Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 17:28:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 283227 пъти)
 
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: февруари 05, 2008, 17:34:28 »

Прееклампсия е сериозно усложнение на бременността - най-честите признаци са повишено кръвно налягане,отоци,белтък (албумин) в урината.За щастие повечето пъти се разминава само с по-сериозно и често следене,някои мерки и лекарства за намаляване на кръвното и понякога може да се наложи и седене в болница за известно време.Риск си е,но слава богу,обикновено всичко завършва благополучно,ако човек си обръща внимание и следва стриктно съветите на лекарите.Дано няма такива работи при вас


Лекоспененна прееклампсия е хипертония придружена с протеинурия /> 300 mg/24h/ установена в две последователни проби взети през 6 часов интервал и/или патологичен оток.

Прееклампсията е тежкостепенна когато протеинурията надвишава 4 g/24h, кръвното налягане е 110/160 mm Hg с или без тежкостепенно главоболие, промени в зрението или епигастрални болки.

Еклампсията е развитие на тонично - клонични гърчове при пациенти с бременност индуцирана хипертония.

Бременност агравираната хипертония се диагностицира при пациенти с предшестваща есенциална хипертония, които показват повишение на кръвното налягане с поне 15 mm Hg на диастоличното или 30 mm Hg на систоличното кръвно налягане след 24 - тата гестационна седмица.

Около 95% от пациентките с диагностицирана прееклампсия са primiparas, особено тези които са много млади или които са в края на репродуктивната си възраст. Други фактори са: есенцилна хипертония, диабет и мултиплена бременност.

Профилактиката на прееклампсията/еклампсията с ниски дози аспирин се препоръчва при пациентки с висок риск от развитие на заболяването. Препоръчителната доза е 60 мг аспирин дневно, началото на профилактиката обикновено и между 24 - 28 - ма седмица от бременността и продължава до раждането. Нискодозовата профилактика с аспирин не трябва да се прилага при наличие на съществуваща еклампсия/прееклемпсия.

Пациентки със съществуваща прееклампсия трябва да бъдат на легло; обилната диуреза обикновено започва 36 - 48 часа след регресията на симптомите. Пациентките, които са си в къщи трябва да бъдат инструктирани да си измерват ежедневно протеинурията и два пъти дневно кръвното налягане. Тези от тях които не могат да извършат това е необходимо да бъдат хоспитализирани.
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: февруари 06, 2008, 09:59:23 »

аз трябва да ви се оплача, че от два месеца съм на сухо по отношение на секса. мойто слънце и дума не дава да се издума. и аз не мога да го убедя, че щом с бременноста всичко е наред и си протича нормално, секс е позволен и едва ли не задължителен за едно по-леко раждане. но той се притеснява, казва, че го е страх да не направи нещо на бебето и че има чувството, че нещо ще го хване за .....
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: февруари 06, 2008, 10:43:36 »

аз трябва да ви се оплача, че от два месеца съм на сухо по отношение на секса. мойто слънце и дума не дава да се издума. и аз не мога да го убедя, че щом с бременноста всичко е наред и си протича нормално, секс е позволен и едва ли не задължителен за едно по-леко раждане. но той се притеснява, казва, че го е страх да не направи нещо на бебето и че има чувството, че нещо ще го хване за .....

 funnytooth ROFL laugh funnytooth извинявай мила, ама това последното ме разсипа от смях!!!! Кажи му ако и да го хване едва ли ще му е чак толкова неприятно.....SOrry, за коментара...Надявам се скоро да го вразумиш по този върпос.Защо не му дадеш да почете малко литература по въпроса и да разбере, че няма страшно, а дори е полезно, така да се каже за раждането...
Не че мойто мило отначало не казваше, че го е срам  crazy (от какво ли?)
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: февруари 06, 2008, 10:48:31 »

Леле, какво става с тия ваши мъже. crazy Я ги стегнете малко. Нашия тати слава богу няма задръжки в това отношение. Меракът му расте право пропорционално на тумбака ми. blum Даже се случва от време на време аз да се дърпам. pardon А това, че е полезно за раждането - вярно е. good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 06, 2008, 10:55:21 »

ооо моя няма стягане!!!аз мислех да подкупя доктора да му каже "колкото повече толкова по-добре" to clue хехе а ако ме пипне майко мила човек не може да различи изобщо случва ли се нещо или не ама то едвам едвам ужас мани  girl_impossible
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: февруари 06, 2008, 18:54:45 »

Момичета чудех се къде да сложа тази статия pardon Стори ми се интересна .....


 51-годишна баба роди внуците си!!!                                          
 51-годишната медицинска сестра Розинети Серао (Rosinete Serrao) от град Ресифе, Бразилия, роди двойка близнаци, които са деца на нейната 27-годишна дъщеря, заради която тя се съгласила да стане сурогатна майка,съобщават бразилските средства за масова информация.

По този начин, Розинети, която има вече три възрастни деца, е родила собствените си внуци. По думите на медиците, новородените момчета се чувстват добре. «Бебетата се родиха здрави и са в отделението за новородени. Нямат нужда от допънителна медицинска помощ», — казал пред журналистите лекарят Клаудиу Рибейру (Claudio Ribeiro), който поел необичайното раждане.

Биологичната майка на близнаците, 27-годишната Клаудия Мишел (Claudia Michelle), присъствала по време на раждането. «Това е много емоционален момент и аз просто нямам думи », — признава тя.

Клаудия Мишел не не е могла самостоятелно да износи децата по медицински показания, въпреки четиригодишното безрезултатно лечение от безплодие, след което помолила майка си да роди нейните деца. Тя отбелязва, че семейството било принудено да поеме риска, свързан с късното раждане, тъй като това бил единственият възможен начин за нея да има деца — бразилските закони не разрешават сурогатното майчинство на жени, които нямат кръвна връзка помежду си.

Вече са известни имената на новородените: момчетата са кръстени Антонио Бенто (Antonio Bento) и Виктор Габлиел (Vitor Gabriel). Майка им има намерение да ги кърми и затова пие специални хормони, помогаюкоито помагат за изработването на мляко. Дотогава момчетата ще получават богатата на антитела и хранителни вещества коластра от баба си.

 
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 06, 2008, 18:58:16 »

майко мила ама корема и е толкова голям сякаш вътре има не 2 ами поне 5 бебета  Oh my ...
щом това е бил единствения начин семейството да си има дечица  Bravo
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #352 -: февруари 06, 2008, 21:55:12 »

Да кажа едно мерси за инфото за прееклампсията.Много терминология много нещо обаче ми стана ясно че е нещо с кръвното.За мои късмет аз съм с ниско и сега се нормализира . Бабата с бебоците е голяма куражлиика браво и на нея и на щерка и.А за секса какво да ви кажа мъже ..... моя си го ползвам все още danceg тои не настоява.Мятам нещо секси и правя "дзак" на вратата  Girl_hide.На фантазиата ви оставям какво и колко секси може да е облечена една мечка ама за сега върши работа Дерзаите good
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: февруари 07, 2008, 10:31:21 »

Мамита някой знае ли какво се намира отдясно точно под ребрата?Доста встрани отдясно имам предвид.... Дали е черният дроб?Или ако не, какво е?Много ме боли от сутринта там..... huhhuh.gif
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 07, 2008, 10:42:25 »

didi_vla1983 там са жлъчка,черен дроб и панкреас,но според мен най-вероятно те наболява жлъчката...Нали мен ме оперираха лятото и затова доста изчетох по въпроса тогава и установих,че на доста бременни им се появяват камъчета.Те затова и ми посъветваха да я махна навреме,че после съм щяла да имам големи проблеми(аз си имах кризи и преди).Но това не е задължително за теб,може и просто да те притиска.Най-добре на следващия преглед да те погледнат на ехограф и ако има нещо то ще се види!Надявам се все пак да няма нищо,макар и да не е страшно girl_wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: февруари 07, 2008, 11:01:37 »

Тони мерси за инфото, мен досега не ме е боляло, но днес.....не спира и ми пари нещо там...Дано се оправя... shok
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: февруари 07, 2008, 11:12:24 »

ох дано,че като знам какво е..... :girl_impossible:МОже да отидеш на личната поне на ехограф да те погледне,то може и друго обяснение да има,ама аз за това се сещам.По принцип от жлъчката боли в дясно,чак до рамото или посредата м/у гърдите...Стискам палци да мине и да е нещо нормално! good give_rose
« Последна редакция: февруари 07, 2008, 11:23:20 от tonitta » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: февруари 07, 2008, 11:19:56 »

Мерси, дано!Ако не ми мине скоро май ще се запътя към лекар наистина....
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: февруари 07, 2008, 12:06:49 »

Vessi сложи си лентичка за да виждаме "колко" си бременна Girl_hide, че така ми е трудно да преценя каква "мечка" си! blum

Адашке надявам се болките да отминат и да не е нещо сериозно!  Good luck



А аз сега да си кажа за секса...незнам на вас какво са ви казали, но на мен лекарката ми каза секс само с презарватив! Защото спермата съдържала разни ...вещества които можели да доведат до аборт, и отделно ако има някакво възпаление може да се предаде. huhhuh.gif Всички родили познати ми казват, не е вярно, ние си правихме без. nea Вие какво ще кажете по въпроса?
А иначе аз нямам желание за секс...и лошото е че от миризмата и вкуса на ..... blush сещате се започна да ми се гади huhhuh.gif nea обаче как да му кажа..... huhhuh.gif това ще го обиди може би sad...до сега не ми е ставало така...
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: февруари 07, 2008, 12:11:55 »

по принцип в много ранна бременност се говори че има вероятност от спонтанен аборт заради такива вещества в спермата!аз лично обаче не познавам жени пометнали заради това!!!има и друг начин секса да се прави без презерватив и да няма проблем-семеизпразване където "не трябва" pleasantry
не Диде аз не мисля че ще го убиди нормално е да ти се гади от много неща!!!моя мъж като яде риба аз съм в банята надвесила се над тоалетната чиния и това не го убижда напротив идва си с рибката в чинийката да ме пита как съм  girl_impossible girl_impossible :girl_impossible:това не трябва да те притеснва изобщо!!
Другото Диде сладурка надявам се да не е нищо сериозно може бебчето да е застанало някак си на чорчек и да притиска някой орган не се притеснявай  give_rose good
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines