Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:42:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-2 част  (Прочетена 154264 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: май 20, 2008, 10:47:24 »

Аз също много харесвам класическия тип халки. Мисля, че дори да се надраска нищо не пречи от време навреме да се носи на златар и да се полират. Ние халките ще ги поръчваме от бижутерска къща UVEL. Четох добри отзиви във форума за тях.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #406 -: май 20, 2008, 10:52:44 »

 
Цитат
Колко мм е широчината й, знаеш ли?

Диде, 7 мм е ширината на халката. Тъй като моите "мечтани" халки са на колосална цена, май това са ми новите фаворити. Иначе е вярно, че могат да се полират (не бях се замислила изобщо  crazy).
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: май 20, 2008, 11:27:26 »

Момичета ние също сме с класическа халка. И да знаете, че всяко носене на златар за "освежаване" ви смъква от грамажа на халката. Имайте го в предвид това. И да драскат се, но пък и кой пръстен не се драска, ако си го носиш постоянно?!  Wink
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #408 -: май 20, 2008, 11:39:08 »

Пламик май не сме виждали снимки на вашите халки?  Wink
Мен драскането както казах най ме притеснява. В смисъл, че на тази супер гладка и лъскава халка много ще личи. Ама пък е толкова хубава.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #409 -: май 20, 2008, 11:41:16 »

Нормално е - за да се полират златните изделия се шлайфат с шкурка (по едра или по фина, зависи от нараняванията), след това се полират с абразивна паста. Всичко това отнема фин слой от повърхността.
Грамажът се намалява също и от самото носене. С времето, част от материала се "изтрива".
Е, да, нищо не е вечно... Girl_sing
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 20, 2008, 12:18:32 »


Диде, 7 мм е ширината на халката. Тъй като моите "мечтани" халки са на колосална цена, май това са ми новите фаворити. Иначе е вярно, че могат да се полират (не бях се замислила изобщо  crazy).

Нашите са 6 мм. Аз исках да са 7, точно като тази, но в магазина, както и златарят ми казаха, че ако е 7 мм щяло да се образува луфт под пръста и да е неудобно. И аз се разубедих. На другия ден обаче пак се обадих на златаря да му кажа, че искам да е 7 мм, но той пак ми изтъкна някакви доводи, че 6 мм е по-добре и аз .... отстъпих  pardon pardon pardon
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: май 20, 2008, 12:48:38 »

Diavolitsa , Didda благодаря за снимката и мненията. И според мен тази халка в бяло злато изглежда страхотно. А някой чувал ли е какво представлява златната баня? И кога се прави такава? Питам това във връзка с притесненията на момичетата от надраскване на халите. Дали такъв метод би бил подходящ? А и в краен случай след 10 години (повече или по-малко) може да си направите подарък нови халки (като се използва златото от старите). То дотогава и много други моделчета ще излязат, а и всеки може да си промени вкуса!
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: май 20, 2008, 12:56:09 »

Diavolitsa , Didda благодаря за снимката и мненията. И според мен тази халка в бяло злато изглежда страхотно. А някой чувал ли е какво представлява златната баня? И кога се прави такава? Питам това във връзка с притесненията на момичетата от надраскване на халите. Дали такъв метод би бил подходящ? А и в краен случай след 10 години (повече или по-малко) може да си направите подарък нови халки (като се използва златото от старите). То дотогава и много други моделчета ще излязат, а и всеки може да си промени вкуса!


"Златна баня" е да потопят нещото в злато и по този начин отгоре се получава фин златен филм.
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #413 -: май 20, 2008, 13:00:39 »

Нашите са 6 мм. Аз исках да са 7, точно като тази, но в магазина, както и златарят ми казаха, че ако е 7 мм щяло да се образува луфт под пръста и да е неудобно. И аз се разубедих. На другия ден обаче пак се обадих на златаря да му кажа, че искам да е 7 мм, но той пак ми изтъкна някакви доводи, че 6 мм е по-добре и аз .... отстъпих  pardon pardon pardon

Дида, няма за какво да съжаляваш, много ти е хубава халката и много добре ти стои на ръката!

Със здраве да си я носиш!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: май 20, 2008, 13:17:35 »

Специално за  Diavolitsa    tease


* halkite.jpg (54.09 KB, 462x338 - видяно 699 пъти.)
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #415 -: май 20, 2008, 13:25:39 »

Пламик, благодаря ти ! Вие ги правихте до малката Била нали? Много са хубави  Bravo! Май ще се откажа от "мечтаните" и ще заложа на класиката (в бяло злато) като му дойде времето.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: май 20, 2008, 13:46:20 »

Diavolitsa , халките ни са от Пловдив. Там ги намерихме на по-ниска цена и по-бързо ни ги направиха.  blush
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: май 20, 2008, 18:56:09 »


"Златна баня" е да потопят нещото в злато и по този начин отгоре се получава фин златен филм.

А дали по този начин се премахват надрасквания или други дефекти, получили се във времето при носенето на халките?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: май 20, 2008, 21:45:19 »

dorina79 - халката се драска през каквато и "баня" да е минала. Поне моята логика е такава, това е метал, благороден. Но мисля, че е най-добре да попиташ inaxastra беше споменала, че се е занимавала с ювелирство.  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #419 -: май 20, 2008, 23:55:28 »

Златната баня е много фино златно покритие, поставено чрез електролиза, обикновено върху друг метал (никел, сребро). Дебелината й се измерва в микрони и по никакъв начин не може да предпази едно бижу от нараняване. Тя самата се изтрива с носенето и след време бижуто минато на златна баня добива естествения си цвят. Принципът е същия както родирането на бялото злато.
14 каратовото злато е достатъчно твърдо, за да не се нарани ЧАК до такава степен. Разбира се блясъкът, който се получава веднага след полиране изчезва, както на всички златни бижута. Дори и при матираните халки матът се изтрива (по-бързо или по-бавно, в зависимост от това колко е фина матировката). Това са съвсем естествени неща. Няма бижу, което след десет години ежедневно носене да изглежда като ново.
За халките с камъни препоръчвам от време на време почистване с ултразвук, който отстранява замърсяването натрупано под камъните, от което те губят блясък.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines