Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 16:40:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185716 пъти)
 
micedj
Сватбар
***
Публикации: 163



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 28, 2008, 23:51:56 »

nia81 аз също мисля украса в бордо, но с екрю вместо бяло (връзва се с цветовете на ресторанта). Много ми харесва идеята от снимката, защото и нашите покривки ще са екрю, и си мислех драперийките да са в бордо. Вече си купих кутия ароматни черупчици и листенца в бордо от един магазин за 1 евро (е цената беше 4.5лв, но сигурно може и по-евтино да се намерят). Намислила съм да обиколя към азиатците в Илианци, защото ако се купят над 5 бр от нещо обикновено дават цена на едро. Има свещи и всякакви други неща за украса, но трябва да се отиде на място. 
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: март 29, 2008, 00:28:28 »

Wienerin ,след бърза ,кратка консултация с милото по skype-то решихме,че можем да вмъкнем портокалите в нашата украса! Надявам се да не се сърдиш или да си против,обаче направо се влюбих в тях!  give_rose Бях се спряла на синьо като акцент,но мисля,че и малко жълто ще внесе свежест в обстановката! За целта ще заменя лайма с лимони-жълтички!  yahoo

ама разбира се, че не се сърдя,  само че и аз си ги харесах и сега мъдря как да се закрепят 
мислех си, че вътре в голямата ваза има по-малка ваза (може би дори и бутилка или буркан би свършил работа) и после са натъпкани резаните (лимони, лайм и портокали) и заляти с вода? аз така си го обяснявам   а ти? само си представи как ще ухаят тези "вазички" на цитруси ммммм   
« Последна редакция: март 29, 2008, 00:35:22 от Wienerin » Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 29, 2008, 00:32:20 »

divna още една подобна идейка  girl_wink

и две идейки в синьо за булките избрали синьото като акцент
« Последна редакция: март 29, 2008, 00:56:36 от Wienerin » Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 29, 2008, 16:41:35 »

divna още малко идейки и спирам, че ще ме бият  blush

прочетох на един сайт как точно се закрепват парченцата и е точно така както и аз си го мислех, просто са две вази една в друга и разстоянието, което остава, се уплътнява с плодовете. На първата снимка дори има зелени ябълки във вазата  Oh my ...
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #139 -: март 29, 2008, 20:12:20 »

Wienerin ,страхотни са всички неща,които си показала!  Bravo
Не се бях сетила за двойната ваза,аз реших че ги уплътняват с разни зеленини! А според мен може да стане и с еко почва,тя нали е като желе! Аз мисля обаче да са ми по-ниски вазите и обмислям да си търся от типа на купите- по-тумбести и по-ниски!
Отново ти благодаря за страхотните идейки!  give_rose
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: март 29, 2008, 20:20:16 »

 Curtsey удоволствието беше мое!
ще разчитам на теб да ми кажеш къде да се намерят такива вази в софия (надявам се, че си от софия), защото аз почти няма да имам време да обикалям  huhhuh.gif. аз лично нямам претенции дали вазите да са тумбести или правоъгълни, така че ще се задоволя с такива каквито намеря по-бързо  girl_wink
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #141 -: март 29, 2008, 21:10:27 »

 в интерес на истината и аз в момента нямам свободна минутка,но имам нещо в предвид и ще помоля някоя приятелка да отскочи и да провери! Разчитай на мен за инфо! И да,от София съм!  Wink
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #142 -: март 29, 2008, 21:37:57 »

Ето един сайт с вази и други неща:http://www.bio-building.com/index.php?group=12
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 30, 2008, 14:18:46 »

Divna, според мен трябва цветята да са отделени от парченцата плод, защото не знам като си пуснат сока лимоните например, дали няма да увяхнат много бързо цветята  scratch one-s head
като пратиш разузнавача за вазички ми пиши  yahoo

aniiii8  give_rose супер сайт! там много ми харесаха свещите, които са "облечени" с бамбук..ама май малко скъпички идват  huhhuh.gif

прочетох из темата, че има момичета, които като мен не искат да има никакви бутилки по масите..може ли някой да прати снимка как изглеждат помощните маси с безалкохолните и алкохолните бутилки? може ли на две маси например да има една такава? дали ще трябва гостите сами да се обслужват или да настоявам сервитьорите да им наливат?  crazy аз от сега лазя по нервите на управителя и си представям ето такава физиономия  Oh my ... като си кажа последните хрумвания  huhhuh.gif
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 30, 2008, 14:56:39 »

Момичета, вази има в Джъмбо - аз си харесах едни от 3,99 и са височки  good

Има различни размери и форми и са на прилични цени Bravo

Аз съм гледала и на други места, но засега не съм намерила по - изгодни , но моето търсене продължава, защото имам много време  smile

Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 31, 2008, 09:19:03 »

Относно вазите искам да споделя с вас една идея, която ме осени. Незнам дали е добра, но може да се опита. Вместо вази да се изпозват обикновени шишетаs с по широк отвор- стъклени или пластмасови (та дори може и буркани) които да се опаковат така че да се скрива самото шише. Опаковането може да стане с физелин (мисля че така се казваше тая хартия дето прилича на плат), декоративен сезал, крепирана хартия и нещо друго, може да се добави и панаделка или някаква декорацийка- пеперудка и т.н. и после хоп- слагат се цветята и се надявам да стои добре  smile

Сега ми хрумва че може да се направи нещо като композиция  от три шишета на различни височини едно до друго...
 Ох дано да не е прозвучало смешнотова предложение , ама аз съм от хората дето много обичат да майсторят на принципа от нищо нещо.  blush girl_wink

Ако някой реализира идеята ми нека покаже снимки- аз по- късно ще се пробвам като купя някои материали...
« Последна редакция: март 31, 2008, 09:28:40 от krasunkata » Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 31, 2008, 09:25:53 »

Прикачвам една снимка от която ме осени тая идея. Може шишето да се обвие в хартия и после отгоре да се закрепят по този начин сухи цветя, зеленинка или нещо подобно


* ukrasa_restorant17.jpg (17.11 KB, 359x341 - видяно 3477 пъти.)
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 31, 2008, 12:17:17 »

прочетох из темата, че има момичета, които като мен не искат да има никакви бутилки по масите..може ли някой да прати снимка как изглеждат помощните маси с безалкохолните и алкохолните бутилки? може ли на две маси например да има една такава? дали ще трябва гостите сами да се обслужват или да настоявам сервитьорите да им наливат?  crazy аз от сега лазя по нервите на управителя и си представям ето такава физиономия  Oh my ... като си кажа последните хрумвания  huhhuh.gif



Ето една маса. На нея имаше сервитьор който обслужваше гостите. Масата беше една за целия ресторант (около 100 човека)
И мила, лазиш или не по нервите на управителя-дръж си на твоето! Това си е твоя ден и ти плащаш, затова трябва да бъде както ти искаш! А той е там за да ти помогне да направиш мечтаната сватба.
« Последна редакция: март 31, 2008, 12:19:07 от Little_Sweet_Didka » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #148 -: март 31, 2008, 13:15:39 »

Това с помощните маси и мен много ме вълнува.
Масата дето Little_Sweet_Didka е показала изглежда супер, но извинявайте за въпроса, не ми става ясно дали хората сами ходят до масата или дават сигнали на сервитьорите и през цялото време ли има сервитьор дежурен до масата. Има ли вариант, в който хората да се самообслужват?
Моля ви споделете повече подробности, а също и как е минало, според очакванията ви или е имало и гафове, непредвидени ситуации... някой останал без напитки? Как роботи този метод с по-възрастните, дето са свикнали всичко да е пред тях?
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 31, 2008, 13:21:43 »

KlaraFina сервитьора постоянно стоеше зад масата. Друг му носеше напитки като свършат, защото няма как цялото количество да се нареди на масата или под нея. По възрастните...не си спомням как са се оправяли, но все пак нямаше никой без напитка. Сватбата беше на Стели (estrella) и всички си имахме напитки. Вече е въпрос на твой избор дали ще оставиш гостите на самообслужване или със сервитьор.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines