Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:55:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 282643 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 09, 2007, 15:41:45 »

Ето още нещо, което мисля, ще е полезно!!!

* Брошура по програма.doc (47 KB - свалено 1024 пъти.)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 09, 2007, 15:48:10 »

БИБЛИОТЕКА ЗА БРЕМЕННОСТТА!!!

  1. Видове бременност – пост # 1
  2. За добро здраве и форма на бъдещата мама – пост  #20 
  3. Ако сте беменна забравете лошите мисли – пост #33, пост # 44
  4. “Учи” детето си, още докато е в утробата – пост #34
  5. Какво се случва през  различните месеци на бременността – пост #35
  6. Момиче или момче? – пост #36
  7. Грижа за косата на бременната жена – пост #36
  8. Коя е най-подходящата възраст за зачеване? – пост #36
  9. Полезна информация за бъдещите мами – пост #37
10. Кръвен тест определя пола на бебето – пост # 38
11. Депресията на родилките – пост # 42
12. Още за забременяването... – пост # 43
13. 8 признака на бременността – пост # 47
14. Калкулатор, изчисляващ колко кг е добре да качите на базата на сегашните ви килограми – пост # 48
15. Сайтове с леки упражнения
тук и тук
16. Триминутно образователно филмче - пост # 58
17. Калкулатор за очаквания термин и Развитие на бебето - пост # 59
18. Какво означават съкращенията? - пост # 61
19. Брошура по програма “Майчино здравеопазване”на Националната здравноосигурителна каса,в съответствие с Националния рамков договор 2006 (НРД 2006)“АЗ ЩЕ СТАВАМ МАЙКА” - пост # 62
20. Още едно филмче - пост # 67

« Последна редакция: март 11, 2007, 21:24:26 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 11, 2007, 21:22:54 »

Още едно филмче
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #33 -: март 22, 2007, 16:10:39 »

тук можете да видите вероятна дата на раждане

http://www.worldnn.com/bp/mama/index.html

Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #34 -: май 09, 2007, 19:45:36 »

Честитка и от мене sabeva_07!  give_rose

Искам да кажа на тебе и другите момичета, че такова нещо като грешен положителен тест няма - имаме си цяла тема "За бременността - знаете ли". Случаите при които има две черти, а в крайна сметка завършва всичко с менструация са резултат на така наречената химическа бременност (или много много много ранен спонтанен аборт). Аз също като тебе разбрах преди да трябва да ми дойде и треперих много първите 12 седмици, но ето че живот и здраве всичко е наред засега...
Така че моето лично мнение е, че има много, ама много голям шанс (около 80%) след 9 месеца да гушкаш едно малко сладко бебче.  DANCE  Bravo

За лекар:
5 г.с. - вижда се плоден сак само
6 г.с. - бебчето може да се види, но сърце все още не
7 г.с. - наличие на сърдечен ритъм

Наличието на сърдечен ритъм е повратен момент, оттук нататък шансовете за успешна бременност още повече се увеличават. По твоите думи, ти си в момента в 4гс.  good



« Последна редакция: май 09, 2007, 19:49:03 от silverarrow » Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 13, 2007, 14:38:47 »

Жените рязко поумняват след раждане
Не се притеснявайте,бъдещи мамчета,ако ви се стори,че малко по-често сглупявате докато сте бременни(и това съм чела,че е доказано pardon ) отколкото преди това!Ето,че после ще поумнеете пак,при това може и двойно girl_wink Аз лично си взех държавния изпит,когато вече бях с бебе на ръце girl_wink

Ето още малко интересно инфо:

Малките човечета се подготвят за живия живот още от утробата!
Децата придобиват двигателни навици още преди своето раждане

Бебетата ни имат чувства още от утробата,да внимаваме с емоциите и стреса!
Плодът може да плаче още в утробата на майката
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 21, 2007, 14:58:54 »

Момичета, това е последното, което намерих и мисля, че е много полезно, дано ви допадне! Wink
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 11, 2007, 21:04:02 »

Ето една интересна статия от Розали за бъдещите майки:

Магическите 9 месеца
Искаш да си здрава, изпълнена с енергия и в прекрасно настроение през всичките предстоящи 40 седмици. За да се случи това, събрахме информацията, която ти е нужна, в нашия Наръчник за незабравима бременност.


Първи триместър
1-13 гестационна седмица
Поздравления! Ще ставаш майка. След първоначалния „шок“ от двете чертички на теста за бременност се приготви за още изненади (в началото не толкова приятни). Ще усетиш как тялото ти започва да се държи прекалено странно. Не говорим само за сутрешното прилошаване – не се учудвай, че любимата ти миризма на пица ще те изстрелва за секунди в банята. Това е само началото :-) Може дори да ти се появи акне, косата ти да се омазнява по-често или пък да усещаш странни болки в корема...
За всичко това са виновни хормоните, но именно те ще ти помогнат по-плавно и лесно да настроиш организма си на „бременна вълна“.

Върху какво да се фокусираш?

Храни се здравословно!
Не е нужно драстично да променяш хранителния си режим. Приемай разнообразни продукти. Избягвай алкохола. Ето какво още е добре да изключиш от менюто си.

Кафе, шоколад, какао. Съдържат кофеин, който предизвиква раздразнение и безсъние. Ако прекаляваш, има риск бебето да се роди с по-ниско от нормалното тегло.
Сурови, пушени, „шарени“ меса. От суровите меса има риск да се заразиш с токсоплазмоза. „Шарените“ меса съдържат много адитиви (консерванти, оцветители и др.), с които бебешкият организъм трудно се справя.
Сосове с майонеза и/или яйца. Яйцата могат да причинят салмонелоза.
Изкуствени подсладители. Имат редица странични ефекти. Замени ги с кафява нерафинирана захар.
Газирани напитки. Съдържат въглероден двуокис, който затруднява отделителната система. Имат и оцветители, подсладители, консерванти.

Списък „Какво да направя?”

Започни дневник. Сега е моментът да записваш всички мисли, които те вълнуват.
Отбелязвай и въпросите, които искаш да зададеш на акушер-гинеколога.
Запиши се в Женска консултация. Избери специалист, на когото можеш да разчиташ. На първата визитация най-вероятно ще те прегледат и на ехограф.
Увеличи приема на витамини. Ако хапваш около 700 грама плодове и зеленчуци дневно, най-вероятно няма да ти е необходимо да взимаш добавка.
Въздържай се да боядисваш косата си. По-добре изчакай или предпочитай боите на растителна основа. Предполага се, че част от боята може да премине през плацентата.
Ограничи приема на лекарства. Не посягай към лекарствата без лекарска консултация.
Погрижи се за себе си. Почивай си повече. И не пропускай профилактичните прегледи!
Нашият съвет:
Опитай да надхитриш сутрешното прилошаване с помощта на разенче лимон или сочна ябълка. Към тях добави и джинджифилов чай.

Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 11, 2007, 21:05:56 »

Втори триместър
14-27 гестационна седмица
Добре дошла в прекрасния втори триместър! Наслади се пълноценно на своята бременност. Неприятното прилошаване е вече зад гърба ти. Имаш все повече енергия и доброто ти настроение се възвръща. Разхубавяваш се!
Ако имаш желание да попътешестваш със своя партньор, преди бебето да се е родило, сега е най-подходящият момент.

Върху какво да се фокусираш?
Спортувай!
Не спирай да се движиш и да спортуваш, но се съобразявай със своите възможности. Ако често се задъхваш или имаш учестено сърцебиене, непременно си почини. Ето кои са препоръчителните спортове (преди да се заемеш с някой от тях, не пропускай да се консултираш с наблюдаващия те лекар):

Плуване. Перфектен спорт за твоето тяло, защото водата поема тежестта ти. Плуването натоварва пълноценно всички мускулни групи и в същото време щади ставите.
Ходене. Ходи пеш поне по 30 минути на ден. Това ще се отрази добре на кръвообращението ти, ще облекчи запека и ще намали стреса.

Колоездене. Ако преди редовно си карала колело, можеш спокойно да го правиш и докато си бременна. Ако си начинаеща, по-добре използвай велоергометър, за да избегнеш евентуални инциденти по пътя.

Туризъм. Изключително подходящ спорт – ще можеш да съчетаваш физическото натоварване с прекрасните природни гледки и свежия въздух. Все пак не са качвай на места с над 2000 метра надморска височина.

Йога. Ще тренираш не само тялото си, но и ще подобриш психическото си състояние. Непременно се упражнявай с добър треньор!

Списък „Какво да направя?”

Обиколи детските магазини. Заедно с приятелки направи „туристическа“ обиколка из супермаркетите за детски стоки. Тествай колички, люлки, столчета и всичко, за което се сетиш.
Не забравяй за биохимичния скрининг за синдрома на Даун. Изследването се прави в периода между 15-19 г.с. и е насочено и към жени под 35 години.
Запиши си преглед за фетална морфология. Феталната анатомия за откриване малформации на плода може да се провежда във всяка седмица на бременността, но е най-информативна в 19-23 г.с., когато се откриват над 80% от малформациите.
Приготви се за голямата новина. Съвсем скоро ще научиш дали е момиче или момче. В периода 20-24 г.с. ще могат да ти кажат пола на бебето. Все пак имай търпение до раждането. Може и да има изненади.
Поддържай връзката с партньора си. Сексът не само че е безопасен в този период на бременността, но и ще ти помогне да заздравиш връзката си с бъдещия татко.

Нашият съвет
За да намалиш неприятните киселини, пробвай с чай от джоджен. Една-две чаши дневно са достатъчни.

Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 11, 2007, 21:06:38 »

Трети триместър
28-40 гестационна седмица
Вече си на финалната права. Може би се чудиш колко още смята да расте бебето вътре в тебе, защото и сега коремът ти е станал огромен. Не се сърди на твоите познати, които изгарят от желание да усетят как бебето рита.
Кантарът надали ще е твоят най-добър приятел, но е важно да следиш колко си наддала. Златната среда е 10-12 килограма.
Наслаждавай се и на „четвъртия“ триместър. Раждането на твоето бебе ще заличи спомена за всички неразположения по време бременността. И ще се окаже, че си изживяла прекрасни 9 месеца.

Върху какво да се фокусираш?
Чувствай се комфортно!
Ето как да се пребориш с най-честите неразположения в края на бременността.

Подути глезени. Метаболизмът се забавя и организмът ти може да задържа повече течности. Затова глезените ти могат за изглеждат двойни. Ограничи солта и почивай често.

Киселини. За да си спестиш изгарящото усещане, избягвай прекалено пикантната храна. Хапвай по малко и начесто.

Задъхване. С нарастването бебето все повече притиска гръдния ти кош и понякога ще ти е трудно да си поемеш дълбоко въздух. Избягвай физическите натоварвания и бъди търпелива до 36-37 г.с., когато бебето се смъква надолу.

Смяна на настроенията. Пътят от смеха до сълзите никога не е бил толкова кратък. * Споделяй тревогите си с твоя партньор и си мисли за мига, в който ще гушнеш малката си рожба.

Списък „Какво да направя?”

Запиши се на училище за бъдещи родители. Така ще научиш повече за раждането и за отглеждането на детето. Това ще ти помогне да преодолееш страховете и притесненията. Избери педиатър за твоето дете. Може и да ти се струва прекалено рано, но не е така. Детският лекар ще трябва да посети твоето бебе в първия ден от изписването му.
Подготви се за кърменето. Научи повече за техниките на кърмене, подготви зърната на гърдите си. Не забравяй за профилактичния преглед на гърдите, който ще установи дали се развиват добре, или има съмнение за възможен проблем, като хлътнали зърна например. Приготви багажа си за родилния дом. Към края на осмия месец е добре да приготвиш чантата с необходимите неща за предстоящото раждане. Не чакай до последно, защото бебето може да те изненада.

Нашият съвет
Пребори запека с ленено семе или пък с 1-2 лъжички пшеничени трици, смесени с чаша натурален сок.
Активен
di
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



« Отговор #40 -: ноември 17, 2007, 11:53:11 »

Но мисля да ида се консултирам със лекаря да видим той какво ще каже, че много повръщам
« Последна редакция: февруари 18, 2008, 14:02:44 от Ели . » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 17, 2007, 12:08:09 »

di честито Bravo Ще ти напиша няколко неща за преодоляване на гаденето дано ти помогнат  good

-Да се яде по често и по-малко
-Ако е възможно ,сутрин да се закусва в леглото,след това да се лежи четвърт час преди ставане
-Да се закусва с белтъчни храни-яйца,млечни продукти(кисело мляко или сирене)ю
-През цялата бременност да се избягват трудно смилаемите храни като пържени мазнини,зеле,карфиол
-Храната да бъде повече плътна,отколкото течна
-Опитайте известно време да се храните с бебшки храни-пюрета,ядки
-Газирана вода да се пие умерено,защото макар и  да улеснява хранисмилането,тя изостря апетита и съдържа сол.Следователно заплашва с увеличаване на теглото.

Гаденето и повръщането изчезват спонтанно към края на третия месец.Ако продължаваят и след този срок,което не е нормално,потърсете лекарска помощ

                                                            източник:"Аз чакам дете" Лоранс Перну
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 17, 2007, 19:25:12 »

Здравей di! Много се радвам за добрата новина да си бременна.  good Относно гаденето, ще споделя личния си опит. През първите три месеца съм повръщала NON STOP!  bad Не само сутрин, но през целия ден, отслабнах с близо 8 кг. Посъветвах се с докторката ми и тя каза, че през първите 3 месеца в никакъв случай не е добре да пиеш хапчета, защото през това време се формират органите на детето и има голяма вероятност да ги увредиш с тях. Затова спазвай съветите които ти е написала сиска, помагат, на мен лично най-добре ми влияеше сутрин преди да стана от леглото да изям няколко бадеми, фъстъци, нахут, семки и др. (приготвяш си от вечерта една кесийка със смесени ядки) Относно:
сиска Благодаря ти за съвета обаче има една подробност не ми се яде изобщо и като хапна малко и стомаха ме боли дори една флиика хляб и ми става гадно на стомаха.но трябва да се  храня защото пия фолиева киселина.онзи ден ядох яйца и кисело мляко и познай какво се случи каквото хапнах всичкото поварнах.дано да се оправя smile
  sad за съжаление, то е действителността, че което изядеш и повърнеш и накрая започва да ти се гади дори и любимата ти храна, но в нормалното е да повърнеш на ден до пет пъти (поне така ми каза докторката), а понеже в моя случай бяха повече се наложи да приемам инфузия, но то се случва на малко жени, така че ако повръщаш повече от пет пъти на ден, поне тука в Сърбия са такива правилата, те приемат за няколко дена в болница на инфузия, защото има опасност да ти се обезводни организма (аз си бях вкъщи и само ходих да ми я слагат) и всичко ще се оправи. Знам че сега ти изглежда ужасно, но ще видиш, че бързо ще отминат и тези три месеца, и после дори да ти си гади можеш да пиеш хапчета (както е в моя случай), но при повечето жени гаденето напълно изчезва. smile Така, че събирай сили и издръж още малко!  good Заслужават си мъките за едно малко сладко мъниче  Momy
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 20, 2007, 20:12:40 »

Ако може някои да ми даде повече информация за Феталната морфология?
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 20, 2007, 20:30:04 »

Аз ти писах вече в другата темичка Wink
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,358.585.html
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines