Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:50:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 282625 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« -: януари 24, 2007, 22:43:26 »

Предлагам тази темичка за онези настоящи и бъдещи мами, които искат да научат или споделят интересни факти, преживявания и тн по време на бременността. Да, знам, има цял такъв форум на тази тема, но на мене ми харесва сватбата.бг и ми се иска подобна темичка тука.

И така - както може би споменах някъде другаде, без всякакви подготовки един ден решихме с моя съпруг да пробваме за бебе, и понеже на следващия ден си заминах за Щатите, явно че е станала работата, защото вече 4 теста направих и все са положителни. Отделно от това получавам всички симптоми подобаващи (хайде да не влизам в подробности...)

Има едно голямо "НО" обаче, не мога да се зарадвам. Преди да забременея, винаги съм си мислила, че веднъж ако теста е позитивен, значи след 9 месеца ще има бебе. Като попрочетох обаче малко по интернет, се оказа че има т. нар   chemical pregnancy, blighted ovum, и извън маточна бременност, които също дават положителен тест. Да обясня:

а) chemical pregnancy  - е всъщност много ранен спонтанен аборт (до 6тата седмица след последната менструация). Статистически 50-60% от първите бременности завършват с chemical pregnancy.  cray
Аз почти съм ги минала,  но умирам от страх при всяко ходене до тоалетната
б) blighted ovum - това е бременост при която всичко се развива като нормалната, само че няма ембрион - спонтанен аборт обикновено се случва в резултат на това 2-3 месец от бремеността. Статистически - 20% от спонтанните аборти са заради blighted ovum
в) Извънматочна бременност - всички симптоми са като при обикновенната, само че плодът се развива извън матката и единственото "лечение" е медицински аборт.

След като се начетох на тези неща, сега изобщо ме е страх да се зарадвам и ми е супер кофти!!! Искаше ми се да си бях направила тест на 8мата седмица за да не седя и да чакам сега...
А, и визитата за доктор ще бъде чак след  17 дни, дотогава - неизвестност.
Охххххххххххххх  cray



БИБЛИОТЕКА ЗА БРЕМЕННОСТТА!!!

  1. Видове бременност – пост # 1 (тук)
  2. За добро здраве и форма на бъдещата мама – пост  #20 
  3. Ако сте беменна забравете лошите мисли – пост #33, пост # 44
  4. “Учи” детето си, още докато е в утробата – пост #34
  5. Какво се случва през  различните месеци на бременността – пост #35
  6. Момиче или момче? – пост #36
  7. Грижа за косата на бременната жена – пост #36
  8. Коя е най-подходящата възраст за зачеване? – пост #36
  9. Полезна информация за бъдещите мами – пост #37
10. Кръвен тест определя пола на бебето – пост # 38
11. Депресията на родилките – пост # 42
12. Още за забременяването... – пост # 43
13. 8 признака на бременността – пост # 47
14. Калкулатор, изчисляващ колко кг е добре да качите на базата на сегашните ви килограми – пост # 48
15. Сайтове с леки упражнения
тук и тук
16. Триминутно образователно филмче - пост # 58
17. Калкулатор за очаквания термин и Развитие на бебето - пост # 59
18. Какво означават съкращенията? - пост # 61
« Последна редакция: февруари 07, 2008, 12:00:18 от maria_lakova » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 24, 2007, 22:49:55 »

silverarrow много се радвам за теб!Честитоооооооооооооо yahoo yahoo yahoo
1.Който много чете , много се притеснява!
2.Радвай се,това са неповторими мигове!
3.Не може ли по рано на док?
4.Ако си здрава мама т.е. нямаш предишни заболявания , сраствания , кисти и т.н.споко бе човек!
5.Супеееееер се радвам за теб yahoo
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 24, 2007, 22:50:40 »

Мила silverarrow искам да ти кажа пък аз като медицинско лице,че всички тези случаи са много малък процент от бременностите.Не си пълни главата с неща от нета,просто се усмихвай повече все пак ще ставаш мама.Опитай се да не мислиш за отрицателни емоции,макар да знам,че ще е трудно.Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и в най-скоро време да видиш малкото съкровище. :*БЪрзо ще минат дните ще видиш.А и да се похвалиш след консултацията.Стискаме палци всичко да е ок!!!
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #3 -: януари 24, 2007, 22:59:58 »

Аwww, толкова сте мили всичките, чак ми се насълзиха очите (тези дни си поплаквам с повод и без повод  Cray). Така искам да сте прави, ама аз все за най-лошото мисля, мисля че защото забременях от един единствен път и сега си мисля, че няма начин да съм чак толкова lucky,  и че все нещо ще стане. Сигурно като минат  първите 3 месеца, ще почна да се притеснявам да не би да родя недоносено бебе, или  пък с физическо увреждане......... божееее,  толкова неща могат да се случат, че чак ми се струва невъзможно всичко да е наред.

Иначе за лекарския преглед - ми обадих се на сума доктори, нямат часове и това е, а и казаха че по-рано от 7-8 седмици нямало нужда!!! Представяте ли си??
А що се отнася до мене - принципно нямам някакви проблеми видими, ама то много жени са така, пък... видяхте статистиката... ужас - 50-60%!!!

Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4 -: януари 25, 2007, 02:13:26 »

Но аз продалзавам да мисля и да чета се за най-лошото. Незнам дали има някои друг като мене  crazy.

Както се казва на англииски you've just met your match (т.е. аз)
Благодаря на момичетата тука, които  малко ме поуспокоиха, но разбира се параноята си е параноя и все ме човърка отвътре.

Апропо, по този  повод, аз винаги съм се притеснявала да не би да имам проблеми със забременяването, защото винаги съм била нередовна, но разбира се така и не беше дошло време да  опитваме. Дори бях свикнала с мисълта, че ще си осиновявам дете (аз пак искам де, толкова дечица има без родители).

Но после попрочетох, и установих, че много двойки, които са пробвали да правят деца са имали проблеми не по други причини, а стрес и най-новата тенденция в лечението на такива двойки е да си правят нещо като втори меден месец, където да релаксират и да правят бебе. Статистиката - 48% от двойките заченали!!! Искам да кажа, че ние тъкмо се бяхме върнали от ски-вканция, където си починах прекрасно - явно това наистина има значение.
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #5 -: януари 25, 2007, 02:46:28 »

 Bravo Стреличке, честито и от мен. Искам да ти пожелая една много спокойна, щастлива бременност, много да те глезят и да се чувстваш наистина специална, колкото за другото убедена съм че всичко ще бъде наред  good
Мила, знаеш че съвсем скоро и аз минах по този път и мога да те уверя, че притесненията, които имаш са съвсем нормални стига да не мислиш непрекъснато затова и без да се вманиачаваш, защото оттук насетне това те чака, притеснения и тревоги и такаааа до края на живота ти, защото да си майка е точно това, да се притесняваш и тревожиш още от момента в който разбереш, че чакаш дете и дори когато то порасне, дори остарее / еее, дано да сме живи и здрави , за да видим как децата ни остаряват/ положението няма да се е променило, защото за майката децата винаги си остават деца.  heart

Мисля ,че излишно се тревожиш затова че си забременяла от първия път и при мен стана така.Е, може би не точно от първия, ама не беше и от третия.  Wink
Ако представлява интерес, мога да разкажа точно как станаха нещата...
 shok

 ROFL Споко няма да разказвам как се правят бебета, знам че вие си знаете  ROFL  ROFL  ROFL  ROFL  ROFL
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #6 -: януари 25, 2007, 04:15:19 »

Утре обещавам да разкажа най - подробно!!!
Нормално е да си поплакваш, сега си по - чувствителна , а хормоните ти яко бушуват.Моите така се бяха разбъркали, че пърите месеци плачех без причина, ей така с часове можех да  Плачещо момиче, последните месеци пък избухвах в смях, естествено  отново без причина и нямаше спиране, чак ми ставаше лошо, заболяваше ме корема и сълзи ми течаха.Даже си спомням веднъж бях на зъболекар, човека бръкнал с две ръце в устата ми, обаче мене това не ме спира, започвам да се смея и смея, смея... ROFL.доктора и мъжа ми ме гледат стреснато  shok известно време после започват да се смеят и те.Стана страшно, направо въздух не ми достигаше, викам си ще изляза, защото докато им гледам хилещите се физиономии няма да мога да спра.Излизам от кабинета държейки се за корема,смея се и рева, а хората в чакалнята ме гледат и те  shok.Влизам в тоалетната и се опитвам да се съсредоточа, за да спра да смея, обаче не става.Успокоих се за кратко и си викам "Мина ми , излизам".Този път сериозна, минавам през чакалнията, отварям вратата на кабинета, поглеждам мъжа ми , поглеждам док и айдеееее ROFL ROFL  ROFL
Човека взе да ми се моли да престана, защото трябва да ме довърши, че след мен друг час има, а аз му викам "Да, да добре" и продължавам  ROFL  ROFL  ROFL
Все пак седнах отново на стола и с кратки смях-почивчици, док довърши започнатото.  good
А пък веднъж бяхме тръгнали на рожден ден и получих смешен пристъп по средата на пътя, бях гримирана и познай на какво приличах когато стигнахме в ресторанта  focus
« Последна редакция: януари 25, 2007, 04:18:46 от tan4eto » Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #7 -: януари 25, 2007, 09:11:48 »

Silverarrow честито, само това мога да кажа!
Миличка не се притеснявай-и аз забременях от един единствен път, така да се каже от едно опитче  yahoo И не мисли, че като си видях първият положителен тест чак подскочих до тавана от радост-ами, такива едни смесени чувства ме завладяха, чак се чудех по едно време аз няма ли да се зарадвам като хората, да се отпусна. Може би чак след като видяхме бебето хубавичко и по-скоро личицето му на ехографа-то вече не беше толкова малко, някак ми се отвори сърцето и така си го заобичах  Girl_sing ще видиш, че и при теб така ще стане, промяната е огромна и не става за един ден. А относно нещата, които те притесняват от медицинска гледна точка-те вълнуват повечето майки, но истината е, че каквото е писано-това ще стане! Не бива да живееш затормозена от такива мисли, още повече че бебето наистина ги усеща, всички майки могат да потвърдят, че когато са нервни примерно бебето и то рита повече и му се отразява. Прави всичко, което трябва, пий витамини-фолиева киселина задължително, храни се добре, пази се-това е, което ти можеш да направиш. Всичко друго не е под твоя контрол. И най-вече-само хубави мисли  heart
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #8 -: януари 25, 2007, 19:24:26 »

Silverarrow честито, само това мога да кажа!
Миличка не се притеснявай-и аз забременях от един единствен път, така да се каже от едно опитче  yahoo

Ооо, радвам се да чуя че и отведнъж може да се случи да няма проблеми - това доста ме успокоява. Прави сте, няма смисъл да се тревожа, каквото е писано, ще стане. Малко ме хваща шубе от отговорността, която живот и здраве ще нося към бебчо, но изглежда и това е нормално...

 Благодаря още веднъж на всички за страхотната емоционална подкрепа и ще пиша пак по тази тема след прегледа с добри (или лоши  cray вести)!!

Междувременно ако някоя мама иска да сподели какво е правила  по време на бременността, което препоръчва (упражнения, хранене, тип витамини, тн) много ще се радвам да чуя и да науча.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #9 -: януари 25, 2007, 20:45:46 »

Ето и малко информация препоръчана от лекари как да се поддържа добро здраве и форма по време на бременността:

http://www.umm.edu/pregnancy/stayhealthy/index.html
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #10 -: януари 29, 2007, 13:16:49 »

Много се радвам за теб, silverarrow  give_rose Наистина това е най-щастливата новина, която може да изненада двама влюбени  Bravo
Стегни се, успокой се  pleasantry
Неразположенията ти пожелавам да са значително по-леки, че е кошмарно просто.
Относно статистиката.... съгласна съм с нея. Напоследък първите бременности наистина завършват рано още във 2ри - 3ти месец. Всичко това се дължи на недостатъчно силен или увреден плод. Природата си знае работата и прекратява живота, още преди да е започнал или в най-ранна фаза. Това е естествения подбор. Значително по-добре е, че се слага края в началото, отколкото да се роди увредено бебе и цял живот да се съжелява и да се измъчва и то и родителите му sad
Но ако питате мен смятам, че и голите кръстове, с които се разкарваме по цели зими, изтощителните диети, които разказват играта на организма, че и дори все още и Чернобил са едни от причините да падат бебоците на адски много момичета тези дни.
Говоря тези неща за да възприемеш нещата нормално и да не се тревожиш толкова. Както казаха момичетата преди мен: каквото е писано ще се случи  good
Няма да ти кажа пък колко щастливи мами постоянно бълва форума за бебоци: бг-мама  pleasantry
Статистиката е такава, естествено е всеки да е притеснен. Никой не може да те кара насила да не се тревожиш ... с всички ни е така неминуемо. Но сега на преден план трябва да е здравето ти, адски много да се пазиш и от най-леката настинка, да не вдигаш нищо тежко и да се озорваш по какъвто и да било повод, фолиевата киселина е наложителна просто, както и повишения прием на плодове и зеленчуци с естествените витамини в тях !!!
Стискам палци всичко да е наред и да обсъждаме още една бъдеща мама  Bravo give_rose
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #11 -: януари 29, 2007, 17:35:13 »

Diva, аз вече свикнах с мисълта че може нещо да не е наред - и аз така съм чела, че има естествен подбор и понякога се случва природата да не е  така перфектна, както ни се иска.  Но важното е,  че това в повечето случаи не афектира следващите бременностти и раждания, освен в редките случаи, когато има физиологичен проблем при мамата. С тази темичка, исках не само да споделя моите опасения, но и да дам информацията която намерих по свой начин, за да има и други момичета, които са подготвени в случай, че не дай боже, нещо такова се случи. Според мене, няма как един спонтанен аборт да не носи разочарование, но ако разбираш, че това е нормално и "естествен подбор" и НЕ ВЛИЯЕ на възможността за последствено забременяване, може би болката няма да е толкова силна и ще бъде набързо забравена в опитите за ново бебче. Както всяка мама, надявам се да не ми се случи, но каквото е писано, да става.
Само ще ме е яд, заради гаденето... че може да мина през него, пък да няма за какво  secret

Булечка, благодаря ти отново за позитивните постове - ти си любимката на всички тука!!  give_rose
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #12 -: януари 30, 2007, 13:19:37 »

Абсолютно съм съгласна,
говорила съм и с моята гинеколожка, която е израждала майка ми с мен като бебе и се надявам да изражда и мен.
Много сме обсъждали този проблем и тя ми е казвала, че след един такъв ранен спонтанен аборт и в частност след спиране сърдечната дейност на плода, почти винаги следващата бременност е успешна! За съжаление все повече момичета губят първата бременност, но това не трябва да ви плаши, понеже ако лекаря е добър и направи чист кюртаж след няколко месеца няма проблем да се забременее отново (дори е по-лесно зачеването вече) и също така няма почти никакъв проблем със следващите бременности.
Така, че момичета ВЕДРО напред, каквото е писано ще се случи, моля се значително по-малко от нас да изживеят този ужас (защото все пак е тежко за майката) и да се радват на едни безпроблемни бременности и след няколко месеца на едни малки здрави бебоци  kezz
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 02, 2007, 10:48:11 »

Ако сте бременна забравете лошите мисли

Вече сте сигурна, че чакате бебе. Предстои ви най-удивителното нещо в живота.


Щастлива сте - искате да родите здраво и жизнерадостно дете.
Дали ще е така, или малкото ще бъде ревливо, а после ще израсне мрачно и унило, в огромна степен зависи от вас - категорични са специалистите.

Според тях синовете и дъщерите на жените, които са възприемали бременността си като болест и непрекъснато са били в лоша кондиция, са раздразнителни, вечно сърдити, недоволни.

Установено е, че още в утробата на майката плодът е способен да реагира на настроенията й и да „чува" какво се случва около него.

Затова психолозите съветват бременните, докато очакват появата на най-скъпото си същество, да се стараят да мислят за хубави неща. Само тогава могат да са сигурни, че и в очите на мъничето им светът ще изглежда прекрасен...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 02, 2007, 10:50:28 »

“Учи” детето си, още докато е в утробата

Вие сте бременна или планирате да имате бебе. Предстоят ви 40 седмици, през които ще изживеете много радостни мигове, но и немалко неудобства и тревоги.


Да ги преодолеете ще ви помогне както любимият мъж, така и огромното желание да станете майка - най-любящата и най-нежната на света. А като такава вие можете да направите много за своето дете още през първите месеци от живота му в утробата ви.

"Първото, което трябва да научат бъдещите майки, е: макар и още в корема им, тяхното бебе вече възприема всичко: то чува, усеща, помни, изпитва емоции “- съветва ги в сп.”Пидиатрикс” д-р Луи Скот, професор по физиология в Калифорнийския университет, САЩ.
Въз основа на дългогодишни наблюдения и експерименти екипът на американския учен направил извода за огромното значение не само на физическото, но и на емоционалното състояние на бременната жена върху развитието на бебето й до и след раждането.
"Тя и плода са като едно цяло, затова и най-малкото нейно преживяване мигновено се отразява върху него", обяснява д-р Скот. Ето защо бъдещите майки трябва да се постараят да забравят за всички проблеми и грижи.
Тук у нас в България това е доста трудна задача. Но в името ни това малко, невинно създание, което расте в корема й, жената може да открие много начини да си достави приятни емоции - разходки из красиви местности, срещи с приятелки, посещение на изложби, на театър, на концерт и т.н. Достатъчно е просто да помечтае за хубави неща. Така бебето ще се развива спокойно и уравновесено.
"Много добре и на майката, и на детето се отразява музиката", обръща внимание ученият. Той препоръчва по-често да се слуша тиха, приятна музика "за душата".
Интелектуалното развитие на детето може да бъде стимулирано още в майчината утроба, това е един от важните изводи, до които достигнал екипът на д-р Скот. В него дори могат да бъдат формирани определени качества, които после да се доразвият - например музикалност или добър естетически вкус.
Затова ученият горещо препоръчва на бременните жени да разговарят с бебчето си, да го запознават с околния свят и дори да му четат на глас, да му пускат музика, да му показват картини.
Ето историята на Джейн и нейния вече 8-годишен син Били.
Като бременна с него във втория месец, Джейн била включена с други жени в експеримента на екипа на д-р Скот. По съвета на специалистите тя постоянно си общувала със своето неродено бебе. Показвала му репродукции на велики художници, четяла му детски книжки.
И разказвала, разказвала, разказвала...
Обяснявала му без умора всичко, което става наоколо: защо са зелени листата на дърветата, защо птиците отлитат на юг през есента и т.н. Всяка вечер доставяла наслаждение и на двамата, като пускала лека класическа музика.
Джейн забелязала, че бебето й реагира на всичко по специфичен начин.
Когато му е приятно и интересно, то кротува. Изпита ли голямо удоволствие, помръдва одобрително. А ако нещо не му хареса, възроптава с ритниче.
Резултатите не закъснели.
След раждането Били се оказал не само спокойно и общително дете, но и много умно и талантливо.
На 4 годинки той вече можел да чете и дори пишел думички с печатни букви. На тази възраст застанал пред пианото и вече доста е напреднал, показвайки изключителна музикалност.
Обича да рисува, а учителите са смаяни от усета му към цветовете. Разбира се, от значение са и гените.
Но самата Джейн твърди, че в училище не блестяла особено.
Тя е домакиня, бащата има малък бизнес.
Майката е уверена, че нейният Били е изключителен благодарение на изпълнените от нея съвети на д-р Скот.
От своя страна той скромно казва, че този случай е просто илюстрация на научната му теза, че върху развитието на детето може и трябва да се въздейства положително далеч още преди появата му на белия свят.
От първите дни след зачатието му.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines