Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 04:14:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 283655 пъти)
 
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 10, 2008, 12:00:09 »

Честита нова година и от мен elf5, с голямо закъснение  pardon
сега се връщам от преглед за шофьорска книжка и там научих нещо което доста ме затревожи:
нося лещи с -3,75 и -4 диоптър, лекарката ме прегледа и каза, че нямам проблем да карам кола, но понеже ме видя, че съм бременна ме попита междудругото как ще раждам.  shok аз й казвам "нормално предполагам", а тя ми казва "Чисто приятелски те питам, защото имаш висок диоптер и ако родиш "нормално", най вероятно ще ти се вдигне още повече диоптъра, затова ти препоръчвам да отидеш при очен специалист за съвет и евентуално да те упътят да родиш "секцио"."  shok cray
Знаете ли нещо по въпроса?
Имате ли познати които са имали този проблем?
Благодаря предварително!

Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #91 -: януари 10, 2008, 12:08:26 »

Честита нова година и от мен elf5, с голямо закъснение  pardon
сега се връщам от преглед за шофьорска книжка и там научих нещо което доста ме затревожи:
нося лещи с -3,75 и -4 диоптър, лекарката ме прегледа и каза, че нямам проблем да карам кола, но понеже ме видя, че съм бременна ме попита междудругото как ще раждам.  shok аз й казвам "нормално предполагам", а тя ми казва "Чисто приятелски те питам, защото имаш висок диоптер и ако родиш "нормално", най вероятно ще ти се вдигне още повече диоптъра, затова ти препоръчвам да отидеш при очен специалист за съвет и евентуално да те упътят да родиш "секцио"."  shok cray
Знаете ли нещо по въпроса?
Имате ли познати които са имали този проблем?
Благодаря предварително!




Мила не съм компетентна по тези въпроси ,но доки е права.Моя приятелка също с голям диоптер проди преди 5-6 години първото си дете и от напъните и се беше отлепила ретината дтето се роди трудно и доста се е поизмъчила и си спомням ,че тя каза ,че съжалава ,че не е казала на доки за диоптера си напъните са били силни  а и тя е една такава мъничка така ,че не виждам защо да не родиш секцио ще избегнеш усложнения
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #92 -: януари 10, 2008, 12:15:56 »

Ами аз не съм компетентна, но не това не е ново за мен като новина. Имам позната която беше с висок диоптер и трябваше да роди секцио..именно за да не стане нещо със очите
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #93 -: януари 10, 2008, 12:17:42 »

определено, за това съм сигурна че ще и предложат секцио
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 10, 2008, 12:19:15 »

аз също знам че щом сме с диоптър се ражда секцио
аз все още не съм се интересувала за мен конкретно но съм чувала че така се процедира
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 10, 2008, 12:27:30 »

Благодаря ви момичета на бързия отговор!
Значи няма как - ще раждам секцио!  cray 
А какво мислите за епидурална упойка + нормално раздане? Може би тогава ще избегна големите болки и напъни?
Аз лично не съм за секцио, понеже доколкото знам можеш да родиш само 2 деца, а ние с милото планираме поне трички, живот и здраве разбира се!

Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #96 -: януари 10, 2008, 12:53:27 »

"Чисто приятелски те питам, защото имаш висок диоптер и ако родиш "нормално", най вероятно ще ти се вдигне още повече диоптъра, затова ти препоръчвам да отидеш при очен специалист за съвет и евентуално да те упътят да родиш "секцио"."  shok cray
Знаете ли нещо по въпроса?
Имате ли познати които са имали този проблем?
Благодаря предварително!
Петра имам колежка със същия проблем,тя роди секцио точно поради тази причина..и знам че секциото е не само препоръчително но май задължително,зависи пак от диоптъра...
« Последна редакция: януари 10, 2008, 13:00:19 от vanis » Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 10, 2008, 12:56:29 »


Аз лично не съм за секцио, понеже доколкото знам можеш да родиш само 2 деца, а ние с милото планираме поне трички, живот и здраве разбира се!



Това не е вярно, една приятелка ражда 3 пъти секцио. Разликата помежду първото и второто е 2 години а    помежду второто и третото 7 години. Можеби трябва да мине време поне 2 години до следващото секцио.
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 10, 2008, 13:25:30 »

Това не е вярно, една приятелка ражда 3 пъти секцио. Разликата помежду първото и второто е 2 години а    помежду второто и третото 7 години. Можеби трябва да мине време поне 2 години до следващото секцио.
Хмм, интересно, не знаех че може повече от 2 пъти секцио, благодаря на информацията! Тогава можеби ще е добре да се примиря с факта, че ще раждам секцио и да се подготвя психически  pardon
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #99 -: януари 10, 2008, 13:29:11 »

А ето какво намерих:
Първа ФМ 11-13 седмица, за нухална транслуценция.
Втора ФМ 18-22 седмица, за подробен оглед на органите.
Трета ФМ 28-32 седмица.
Цените се движат между 50-80 лв.
Специалисти в София - д-р Марков, д-р Мазнейкова, д-р Томова, д-р Димитрова, д-р Янкова, д-р Георгиев.

Малена, това, което си намерила е точно така и ако имаш възможност отиди още 11-13 седмица, този първи преглед е много важен за застраховане, че плода няма големи увреждания, синдром на Даун и т.н. страхотии не дай Боже никому.

А за раждането със секцио интервала е 2,5-3 години, но не знам до колко пъти може, на мен така ми каза лекаря, който ме оперира, ама виж за 3-ти път не съм питала  blum То с беля като Анна не знам дали 2-ри път ще има...
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 10, 2008, 13:39:49 »

PetraShili и аз знам,че ако си с много голями диоптер се прави секцио(колко обаче се смята за голям диоптер)?????
И аз знам за една майка на която предстоеше секцио за 3-ти път,така,че не се притеснявай.Просто се консултирай с лекар за да си по спокойна за това което те очаква good
колкото до това какво мисля аз за нормално раждане+епидорална.......колкото и да отпуска мускулите и да ги прави по-безчувствени пак си усещаш контракциите така,че риска от отлепване на ретината пак го има huhhuh.gif
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 10, 2008, 17:37:57 »

За голям се счита диоптър над -2, т.е. при теб е голям и със сигурност трябва да раждаш със секцио.Аз също съм с над 2 диоптъра, още не сме обсъждали раждането с доки,но то е ясно.Чувала съм дори случай на ослепяло момиче, което е раждало нормално, а е имало диоптри.Мисля обаче се отнася само за късогледство....
Да ви споделя сега какво ми каза моя лекарка (ендокринолог) - когато една бременна повръща изключително много през първите 3 месеца (повече от 5 пъти на ден) почти със сигурност има проблем с щитовидната жлеза.Т.е. ако някоя от вас повръща толкова много не е зле да мине един преглед.... good
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 10, 2008, 21:00:09 »

леле didi_vla1983  това вярно ли е за повръщането и жлезата ужас аз така бях зле даже първите 4 месеца с повращане по 10 пъти на ден малеее ти ме шашна с това сега ново 20      shok  shok  shok А на какъв доктор по точно трябва да се отиде за това ако някои знае моля да сподели повече
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: януари 11, 2008, 09:30:56 »

Съжалявам мила, че съм те притеснила.....Това ми го каза моята ендокриноложка (това е специалист по жлезите с вътрешните секреция, т.е. и по щитовидната жлеза - тя отговаря за хормоните).Аз съм оперирана от аденом на щитовидна жлеза и от тогава трябва всяка година да проверявам профилактично дали функционира добре, как съм с хормоните и т.н.Та затова ходих сега, а и да видя как се е променило всичко и през бременността.Та тя ме пита първо дали много съм повръщала, защото било признак, че нещо не е наред с щитовидната жлеза.Аз не съм повръщала, но все пак пуснахме едни кръвни изследвания на хормони и ще видим резултата какъв е.Не искам да шашкам никой и не твърдя, че това е задължително така, просто реших да го споделя с вас, а вие преценете сами.Ако някой се съмнява и иска да провери да мине преглед през ендокринолог!И ако се окаже вярно незнам защо гинеколозите никога не го споменават това.....
m_a_g_i_vs дано всичко е наред с теб мила!Ще стискам палци! good
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: януари 11, 2008, 11:46:52 »

Благодаря ти за информацията аз след 4 дена съм на преглед при моя гинеколог и ще попитам за това,ако не ми обърне много внимание ще отскоча и до един ендокринолог. smile
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines