Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:03:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти - 2 част  (Прочетена 137071 пъти)
 
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 14, 2008, 16:04:32 »

petrovska:
1. Сумата е голяма. Обикновено овъртяйм се заплаща в рамките на 50 до 100лв на час след 0:00 без значение колко персонал има на работа. Като за 100лв на час трябва да е доста класно заведението.
Може би не съм се изразила правилно.. Не е 100 лв. на час, а е до края на сватбата, ако тя продължи след 00.00, като преди това задължително се плащат 110 лв. за 11-те човека персонал.  Oh my ...
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 15, 2008, 12:23:49 »

Вече е късно, иначе ще изгорим с 500лв. за капарото  bqsnasym
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #32 -: февруари 15, 2008, 22:38:55 »

Някой чувал ли е да се плаща на ресторанта допълнително за обслужващия персонал?  shok Не би ли трябвало те да си го осигурят?
Според мен би трябвало ресторанта да плати на персонала, а не ти. Всичко зависи от ресторанта и от обслужването.
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 15, 2008, 23:14:40 »

При нас доплащахме по 15 лв на сервитьор за продължаване след 00:00. В началото бяха повече, но след 00:00 останаха 4 сервитьора, тоест по 60лв на час за след 00:00.
Активен
pepsilight
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #34 -: февруари 17, 2008, 21:44:41 »

някой правил ли е сватбата си р-т "Панорама" на Дондуков и колко гости са били ?

На нас ни казаха че събира не повече от 170 човека,не  220, както и че след 0.00часа е 100 лева на час , а не сто евро
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 17, 2008, 23:54:37 »

Доста по - напред в предишната тема няколко момичета споменават за Х-л Амбасадор, но после нищо ....Някоя ходила ли е и какви са цените ?

Имаше и няколко снимки, които бяха доста симпатични  mda
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #36 -: февруари 18, 2008, 09:26:14 »

Ние сме резервирали "Помпей" - бяха много мили, нищо не споменаха за допълнително заплащане и това ми навява мисълта, че като отидем да доуточняваме менюто трябва да питам, за да няма неприятни изненади
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 18, 2008, 09:40:31 »

Те обикновено нищо не споменават и после айде 200 лв. за това и 50 за онова. И ние питахме първия път и ни казаха, че нищо не се плаща, но виж какво се оказа. Пак добре,че въобще го споменаха. Затова им задай конкретни въпроси - за персонала, за часа (ако сватбата продължи до по-късно) и каквото още там се сетиш  girl_wink
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 18, 2008, 10:36:43 »

момичета, катооглеждате ресторанти преди да изберете, е важно да им задавате възможно най-много въпроси. Така
1. няма да има изненади с някоя допълнителна таксичка за която не знаете,
2. ще добиете представа с какъв човек си имате работа.

Ние например така се отказахме от един ресторант. Храната и обслужването бяха разкошни, цените на кувертите също, но като започнах да говоря с управителката - колкото повече говорихме, толкова по-ясно ми ставаше, че нещата в този ресторант (разбирай сватбите) стават или по нейния начин, или не стават въобще. И се отказахме - а ако не бяхме я "разпънали" (както ме бъзика мъж ми) можеше да сме капарирали и да берем големи ядове с моите претенции и техните виждания за нещата. smile

Освен това, ги питайте поименно за всяка таксичка за която се сетите. Знам че звучи смешно, но в един ресторант когато ги попитахме за такса за внесен алкохол (и др. продукти), управителката силно възмутена ни каза, че това са глупости и естествено такава такса няма. Бях сигурна, че няма смисъл да питам за другите, но.... оказа се че имат такса-сервиз, такса-тоалетна, такса-чупливост и не си спомням още какво (ако не бяхме питали, нямаше да ни каже на този етап).

Питайте ги също така дали имат някакви специални отношения към DJ, аранжор, водещ, агенция, фотограф, оператор, танцьори и вс. друго за което се сетите. Има ресторанти, които по необясними за мен причини настояват да се ползват точно определени (от тях) хора за определени услуги.

И още много неща има за питане. Но моят съвет е питайте много преди да вземете решение. Ходете няколко пъти (не взимайте решение от първия път, освен ако не сте притиснати от времето). Говорете с хората, с които ще имате отношения възможно най-много, за да знаете какво имате насреща.

На всички, които не са си намерили все още ресторант - успех с търсенето. На тези, които вече са капарирали - дано всичко да бъде така както си го представяте и да нямате проблеми с организацията и самия сватбен ден. good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 18, 2008, 11:20:34 »

Момичета,  моята сватба няма да е в България и за това не съм търсила ресторанти ,но като чета през какви премеждия минавате и се чудя-На вас предлагат ли ви договор от ресторанта който наемате? Защото мисля че идеята да се подпише договор "черно на бяло" е много добро решение, ако случайно ресторанта реши да ви изпързаля и ви спести част от разходите.  writer
Активен
alabama
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #40 -: февруари 18, 2008, 13:24:33 »

Gerka, относно ресторант Амбасадор. Аз и приятелят ми доста се почудихме за него. Много е приятен на прав поглед. Примерните менюта, които ни дадоха са около 30 лв.Няма такса алкохол, има една безплатна нощувка за младоженците. Сервизът е 10 %.След 5-тия час- 100лв. Вместимостта му казаха, че е 180 човека. Не може да се внася бира.
Активен
Birbochukova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #41 -: февруари 18, 2008, 13:26:38 »

Здравейте момичета!
Нова съм  new user :new-user:сред вас и се радвам, че ви има! Когато решихме да правим сватба не съм предполагала, че ще е толкова трудно и че ще е такава дандания.Сега към въпроса ми.Имаме резервиран ресторант, но се оказа, че на тези дето ще плащат не им харесва /и на мен малко не ми хареса, но това е друг въпрос/ и сега ще сме вътрешно с капарото, но карай купона да става /макар че 200лв. не са хич малко/.Сега са се насочили към ресторант Биляна.Някой да ми помогне с информация дали е ходил там или и правил сватбата си там.Прочетох малко по-назад в темата информация за него, но тя не ми е достатъчна.Помогнете ми с инфо, моля!Вече съм се  girl_impossible girl_impossible.Благодаря на всички!
Активен
mizelinaG
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #42 -: февруари 18, 2008, 15:14:02 »

Здравейте момичета!
Нова съм  new user :new-user:сред вас и се радвам, че ви има! Когато решихме да правим сватба не съм предполагала, че ще е толкова трудно и че ще е такава дандания.Сега към въпроса ми.Имаме резервиран ресторант, но се оказа, че на тези дето ще плащат не им харесва /и на мен малко не ми хареса, но това е друг въпрос/ и сега ще сме вътрешно с капарото, но карай купона да става /макар че 200лв. не са хич малко/.Сега са се насочили към ресторант Биляна.Някой да ми помогне с информация дали е ходил там или и правил сватбата си там.Прочетох малко по-назад в темата информация за него, но тя не ми е достатъчна.Помогнете ми с инфо, моля!Вече съм се  girl_impossible girl_impossible.Благодаря на всички!

Здравей.
била съм на сватба в Биляна на 13.10.2007г и за това ти пиша. Ресторантът не е никак лош като обзавеждане и обстановка. яденето беше много вкусно и доста прилични, даже бих казала обилни порции. проблем беше, че сватбата беше планирана за 12 часа на обяд, а персонала не знам защо се замота още 40 минути и се наложи ние гостите да чакаме във фоайето, което беше за доста по-малко души от това, което бяхме. просто са закъсняли с приготовленията. ама ако сватбата ти е през лятото няма проблем, защото има градина и ако възникне отново такъв проблем /надявам се не/ - може да се изчака в градината и не е проблем. иначе като цяло са добре - зависи какво искаш и как си представяш нещата. само да ти кажа и че ако сватбата ти е обедна - задължително след теб ще има и вечерна, което значи да се подготвиш към 5 и 30 персонала да те изгони. не знам дали е точно изгонване или културно поканване, ама на мен ми беше много неприятно като гост точна на върха на купона DJ ме "секна" и на един рок каза "Приятен ден" и това беше.

Поздрави
Активен
MayaB
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #43 -: февруари 18, 2008, 15:26:44 »

Здравейте, ние си резервирахме ресторант Панорама в парк-хотел Москвал Сега обаче си търсим DJ. Някой от вас има ли мнение за DJ-я, когото предлага управителят на ресторанта?
Активен
Birbochukova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #44 -: февруари 18, 2008, 15:55:40 »

Благодаря mizelinaG и d_petrovska!
Да сватбата ми е ще е юли месец и ще е вечерна.Всъщност се оказа, че наша позната е управител ма ресторанта и за това са се насочили на там, но въпреки това съм попритеснена.Успокои ме mizelinaG.Благодаря!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines