Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:56:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 282644 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 10, 2008, 16:10:25 »

понеже някои момичета се поинтересуваха за ЧПВ ето пускам едно линкче който иска нека разгледа give_rose
http://www.hpvgard.org/?
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #391 -: февруари 10, 2008, 16:43:10 »

kleo_20, мерси за линка мила. Ще питам и доктора как стоят нещата при мен smile
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: февруари 10, 2008, 18:14:48 »

 Bravo good Клео и  give_rose за полезната инфо и ще питам моя доки ,като го видя.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #393 -: февруари 11, 2008, 17:09:39 »

Здравейте и от мен blum Това за ританетои хубостта не го бях чувала но за мен е малко късно,нищо за следваюият път ще знам Bravo
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: февруари 12, 2008, 11:36:14 »

Ей момичета тази нощ малката Габи не ме остави да спя какво да ви кажа от когато съм легнала сигурно до към 3 часа неспря да мърда и да рита направо ме подлуди,а не си представям в 9-тия месец какво ще бъде  smile
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: февруари 12, 2008, 13:04:00 »

Мамчета никакви ви няма днес много е пусто тук в тези темички къде сте отишли всички ?

Някой има ли си напредстава каква е тази обменна карта която трябва да имаш когато наближи  раждането и от къде се взима?  smile
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 12, 2008, 13:13:14 »

Обменната карта трябва да ти я издадат от ЖК,която посещаваш,т.е. от доктора,следил бременността ти-там,където е картонът ти.Съдържа всичката информация за кръвната ти група,изследвания и т.н,правени през бременността,трябва задължително да я носиш на раждането,а д-рите препоръчват в дните около термина да си е винаги в теб,особено ако пътуваш някъде.Би трябвало да ти я дадат 45дни преди датата на термина,т.е. когато излизаш майчинство good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: февруари 12, 2008, 13:18:38 »

значи обменната карта представлява един мини картон  good щом е правена на базата н акартона и на всичко писещо в нея!аз исках да питам и за това нещо "епикриза на бременността"мисля че така се казваше какво е то и къде се носи!изобщо понеже ми предстои записване на женска консултация скоро време исках да попитам ако някой има време да ми обясни давам парите примерно 300 лв абонамент и след това какво следва!какви изследвания се правят освен първоначалните кръв и урина и по какви доктори те пращат много ще съм ви благодарна give_rose give_rose give_rose
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: февруари 12, 2008, 13:19:44 »

Благодаря за отговора Rossistela  и kleo_20   kiss2 значи докито ми ще я даде като наближи времето  good
kleo_20  мила аз ли нещо не те разбрах ама какви са тея пари дето ще даваш за тая женска консултация   та тя нали е безплатна по здравната каса .
« Последна редакция: февруари 12, 2008, 14:01:42 от Rossistela » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 12, 2008, 13:25:50 »

ами в Тина Киркова има такса която се нарича абонамент!и е там някъде 200и нагоре пари за проследяване на цялата бременност!включва всички изследвания(надявам се )ваг секрети ултразвуци и така нататък!!само дето ако аз си избера кой доктор да ми я води май се плаща ОщЕ!!та аз за това исках да разбера кои са задължителните изследвания и доктори с които ще се занимавам по врем на бременността!или само с този от ЖК
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: февруари 12, 2008, 13:40:37 »

Може би за там където говориш Клео е частна клиника и затова се плаща и явно неработят със здравната каса.Защото аз където ходя на женска консултасия до момента не съм пащала нищо е не точно де там за кръв и урина когато ми взимат по 2 лева,но също ходя и в една частна клиника Медикус Алфа където абсолютно всичко се плаща за каквото се сетиш и за каквито и да било изследвания например последния път ми взеха за стерилна урина 18 лева ,а също знам че и там има някакви си пакетни цени за проследяване на сялата ти бременност  good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: февруари 12, 2008, 13:44:18 »

ПСАГБАЛ"Св.София" не е частна.
Избор на лекар,който да води раждането е платена услуга по ценоразпис на болницата-500лв,но за избор на лекар за ЖК при закупуване на абонаментен пакет за водене на бременността мисля,че не се заплаща допълнително към цената на пакета.
Аз бях без абонамент-ако отида с направление от ЛЛ при гинеколога-не плащам прегледа,ако не ми се занимава с направления-таксата е 12лв,плаща се на касата,говоря за Св.София.При препратка към друг лекар за незадължително изследване по желание-напр. ФМ или ехокардиография пациента си заплаща на съответния специалист в съответното болнично заведение.
Ето малко В&О от 1АГ Св.София относно цените.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: февруари 12, 2008, 13:54:30 »

VІР пакет за раждане чрез цезарово сечение по желание на пациентката – 1 100 лв.:
 Избор на лекар
 Следродилен престой във VІР стая с две легла
ето това е от което мисля да се възползвам аз лично!!
Роси благодаря ти много за линкчето и за инфото!значи може и да не плащам за избор на следящ ме лекар good
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: февруари 12, 2008, 14:37:31 »

преди малко за зачетох в списъка на вече родените бебчета и ми направи впечатление че всички момченца са родени близо или след термина а момиченцата всичките са родени преди термина около 10-на дни дали има такава закономерност или просто тук е случайно съвпадение .Ако някой има наблюдения да пише
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #404 -: февруари 12, 2008, 17:16:57 »

Мила изследването ти е добро...И аз мисля, че момиченцата избързват аз поне съм от тях. Майка ми каза, че съм се появила 10-тина дни по рано а и като се оглеждам около мен като че ли женската половина идва по рано на бял свят:) Ще видим при мен как ще е а и при теб де:) Късмет  danceg
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines