Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:25:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 2 част  (Прочетена 179561 пъти)
 
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: април 08, 2008, 23:06:06 »

прясно инфо за шоколадови работи  yahoo

майка днес нали ви казах, че случайно е намерила шоколадова къща Валентино (има я в София, Бургас и Русе) и е имала възможност да разгледа и пита много обстойно. На сайта им има всичките видове бонбони, които предлагат. Освен това правели и опаковане на бонбони в малки кутийки и са и показали 5-6 вида завръзване на панделка т.е. украса на кутията и също така украса с тази телчица, която Гери79 показа. Казали са и че най-скъпото подаръче ще излезе 3 лв с два бонбона.
Пратих я утре пак да отиде да види и да ми снима различните украси на кутиите. Иначе аз се спрях на бонбоните, които са цвят от цвете (три цвята са - бял, кафяв и черен шоколад), но имат и сърца и всякакви други форми  Bravo
дано бях полезна на някое момиче  give_rose
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: април 09, 2008, 07:39:22 »

Здравейте момичета
Ето ги и моите подаръчета smile-вчера ги поръчах yahoo
Само че още не съм сигурна с какво да ги пълня sad
Мислих си за захарисани бадеми
Моля ви момичета помагайте с идеи  crazy


* pod.jpg (27.45 KB, 667x500 - видяно 231 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: април 09, 2008, 10:35:55 »

Здравейте момичета
Ето ги и моите подаръчета smile-вчера ги поръчах yahoo
Само че още не съм сигурна с какво да ги пълня sad
Мислих си за захарисани бадеми
Моля ви момичета помагайте с идеи  crazy
Моите кутийки са почти същите и сама си ги направих и ще сложа по 5 захаросани бадема в тях. Не знам дали знаете но поверието или историята (която идва от Гръцката или италианкската култура) на захаросаните бадеми които се използват като подаръче за гостите е следната:

Горчиво сладкият вкус на бадемите симболизира самият живот. Захарта която се добавя за да се захароса се слага с надеждата сладостта на захарта наче живота на младата двойка ще бъде изпълнен с повече сладост от колкото горчивина.

захаросаните бадемчета кото се слагат в кутийките за гости трябва да бъдат нечетен брой което симболизира факта че младоженците ще делят всичко заедно и ще останат неразделни както е и всяко нечетно число.

По принцип се слагат по 5 бадемчета които симболизират: здраве, благоденствие, щастие,деца и дълъг живот.

Ами това е което аз знам и мисля да се възползвам. А какво друго може да се използва: фереро бонбонки, М&Мs...
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: април 09, 2008, 10:49:28 »

Мерси Gery79  smile и аз бях чувала нещо такова тук в Германия
хм.... ами и аз не зная вече crazy
Но си мисля че ако са бадемчета трябва да са повече от 5 че иначе много ще е пусто в кутийката.
Даже си и мислех дали пък да не сложа някоя декоративна свещичка вътре
а за сега друго не ми хрумва  sad
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: април 09, 2008, 10:51:50 »

Мерси Gery79  smile и аз бях чувала нещо такова тук в Германия
хм.... ами и аз не зная вече crazy
Но си мисля че ако са бадемчета трябва да са повече от 5 че иначе много ще е пусто в кутийката.
Даже си и мислех дали пък да не сложа някоя декоративна свещичка вътре
а за сега друго не ми хрумва  sad
А защо например не запълните кутииките с тюл или дори др. материя с цвета на кутииката. Така поне няма да изглежда празна  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: април 09, 2008, 10:53:39 »

Момичета сега ми хрумна един много забвен подарък за гостите.Лотариен билет.  Wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: април 09, 2008, 11:06:42 »

Добра идея Гери  Bravo
А дижте аз какво намерих


* pap.jpg (33.25 KB, 667x500 - видяно 236 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: април 09, 2008, 11:07:30 »

Майче и аз за сега съм в Германия и от тук съм си взела кафени зърна които са покрити с шоколад.Много са вкусни и перфектни ако сервираш експресо  Offtopic но тъй като нашата сватба е шоколадена аз съм намислила да сложа в кутийката от тях и отгоре белите бадемчета.хем ше се открояват хем кутийката няма да е празна.

Активен
Dalia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Amor con amor se paga


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: април 09, 2008, 15:39:23 »

Аз мисля да подарявам свещички - цветя. Сега само разучавам откъде мога да си купя хубави кутийки  crazy
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: април 09, 2008, 18:04:12 »

Момичета аз днес бях до 100 грама сладки и там видях едни невероятно сладки сърчица - по един бонбон с инициалите от горе, в два цвята са и е много ефектно, цената с опаковка ( найлоново пликченце с златна панделка) е 1,20 , но аз попитах може ли без нея и те казаха, че тогава цената е около 55лв./кг., което излиза още по-евтино. Освен това имат и малки младоженци пак в такава опаковчица, но не попитах колко струва. Аз най-вероятно ще се спра на сърчицата много са хубави.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: април 10, 2008, 08:47:06 »

Момичета аз днес бях до 100 грама сладки и там видях едни невероятно сладки сърчица - по един бонбон с инициалите от горе, в два цвята са и е много ефектно, цената с опаковка ( найлоново пликченце с златна панделка) е 1,20 , но аз попитах може ли без нея и те казаха, че тогава цената е около 55лв./кг., което излиза още по-евтино. Освен това имат и малки младоженци пак в такава опаковчица, но не попитах колко струва. Аз най-вероятно ще се спра на сърчицата много са хубави.
Мила това е страхотно. Казваш, че е имало и младоженци  pleasantry, а те шоколадови ли бяха?
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: април 10, 2008, 12:31:54 »

И аз гледах в 100 грама сладки, може да се изберат много неща за сватбен подарък и излизат на доста добра цена, ако се купят на килограм. Иначе предлагат също така и меденки във формата на сърчица, като може сърчицето да е с инициалите на младоженците примерно, или да пише каквото си поискате.
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: април 10, 2008, 12:51:51 »

Мила това е страхотно. Казваш, че е имало и младоженци  pleasantry, а те шоколадови ли бяха?
Да шоколадови са от един педлагат ги от черен или от бял шоколад, освен това както е казала gadamer4e има и меденки във формата на сърчице. Те може само да се надпишат с глазура или да се украси цялата с глазура и върху нея инициалите, но не е чак толкова красиво. Момичета имате ли идеи от къде да си купя малки кутийки - картонени и правоъгълни,горе-доло 10/5, който да са по-обикновенни и да са до 50ст.  pardon
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: април 10, 2008, 13:02:16 »

amya и аз благодаря за инфото за младоженците  give_rose

в темата Дреболийки (ако добре помня) се разискваше въпроса с кутийките и имаше няколко идеи къде да се намерят. Дано не те излъжа но мисля че клео20 беше казала за някакъв магазин за цветя на патриарха май  crazy и за паричките вървяха около 30 ст.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: април 10, 2008, 17:30:51 »

amya  такива кутийки има и на Илиенци пиши на лични ако искаш точно да ти обясна........
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines