Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 06:48:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли???  (Прочетена 283254 пъти)
 
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 08, 2008, 14:59:50 »

моята кумица каза че съвсем в началото я боляло ниско долу корема все едно ще и идва
а да и това го имаше при мен в по-длъг период ама все си мислех че че ми дойде и затова не правих тестове още в началото (не че не сме правили бебе, а уж не можех според някой лекари да имам бебе)
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 08, 2008, 15:06:02 »

Миличка Kleo,

моите симптоми бяха доста изразителни, но непрекъснато си повтарях, да не се самонавивам, за да не роня крокодилски сълзи накрая.... Ама то взе,че се оказа вярно.... и така:

1. Една седмица след ову-то получих доста силни болки ниско долу с изключително чести посещения на тоалетната, като при едното от тях забелязах съвсем слабо прокървяване за няколко секунди... / по дебелите книги съм чела, че това е момента на имплантиране на яйцеклетката в маточната стена/...

2. След като преминаха тези силни болки, остана едно тъпо придърпване в яйчниците и наедрели болезнени гърди shok

3. Безобразно обострено обоняние, заради което дори не можех да търпя някой да ми говори на по-малко от 50 см. от лицето; любимия си смени крема за бръснене в този период и безпогрешно долавях всички съседи какви подправки са си сложили в гозбите angry

4. И такава поспалана като в този период никога не съм била blush

И така въпреки че се самонавивах, че може и да не съм бременна, за да не плача после, не се стърпчх и си направих няколко теста за ранна бременност два дена преди да ми дойде и резултата с всеки тест ставаше все по-ясен... yahoo yahoo yahoo и така сега очакваме нашето малко съкровище в края на юли good
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: януари 08, 2008, 16:29:05 »

Леле сега тъкмо прочетох на едно място в нета ,че за бременната жена е нормално да се качва между 10-12 кг. за цялата бременност всеки следващ кг. е излишен и натоварващ организма допалнително.А според мен повечето жени си качват доста повечко килца незнам дали има някоя бъдеща мама която за 9 месеца да е качила само 8-10 кг.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 08, 2008, 16:36:44 »

моята мама с братчето ми беше качила само 6 кг  blush милата не и личеше до последно пролича и чак в края на 6месец че нещо не е наред =]демек че чака бебе а бебчето беше големичко така че явно само на него е качила така че има всякакви случаи всеки организъм понася промените различно има бременни които във втория месец вече имат 4 5 килца отгоре и повече така че това не е критерий бременейте и пълнейте наволя
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #79 -: януари 08, 2008, 17:46:39 »

Леле сега тъкмо прочетох на едно място в нета ,че за бременната жена е нормално да се качва между 10-12 кг. за цялата бременност всеки следващ кг. е излишен и натоварващ организма допалнително.А според мен повечето жени си качват доста повечко килца незнам дали има някоя бъдеща мама която за 9 месеца да е качила само 8-10 кг.

А моля, моля, аз качих точно 12 кг. и от болницата след раждането излязох само с 4 килограма отгоре. Пък никога не съм била много слаба или с манекенска фигура. Никак не е незъзможно да качиш малко килограми и приятелката ми качи около 11-12 кг. пък с нея сме с тотално различни фигури, телосложение, хранене и т.н. Наистина не трябва да се яде за двама, ако човек преди е внимавал какво яде това не е момента да почне да си позволява от всичко по много. Естествено де, че като и се хапва на бременната ще си хапва, но според мен който си е бил лаком преди си е лаком и по време на бременността и обратното.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 08, 2008, 18:04:27 »

много добре казано Denisimo и не забравяйте физическите упражнение, ходене , йога, особено плуване.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 09, 2008, 12:17:48 »

Милички, има и един друг момент, който при мен се оказа решаващ за качените килограмки в началото - когато ти е лошо, повръщаш и т. н. гадости - поне при мен единственото нещо, което ме спасяваше бяха солетите, обикновените бисквити и препечени филийки със сирене. Изяла съм тонове - и то не защото съм гладна, а защото в момента, в който стомаха ми остане полупразен , надаваше боен вик към тоалетната. Сигурно в следващите 10 години няма да погледна солети и бисквити - така съм ги намразила!
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 09, 2008, 12:31:52 »

Здравейте, аз имах до третия месец проблем с киселините и ужасните болки в стомаха , не ми се гадеше , но това беше ужасно и наистина солетите помагаха , но само докат оги ядях после пак същото така че на всеки му се отразява различно остава да стискаме зъби и да чакаме да отмине. Относно килограмите аз до сега съм качила само 5кг., но по принцип трудно качвам и не очаквам да стан енещо фрапиращо. Ям когато и каквото ми се яде но не и в количества, може би като изключим краставиците и гроздето  blush
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #83 -: януари 09, 2008, 13:24:37 »

От днес влизам в 6-я месец и съм качила само 4 кг до момента,третия месец дори отслабнах 1кг,тогава и аз ядях предимно солети.След 4-я месец ям колкото ми се яде,по-често но в по-малки количества-защото иначе ми става тежко,не се ограничавам изобщо(някои си мислят че не ям за да не качвам килограми,защото почти не ми личи).Киселини все още имам ...а накъде пишеше като една от причините за това,че бебенцето ще е с повече коса...
« Последна редакция: януари 09, 2008, 13:59:15 от vanis » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 09, 2008, 13:57:24 »

Това за киселините и косата на бебо и аз го знам при това от личния опит на майка ми, тя се е скъсвала и от повръщане заради това. Но минава  smile
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #85 -: януари 09, 2008, 14:16:34 »

Аз не повръщах, пък бебето си имаше коса, не огромна, но в нормално количество blum Обаче това, че не повръщах не значи, че не ми се гадеше, уф докъм 3,5 месеца беше ужас, до болка ми е познато това със солетите. Мъжа ми работи в хипермаркет и всеки ден като ме питаше искам ли нещо отговора винаги беше-нещо солено, солети, соленки. Знаех всички видове соленки на пазара отлично. А пък за следко не исках и да чуя и според бабините деветини трябваше да родя момче, да ама не, момиче си е отвсякъде  blum
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 09, 2008, 16:52:18 »

Може ли някой да помогне със съвет къде може да се гледа бебо на 3Д и каква е разликата от 4Д
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 09, 2008, 17:37:18 »

Колкото аз знам 3D записва информацията и след това доктора я гледа, а 4D показва в реално време, на момента се вижда и доктора ти казва кое как е. Нещо такова ако ме разбра. Абе едно и също е.
И на мен вече ми се иска да ходим на ФМ, най-добре 16-20 седмица. Момичетата които са ходили да разказват.

А ето какво намерих:
Първа ФМ 11-13 седмица, за нухална транслуценция.
Втора ФМ 18-22 седмица, за подробен оглед на органите.
Трета ФМ 28-32 седмица.
Цените се движат между 50-80 лв.
Специалисти в София - д-р Марков, д-р Мазнейкова, д-р Томова, д-р Димитрова, д-р Янкова, д-р Георгиев.
« Последна редакция: януари 09, 2008, 17:48:50 от MALENA » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 09, 2008, 18:02:22 »

4d е в реално време и бебето на ехографа се вижда в оранжево pardon

Най добре хвърли един поглед на албума ми и ще видиш снимки от 4d good
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186295&photo=17

този преглед е за атракция на майката и бащата,най добре могат да видят лицето на бебето си,а иначе на 3d  и 2d най-добре се виждат органите и развитиети на плода good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 09, 2008, 18:19:41 »

Сиска много ти благодаря за снимките, то е доста развито в кой месец е там?
На мен ми изглежда малко зловещо, къде е атракцията  girl_impossible

Наскоро ходих,тоест в 7- мия месец good
Ако на тези снимки ти изглежда зловещя,представям си ако беше на моето място на масата и го беше видяла на ехографа преди лекаря да го "мине" на фото шопа funnytooth На снимките го е "пооправил" малко да е по "Лицеприятно" както се изрази и лекаря blum
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines