Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:11:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 2 част  (Прочетена 179552 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #360 -: май 15, 2008, 10:55:55 »

Хм, снимка не ми допада, но етикет в темата може би - с инициалите (или имената) и датата, и с оная малка панделка, която смятам да нацвъкам навсякъде. Пък отгоре може да сложа хартия и да я запечатам с червен восъчен печат пак с нашите инициали...  Girl_sing
Проблема е откъде да намеря размера на етикета, който ми е необходим... Но ще трябва да притесня някоя приятелка в България явно...
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: май 15, 2008, 10:59:03 »

След дълго умуване и ние решихме нещо подобно! Да направим 15-минутен диск, нещо като клипче. Съкратен вариант от сватбата, с най-важните моменти от нея! За обложка ще разпечатаме наша снимка!

И тази идея е добра, но това трябва да стане след сватбата , а аз искам да ги подаря в самия ден.
Умувам още как точно да го реализирам huhhuh.gif
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #362 -: май 15, 2008, 12:04:31 »

Лъвче, какъв е проблема да запишеш дисковете предварително и да ги подариш в самия ден? Само че ще те посъветвам да не ги записваш в mp3-ки, защото много уредби няма да могат да подкарат диска, а дали всичките ти гости имат компютър? По-добре направи диска да е Audio CD, което означава, че ще имаш място за към средно 18 песни (зависи от големината им). Всеки, който има компютър и записвачка на него със съответната записваща програма, може да го направи. Ти реши кои да са песните, в какъв ред да са, другото е най-лесното. Обаче ако искаш на самия диск да има ваша снимка, ще стане малко по-трудно май. Защото трябва да се направи стикер за диск и да се залепи професионално точно, а не знам къде правят такива услуги и колко струва (някой музикален издател?). Можеш вместо това да надпишеш на диска с тънък маркер за дискове вашите имена и датата или някакъв кратък текст като "За спомен от нашата сватба. Име и Име" и да разпечаташ ваша снимка, обработена на компютър, на която също да е написано нещо красиво (всеки човек с компютър, програма за обработка на изображения и малко познания как да работи с нея) може да го направи. После взимаш от онези прозрачни кутийки за дискове и мериш широчината и височината на предната страна (тя е квадрат с дължина на страната около 12см мисля) и си разпечатваш снимката с тези размери. Пъхаш я в кутийката и готово  good Дано обясних добре, но за мен това ще е по-лесен за изпълнение вариант. А ако много държиш на дисковете да има вашата снимка като залепен стикер върху самия диск, то наистина попитай някоя музикална къща за съвет. Така или иначе те правят дискове и знаят  blush

Да добавя, от вътрешната страна на диска (гърба на снимката отпред) може да се напечатат имената на песните и техните изпълнителни в поредността, в която са в самия диск. А за снимката имах предвид да е нещо такова (направих го за точно 10 секунди,шрифта на текста може да е всякакъв) :
« Последна редакция: май 15, 2008, 12:12:29 от kopche » Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: май 15, 2008, 12:26:32 »

kopce точно това е проблема - че искам самото cd да е с наша снимка.  =]Обложката е лесна работа , измислила съм всякакви варианти. Но ми се искаше вариант за самото cd, различен от надписване с маркер, което първоначално мислех да направя...Ама пък ако тръгна да търся издателски фирми ще стане много сложна работа... Ще поразпитам в рекламните агенции или печатници дали няма да се навият. Абе имам достатъчно време да го измъдря blum
« Последна редакция: май 22, 2008, 10:43:27 от maria_lakova » Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #364 -: май 15, 2008, 12:44:30 »

Разбира се, че е по-хубаво със стикер на диска. Мини и разпитай тогава и ни кажи резултата  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 15, 2008, 12:52:01 »

Ами направете си една фотосесийка и после си спретнете обложка.То не е казана че трябва да си с булчинска рокля там.моята идея е да си направите и някакво уводно клипче на което да благодарите на гостите и да им пожелаета винаги да са до вас и да си спомнят или нещо такова като уводно съвсем кратко нещо като послание.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 15, 2008, 12:58:19 »

Ами направете си една фотосесийка и после си спретнете обложка.То не е казана че трябва да си с булчинска рокля там.моята идея е да си направите и някакво уводно клипче на което да благодарите на гостите и да им пожелаета винаги да са до вас и да си спомнят или нещо такова като уводно съвсем кратко нещо като послание.

Аа, далеч съм от идеята да съм с булчинска рокля Eeager
Просто искам освен обложката и самото cd да е "отпечатано" с наша снимка...
Взех да се замислям дали няма да стане със самозалепяща се хартия , ще падне едно рязане... star
Накрая ако не се получи или излезе скъпо най-вероятно ще се спра на вариант за подарък снимки , или бонбонки в луксозна опаковка.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: май 15, 2008, 13:06:34 »

Ами така - продават такива лепящи лейбъли за CD-та (т.е. кръгло и с дупка) и с доста програми (включително и най- разпространената - Nero CD Burner) можеш да си ги разпечаташ и залепиш. Друга програма е Acoustica CD Label Maker - тя принципно не е безплатна, но има trial period, така че можеш да я ползваш. Можеш да си печаташ и обложки. Аз лично я ползвам често.  Wink
Има принтери, които печатат върху CD, самият принтер не е много скъп, ама консумативите му са  Oh my ..., ако имаш познат с такъв  blush

Ако все пак решиш да си ги печаташ сама - пробвала съм да печатам CD labels, обаче голяма част от тях се изтриват, като им минеш с пръст отгоре (това за лазерен принтер). Не съм си играла да настройвам принтера, за да видя как ще излезе (четох из форума, че една съфорумка си е поиграла и на някакви настройки не и се размазва), но ако ти се занимава можеш да си поиграеш. А на мастилено- струен може да излизат още по- добре. Успех, ще чакам да видя резултат  good
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 15, 2008, 13:18:33 »

Ами така - продават такива лепящи лейбъли за CD-та (т.е. кръгло и с дупка) и с доста програми (включително и най- разпространената - Nero CD Burner) можеш да си ги разпечаташ и залепиш. Друга програма е Acoustica CD Label Maker - тя принципно не е безплатна, но има trial period, така че можеш да я ползваш. Можеш да си печаташ и обложки. Аз лично я ползвам често.  Wink
Има принтери, които печатат върху CD, самият принтер не е много скъп, ама консумативите му са  Oh my ..., ако имаш познат с такъв  blush


Супер! Ще потърся такива лепящи лейбъли и ще пробвам!  girl_wink
Ако измайсторя нещо ще ви споделя
Thanks на всички за идеийките Bravo
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #369 -: май 15, 2008, 19:45:24 »

Чудя се дали да не намаля кутийките pardon и сега съм малко в застой, защото имаме проблеми с принтера и немога да си ги печатам, а маркер още нямам. huhhuh.gif Мисля си и какво може да се сложи в кутийте освен бонбон  pardon


* Изображение39.jpg (74.98 KB, 550x413 - видяно 260 пъти.)
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 15, 2008, 20:24:33 »

В почти всички реномирани салони могат да ти предложат оригинални подаръци.В салоните на Cymbeline има едни много интересни бонбониери, трябва да ги видиш и тях.

не знам дали вече не е късно, но в бридал фешън продават cymbeline

аз пазарувах от този магазин и ми предложиха какво ли не

не помня цени

вшжте и магазин мънисто, там също ма страхотни идеи
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: май 15, 2008, 20:49:59 »

Мила знам ги тези  good и оферта съм искала. Много са сполучливи. Но ме притеснява, че нямат ателие, където мога да ги погледна. Все пак така на сляпо  Girl_hide, не искам да рискувам.  : Wink
fiamma, katika,

вижте сайта на магазини 100 гр. сладки

имат също уникални неща, може пък и цените да са добри

дано не съм закъсняла
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #372 -: май 15, 2008, 21:14:42 »

Джонсънс, на мен ми харесват и четирите, браво  Bravo Иначе в кутийките можеш да сложиш и малки сувенирчета като онези обувчици, ангелчета и какви там още гледах в Сватбен център София. Според мен ще се съберат. Иначе някакви вкусни и луксозни бонбони също ще са добре дошли (гостите да си подсладят живота за здравето на младоженците например). А ако ги направиш още по-мънички ... хм  huhhuh.gif пак бонбони  pardon Леле, станах професор  laugh
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #373 -: май 15, 2008, 21:41:35 »

Ами така, на тази снимка по-малките изглеждат по-добре, но може да е само измама и на живо да не е така.  А какво да сложиш вътре... Билет от лотарията ?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 15, 2008, 21:48:51 »

Лелел момичета,

направо ви се възхищавам как сами си правите подаръчетата.

Аз ще си ги взема готови, защото първо, хич не ме бива в тази област и второ, нямам време, а също и кой да ме подпомогне с това.

Харесах си едни подаръчета в мънисто и разни украски и ще ги поръчам.

Много ми харесва в-нта с шоколадовите бонбони, но сватбатани ще е на 30.08.2008г. и най-вероятно ще се разтопят.

Затова - нещо по-стандартно, едни кошнички с цветенца и дражирани бадемки, от кошничката стърч едно нещо - не знам какво точно, на което ще сложим картончета с имената на гостите.


Не е нещо кой знае какво, но поне кошничките са много сладки и нежни.



Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines