Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:22:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 282702 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 30, 2008, 16:06:36 »

ето и нещо интересно по темата!хайде всяка да сподели какво знае относно прияждането на всевъзможни неща които до предивреме не сме си и помисляли да опитаме!поради какво се случва това?дали защото "на бебето му се яде" pleasantry или просто от хормоните!хайде мамита споделайте какво знаете  Bravo
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: януари 30, 2008, 16:10:53 »

На мен доки ми обясни, че основната причина за невъобразими прищявки по отношение на храната е това, че нищо не може да достави накуп всичките необходими вещества, витамини и т.н. за правилното израстване първо на бебчо и второ на майката. Освен това на различните етапи от бременността са нужни различни "съставки" и затова в даден момент организмът ни просто си ги иска... Обаче нека да не подценяваме и женската лакомия blush
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 30, 2008, 16:14:57 »

На мен доки ми обясни, че основната причина за невъобразими прищявки по отношение на храната е това, че нищо не може да достави накуп всичките необходими вещества, витамини и т.н. за правилното израстване първо на бебчо и второ на майката. Освен това на различните етапи от бременността са нужни различни "съставки" и затова в даден момент организмът ни просто си ги иска... Обаче нека да не подценяваме и женската лакомия blush

да, така е, освен това аз четох, че си има научно обяснение за това дето всички първите 3 месеца (не само мамчетата на момченца) им се яде адски много солено и кисело и се тъпчем с кисели краставици и кисело зеле - пак нещо от хормоните, които бебоците искат да си набавят!!!!!!!!Аз не сиках да погледна сладко първото тримесечие, а без сладко не мога да живея иначе....Не че не си наваксах след това де... pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 30, 2008, 16:17:44 »

аз не ям кисело ама изобщо но виж и сладко не ям аз май съм много странен случай!!рядко да ми се дояде нещо специално рядко рядко не по често от преди да забременея pardon
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 30, 2008, 16:17:50 »

на мен лично досега не ми се е преяждало нещо до степен на "откачане"
мисля че всичко се дължи на хормоните при някой, а при повечето от лигавене
ако нещо ми се похапва просто си казва утре ще си го взема като отида наработа,а не да пращам мъжа ми посреднощ да го копува нещото
но да при някой е от хормоните и наистина им се преяжда многоооо
аз винаги съм се притеснявала точно от това да не би да ми се дояде някога нещо многооо че чак да не издържам
при мен странното беше че проядох храна която преди не съм обичала да ям дори не съм и кусвала, а това което съм обожавала да ям сега него понасям
хормониииииииииии
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 30, 2008, 16:20:27 »

и аз съм така с някой неща, мои любими неща не искам да видя, а други дето не понасях много ми харесват сега.... crazy crazy crazy Иди разбери туй нормално ли е и дали после ще си дойде всичко на мястото или ще си останем извратени...(според нашите си вкусове)
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 30, 2008, 16:24:48 »

От ежедневното меню на всяка цена трябва да бъдат изключени (особено при наследствено предразположение към целулит) или да бъдат чувствително намалени: мазните ястия, кожата на птичето месо, колбасите, пастетите, високомаслените сирена, пушените, осолените и маринованите продукти, острите сосове, калоричните изделия от типа на крема. Лекарите съветват да се избягват и заместителите, както и продуктите с “изкуствени” добавки (оцветители, ароматизатори, вкусови “имитации”). Добре е да се консумират: пълнозърнест хляб, нискокалорийни млечни продукти, риба, месо, птиче месо по възможност без сосове. Полезни са и пресните зеленчуци (особено зелева салата), бобовите култури, кашите на основата на вода, морските продукти, растителните масла

От голямо значение за нормалното протичане на бременността е доброто храносмилане. Подутият стомах, нито подхожда на майката, нито е полезен за бебето. За да се избегне подобни неприятности е добре да се пият отвари от копър и кимион. От полза е и нежният самомасаж по часовниковата стрелка в областта на стомаха. Проблеми с храносмилането могат да възникнат заради “мързеливи” черва или лоша перисталтика. За стимулиране работа на червата,към ежедневното меню мога да се добавят цвекло, сушени сини сливи, пшенични кълнове.

Дори и при най-добросъвестни бременни, които внимателно изпълняват всички лекарски нареждания, могат да възникнат някои усложнения при хранене.

Проблем №1 – често срещаната токсикоза при бременните - бъдещата майка няма апетит, а видът на храната предизвиква отвращение. Няма място за притеснение, токсикозата в нормални граници се среща почти при всички бременни. След като посети тоалетната, пийне малко вода или чай, след известно време майката може да направи опит да хапне нещо. Обикновено гаденето и повръщането се проявяват сутрин, вечерта се усилва апетитът (това естествено не означава, че бременната на всяка цена трябва се “натъпче” за да компенсира неприятностите през деня). Не е полезно бъдещата майка да се насилва да яде – дори и ако според кантара вкъщи е загубила някои и друг килограм. По друг начин стои въпросът с патологичната токсикоза и непрекъснатото повръщане в продължение на седмици – в този случай е задължителна консултацията с лекар. Погрешно е да се мисли, че проблемът ще се разреши от само себе си. Следването на всякакви съвети и рецепти на близки приятели и роднини, без консултация с акушер-гинеколог може да се окаже опасно.

Проблем № 2 – ненаситната лакомия, присъща на много бременни. Може би именно тя е залегнала в основата на вече споменатото твърдение, че бъдещата майка трябва да “яде за двама”. Тази теза би могла да послужи като добро оправдание на ненаситните бременни, да прикрият своите “опустошителни пориви” и да мотивират системното преяждане. Как да се потиснат хранителните екстази? Какви мерки да се предприемат, когато бременната все още се измъчва от неустоим апетит, макар и да съзнава, че е изяла предостатъчно. Най-добре е майката да опита да отвлече вниманието си от храната – с мисли за бебето, работата (много са бременните, които въпреки положението си продължават да работят), нека опита да погледа някои филм, да зачете книга и пр.

Проблем № 3 – стремежът към определен не особено полезен или дори напълно забранен продукт: кисели краставички, солена риба и пр. Състоянието “ на всяка цена трябва да хапна.......!” е много свойствено за бременните. Добре е в този случай да се направи компромис в полза на забранения продукт. Той обаче трябва да се консумира в много малко количество, дълго и старателно да се предъвква.

Всяка бременност протича различно. Поради тази причина е невъзможно да се дават конкретни препоръки. Сериозните проблеми бременната задължително трябва да обсъжда с акушер-гинеколог. Основната цел на всяка майка е преди всичко да роди здраво бебе. Ето защо грижата за фигурата понякога се налага да премине “на заден план”.


Това го намерих в интернет докато се ровех да търся бременните какво трябва и какво нетрябва да ядат  smile надявам се е полезно
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 30, 2008, 16:31:03 »

според мен няма трябва и не трябва!особено в началото!каквото и се яде на жената да го яде стига да е по-малко но на често! *THUMBS*с напредването е разбираемо защо се ограничават някои храни то всяка бъдеща мами сама стига до извода че някои неща просто не и понасят!от пърженето става тежко от тестените изделия(хляб макатони пици )не може да се спи и докато се разградят в стомаха не може да се хапне друго!!нормално е сомахчетата се свиват и колкото по леки и по малко храни се хапват толкова по-добре!аз съм на мнение че не трябва да се робува на принципи и закони от дебелите книги всяка маминка сама в един момент преценява кокво може и какво не може да яде!а и то не зависи от нея самото и тяло трябва да го понесе а не се ли получи всяка си разбира че няма смисъл и няма и причина да го яде даденото нещо!!а това за странното прегладняване до припадък хаха май ни е много вменено от книги и филмеча!няма такова нещо което да ти се яде така че да убиеш за него  *crazy*малко е прекалено според мен
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 30, 2008, 16:35:16 »

не е точно така Мирка, наистина не трябва особено в началото да се ядат полусорови меса, миди, хайвер и всякакви полумеки сирена и сирена от рода на синйото сирене, защото е всеизвестно, че съдържат множество бактерии, дрожди и т.н. които много лесно могат да увредят плода!!!!!!! А другите неща вече се отразяват на фигурата и т.н., но не са така опасни за бебето!!!!!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 30, 2008, 16:39:10 »

абе аз така като гледам ако правим всичко по-книгите че то гладни ще бъдем постоянно
аз например ми немога да се наям само с плодове и зеленчуци
да по-принци те преобладават в менюто ми,ама немога само на тях
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 30, 2008, 16:40:28 »

аз умирам за миди!ама то си е от давна!!ядох малко но беше съвсем в началото на бременноста!а и всичко останало което изброй не го ям по принцип  нямам и желание bad еее ама ние да не сме канибали че да ядем сурово месо bad моя доктор не ми е казал да се ограничавам заради тея неща!каза само "това че си бременна не значи главата да ти е все в хладилника да не хванеш синузит" tease tease
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 30, 2008, 16:58:23 »

"това че си бременна не значи главата да ти е все в хладилника да не хванеш синузит" tease tease
  funnytooth funnytooth funnytooth

Момичета, само да споделя, че напоследък имам две неща, които задължително ям всеки ден и откакто ги започнах - се чувствам страхотно - ходя си редовно то WC-то и освен това намалих темповете на растеж, че се бях уплашила  по едно време blush. Та... след като хапна нещо лекичко за закуска после в офиса към 11ч. изяждам една натурална активия с добавени една лъжичка мед, малко сурови орехи и пресни житни кълнове... Първо ме засища, а е и много полезно папане и втор регулира стомахчето... И после задължително половин час преди да обядвам изяждам половин грейпфрут, който ми очиства шлаките и се свързва с погълнатите излишни мазнинки... tease
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 30, 2008, 17:27:27 »

И аз казах на предните странички, че е хубаво да всеки ден да си хапваме овесени ядки под някаква форма против запек и подуване на стомаха, оттам и намляме темповете на пълнеене.Дали ще е активия, дали пълнозърнесто хлебче, дали овесени ядки с мляко или ленено семе (най-вече то!).Там е истината!
Мирка нямах предвид сурово месо, а недопечено, както и колбаси от рода на т.нар. мраморни салами - напр. салам закуска - то си е направо сурово месо!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 30, 2008, 17:28:33 »

на мен ми се яде салам камчия  pardon ама не е полезен нали??
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 30, 2008, 17:30:39 »

абе аз така като гледам ако правим всичко по-книгите че то гладни ще бъдем постоянно
аз например ми немога да се наям само с плодове и зеленчуци
да по-принци те преобладават в менюто ми,ама немога само на тях

Изобщо не мога да се наям само с това, разбира освен ако не е някоя голяма салата (ама през деня на работа откъде?). Дето викат ако си гладна изяж една ябълка - да ама аз от нея още повече огладнявам!Не се превземам, а явно организма ми си иска повече да хапва сега  pardon

Мирка салама Камчия е като кренвиршите -почти няма месо в него!Ама като ти се хапва хапни си малко, от толкова нищо не може да ти стане (не че иначе ще ти стане, просто не е полезен хич както казваш)
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines