Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 16:30:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185686 пъти)
 
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 31, 2008, 13:31:55 »

Дидка, благодаря за "нагледния" материал  give_rose Изглежда супер така!

KlaraFina, аз мисля да настоявам сервитьора, който обслужва определени маси да се грижи за напитките т.е. гостите да му дават знак какво искат, той им взима чашата и им налива..аз така си го представям  blush то ние ще сме и малко хора де...
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 31, 2008, 14:07:37 »

На моята всатба, нямахме помощни маси, всички напитки бяха в кухнята. Имаше само чаши на масите. И всеки гост си казваше какво иска и сервитьорите го обслужваха.  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 31, 2008, 14:16:13 »

ако щете ми вярвайте но дори не съм забелязвала сервитьорите как обикалят около масите *THUMBS*а не видях недоволен гост или такъв с празна чаша!!освен че сервитьорите обикаляха и сипваха на всеки отделно имаше и по известно количество от всяко питие на масите *THUMBS*съвсем без да се пречкат или да досаждат на гостите и за това бях много доволна от обслужването!!нямахем такива маси нямаше нужда от тях
мисля че сме  Offtopic и това за друга темичка!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 01, 2008, 08:49:17 »

Преди няколко години на бал в Радисън ми направи впечатление, че също така процедират - нямаше никакъв алкохол или напитки по масите, каквото си поръчваш ти го носят, но повечето абитуренти бяха супер недоволни и възмутени, че всеки пък едва ли не са вързани за сервитьорите когато трябва да си поръчат алкохол, а пък дали случайно или не сервитьори почти нямаше. И това е Радисън!!! Общо взето хората останаха с негативни емоции от този аспект на организацията.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 01, 2008, 09:38:02 »

 OfftopicМомичета, моля ви в тази тема да обсъждате само украсата на ресторанта, а обслужването и подредбата на алкохола в темата "Ресторанти"!  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 01, 2008, 10:21:39 »

Сладурчета,аз малко бях изчезнала но с Матиас най накрая ни остана време да отидем в неговия град и да уредим доста неща. Та за украсата първо исках естесвени кали, ама трябва някой приаятел да ги донесе от Стокхолм и малко става напрегнато да не забрави пък да ги пази и затова реших да поръчам от УСа по интернет ама пък тогава наистина не бих могла да видя цвета на цветята преди да ги получа и като си вървяхме и го измислихем с матиас.Купихме малки ароматни комбинации от сухи листенца и разни други декорацийки и просто ще ги разпръснем по масите. И без това ще има чинии чаши и кутийки за гостите не ми се иска да става натрупано. Освен тези цветчета ще има и свещи така че мисля ще е достатъчно. Ето и снимка на листенцата. Цветовете на сватбата са кафяво и розово-цикламеноц


* our table decoration.jpg (49.6 KB, 480x360 - видяно 317 пъти.)
Активен
Dalia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Amor con amor se paga


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 01, 2008, 13:18:17 »

Момичета, а понеже мисля да си използвам украсата на колата за украса на младоженската маса, точно в кой момент се пренася въпросното нещо в ресторанта, защото ми се струва малко грозно пред гостите да се прави това, пък и ние през това време ще сме на фотосесия...  crazy  Може би трябва да инструктирам някой от роднините да се изстреля пръв в ресторанта с украсата. При вас как беше?
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 01, 2008, 14:28:30 »

Аз не мисля че ще е грозно! Докато се нареждат гостите по масите си, никой няма да гледа как изглежда младоженската маса, пък и едва ли някой ще обърне внимание кога точно е внесена украсата. Всеки ще си говори, ще си налива пиене, ще пуши...така че не се притеснявай и в последния момент да е няма да има повече от 5 човека които да са забелязали има ли или не украса на масата и кой кога я слага! good

Ние седяхме в колата, докато гостите влизаха в ресторанта и ни разглобяваха украсата от колата за да я сложат по стълбите и пред масата.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: април 01, 2008, 14:30:48 »

Забелязала съм и друг вариант за украса на младоженската маса - букетите, които са им поднесени в ритуалния дом се слагат във вази пред самата маса и става много пищно.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: април 01, 2008, 15:07:40 »

Забелязала съм и друг вариант за украса на младоженската маса - букетите, които са им поднесени в ритуалния дом се слагат във вази пред самата маса и става много пищно.
и на нашата сватба беше така сложиха букетите който ни бяха подарили пред масата и беше много пищтно
отделно си имахме и друга украса на масата но не се получи претруфено
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #160 -: април 01, 2008, 18:41:36 »


Това е особено практичен и практикуван вариант, а и самите пиафлори обикновено са на такъв принцип точно-да могат след като украсят колата, да свършат същата работа и за младоженската маса.Пък и гостите докато се настанят не минава малко време, а преместването на въпросните цветя е бързо и лесно.(
подкрепям и това, че да се поставят получените по-рано от гостите цветя на сватбената маса, добавя допълнителна красота и пищност, а и създават настроение.


Момичета, а понеже мисля да си използвам украсата на колата за украса на младоженската маса, точно в кой момент се пренася въпросното нещо в ресторанта, защото ми се струва малко грозно пред гостите да се прави това, пък и ние през това време ще сме на фотосесия...  crazy  Може би трябва да инструктирам някой от роднините да се изстреля пръв в ресторанта с украсата. При вас как беше?
Активен
gansi_color
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #161 -: април 03, 2008, 15:13:22 »

Здравеите, момичета, търся булка от Разлог или Благоевград , Дупница, Перник за 13. 08 .08 за да си разделим разходите за път на фирмата за украса , офертата им за украса е много изгодна ,моля помогнете ми. ако искате снимки ще ви пратя.на мен украсата ми трябва за 12.08
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: април 03, 2008, 19:54:16 »

Момичета някой има ли инфо за София става въпрос ,колко излиза една цялостна украса на р-та. Със калъфи,арка ,икебани за всяка маса и всичко останало? Забравих да кажа със изкуствени цветя,защото естествените знаем че цената е доста голяма. Благодаря предварително !
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 04, 2008, 09:36:19 »

Момичета някой има ли инфо за София става въпрос ,колко излиза една цялостна украса на р-та. Със калъфи,арка ,икебани за всяка маса и всичко останало? Забравих да кажа със изкуствени цветя,защото естествените знаем че цената е доста голяма. Благодаря предварително !
По мой наблюдения - от това което се предлага, за наем на калъфи за столове х 3.00лв на бр., наем арка около 100лв за икебаните не мога да кажа, но провери в Сватбен Център Младост - мисля, че предлагат под наем изкуствени цветя. Много зависи какво искаш да е и с какъв бюджет разполагаш  nea . Има и истински, свежи цветя, които също не са скъпи.  Wink   Но трябва да уточните колко маси ще са и тогава да се смята  write
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #164 -: април 04, 2008, 20:24:34 »

Момичета, заветният ден наближава, а това, което все още не сме избрали, е агенцията, която да ни направи украсата на ресторанта. Помагайте, моля ви!

Става дума за София. От ресторанта по принцип са ни дали пълна свобода и не ни ангажират с определена фирма. Свързахме се с няколко агенции и развъдници на цветя (решили сме да има много живи цветя), които намерихме в интернет, вкл. и тук във форума, но не откривам коментари за тях. Имате ли наблюдения например от работата на Шейла http://sheila-bg.com/, Диаманти http://agency-diamanti.com/ и Градински център Флора http://www.flora-bg.net/?

И накрая да прибавя един съвет от мен за Елеганс Гардън: не ходете там, само ще си загубите времето! NO Така поне се случи с нас, супер непрофесионално...
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines