ...) смятам да ги вложа в по пищна украса от живи цветя примерно.

Е за съжаление, аз няма как да се откажа...... столовете не стават без калъфи, просто са ужасни  bad
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #286 -: май 15, 2008, 14:47:40 »

Момичета, аз ако имах шевна машина, щеше сама да си ушия калъфи pardon Нямате ли някоя позната по-сръчна шивачка да ви ушие дори малки възглавнички или нещо друго? А си мисля друго ... на ваше място просто ще изрежа и поръбя едни като чаршафчета, които и ще ги метна върху столовете и ще висят надолу, а може би ще им сложа две връзчици да се връзват под стола, за да не падат и да не се разместват. Не знам дали го обясних правилно. Поне поръбването не струва много при шивач ... Само вземете мерки за височина на облегалката+краката на стола и за широчина на стола. Такива работи си мисля  pardon
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: май 15, 2008, 15:04:20 »

Много е кофти това с калъфите, в нашия ресторант ни ги дават безплатно, по принцип ресторанта е с калъфи ж синьо и бордо, но за сватби слагат бяло-екру, нещо такова. Иначе в другите ресторанти в Пловдив цената варира от 1 до 3,50. Но като цяло си мисля че по-луксозните ресторанти би следвало да дават безплатно, нали наемаш ресторанта.
иначе нови калъфи се продават за 8 лева, аз видях в един магазин, но бяха в бордо , имаше и в друг цвят , но е помна какъв беше. и просто се възмутих, толкова ли не може всеки ресторант да си направи и да ги дава безплатно на гостите.
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: май 15, 2008, 15:16:19 »

Много е кофти това с калъфите, в нашия ресторант ни ги дават безплатно, по принцип ресторанта е с калъфи ж синьо и бордо, но за сватби слагат бяло-екру, нещо такова. Иначе в другите ресторанти в Пловдив цената варира от 1 до 3,50. Но като цяло си мисля че по-луксозните ресторанти би следвало да дават безплатно, нали наемаш ресторанта.
иначе нови калъфи се продават за 8 лева, аз видях в един магазин, но бяха в бордо , имаше и в друг цвят , но е помна какъв беше. и просто се възмутих, толкова ли не може всеки ресторант да си направи и да ги дава безплатно на гостите.

Ами, ха де, и аз това се чудя ... толкова са скъпи кувертите. Още повече в случая с моя ресторант - там, задължително всяка събота, че и в неделя има сватби ... ангажиран е до края на годината за сватби, а едни калъфи да не осигуряват за гостите си. И хайде, то ако бяха свестни столовете, от калъфи нямаше да има нужда, но .... beating
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: май 15, 2008, 15:40:27 »

Ами да ви кажа в Бургас дори в ресторанта ни казаха - "ако искате калъфи - имаме, по 3 лв. на калъф"...така, че - зависи от ресторанта. Някъде ги дават безплатни, някъде - не. Примерно аз имах опция да си избера- цял калъф по 3 лв или само гръб за 2 лв. Е - не ми допаднаха особено как седят гръбчетата на столовете в ресторанта, който си избрахме, така че ще са цели  blush
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: май 15, 2008, 16:58:39 »

Още като тръсихме ресотрант си знаех, че ако не ми харесат столовете трябва да добавя по 3-4 лв. на куверт отгоре... Мисля, че цената е такава не защото материяла е скъп, а защото те трябва да ги перат и гладят след всяка сватба. Поне мисля, че е редно да е така.

fiamaa, не става ли с някоя по-едра панделка?  Ние ще сме само с панделки, но столовете са с много хубава бяла тапицерия.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: май 15, 2008, 17:03:35 »

Здравейте момичета отдава не съм се записвала но нямам много време. Относно калъфите на столовете искам само да ви кажа че във никакъв случай няма да ви легне по ефтино да си ги ушиете защото за един калъф отива минимум 2 м плат и то зависи от стола. После идва въпроса със поставянето това отнема много време и обикновенно ги поставят 2 -3  човека а да не говорим ако е между две сватби тоест дневна и вечерна когато се разполага със много малко време. А колкото до това р-ти те да ги дават безплатно е много рядко защото те после плащат по 1 лв на стол за пране и ако се гладят на ръка защото не всички калъфи могат да се гладят на преса се плаща допълнително. Прави сте че все пак р-та печели от куверти но това май за България не важи от каквото могат да изкярат защо не ! Например Амбасадор във Пловдив имат собствена пералня и гладачки и могат спокойно да се дават безплатно , но и там се плащат ! За това мисля че цена 2.50 е добра цена за стол и със нищо друго не се занимавате. Другото което искам да добавя е че калъфите са единственното нещо което преобразява един р-т до неузнаваемост. И после съвсем малко цветя за масите ви трябват и всичко изглежда ок !
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: май 15, 2008, 23:11:26 »

Да ви кажа за калъфите в нашия ресторант, не стига че цената им е 3лв на калъф ами са и така грозно ушити, че думи нямам....И аз реших без калъфи да останем. В крайна сметка само ние си ги забелязваме всичките детайли, никой друг.  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: май 16, 2008, 00:12:31 »

Ами така е,
Да ви кажа за калъфите в нашия ресторант, не стига че цената им е 3лв на калъф ами са и така грозно ушити, че думи нямам....И аз реших без калъфи да останем. В крайна сметка само ние си ги забелязваме всичките детайли, никой друг.  Wink
да ви кажа наистина изглеждат и понякога грозно тия калъфи,  бях на една сватба в Тримонциум и не ми хареса -изглеждаха грубо, бършиш си подметките в тях, въпреки, че както казах ние ще имаме. Ако трябваше да си избирам вроятно нямаше  да наемам, но зависи за кой ресторант става дума. на някои им отива, на някои не, трябва да се прецени цялостната обстановка.
Специално за Джия бийч там не е супер луксозна обстановката.( не го казвам в лошия смисъл), така че не е задължително да има калъфи според мен
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: май 16, 2008, 10:19:47 »

А някой да знае във Варна дали и къде мога да си намеря калъфи, но в цвят екрю. Всички са бели, а роклята ми е екрю и исках всичко да е в този цвят.

 
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: май 16, 2008, 10:50:10 »

Ние се отказахме от калъфите, просто не ми се дават толкова пари, а и по нашият край изглеждат малко смотано, а и малко почва да ми прилича на стерилно помещение. Ако имах възможност бих наела луксозни някакви, но нямам.А и сте прави, че понякога дори не пасва на ресторанта. Ние имахме късмет, че цветовете са същите на ресторанта както и предварително избраните - бяло, екрю и кафяво. А и от ресторанта ще украсят нашата маса и столове, а за друготе маси ще има и ленти, като си сложим и тейбълкартичките ще е ок. Мисля друго да не слагам освен бели балони от тези плътните...
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: май 16, 2008, 10:51:53 »

Ванили, не знам за какви ленти говориш, но според мен Монтанезиум търпи украса с ленти от бял /или екрю/ сатен на терасата на втория етаж. Убедена съм, че така можете да довнесете празнична атмосфера. good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: май 16, 2008, 11:03:13 »

Vanilly да ти кажа от опит бях на 2 сватби, на които само на младоженците на масата бяха с калъфи столовете и на мен ми се видя малко грозно, все едно че другите гости не заслужават. верно че е маса на младоженците , ама наистина не стои добре. както на булчинската маса да има вносен алкохол, а на другите маси не. това е мое лично мнение разбира се.
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #298 -: май 18, 2008, 15:05:01 »

Аз също много исках калъфи, но като ги видях категорично се отказах, много са тъмни и придават мрачен вид на ресторанта. А и столовете са доста прилични, така че ще минем и без тях. Иначе вече избрах аранжировката за масите, ще е от бели лилиуми и лилави хризантеми, гипсофил и зеленина, ще са в нещо като купички, вътре със специална гъба напоена с вода и цветята ще са набодени върху нея. ЩЕ се върже с украсата на нашата маса, която всъщност ще е букета от колата, който ще е от същите цветя smile Отпадна ми и този ангажимент и съм много щастлива, а и флористката ще ми ги постави в ресторанта и вече наистина нямам никакви проблеми Bravo
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: май 18, 2008, 19:45:40 »

относно украсата на ресторанта и аз няма да имам калъфи защото столовете ни са прекрасни, смятам единствената украса откъм маси да е тази на булчинската ще има разлят букет и два свещника в двата края с по 3 свещи, но...имам проблем свещниците са черни, а трябва да ги боядисам в златно и да им закрепя червени свещи за да паснат с интериора, иначе мисля, че добре ще се получи  good, а балонна украса няма да имам само 10 балона на земята, небрежно пръснати
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines