Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 18:30:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185774 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: април 25, 2008, 13:56:04 »

didda, ще напиша най-общо моите идейки smile

За вратите откраднах идеята от една съфорумка - Pavlinka (извинявам се ако не се пише точно така ника). В нейната галерия можеш да видиш едни "халки за врата". По подобен начин ще направя украса, но не съм решила сърца, халки или нещо друго. Ще има една на вратата на апартамента ни и на вратата на двора на родителите ми също.

Купих си широка лента от тези дето правят букети с тях (които като минеш потях с ножица и се навиват на спирала) в бяло и розово. Много са евтини и от тях съм направила едни цветчета за лампите на стената в коридора на апартамента ни. В него ще има малко украса - на вратата, тез цветчета и балони. Друго не съм мислила.

В къщата ще има повече, защото е по-голяма и защото ще съм там цял ден и искам празнично настроение. Пак основните ми материали са тези  - ленти и балони. От лентитите правя едни големи цветчета в розово, които ще разполагам на разстояние от около метър по оградата (моделът на оградата е такъв, че така е подходящо) и ще ги "свързвам" с бяла лента от същият вид, която ще е на спирала. Според мен по такъв начин могат да се сложат цветчета във височина върху пердета примерно или на високи шкафове. На дръжките на прозорците ще сложа по едно бяло и едно розово балонче. Намислила съм да сложа някаква табелка на стаята си и съм направила едни малки розови розички от същата лента, които са завързани на тънка бяла такава и ще ги вържа на вратата, която е бяла. Обмислям в момента как точно с тези материали да украся стълбището до вторият етаж, защото стаята ми е там. Малко объркано го описах май blush Ще взема малко по-късно да щракна това, което до сега съм направила... не е кой знае какво  blush но ми е кеф да се занимавам. Girl_hide

milenium, разбира се!
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 25, 2008, 14:07:32 »

didda, ще напиша най-общо моите идейки smile

За вратите откраднах идеята от една съфорумка - Pavlinka (извинявам се ако не се пише точно така ника). В нейната галерия можеш да видиш едни "халки за врата". По подобен начин ще направя украса, но не съм решила сърца, халки или нещо друго. Ще има една на вратата на апартамента ни и на вратата на двора на родителите ми също.

Купих си широка лента от тези дето правят букети с тях (които като минеш потях с ножица и се навиват на спирала) в бяло и розово. Много са евтини и от тях съм направила едни цветчета за лампите на стената в коридора на апартамента ни. В него ще има малко украса - на вратата, тез цветчета и балони. Друго не съм мислила.

В къщата ще има повече, защото е по-голяма и защото ще съм там цял ден и искам празнично настроение. Пак основните ми материали са тези  - ленти и балони. От лентитите правя едни големи цветчета в розово, които ще разполагам на разстояние от около метър по оградата (моделът на оградата е такъв, че така е подходящо) и ще ги "свързвам" с бяла лента от същият вид, която ще е на спирала. Според мен по такъв начин могат да се сложат цветчета във височина върху пердета примерно или на високи шкафове. На дръжките на прозорците ще сложа по едно бяло и едно розово балонче. Намислила съм да сложа някаква табелка на стаята си и съм направила едни малки розови розички от същата лента, които са завързани на тънка бяла такава и ще ги вържа на вратата, която е бяла. Обмислям в момента как точно с тези материали да украся стълбището до вторият етаж, защото стаята ми е там. Малко объркано го описах май blush Ще взема малко по-късно да щракна това, което до сега съм направила... не е кой знае какво  blush но ми е кеф да се занимавам. Girl_hide

milenium, разбира се!

Лелеее, Арлина,
ти си страшна - Браво Bravo Bravo Bravo
И аз да бях така сръчна ... но хич не ми се отдават тези неща. Ще трябва да е нещо по-сепмло и най-вече да е ГОТОВО  blush
Хайде, ще чакам снимки  pleasantry
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 25, 2008, 15:31:34 »

didda, качих снимки. В галерията ми, в "направи си сам", последните няколко. Не ми се смейте много, аз също не съм от най-сръчните, но упорито не се отказвам да опитвам разни неща Wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 25, 2008, 19:26:33 »

Момичета, отдалечавате се от темата!   GRUMPY
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: май 07, 2008, 11:08:33 »

Аз нали този уикенд имах доста свободно време реших да направя и украсат за столчетата че после няма да имам време.Имаме около 50 човека гости, а столовете са бели.Тъй като темата е в кафяво и цикламено къпих кафяв тюл 8м (1.40м широк) и цикламен сатен 1.5м (1.5м широк). Нарязох лентички от тюла около 18см широки а сатеннеите са около 2см широки. Направих снимки но лошото е че столовте в нас са кафеникави и не си личи много, но пък и не исках да слагам много тюл за да не стане пък много тъмно. Всичко ми излезе 30 евро което си е съвсем без пари.


* DSC_0179.jpg (47.63 KB, 600x402 - видяно 321 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: май 07, 2008, 11:09:52 »

нарязаните


* DSC_0189.jpg (54.7 KB, 600x402 - видяно 304 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: май 07, 2008, 11:10:13 »

и какво се получи


* DSC_0191.jpg (51.41 KB, 600x402 - видяно 328 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: май 07, 2008, 11:10:31 »

последно


* DSC_0192.jpg (56.12 KB, 402x600 - видяно 323 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: май 07, 2008, 11:31:32 »

За Руми малко обяснение.Ние ще сме със градинска шатра където ще е и вечерята и партито.Шатрата ще се сглобява предния ден тогава ще сложим и масите и столовете само,което озна1чава че ще имам и вреем да сложа панделките за столовете.А на другия ден се слагат чинии чаши.покривки и украсата на масите ,която е просто едни ароматизирани изсъхнали цветчета разпруснати по покривката и свещи. С тази част сигурно сестрата на Матиас ще се занимава докато аз съм на фризиор.Но има време
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 07, 2008, 11:44:37 »

браво още веднъж от мен, така наистина е добре, в нашия ресторант предния ден ще има друга сватба иначе си мислих и аз да ида предварително да се намеся компетентно. Ние ще имаме шатра на двора , където ще бъде welcome party, после горе в ресторанта ще бъде тържеството, то ресторанта е доста богато украсен , така че там ние няма да имаме украса, само табелки с имената, но за двора ще трябва украса, проучвам фирмите сега за украсата, има и вариант с балони, но не ми се вижда изискано някак си.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: май 07, 2008, 11:53:53 »

Ох честно да ти кажа балоните ги МРАЗЯ.Не искам никой да ми се разсърди но това сватба с балони ама никак не ми се връзва.Виж детски рожден ден да.
А шатрата където ще е welcome party има ли маси,столове, маси със алкохол постажен или просто е една шатра. Защото ако е просто шатра могат да се сложат например едни факли както на снимката с панделки и ако има маса със сержиран алкохол някакви цветчета по нея. Но мисля че дискретната декорация е много по добър вариант от балони.Ако намеря подходящи снимки ще ти пратя


* garden-wedding-decoration.jpg (10.93 KB, 150x400 - видяно 2842 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: май 07, 2008, 12:02:31 »

май ще има 2 шатри едната  ще е коктейлна ще има шампанско, сладки, бонбони и вода евентуално. Другата ще е със столове, там за по-възрастни хора ще има столове, иначе другите ще са прави по време на церемонията.
ШЩе има арка с цветя за подписването, и си мислих да наема високи поствки с цветя, С естестени излиза обаче много скъпо поне 600 лева, изкуствените към 80 под наем.
Мисля си обаче че в китайските магазини има същите поставки и цветя и ако си ги купя ще ми излезе към 40 лева,
Но какво ще ги правя после, освен да ги давам под наем  blum blum blum майтап бе
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: май 07, 2008, 15:12:53 »

Руми, според мен цената, която плащаш на агенциите за украса е до голяма степен за труда, а не за материалите. В началото на подготовката на нашата сватба аз бях решила едва ли не сама да си правя цялата украса, но в последсвие осъзнах няколко неща:
 - това ще ми отнеме много време, част от което трябва да е непосредствено преди сватбата, когато и без това се пренареждат маси с гости, уточняват се подробности и най-малките детайли и т.н.;
 - хората, които първоначално мислех да помоля да украсят в деня на сватбата всъщност са ми много близки и не бих искала да пропускат други моменти от самия ден докато са затворени в ресторанта да украсяват;
 - изобщо не е ясно колко по-евтино ще излезе, защото никога не съм се занимавала с такова нещо и е вероятно да купя неща, които после да не се окажат подходящи и така отново;
 - и не на последно място по важност е, че хората от агенциите с това си се занимават по принцип и вярвам, че могат да постигнат много по-добри резултати, защото това си работят, на мен лично ми дадоха доста добри идеи и съвети.

Не искам да звучи все едно рекламирам някого, просто споделям защо аз се отказах от тази идея и се обърнах към агенция. А и нещата, които договорихме с тях определено нямаше да мога да ги направя сама всички.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: май 07, 2008, 15:44:34 »

Ами да Арлина права си напълно, аз проучвам различни варианти, фактъ че съм везни и се колебая постоянно, хич не ме улсенява smile, а и получх наистина добри оферти за украса, макар че повечето са от София.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: май 10, 2008, 15:18:58 »

ето ена украса за сватба в оранжево- струва ми се  сравнително лесна за изпълнение


* 23433_430549.jpg (43.28 KB, 640x480 - видяно 303 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines