Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 10:18:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторант - 2 част  (Прочетена 185489 пъти)
 
borislavaa
Любопитен
*
Публикации: 42



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 10, 2008, 11:42:32 »

и аз искам по изчистени да бъдат масите, но още не съм решила окончателно какво да бъде.Балони сякаш не искам да има.Ресторанта е много стилен - казва се Стария град.Има спуснати лампи с ковано желязо.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #46 -: март 10, 2008, 12:09:09 »

Всичко зависи наистина от стила на ресторанта. Ако е по-тежка обстановак балоните няма много да се вържат. Аз за моята сватба съм решила да има балони , но много малко. В ресторанти ,които позволяват обаче ,може да се направи много красива украса от балони. Аз бях харесала едни лебеди от балони, но цената им е около 600лв. на двата лебеда
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 10, 2008, 15:14:00 »

Аз все не мога да реша какво искам за украса и затова още не съм тръгнала по фирми. В началото много исках балони, защото много обичам, но стигнах до извода, че не са много подходящи и мисля с балони да украся къщата, от където ще ме взимат. В ресторанта ще имаме арка със стойки, които образуват пътечка, заради изнесеният ритуал, а и стойките после могат да се наредят около дансинга. За нашата маса искам цветя, а за масите на гостите вече почвам да клоня към идеята да няма украса. Само номер на масата, картички с имена, меню и подаръчета, които ще са в цветовете на сватбата. Столовете ни са много хубави, бели и мисля да сложим по една розова панделка. Просто дори да няма много бутилки, пак украсата се губи сред храната, а и както съм писала по назад, масите не са с цели покривки и примерно не може да се сложи розова лента по дължината на масата, ще изглежда смешно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 11, 2008, 00:20:09 »

момичета доста информацийка попрочетах и се чудя едно нещо ако нямаш наета агенция която да ти подреди украсата кой се занимава стези неща, защото аз мился че няма смисъл да се наема агенция,но пък ресторанта,който сме избрали е доста луксозен и ракошен така че украсата ще е излишна, калъфите по столовете ресторанта ни ги дава безплатно и луксозни покривки също.
церемонията ще бъде в двора на ресторанта обаче и си мисля за там че ще трябва украса,искам да има и индивидуални листчета с имената на гостите ,поставени на всяко място, та се чудих ,кой поставя тези листчета?някоя приателка ли трябва да пратя?
Също така ако взема само украса или цветя от някъде кой ще ги постави на място?
дали ако не наема агенция за цялостната организация а искам само отделни неща някой ще дойде на място да ги достави примерно. Става дума за Пловдив, ако иамте информация моля споделете.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: март 11, 2008, 00:30:57 »

roumyana, ако не наемеш фирма, тогава сама ще трябва да украсяваш това, което искаш. Аз съм чувала от хора, които не са имали фирми, че с най-близките роднини, шаферки и т.н. отиват вечерта преди сватбата във ресторанта и украсяват. Или ако има предната вечер сватба, то това се прави на другия ден в последния момент и може да ти бъде голям източник на стрес, ако решиш да го направиш по този начин.  insane
Аз все още не съм измислила как ще го направя за себе си и дали искам да наем някой. В кой ресторант си в Пловдив, ако не е тайна?
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #50 -: март 11, 2008, 02:23:31 »

Да си споделя и моето мнение ,че балоните подхождат за градинко парти ,фирменно парти или децки рожден ден .За сватба е най подходящо цветя ,свещи  и декорации като листа от рози плаващи свещ и декоративни камани както и платове органза и сатен .Но всичко е да финансовачата част кой с колко разполага защото една такава украса идва с 2-3 пъти по висока цена от колкото декорация с с балони.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 11, 2008, 08:53:03 »

roumyana, и ние искахме да наемем агент само за тези неща и се спряхме на Ваняя-Стил (за Пловдив). Естествено, след срещата решихме, че ще ни е от полза и за доста други неща, де... Wink Ако ти трябва повече информация - питай.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 11, 2008, 08:55:37 »

аз много искам балони smile и цветя!! а на масите искам да има ядене и пиене!!  danceg
обаче за останалата декорация идея си нямам..
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 11, 2008, 10:17:38 »

момичета в Резиденцията ще ми е сватбата, вътре обстановката е доста лъскава и богата така че ако сложа допълнителна украса ще е претрупано, мисля само на булчинската маса да има цветя.
За двора се чудя още -харесва ми с цветя да е украсата ,на арката и по пътеката по която ще минем, но като гледам колко излиза един букет към 100 лева си мисля, че украсата,която искам ще излезе поне 1000 и се чудя има ли смисъл да се дават толкова пари за нея. защото реално едва ли повече от 40 минути ще сме на двора. Ще има първоначално welcome party -ще псорещаме гостите-ще има шампанско и сладки,после ще е церемонията и приемане на поздравления и се качваме горе в ресторанта.
някой знае ли дали се дават под наем такива поставки с изкуствени цветя,които се поставят около пътеката и колко струват?Арката по принцип от  ресторанта ни я дават, те ще се погрижат и за коктейлните маси и въобще организацията на коктейла.
Ваняя стил каква украса ще ви прави Алусиндо? и ако не е тайна колко ще ви излезе?
Активен
loreta
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #54 -: март 11, 2008, 10:36:56 »

Здравейте  danceg
Аз съм от Варна сватбата ми наближава, и чесно казано ако не бях си наела агенция сега щях да съм до никъде. Понеже искам  да не изпусна абсолютно нищо решихме да се доверим на някоя агенция. Самата консултация и организация ми е безплатна плащаме само украсата , дйджея ,фотографа, кувертите в рестората и  църквата товае стандартния пакет които предлагат.  heart
Сватбата ми е на 18 06  и ми е много напрегнато. Искам да си украсим ресторанта приказно с много цветя и свещи  до скоро си мислех основното цвете да е орхидея, но ще ми излезе много скъпо едно стръкче струва 11 лв  angry затова решихме да има по евтини цветя но повече.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 11, 2008, 11:21:08 »

Една информация, която мисля че ще е много полезна на момичетата от София. Преди няколко дни бях в магазин Джъмбо, който се намира до Билла на булевард България. Той по принцип се води детски магазин, но на долния етаж се продават най-различни дрънкулки, които са много подходящи за сватбена украса. Има разкошни свещи и свещници, ароматни сухи листенца и клонки, най-разнообразни малки вазички и други джунджурийки. Има и едни много семпли кристали, който като се сложат в малко вода набъбват и заприличват на истински скъпоценни камъни. Чак ме доядя, че магазинът не беше отворен за моята сватба иначе със сигурност щях да си купя доста неща за украсата от там. Заслужава си да отидете да видите.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 11, 2008, 11:45:22 »

prin4ipessa, благодаря ти за информацията smile
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 11, 2008, 12:48:34 »

Присъединявам се към prin4ipessa  good

Магазинът много ми харесва и честичко го посещавам  blush

От там си купих някои неща за сватбата - свещи като слънчогледи /защото това ще са цветята на сватбата ни/ , стъклени камъчета с формата на сърца, щипки с калинки за тейбълките и разни други нещица   yahoo

Има наистина интересни неща и не са скъпи  good
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 11, 2008, 12:57:29 »

roumyana, точно такива стойки за цветя (в комплект с арка) ни предложиха от Ваняя-Стил. Сигурна съм, че щом имате уредена арка, ще могат да ви предложат и само стойките (има вариант с живи и с изкуствени цветя) - не мога да те ориентирам точно за цените, защото не са пред мен, а и бяха няколко варианта на различни цени. По принцип, стойките след ритуала се нареждат около и пред младоженската маса (или някъде другаде, ако така предпочитате).
Ние планираме украса на всяка маса + украса на младоженската маса, което със сигурност ни излиза под 1000лв по първоначални сметки, всичко зависи от цената на цветята, които ще си избера. Освен това ще декорираме стълбището на ресторанта. Аранжорите ще работят както с техни декорации, така й с неща, които ще им предоставим ние.
(не мога да ти кажа точно колко ще излезе, защото още не сме го дооформили съвсем, но в парите които ще платим ни влизат и танцьорите, и тортата, и наема на автомобила, и хонорара на хостесата и не знам си какво още... smile и за момента май ни се очертава малко над 500лв плануван разход за украса с живи цветя по масите и без арка)
Активен
Kittcat
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 80


« Отговор #59 -: март 11, 2008, 13:42:24 »

Аз няма да наемам фирма за украса, а просто цветарките, които ще ми правят букета ще направят букетчета и за ресторанта и сами ще ги наредят преди сватбата. Иначе тейбълки, подаръчета и други неща ще ги сложат моите 8 шаферки  Bravo, като тръгнат малко по-рано за ресторанта -- повече от 30 минути едва ли ще им отнеме
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines